НОВИНИ БІЗНЕСУ

Четвер,
18 жовтня
2018 року
    Рада передала Андріївську церкву Вселенському патріархату

   З посиланням на укрінформ інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   Верховна Рада ухвалила закон, згідно з яким Андріївська церква передається у безоплатне постійне користування Вселенському патріархату.
   За ухвалення президентського проекту закону №9208 за основу та в цілому проголосували 237 народних депутатів при мінімально необхідних 226-ти, повідомляє кореспондент Укрінформу.
   "Рішення щодо передачі в користування Андріївської церкви сприятиме прискоренню одержання Томосу – визнання Світовим Православ’ям помісної Православної Церкви України", - йдеться у пояснювальній записці.
   Презентуючи законопроект, представник Президента України у Верховній Раді Ірина Луценко зазначила, що передача саме цієї культової споруди матиме унікальне як практично-церковне, так і символічно-духовне значення.
   "Це засвідчить з боку Української держави виняткову повагу до авторитету та ролі Церкви-Матері в історії розвитку української духовної традиції та однозначно сприятиме процесові надання Томосу про автокефалію Української Православної Церкви, тобто конституюванню самостійної (автокефальної) юрисдикції, яка стане гідною та рівною серед інших помісних православних церков світової православної ойкумени", - підкреслила народний депутат.
   Законом передбачено внесення змін до вже чинного закону «Про свободу совісті та релігійні організації». Так, у новій статті 17-1 наголошується, зокрема, що передача Андріївської церкви у постійне користування не тягне за собою виключення її з переліку об’єктів нерухомої культурної спадщини Національного заповідника "Софія Київська".
   Закон "Про особливості користування Андріївською церквою Національного заповідника "Софія Київська" набуває чинності на наступний день після його опублікування в газеті "Голос України". Згідно з перехідними положеннями закону, Кабінет міністрів України у місячний строк з дня набуття ним чинності матиме забезпечити передачу у постійне безоплатне користування культової споруди Андріївської церкви.
   Як повідомлялося, законопроект № 9208 "Проект Закону про особливості користування Андріївською церквою Національного заповідника "Софія Київська" Президент України Петро Порошенко вніс до парламенту 17 жовтня 2018 року.
   Довідково.  Андріївська церква — православна церква на честь Св. Андрія у стилі українського бароко, пам'ятка архітектури та монументального живопису XVIII ст. світового значення у Києві, споруджена за проектом видатного архітектора Бартеломео Растреллі. Входить до складу Національного заповідника «Софія Київська». Церква запропоновано внести до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. На сьогодні храм — на реставрації, яку планують завершити до 2020 року.
Середа,
17 жовтня
2018 року
   РФ програла апеляцію в суді Швейцарії щодо кримського позову українських компаній

   З посиланням на укрінформ інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   Федеральний суд Швейцарії в Лозанні відхилив скаргу Росії, яка оскаржувала юрисдикцію швейцарського Арбітражного суду в Женеві розглядати позов, поданий 12 українськими компаніями проти РФ у зв’язку з втратою ними мережі автозаправок після анексії Криму.
   Відповідне рішення опублікована на сайті верховного суду Швейцарської Федерації, який є найвищим судовим органом країни.
   "Арбітражний суд з місцем у Женеві є компетентним розглядати скарги, подані 12 українськими підприємствами проти Російської Федерації. Федеральний суд відхиляє скаргу Російської Федерації", - йдеться у рішенні суду.
   Раніше 12 українських компаній, серед яких напівдержавна нафтова компанія "Укрнафта", звинуватили Російську Федерацію у порушенні своїх зобов'язань, що випливають з угоди між урядом РФ і Кабінетом Міністрів України щодо заохочення та взаємного захисту інвестицій від 27 листопада 1998 року (вступила в силу у 2000 р.). Було заявлено, що РФ "шляхом прийняття з початку квітня 2014 року заходів, які заважали їх інвестиціям в автозаправні станції, розташовані в Криму, і в кінцевому рахунку призвели до експропріації цих інвестицій".
   Компанія "Укрнафта" вимагає виплати їй компенсації у розмірі 50,3 млн дол. США, інші 11 компаній вимагають в сумі 47,4 млн дол. США.
   З допомогою міжнародного арбітражу при Постійній палаті Третейського Суду в Гаазі було визначено, що справу розглядатиме арбітражний суд в Женеві на чолі з професором Габріель Кауфман-Колер. У червні 2017р. арбітражний суд в Женеві підтвердив свою юрисдикцію розглядати справу, однак РФ заявила про не визнання юрисдикції арбітражу та подала скаргу до  Федерального суду Швейцарії в Лозанні як найвищого судового органу країни.
Вівторок,
16 жовтня
2018 року
   ЄБРР призначив нового керуючого директора в Україні

   З посиланням на уніан інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   Європейський банк реконструкції і розвитку призначив Маттео Патроні управляючим директором у країнах Східної Європи та Кавказу, замість Франсіса Маліжа.
   Про це повідомляє прес-служба ЄБРР.
   "Маттео Патроні працюватиме в Києві і відповідатиме за наступну групу країн: Вірменія, Азербайджан, Білорусь, Грузія, Молдова і Україна. Патроні змінить на цій посаді Франсіса Маліжа, який був першим директором в цьому регіоні і нещодавно був призначений керуючим директором в секторі фінансових установ в штаб-квартирі ЄБРР у Лондоні", - сказано в повідомленні.
   Згідно з повідомленням, Патроні є громадянином Італії. Він почав працювати в лондонському офісі ЄБРР у 2008 році у департаменті корпоративних інвестицій, куди прийшов після успішної кар'єри в приватному секторі. У 2012 році він очолив офіс ЄБРР у Сербії, а в 2015 році був призначений на посаду директора і регіонального голови ЄБРР в Румунії і Болгарії. Під його керівництвом інвестиції ЄБРР в ці країни становлять більше 2 мільярдів євро. Патроні приступить до виконання своїх обов'язків 1 листопада 2018 року.
   "Для мене велика честь бути призначеним на цю посаду в ЄБРР і відповідати за цей цікавий регіон. Моєму попередникові вдалося досягти вражаючих результатів у всіх країнах регіону. Моїм пріоритетом буде створення відповідних умов нашим командам на місцях для розвитку цього успіху. Потреби в наших послугах значні, і у нас є що запропонувати. Нашої завданням буде продовження роботи щодо збільшення конкурентоспроможності місцевих економік у міру їх подальшої євроінтеграції", - цитує Патроні прес-служба.
   Згідно з повідомленням, сукупний історичний обсяг інвестицій ЄБРР в різні сектори економік Вірменії, Азербайджану, Білорусі, Грузії, Молдови та України становить майже 24 мільярди євро.
   Довідка. ЄБРР є найбільшим міжнародним фінансовим інвестором в Україні. З початку діяльності в країні в 1993 році банк взяв на себе сукупні зобов'язання з надання майже 12,1 мільярда євро в рамках близько 400 проектів.
П'ятниця,
12 жовтня
2018 року
   Маріупольський школяр став призером Міжнародного конкурсу наукових проектів

   З посиланням на укрінформ інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   Маріупольський школяр - учень 10-го класу міського технічного ліцею Артем Агванян став призером Міжнародного конкурсу наукових проектів INSPO 2018.
   Про це повідомили в Маріупольській міській раді.
   "Учень 10-го класу Маріупольського технічного ліцею Артем Агванян посів третє місце у Міжнародному конкурсі наукових проектів INSPO 2018... Маріупольський школяр представив в столиці Туреччини науковий проект «Незалежна система моніторингу якості повітря", - йдеться у повідомленні.
   Зазначається, що захід відбувся на початку жовтня у Стамбулі.
Четвер,
11 жовтня
2018 року
   Через пожежі на військових арсеналах Україна втратила до п'яти мільярдів доларів - ЗМІ

   З посиланням на уніан інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   В останні роки в арсеналах Збройних сил України із завидною постійністю спалахують пожежі; у цих пожежах держава зазнала величезних збитків, втративши боєприпасів на дуже великі суми.
   Експерти називають різні цифри - від сотень мільйонів до п'яти мільярдів доларів, повідомляє ТСН.
   Однак крім фінансового аспекту такі пожежі, зокрема, втрата снарядів великого калібру після спалаху в арсеналах Міністерства оборони близько Ічні, мають й інші, у якомусь сенсі критичні для боєздатності держави наслідки.
   Проблема в тому, що в України завжди була важка ситуація із боєприпасами великого калібру - так, рік тому у ЗСУ була цілком можлива ситуація, що батареї великих калібрів при ймовірному загостренні ситуації на фронті будуть мовчати через відсутність снарядів. Держава увесь час шукала можливість розгорнути виробництво, або, на худий кінець, купити необхідні боєприпаси, в тому числі і за кордоном, нехай і втридорога - хоча тут ситуація впиралася вже не стільки у фінанси, скільки в охочих продати Україні великокаліберні снаряди. Бо НАТО і США при всій своїй декларованій словесно-дипломатичній підтримці не поспішали постачати своєму союзнику летальну зброю та боєприпаси до неї.
   Незважаючи на те, що нещодавно держава все-таки зуміла налагодити випуск великокаліберних снарядів, їхній дефіцит в армії залишається гострим. І ворог про це знає не гірше, ніж українські військові експерти і аналітики.
   "Б'ють по тим зі сховищ, складів, де зберігаються найбільш дефіцитні, актуальні для Збройних Сил боєприпаси тих калібрів, типів. Тобто агресор, ворог, можемо припустити, володіє інформацією про стан і номенклатуру наших сховищ і складів", - пояснив військовий експерт Костянтин Машовець.
   Всього за чотири роки війни відбулося шість великих пожеж, і всі - на стратегічно важливих військових складах з дефіцитними боєприпасами. Якщо така ситуація збережеться, кошмар щодо "снарядного голоду" української артилерії великого калібру стане реальністю, зазначив експерт.
   При цьому парадоксальна ситуація склалася на самих арсеналах - в України є величезні запаси боєприпасів, які дісталися країні від розваленого СРСР, в тому числі і ті, які вивозилися на територію країни з колишніх держав-учасників Варшавського договору. Однак взяти ці боєприпаси зі складів не так-то просто - за двадцять років розвалу армії, безгрошів'я, огидних умов зберігання деякі арсенали перетворилися на "порохові бочки" та "мінні поля".
   "Величезна кількість боєприпасів, які зберігаються під відкритим небом, їх взагалі не можна використовувати їх можна тільки утилізувати, у кращому випадку, а деякі навіть чіпати не можна", - пояснив Дмитро Тимчук, народний депутат і координатор "ІС".
   Скільки доларів, які вкладалися у боєприпаси для збройних сил, марно і бездарно згоріло на цих складах, судячи з усього, назавжди залишиться загадкою історії. Банально тому, що ніхто не хоче порахувати точні суми втрат. Однак навіть якщо взяти грубу армійську формулу "100 доларів за кілограм патронів", виходять настільки вражаючі суми, що можна за голову схопитися - адже крім загиблих на складах патронів є ще снаряди, ракети та інше військове майно.
   Не дивно, що експерти оцінюють втрати від пожеж у суми від сотень мільйонів доларів до величезної суми у майже п'ять мільярдів - якщо занести в "безповоротні" втрати на складах Ічні.
Середа,
10 жовтня
2018 року
   "Саме час бігти за доларом": експерт назвав найбільш небезпечні місяці для гривні

   З посиланням на уніан інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   Будь-яка девальвація має періоди падіння і періоди зростання курсу і на даний момент гривня демонструє стабілізацію котирувань. Проте добрі часи для української нацвалюти не триватимуть довго, запевнив фінансовий експерт Олексій Кущ.
  "Те, що девальвація гривні продовжиться, не викликає сумнівів", – розповів Кущ в ексклюзивному коментарі "Главреду".
   За його словами, найважчими місяцями для гривні стануть січень і лютий 2019 року, хоча падіння почнеться ще з грудня. За найсприятливішим прогнозами, гривня в цей період буде коштувати 29,5 грн/$.
   "Це якщо не підключаться ніякі несприятливі чинники – як то відмова МВФ від подальшої фінансової підтримки України або просідання сировинних ринків через санкції США проти Китаю", – уточнив фінансовий аналітик.
   Якщо ж втрутяться негативні фактори, то в цьому випадку НБУ і Мінфін розглядають курс гривні до долара навіть на рівні 40 грн/$ і 36 грн/$ відповідно. Щоправда, це – максимальна глибина падіння гривні, уточнив Кущ, гірше бути не повинно, не в найближчому році, принаймні.
   "Чому у нас зараз все так відносно добре з курсом? Просто ситуація на ринках стабільна (маються на увазі ціни на зерно та метал), банківський сектор завдяки жорсткому догляду регулятора на курс не тисне, різких виплат Держказначейства по відшкодуванню ПДВ (що також могло б спровокувати попит на валюту – ред.) теж немає. Звідси і відсутність різких валютних стрибків", – пояснив експерт.
   Однак уникнути подальшої девальвації у гривні все одно не вийде, запевняє він. "Причин для довгострокового оптимізму немає", – констатує Кущ.
   І радить усім, хто бажає запастися валютою – робити це найближчим часом: "Зараз найсприятливіший період купити долари. Дешевше вже не буде. Якщо курс і просяде на сущі копійки".
Вівторок,
09 жовтня
2018 року
   Мораторій на продаж землі не знімуть до прийняття закону про обіг - Мінагро

   З посиланням на укрінформ інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   Мораторій на продаж землі буде знятий лише у випадку ухвалення закону про обіг земель.
Такою є вимога Земельного кодексу України, повідомила заступник міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова під час презентації статистичного щорічника “Моніторинг земельних відносин в Україні, 2016-2017: відкриті дані про земельні ресурси”, повідомляє кореспондент Укрінформу.
   “Що стосується мораторію на продаж землі, я відповім скоріше в офіційній площині, адже немає необхідності юридичної приймати закон України про подовження мораторію на рік, два, три чи чотири. Мораторій буде знятий лише в тому випадку, коли буде прийнятий закон про обіг земель. Це, власне кажучи, визначає Земельний кодекс України”, - заявила Ковальова.
   Народний депутат України Леонід Козаченко зазначив, що отримати інформацію про землю, яка перебуває в управлінні державних органів, нині досить складно, навіть використовуючи систему моніторингу від Світового банку. За його словами, ніколи не відомо, хто цю землю обробляє, на відміну від землі, яка перебуває в приватному користуванні.
   Також Козаченко зауважив, що без створення іпотечного банку для кредитування купівлі землі немає сенсу знімати мораторій на продаж земель.
   “За попередніми розрахунками, якщо зараз відкрити ринок, майже 10% землі буде виставлено на продаж. А для цього треба близько 6 млрд дол. Скажіть, будь ласка, де взяти такі кошти фермерам, щоб купити цю землю? Для цього потрібний доступ до середніх та довгострокових ресурсів. Їх не може дати ні підрозділ Світового банку IFC (його можливості обмежені 250-600 млн дол.), ні будь-яка інша міжнародна фінансова інституція”, - акцентував депутат.
   На його думку, в Україні має бути створений іпотечний банк, в якому держава матиме контрольний пакет акцій, а частину акцій може мати Міжнародна фінансова корпорація (IFC), оскільки участь міжнародних інституцій у цьому проекті унеможливить корупцію.
  Також, за словами нардепа, потрібно передбачити обмеження на купівлю іноземцями української землі терміном на 10 років.
   “Хоча нам хотілось би зробити ринок землі ліберальним, все одно - потрібно унеможливити придбання землі іноземцями хоча б на 10 років. Але нам не вдається це зробити, бодай на рівні публічних акціонерних компаній, зареєстрованих в офшорних зонах. Їх неможливо проконтролювати”, - сказав він.
   Однак якщо виконати зазначені умови та вжити заходів, щоб запобігти монополізації в земельній сфері, то вже до кінця року ВР може ухвалити закон про обіг земель, і з наступного року він може набути чинності, вважає Козаченко.
   Як відомо, заборона на продаж земель сільськогосподарського призначення (так званий мораторій) була запроваджена ще у 2001 році. З 2002 року мораторій почав діяти як тимчасовий захід з метою забезпечення нормативного врегулювання земельних відносин та створення інфраструктури ринку землі, після чого парламент неодноразово його продовжував.
   У грудні 2017 року Верховна Рада подовжила мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення до 1 січня 2019 року.
Понеділок,
08 жовтня
2018 року
   Мінфін відповів Рахунковій палаті: у бюджеті-2019 вистачить грошей на зарплати та пенсії

   З посиланням на уніан інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   Більш як 40% доходів державного бюджету на 2019 рік буде спрямовано на погашення та обслуговування державного боргу, що знижує можливості здійснення соціально-економічних витрат, включаючи підвищення пенсій, зарплат і соціальних виплат.
   Про це повідомляється на сайті Рахункової палати з посиланням на висновок щодо законопроекту «Про Державний бюджет України на 2019 рік».
   Крім того, як зазначили у відомстві, в умовах очікуваного підвищення тарифів на газ і розширення переліку категорій населення і витрат, на які надаються пільги та житлові субсидії, в проекті держбюджету на 2019 рік передбачено скорочення обсягу відповідної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на 15,9 млрд грн, або на 21,2%.
   Коментуючи заяву Рахункової палати, в Міністерстві фінансів повідомили, що проект держбюджету на 2019 рік передбачає достатній обсяг коштів для зарплат і пенсій, зокрема з урахуванням індексації розміру пенсій з 1 березня 2019 року, підвищення пенсій військовослужбовцям, зростання прожиткового мінімуму і мінімальної зарплати - всього 166,5 млрд грн, або на 27,2 млрд грн більше, ніж у 2018 році.
   Також у Мінфіні повідомили, що передбачено зростання мінімальної зарплати з 3723 гривень до 4173 гривень та індексація зарплат бюджетним працівникам на рівні 9,4% порівняно з 2018 роком.
   «Ми ставимося до соціальних зобов'язань перед громадянами максимально серйозно, як і до зобов'язань перед кредиторами держави. Для того щоб обіцяти людям великі зарплати, ми маємо досягти стабільного економічного зростання і втримати макроекономічну стабільність, і для цього команда Міністерства фінансів робить все можливе», - йдеться в коментарі міністерства.
   Як повідомлялося, Верховна Рада 21 вересня прийняла до розгляду затверджений Кабінетом міністрів проект державного бюджету України на 2019 рік. Проект заснований на макроекономічному прогнозі зі зростанням реального ВВП на 3% при інфляції 7,4% і передбачає доходи на рівні 1,008 трлн грн, витрати - 1,094 трлн грн, граничний рівень дефіциту в сумі 89,989 млрд грн або 2,3% ВВП, граничний обсяг держборгу - 2,449 трлн грн.
   Держбюджет України на 2018 рік передбачає доходи в сумі 917,9 млрд грн, витрати - 991,7 млрд грн, граничний обсяг дефіциту на рівні 80,6 млрд грн, або 2,4% ВВП.
П'ятниця,
05 жовтня
2018 року
   Сьогодні відзначається Всесвітній день вчителя

   З посиланням на укрінформ інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   Сьогодні у світі за ініціативою ООН відзначається Всесвітній день вчителя.
День відзначається з 1994 року.
   Саме цього дня, в 1966 році, скликана ЮНЕСКО і Міжнародною організацією праці конференція, ухвалила Рекомендацію «Про положення вчителів» – перший міжнародний документ, що окреслював умови праці вчителів. Цей День має на меті привернути увагу до становища вчителів у суспільстві, їхньої ролі в розвитку освіти.
   З нагоди Всесвітнього дня вчителя 2018 року ООН нагадує світовій спільноті, що «Право на освіту передбачає право на кваліфікованого вчителя». Ця тема була обрана в ознаменування 70-ї річниці ухвалення Загальної декларації прав людини (1948), що визнає освіту в якості основного права, яке не може бути реалізоване без права на підготовленого і кваліфікованого вчителя.
   На сьогодні Всесвітній день учителя відзначають понад 100 держав світу, хоча деякі країни мають також і національний День учителя, зокрема й Україна.
Четвер,
04 жовтня
2018 року
   "Слава Україні! – Героям слава!": Рада ухвалила нове вітання для армії та поліції

   З посиланням на уніан інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   Верховна Рада ухвалила закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо вітання "Слава Україні! - Героям слава!" (№ 9036).
   За це рішення проголосував 271 народний депутат.
   Законом закріплюється привітання у Збройних силах України та в Національній поліції "Слава Україні!" та відповідь "Героям слава!".
   Законом внесено зміни до Статуту внутрішньої служби ЗСУ, Статуту гарнізонної та вартової служб ЗСУ і Стройового статуту ЗСУ, а також до закону "Про Національну поліцію України" щодо встановлення нового військового вітання, а також впорядковано Ритуал підняття Державного прапора України.
   У законі закріплено звернення "пане (пані)" замість "товаришу". Як відомо, в першому читанні пропонувалося залишити і звернення "товариш".
   Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
Середа,
03 жовтня
2018 року
   Кабмін визначився, коли в Україні ввімкнуть батареї

   З посиланням на уніан інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   Кабінет міністрів України на засіданні в середу ухвалив рішення про початок опалювального сезону з 15 жовтня.
   Як зазначив прем'єр-міністр Володимир Гройсман, у органів місцевого самоврядування буде можливість самим визначитися з початком опалювального сезону, враховуючи реальні погодні умови.
   «Я вважаю, що це буде тестом для місцевої влади на небайдужість і розуміння того, що люди повинні жити в комфорті», - сказав він, додавши, що центральна влада зробила все від неї залежне, щоб регіони нормально увійшли в зиму.
   Також Гройсман зазначив, що завтра віце-прем'єр-міністр Геннадій Зубко проведе селекторну нараду з регіонами країни з питання підготовки до опалювального сезону.
   За словами глави уряду, прийнята постанова передбачає, що до 15 жовтня «Нафтогаз України» повинен укласти договори з суб'єктами господарювання на постачання газу. Крім того, «Нафтогаз» повинен забезпечити безперебійне постачання газу протягом опалювального сезону, а «якщо є заборгованість, то забезпечити реструктуризацію».
   Як повідомлялося, НАК "Нафтогаз України" заявляє, що запасів природного газу в підземних сховищах достатньо для комфортного проходження опалювального сезону 2018/2019 років.
Вівторок,
02 жовтня
2018 року
   Гройсман категорично проти ліквідації "Нафтогазу"

   З посиланням на укрінформ інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман виступає проти ідеї ліквідації НАК "Нафтогаз України".
   Про це він сказав у понеділок у вечірньому ефірі ICTV.
   "Тільки зараз ведеться робота по арешту активів. Вони дійсно мають нам перерахування 2,6 млрд. доларів. Абсолютно очевидно, що ліквідація Нафтогазу ліквідує і сам борг кредитора. Тому це неможливо за будь яких умов. Якщо не стоїть мета про те, щоб вибачити росіянам 2,6 млрд доларів. Якщо думати про те, щоб їм вибачити, то треба ліквідувати, а якщо думати про Україну, то це робити неможливо і не потрібно, бо це дуже серйозний подарунок нашому ворогу", - сказав Гройсман.
   Як повідомлялося, лідер "Батьківщини" Юлія Тимошенко минулого тижня пообіцяла ліквідувати "Нафтогаз України" менше, ніж за півроку після виборів президента. Експерти в один голос засудили таку ідею.
   Згодом Тимошенко пояснила, що "Нафтогаз" як юридична структура буде ліквідований лише після виплати Росією як країною-агресором усіх боргів за рішенням Стокгольмського арбітражу.

Понеділок,
01 жовтня
2018 року
   Аудит виявив у Держводагентстві крадіжок майна і невідшкодованих втрат на 94 мільйони

   З посиланням на укрінформ інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   По Аудиторська перевірка зафіксувала обсяг крадіжок майна і невідшкодованих втрат в системі Державного агентства водних ресурсів на 94 млн грн.
   Даний факт було виявлено під час перевірки виконання бюджетних програм Держводагентством впродовж 2015-2017 років, а також трьох місяців поточного року, повідомляє Державна аудиторська служба України.
   «За обліковими даними агентства на початок 2015 року вартість невідшкодованих нестач і втрат матеріальних цінностей складає 76,1 млн грн, тоді як на кінець 2017 року вартість таких втрат склала 94 млн гривень. Тобто за період дослідження аудиту обсяг крадіжок майна збільшився на 17,9 млн гривень. З усієї вартості таких втрат на винних осіб віднесено лише 2,8 млн гривень», - йдеться у звіті аудиторів.
   Також у ході перевірки було виявлено, що не працює половина насосних станцій для зрошування земель в системі Держводагентства.
   "Аудиторськими дослідженнями встановлено, що з кожним роком зростає кількість непрацюючих насосних станцій та зменшується фактична площа зрошувальних земель, водогосподарська мережа не відновлювалася впродовж кількох десятиліть, а обладнання закуповувалося у період з 1960 по 1984 роки», - зазначають аудитори.
   В цілому із загальної кількості наявних 1 тис.170 насосних станцій зрошувальних систем з різних причин виведено з експлуатації 597, тобто 51% усіх наявних станцій.
   У ході перевірки також з’ясовано, що відповідно розпорядчих документів Держводагентства, загальна площа підготовлених до поливу земель наразі становить менше половини від необхідної  площі.
   Зокрема, у звіті зазначається, що площа зрошувальних земель у досліджуваному періоді, без урахування АР Крим та окупованих територій Луганської та Донецької областей, становить 1 765,5 тис. гектарів. Водночас, відповідно до розпорядчих документів Держводагентства, загальна площа підготовлених до поливу земель у 2015 році склала – 690,2 тис. га, у 2016 – 680,9 тис. га, у 2017 – 650,3 тис. га, у 2018 - 651 тис. га, тобто близько 40% від загальної площі зрошувальних земель.
   Крім того, було виявлено, що в окремих міжрайонних управліннях водного господарства протяжність трубопроводів внаслідок крадіжок скоротилася майже на половину.
   Так, на Харківському міжрайонному управлінні водного господарства станом на 1 січня 2016 року обліковувалися викраденими 150,4 тис. протяжних метрів магістральних трубопроводів, що становить 44% їх загальної протяжності. При цьому збитки від втрати такого майна склали понад 13 млн грн, які до цього часу залишаються невідшкодованими винними особами.
   Через крадіжки трубопроводів не експлуатується жодна із насосних станцій у Краснокутському міжрайонному управління водного господарства. Це призвело до порушення цілісності меліоративних систем, зазначають аудитори.
   У Держудитслужбі також сумніваються, що Держводагентство у поточному році зможе реалізувати програму із забезпечення централізованим водопостачанням сільських населених пунктів, що користуються привізною водою. На програму у цьому році з держбюджету було передбачено 125 млн грн, але паспорт програми був затверджений лише у липні поточного року. Це може призвести до скорочення часу на реалізацію потрібних заходів, а також на освоєння виділених коштів, вважають аудитори.
   Аналогічна ситуація склалася із реалізацією програми, яка передбачає захист від шкідливої дії вод сільських населених пунктів та сільськогосподарських угідь, в тому числі в басейні р. Тиса у Закарпатській області.
   Паспорт цієї програми на 2018 рік станом на момент завершення аудиту не був затверджений, оскільки тривало погодження плану заходів Міністерством фінансів. В Держаудитслужбі вважають, що таке зволікання може призвести до скорочення часу на реалізацію потрібних заходів і неосвоєння виділених з держбюджету на 2018 рік 139,3 млн грн. Як наслідок питання протипаводкового захисту та берегових ерозій на транскордонних ділянках річок залишаться не вирішеними, зазначають аудитори.
   Як повідомлялося, головою Держводагентства є Ірина Овчаренко. Вона була призначена на цю посаду у 2016 році. До того часу із 2015 року Овчаренко була виконувачем обов’язків голови Держводагентства.

©  Україна
     м.Київ
     2015 р. - 2018 р.