МИСТЕЦТВО

 
П´ятниця,
25 травня
2018 року
   Фестиваль чемпіонів на Хрещатику

   З посиланням на укрінформ інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   Цими вихідними варто побути футбольним фанатом, файно повеселитися на День Києва і не забути про День святої Трійці.

Четвер,
24 травня
2018 року
   Сьогодні - День слов’янської писемності і культури

   З посиланням на укрінформ інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   Українці разом з усіма іншими слов’янськими народами 24 травня відзначають День слов’янської писемності й культури.
Свято встановлено згідно з Указом Президента від 17 вересня 2004 року, в день вшанування пам’яті святих рівноапостольних Кирила і Мефодія – просвітителів, що відіграли визначну роль у розвитку й становленні слов’янського письменства і культури, покровителів Європи.
   Кирило (827–869) і його старший брат Мефодій (815–885) народилися в македонському місті Фессалоніки (тепер Салоніки, Греція) в сім’ї воєначальника. За походженням болгари. Якщо Кирило був стовідсотковим гуманітарієм – здобув освіту в школі при імператорському дворі Константинополя, а згодом працював патріаршим бібліотекарем і викладав філософію, а потім перебував, навіть, на дипломатичній службі, то Мефодій був спочатку військовим, правителем однієї з слов’янських областей поблизу Солуня. Військова кар’єра його не вдовольняла, і він став ченцем, а невдовзі й ігуменом одного з монастирів у Малій Азії.
   Згодом брати об’єдналися в просвітницькій діяльності – перекладали слов’янською мовою богослужебні книги, самі писали оригінальні твори, проповідували православ’я, виступаючи проти німецького католицького духовенства (вже тоді точилася боротьба між греко-православною Візантією і латино-католицьким Заходом за вплив на слов’янські племена), відкривали при церквах школи, готували учнів. Вони упорядкували слов’янський алфавіт і переклали на церковнослов’янську (староболгарську) мову Євангеліє.
   На початок ХІ ст. на Русі використовувалися дві системи письма – кирилиця і глаголиця. Певною перевагою кирилиці перед глаголицею було відносно простіше накреслення літер.  Автором глаголиці вважають Кирила; її літери переважно пов’язані з грецьким алфавітом. Згодом глаголиця лягла в основу кирилиці, на основі якої склалися алфавіти багатьох слов’янських народів. Донедавна кирилецею послуговувалися румуни і молдавани, але потім вони перейшли на латиницю.
   Спроби (в т. ч. силоміць) запровадити замість кирилиці латиницю на західноукраїнських землях (у Галичині в ХІХ ст., у Закарпатті – на початку ХХ ст.) були відкинуті. Існує думка, що кирилиця прийшла до Київської Русі з Болгарії разом із старослов’янськими богослужними книгами після офіційного прийняття християнства у 988 році. Найдавнішою точно датованою кириличною книгою є давньоруське Остромирове Євангеліє 1056–1057 років. Щороку 24 травня в усіх слов’янських країнах вшановують пам’ять святих Кирила і Мефодія, а також День слов’янської писемності та культури.
Середа,
23 травня
2018 року
   Парад вишиванок у Токіо зібрав майже 200 учасників

   З посиланням на укрінформ інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   Шостий парад вишиванок, який пройшов 20 травня в японській столиці, зібрав близько 200 учасників.
Про це повідомляється на Facebook-сторінці спільноти українців у Японії "Краяни".
   "6-й парад вишиванок в Токіо відбувся 20 травня і зібрав близько 200 учасників! Багато знайомих і незнайомих один одному людей різних національностей, різного віку, одягнувши вишиванки, зібрались в одну дружню родину", - повідомили організатори.
   Зазначається, що цьогорічний маршрут був довшим майже наполовину від попередніх років. Учасники ходи пройшлися центральними вулицями Токіо, танцюючи та співаючи українські пісні.
Також активісти роздавали перехожим листівки, написані японською та англійською мовами, у яких пояснювалося, що таке вишиванка і яке значення вона має для українців.
   Багато-хто з японців чи іноземців, особливо старшого віку, прочитавши слово "Україна" чи побачивши синьо-жовті прапори, з неабиякою обізнаністю заводили розмову про нашу історію та сьогодення.
   Крім цього, під час ходи діти української школи "Джерельце" (Токіо) танцювали та співали у вишиванках.
Однак новинкою цьогорічного параду була лотерея, головним призом якої була українська вишиванка.
Вівторок,
22 травня
2018 року
   У Раді відкрили виставку про боротьбу з курінням

   З посиланням на уніан інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   Напередодні Всесвітнього дня боротьби з тютюнопалінням у кулуарах третього поверху Верховної Ради України відкрито експозицію "Боротьба з тютюнопалінням: професійні рішення без хайпів і флешмобів". 
   Ініціатором експозиції став народний депутат Геннадій Кривошея - співавтор законопроекту №2430-д – про внесення змін до деяких законів про удосконалення регулювання в сфері виробництва, обігу, заборони реклами і спонсорства тютюнових виробів, електронних сигарет і трав'яних виробів для паління.
   "Вже кілька років у професійних колах і серед громадських активістів триває дискусія про регулювання ринку тютюну і електронних сигарет, про запровадження нових, ефективніших заходів по боротьбі із палінням. Але за це скликання парламент так і не зміг розглянути жоден законопроект на цю тему - їх вже більше десятка", – розповідає Геннадій Кривошея. 
   На його думку, навколо цієї теми протягом останніх років багато галасу, але мало результатів. 
   "Усе що ми бачимо - це хайпи і флешмоби, які проводять деякі активісти. Але результату немає. Мені здається, українці вже втомилися від флешмобів і протестів. Вже час пропонувати якісні професійні рішення і впроваджувати їх в життя", - впевнений Геннадій Кривошея.  
   Як нагадав народний депутат, ще рік тому робоча група на базі Комітету Верховної Ради з податкової політики напрацювала єдиний комплексний законопроект по боротьбі з палінням – №2430-д – який зміг об'єднати найкращі пропозиції з усіх розроблених законопроектів на цю тему. 
   Мета експозиції, яку відкрито в кулуарах парламенту – звернути увагу народних депутатів, журналістів і гостей Верховной Ради на проблеми, пов'язані із палінням, і нагадати про необхідність впровадження передового європейського досвіду боротьби з тютюном. 
   У виставці приділено особливу увагу електронним сигаретам, які протягом останніх років стають все більш популярними в Україні, але їхній обіг досі законодавчо не врегульований. Також організатори експозиції звернули увагу на питання заборони сигарет з характерними смаковими добавками - фруктів, ментолу, ванілі, тощо - які можуть приваблювати дітей.
   Значну частину експозиції присвячено боротьбі з контрабандою тютюнових виробів. Як зазначають організатори виставки, в Україні, на відміну від багатьох країн Євросоюзу, досі не передбачено кримінальної відповідальності за контрабанду сигарет. 
   У той же час, контрабанда тютюнових виробів в Україні минулого року зросла вдвічі. Це не тільки веде до втрат державного бюджету (більше 1,2 млрд. грн. на рік), але й погіршує відносини України з Євросоюзом, пожвавлює організовану злочинність, розширює можливості для корупції та тіньової екноміки. 
   Допомогти вирішити згадані в експозиції проблеми і покликаний законопроект №2430-д.
Понеділок,
21 травня
2018 року
   У Чикаго відбудеться грандіозний концерт українських танців

   З посиланням на укрінформ інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   Інтернаціональна танцювальна школа Mazurdance з передмістя Чикаго організовує у неділю, 24 червня, великий концерт "Українські танці".
   Про це повідомляє Ukrainian People.
   "У двох відділеннях цього незвичного концерту пролунають тільки українські народні мелодії та мелодії видатних українських композиторів - Леонтовича, Лисенко, Гулака-Артемовського, Майбороди, Кос-Анатольського, Зінкевича, Козака, Іващенко. На всі ці мелодії будуть виконуватися танці", - йдеться в анонсі оголошення.
   Серед учасників концерту – студенти-танцюристи різних етнічних груп: білоруси, вірмени, євреї, литовці, росіяни, узбеки, молдавани.
   Як зазначають організатори, цей концерт є четвертою заключною частиною музично-танцювального циклу "Мелодії із скрині моєї бабусі".
   Захід відбудеться – відбудеться o 13.00 у великому концертному залі Stevenson High School за адресою: One Stevenson Dr, Lincolnshire, IL 60069.
   Вартість квитка – $25. Діти віком до 15 років отримають безкоштовний квиток, якщо завітають на концерт у супроводі дорослих (на одного дорослого одна дитина).
   Додаткову інформацію можна отримати за телефонами: 847-506-9390, 847-431-1425, або написавши листа на електронну пошту: mazurdance@comcast.net.
   Нагадаємо, президента Українського національного музею у Чикаго Лідію Ткачук відзначили нагородою "Видатний лідер громади 2018" під час святкування 10-ї річниці Культурного альянсу Чикаго.
П´ятниця,
18 травня
2018 року
   Став відомий графік Фестивалю чемпіонів у Києві та схема пішохідної зони

   З посиланням на укрінформ інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   Фестиваль чемпіонів та кілька турнірів відбудуться в Києві напередодні фіналів Ліги чемпіонів УЄФА.
Офіційне відкриття Фестивалю заплановане на 10.40 24 травня, коли міський голова Києва Віталій Кличко разом із амбасадорами фіналів виставить головні трофеї на Хрещатику, після чого усі бажаючі матимуть змогу ще раз сфотографуватися з кубками Ліги чемпіонів. Про це повідомляє прес-служба Федерації футболу України.
   Фестиваль чемпіонів проходитиме у самому центрі міста і передуватиме фіналу Ліги чемпіонів у Києві. Розваги, музика та цікаві футбольні активності — усе це буде представлено на святковому заході, який щорічно організовує УЄФА та його партнери. Вхід на Фестиваль чемпіонів буде безкоштовним, а відвідувачі матимуть шанс насолодитися святом Ліги чемпіонів, зробити фото з кумирами, виграти призи від партнерів, взяти участь у конкурсах та пограти у футбол.
   Відвідати Фестиваль чемпіонів можна буде з четверга, 24 травня, до неділі, 27 травня, за наступним графіком:
24 - 25 травня. 11.00 - 23.00;
26 травня. 11.00 - 20.00;
27 травня. 11.00 - 21.00.
   Підготовка до Фестивалю та фінальних матчів стартує 19 травня з Кубку нескорених на НТК ім. В. Баннікова. Також цього дня розпочнеться "Кубок надій ФФУ - майбутні чемпіонки" у Вишневому, де відбудеться фінальний етап Всеукраїнського турніру з футболу серед дівочих команд (2005—2006 років народження). А 24 травня, перед відкриттям Фестивалю чемпіонів, на полях ФФУ пройде дитячий футбольний фестиваль серед гравців 2010 року народження, учасники якого відвідають фінальний поєдинок жіночої Ліги чемпіонів.
Четвер,
17 травня
2018 року
   День Європи у Києві відсвяткують фестивалем світла та безкоштовними музеями

   З посиланням на укрінформ інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   Київ у суботу, 19 травня, вже традиційно відсвяткує День Європи.
   Програму заходів та робочий план їхньої підготовки та проведення затверджено розпорядженням КМДА,
   "Киян також очікує ще цілий спектр найрізноманітніших заходів і мистецьких подій, які продемонструють європейське культурне надбання та налагодження співпраці української столиці з країнами Європейського Союзу", - йдеться у повідомленні.
   Зокрема, на Співочому полі Печерського ландшафтного парку вже відбувся масштабний міський фестиваль-конкурс серед старшокласників «Київський вальс-2018» та легкоатлетичний забіг «III Київський Євро Марафон» (III Kyiv Euro Marathon)».
   Так, до Дня Європи в Києві відбудуться:
   17 травня - Міжнародна науково-практична конференція «Цивілізаційні цінності та майбутнє: міжконтинентальний діалог інтелектуалів» (Київський університет імені Бориса Грінченка, вул. Бульварно-Кудрявська, 18/2).
   17-20 травня - Всеукраїнський мистецький фестиваль «Мистецька палітра Києва» (Літня естрада Міського саду Центрального парку культури і відпочинку).
   18 травня - Дні відкритих дверей у музеях столиці. Культурно-мистецьке свято «Світ. Європа. Україна» до Дня Європи у Шевченківському районі (Золотоворітський сквер).
   18-20 травня Культурно-мистецький проект «Міжнародний фестиваль світла і медіа-мистецтва «Kyiv Lights Festival» Поштова площа (будівля Річкового вокзалу), Михайлівська площа, Андріївський узвіз, 1-23 (включно), Національний музей історії України (вул. Володимирська, 2), Контрактова площа, 4 (територія скверу).
   18-27 травня Міжнародний фестиваль «Київський тиждень мистецтва «Kyiv Art Week» (Бізнес-центр «Торонто-Київ», галереї, музеї, арт-інституції міста).
   19 травня - Святковий концерт до Дня Європи в Подільському районі (Контрактова площа).
   Святковий захід «Молодіжний калейдоскоп» до Дня Європи у Солом’янському районі (парк імені Миколи Островського).
   Спортивно-масовий захід «Всеукраїнський велодень». Маршрут: Європейська площа – вул. Михайла Грушевського – вул. Московська – вул. Генерала Алмазова – вул. Старонаводницька – площа Героїв Великої Вітчизняної війни – б-р Дружби народів – міст Патона –Дніпровська набережна – Русанівська набережна – вул. Раїси Окіпної – вул. Євгена Сверстюка – Броварський проспект – міст Метро – Набережне шосе – вул. Набережно-Хрещатицька – Гаванський міст – вул. Набережно-Рибальська – просп. Степана Бандери – Північний міст – вул. Труханівська – парк Дружби народів (Муромець).
   19-20 травня - VI Міжнародний фестиваль-конкурс дитячої та юнацької творчості «Світ у твоїх долонях» (Співоче поле Печерського ландшафтного парку).
   19-21 травня - XVI Міжнародний фестиваль-конкурс дитячо-юнацької журналістики «Прес-весна на Дніпровських схилах» (Київський Палац дітей та юнацтва, вул. Івана Мазепи, 13.
   20 травня - Щорічний традиційний Фестиваль науки «Розвиток науки в умовах євроінтеграції» (Київський університет імені Бориса Грінченка, вул. Бульварно-Кудрявська, 18/2).
   25 травня - Відкрита лекція голови Представництва ЄС в Україні пана Хюга Мінгареллі (Київський університет імені Бориса Грінченка, вул. Бульварно-Кудрявська, 18/2).
   Нагадаємо, що День Європи святкується у країнах Європейського Союзу 9 травня. А в Україні, згідно з Указом Президента від 2003 року, третьої суботи травня щороку.
Середа,
16 травня
2018 року
   У Стамбулі відзначили "День вишиванки"

   З посиланням на укрінформ інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   У центрі Стамбула відзначили "День вишиванки" за участі української громади та представників Генерального консульства України в цьому місті.
   Про це йдеться на Facebook-сторінці української дипустанови у Стамбулі.
   "13 травня 2018 року на площі Султанахмет в Стамбулі відбулося урочисте святкування "Дня вишиванки" за активної участі української громади, УАФЕА "Калина" та Генерального консульства України", - йдеться у повідомленні.
   Під час заходу пройшов показ різних видів українських вишиванок, які є уособленням українського коду та різноманіття одночасно.
   Родзинкою свята став виступ українського ансамблю "Калина", який своїм яскравим виконанням українських мелодій та пісень створив чудовий настрій та радісну атмосферу.
   Як відзначив під час святкування генеральний консул України в Стамбулі Олександр Гаман, "вишиванка – це символ, який поєднує українців незалежно від поглядів чи віросповідання та несе в собі духовне багатство, мудрість і зв’язок багатьох поколінь".
   Жвавий інтерес до української символіки також виявили представники кримськотатарської громади Стамбула, мешканці міста та іноземні туристи, які із задоволенням приєднувались до участі у заході.

Вівторок,
15 травня
2018 року
   У канадському Калгарі пройде український фестиваль

   З посиланням на укрінформ інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   Українська діаспора у канадському місті Калгарі в провінції Альберта вже вдев’яте організовує український фестиваль, який цьогоріч відбудеться 2-3 червня.
   Про це повідомляється на Facebook-сторінці заходу.
   "Якщо ви хотіли відвідати бабівських вареників та насолодитися кращими зразками української пісні й танцю у південній Альберті, то ви це знайшли!" – зазначають організатори.
   Окрім головних подій, на фестивалі можна буде скуштувати спражнє українське пиво, різноманітні горілки, українську вуличну їжу, поспівати традиційних коломийок, а також танцювати до ранку у вирі діджейської музики.
   Фестиваль у Калгарі відбудеться у суботу і неділю об 11.00 в Acadia Recreation Complex (240 90 Avenue SE).
   Додаткову інформацію можна дізнатися на сайті фестивалю.
Понеділок,
14 травня
2018 року
  Переможницею "Євробачення-2018" стала представниця Ізраїлю

   З посиланням на укрінформ інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   Представниця Ізраїлю, співачка Нетта Барзілай стала переможницею цьогорічного конкурсу "Євробачення". Вона набрала 529 балів за результатом голосування.
   Український виконавець Melovin набрав 130 балів, посівши 17 місце, повідомляє кореспондент Укрінформу.
   Українське журі, результати кого оголошувала співачка Onuka, віддало максимальний бал - 12 Франції; 10 балів – Ізраїлю, 8 – Нідерландам, 7 – Австрії, 6 – Швеції, 5 – Словенії.
   Як відомо, виконавиця Netta (Нетта Барзилай), яку прихильники охрестили «новою секретною зброєю Ізраїлю», почала співати в ранньому дитинстві. Після закінчення школи вона з першої спроби вступила до престижного музичного училища «Римон». Пізніше вона проходила службу в армії, де стала солісткою музичного колективу. Пісенна композиція, «Тоу» («Іграшка»), яку співачка представляє на "Євробаченні", після презентації у травні набрала 2 млн переглядів за 3 дні.
  Раніше європейські букмекери називали Netty можливою переможцею Євробачення-2018.
П´ятниця,
11 травня
2018 року
   Melovin вийшов у фінал Євробачення

   З посиланням на укрінформ інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   Український виконавець Melovin вийшов у фінал Євробачення. Під час оголошення фіналістів представника від України оголосили під четвертим номером.
   У прес-центрі найбільш активно підтримували представників Данії, Молдови, Австралії, Мальти, Угорщини, Словенії, України, повідомляє кореспондент Укрінформу.

За результатами другого півфіналу у фіналі Євробачення виступатимуть:
1. Sanja Ilic & Balkanika (Сербія) з піснею «Nova Deca»
2. DoReDos (Молдова) з піснею «Мy Lucky Day»
3. AWS (Угорщина) з піснею «Viszlat Nyar»
4. Melovin (Україна) з піснею «Under the Ladder»
5. Benjamin Ingrosso (Швеція) з піснею «Dance You Off»
6. Jessica Mauboy (Австралія) з піснею «We Got Love»
7. Alexander Rybak (Норвегія) з піснею «That's How You Write a Song»
8. Rasmussen (Данія) з піснею «Higher Ground»
9. Lea Sirk (Словенія) з піснею «Hvala, ne!»
10. Waylon (Нідерланди) з піснею «Outlaw In 'Em»

   Гранд-фінал шоу відбудеться 12 травня. Йому передуватимуть кілька репетиція та спільна прес-конфернція представників країн засновниць конкурсу – Франції, Німеччинї, Великої Британії, Іспанії та Італії, а також країни-переможниці минулорічного конкурсу – Португалії.
  Як відомо, у великому фіналі очікується виступ переможця минулорічного Євробачення Сальвадора Собрала, також до нього приєднається Каетану Велозу, 75-річний бразильський співак та сонграйтер, один із засновників тропікалії - мистецького напрямку, що сформувався в Бразилії наприкінці 1960-х років.
  Собрал став першим представником Португалії, який переміг в "Євробаченні". Він з дитинства страждав вадою серця, йому необхідно було знайти донора для пересадки. 8 грудня, після майже тримісячного перебування у лікарні в Лісабоні, Сальвадору Собралу зробили успішну операцію по пересадці серця. Хірург, який робив операцію, повідомив, що у разі успішної, але тривалої реабілітації, співак зможе жити абсолютно нормальним життям.

Четвер,
10 травня
2018 року
    Сьогодні - другий півфінал Євробачення

   З посиланням на укрінформ інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   Другий півфінал Євробачення в Лісабоні відбудеться у четвер, 10 травня, о 22:00.
   Прямий ефір транслюватиметься на сайті Eurovision.ua, а також на телеканалі UA: Перший, інформує Eurovision.ua. .
   Коментуватимуть прямий ефір ведучий Євробачення-2017 Тімур Мірошниченко та представниця України на Євробаченні-2010 Alyosha. Відео з коментаторської студії транслюватиметься наживо на сторінках UA: Євробачення і UA: Перший у Facebook, а також на YouTube-каналі UA: Перший.
   Окрім того, під час трансляції можна буде поставити запитання коментаторам у YouTube-чаті.

   У другому півфіналі за перемогу боротимуться 18 учасників. Послідовність виступів така:

1 Alexander Rybak (Норвегія) з піснею «That’s How You Write А Song»
2 The Humans (Румунія) з піснею «Goodbye»
3 Sanja Ilić & Balkanika (Сербія) з піснею «Nova deca»
4 Jessika feat. Jenifer Brening (Сан-Марино) з піснею «Who We Are»
5 Rasmussen (Данія) з піснею «Higher Ground»
6 Julia Samoylova (Росія) з піснею «I Will not Break»
7 DoReDos (Молдова) з піснею «My Lucky Day»
8 Waylon (Нідерланди) з піснею «Outlaw in ’Em»
9 Jessica Mauboy (Австралія) з піснею «We Got Love»
10 Ethno-Jazz Band Iriao (Грузія) з піснею «For You»
11 Gromee feat. Lukas Meijer (Польща) з піснею «Light Me Up»
12 Christabelle (Мальта) з піснею «Taboo»
13 AWS (Угорщина) з піснею «Viszlát nyár»
14 Laura Rizzotto (Латвія) з піснею «Funny Girl»
15 Benjamin Ingrosso (Швеція) з піснею «Dance You Off»
16 Vanja Radovanovic (Чорногорія) з піснею «Inje»
17 Lea Sirk (Словенія) з піснею «Hvala, ne!»
18 MELOVIN (Україна) з піснею «Under the Ladder»
Вівторок,
08 травня
2018 року
   Сьогодні - перший півфінал Євробачення

   З посиланням на укрінформ інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   Перший півфінал Євробачення у Лісабоні відбудеться у вівторок, 8 травня, о 22:00. Прямий ефір транслюватиметься на сайті Eurovision.ua, а також на телеканалі UA: Перший.
   Про це повідомляє сайт Eurovision.ua.
   "Коментуватимуть прямий ефір ведучий Євробачення-2017 Тімур Мірошниченко та представниця України на Євробаченні-2014 Марія Яремчук. Відео з коментаторської студії транслюватиметься наживо на сторінках UA:Євробачення і UA:Перший у Facebook, а також на YouTube-каналі UA:Перший. Окрім цього, під час трансляції ви матимете можливість поставити запитання коментаторам в YouTube-чаті", - йдеться у повідомленні.

У першому півфіналі за перемогу боротимуться 19 учасників. Послідовність виступів така:

1 Aisel (Азербайджан) з піснею "X My Heart"
2 Ari Olafsson (Ісландія) з піснею "Our Choice"
3 Eugent Bushpepa (Албанія) з піснею "Mall"
4 Sennek (Бельгія) з піснею "A Matter Of Time"
5 Mikolas Josef (Чехія) з піснею "Lie to Me"
6 Ieva Zasimauskaite (Литва) з піснею "When We’re Old"
7 Netta (Ізраїль) з піснею "TOY"
8 Alekseev (Білорусь) з піснею "Fоrever"
9 Elina Nechayeva (Естонія) з піснею "La Forza"
10 Equinox (Болгарія) з піснею "Bones"
11 Eye Cue (К.Ю.Р Македонія) з піснею "Lost and Found"
12 Franka (Хорватія) з піснею "Crazy"
13 Cesar Sampson (Австрія) з піснею "Nobody But You"
14 Yianna Terzi (Греція) з піснею "Oneiro Mou"
15 Saara Aalto (Фінландія) з піснею "Monsters"
16 Sevak Khanagyan (Вірменія) з піснею "Qami"
17 ZiBBZ (Швейцарія) з піснею "Stones"
18 Ryan O’Shaughnessy (Ірландія) з піснею "Together"
19 Eleni Foureira (Кіпр) з піснею "Fuego"

   Нагадуємо, що представник України на Євробаченні-2018 Melovin виступить у другому півфіналі, 10 травня, під номером 18. Фінал міжнародного пісенного конкурсу відбудеться 12 травня.
Понеділок,
07 травня
2018 року
   Український студентський оркестр приїхав з концертами до Бельгії

   З посиланням на укрінформ інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   Делегація київського Національного педагогічного університету імені Драгоманова зі своїм камерним оркестром започаткувала співпрацю у сфері культури з регіонами Бельгії.
   Виступи студентського камерного оркестру проходять у бельгійських провінціях Лімбург та Намюр в рамках проекту "Україна у європейському просторі: спільні цінності освіти і мистецтва", повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Бельгії.
   "Для нас це не академічний концерт. Це концерт-лекторій про те, що у нас є багато спільного. Представити Україну не лише у Брюсселі, але й у бельгійських регіонах, що ми допомагаємо робити, – це важливе завдання для української дипломатії", - сказав декан факультету мистецтв НПУ, художній керівник та диригент оркестру професор Василь Федоришин.
   Він розповів, що "драгоманівці" виступали три роки тому у Європарламенті в Брюсселі, коли у форматі народної дипломатії сприяли ухваленню в ЄС позитивного рішення щодо надання Україні безвізового режиму.
Також від імені ректора НПУ ім. Драгоманова Віктора Андрющенка університетський орден "Дружня родина" було вручено почесному консулу України у бельгійській провінції Лімбург Крісу Бекерсу, який підтримує українських освітян в рамках культурного діалогу з Євросоюзом.
   "Цей орден надається тим людям, які допомагають молоді, студентству України", - зазначив професор Федоришин.
   До Бельгії викладачі та студенти НПУ ім. Драгоманова прибули із Праги, де також представили пріоритети освіти і культури України на шляху європейської інтеграції.
   Проект "Україна у європейському просторі: спільні цінності освіти і мистецтва" започаткований Національним педагогічним університетом імені Михайла Драгоманова з метою популяризації української культури в країнах ЄС.
   Серед практичних результатів реалізації проекту є започаткування міжнародної співпраці та культурного обміну закладів вищої освіти України із європейськими університетами.
П´ятниця,
04 травня
2018 року
   Євробачення-2018: сьогодні репетиції "Великої п'ятірки" та Португалії

   З посиланням на укрінформ інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:На Євробаченні-2018 у Лісабоні 4 травня - шостий день репетицій, зокрема за участі представників країн "Великої п'ятірки", які проходять у фінал автоматично, поза конкурсом.
Про це повідомляє офіційний сайт міжнародного пісенного конкурсу.

"Сьогодні "Велика п'ятірка" та Португалія, яка приймає гостей, репетирують вперше. Вони проведуть репетиції по 30 хвилин, а потім відбудеться Meet&Greet", - йдеться у повідомленні.

Отож у п'ятницю репетирують представники Португалії, Великої Британії, Іспанії, Німеччини, Італії та Франції. Перша репетиція розпочнеться об 11.00, остання прес-конференція закінчиться о 22.50.

Відповідно до графіка також відбудуться й інші репетиції - по 20 хвилин кожна, та прес-конференції за участю виконавців з Вірменії, Швейцарії, Ірландії, Кіпру, Норвегії, Румунії, Сербії, Сан-Марино, Данії. Акредитована преса матиме доступ до арени.

Також зазначається, що о 22.30 відбудеться офіційне відкриття Eurovision Village (селища Євробачення) на Terreiro do Paco у Лісабоні.

Як повідомляв Укрінформ, 63-й пісенний конкурс Євробачення проходить у столиці Португалії - Лісабоні. Два півфінали і гранд-фінал відбудуться 8, 10 та 12 травня відповідно.

Україну на пісенному конкурсі представляє Melovin з піснею Under the Ladder. Він вийде на сцену останнім, під номером 18, у другому півфіналі.
Четвер,
03 травня
2018 року
Українська стрічка "Дякую" посіла друге місце на кінофестивалі у Ризі

З посиланням на укрінформ інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:


Короткометражна стрічка "Дякую", виготовлена на замовлення Мінінформполітики, посіла друге місце у номінації "Туристичний напрямок - Регіон" на 11-му Міжнародному фестивалі туристичних фільмів Tourfilm Riga 2018 (Латвія).
Про це повідомляє прес-служба МІП.

"Нагороду отримала знімальна група стрічки. Всього на фестиваль подалося близько 500 фільмів, з яких було відібрано 220. Переможці були оголошені на церемонії 27 квітня 2018 року після оцінювання робіт професійним журі", - йдеться в повідомленні.

Як нагадують в Мінінформполітики, стрічка "Дякую" також пройшла офіційний відбір на міжнародний фестиваль Tokyo Lift-Off Film Festival 2018. Загалом фільм подано на 100 фестивалів по всьому світу. Раніше у квітні "Дякую" виграла у номінації "найкращий монтаж" на щомісячному міжнародному фестивалі Short to the point (Румунія).

"Креативна стрічка про Україну очима японського туриста продовжує свою переможну ходу міжнародними кінофестивалями. Авторитетне журі обрало її з-поміж сотень фільмів з усього світу. І це ще раз підтверджує, що за кордоном є запит на Україну і що ми на правильному шляху", - зазначає міністр інформаційної політики України Юрій Стець.

Короткометражна стрічка "Дякую" показує Україну очима японського туриста як цікаву, гостинну, самобутню країну із захопливими пейзажами та багатою історією. Стрічку зняла Best Friends Film на замовлення МІП. "Дякую" вже презентували в Токіо, Києві, Харкові, Острозі та Львові.
Середа,
02 травня
2018 року
В Україні завершили зйомки фільму про Малевича

З посиланням на укрінформ інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:
Компанія Fresh Production Group представила Держкіно завершений документальний фільм "Малевич" (робоча назва "Чорний квадрат").
Про це повідомляє прес-служба Держкіно.

"Картина розповідає про життя і творчість одного із найвідоміших художників ХХ ст. Казимира Малевича та його вплив на світову культуру. Основна ідея фільму - розповісти про зв'язок художника з Україною та його повернення до Києва наприкінці 1920-х років. Цікаво, що у ході роботи над фільмом стали відомі нові факти щодо народження Казимира Малевича у Києві. На широкі екрани стрічка вийде наступного року, до річниці з дня народження Казимира Малевича (художник народився 23 лютого 1879 року в Києві - ред.)", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що спільне виробництво фільму здійснили Україна та Італія. Зйомки відбувалися в Україні, Польщі, Білорусі, США та РФ. У фільмі використані матеріали багатьох архівів та музеїв, як українських, так й іноземних.

Режисура - Володимир Луцький за участі Ігоря Малахова, сценарій - Тетяна Філевська. Продюсери - Олег Щербина, Юлія Чернявська, Євген  та Ольга Захарови, Андреа Ман'яні, Джанпаоло Сміралья, Стефано Бассо і Кіара Барбо.

Проект картини став одним з переможців дев'ятого конкурсного відбору Держкіно. Державна фінансова підтримка проекту - 2,357 млн грн. при загальній вартості виробництва 3,72 млн грн. 
©  Україна
     м.Київ
     2015 р. - 2018 р.