НОВИНИ БІЗНЕСУ

Вівторок,
11 грудня
2018 року
   Держдеп США: "Північний потік-2" – це не комерція, політичний тиск

   Інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   У Вашингтоні вважають російські ініціативи з побудови газопроводу "Північний потік-2", а також "Турецький потік" політичними інструментами, які далекі від суто комерційних проектів.
  Про це заявив помічник держсекретаря США з питань енергетичних ресурсів Френсіс Феннон під час телефонної прес-конференції в понеділок.
   "Північний потік 2" й "Турецький потік" намагаються поглибити залежність (Європи – ред.), а не зміцнювати безпеку. Вони не є комерційними проектами, це політичні інструменти", - заявив Феннон.
   Він підкреслив, що на відміну від практики в США, російські енергетичні компанії є продовженням державної політики, а "російська держава використовує енергоресурси для примусових політичних цілей". Зокрема, за його словами, "через "Північний потік-2" Росія прагне збільшити важелі впливу на Захід, відокремлюючи водночас Україну від Європи".
  "Немає жодних причин для того, щоб ми мали довіряти містеру Путіну в будь-якому питанні", - підкреслив Феннон.
   США і Європа поділяють західні цінності, зауважив представник адміністрації США. "Ми розглядаємо комерцію як взаємовигідну та взаємну, але ведення бізнесу з проектом "Північний потік – 2" просто не відповідає цим загальним цінностям", - зауважив Феннон.
   Він також підтвердив, що Конгрес США проявляє все більшу зацікавленість у запровадженні санкцій проти "Північного потоку-2".
   "Ми очікуємо, що рішучість Конгресу в цьому питанні, у намірі переслідувати російський енергоекспорт після того, що сталося (біля Керченської протоки – ред.) лише зростатиме", - наголосив помічник держсекретаря США.
   Чиновник також поінформував, що США продовжують говорити з усіма друзями в Європі на двосторонній і багатосторонній основах. У цьому зв'язку він зазначив, що в Вашингтоні відчувають дедалі більшу стурбованість по "Північному потоку-2" з боку європейських партнерів, у тому числі з боку Німеччини.

   
З посиланням на укрінформ
Понеділок,
10 грудня
2018 року
   МВФ оголосив дату засідання щодо України

   Інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   Правління Міжнародного валютного фонду 18 грудня проведе засідання, на якому обговорить співпрацю з Україною.
   Про це повідомляється на сайті МВФ.
   «На порядку денному засідання: обговорення програми stand-by, а також припинення програми розширеного фінансування», - йдеться у повідомленні.
   Раніше директор-розпорядник МВФ Крістін Лагард заявляла, що Міжнародний валютний фонд позитивно оцінює перспективи взаємодії з Україною за новою програмою кредитування Stand-By та обіцяє прийняти рішення щодо першого траншу після 10 грудня, коли українська влада виконає всі підготовчі заходи.
   Як повідомлялося, Міжнародний валютний фонд та українська влада 19 жовтня досягли домовленості на рівні фахівців Фонду щодо нової програми у форматі stand-by у розмірі 3,9 млрд доларів.
   У Національному банку допускають, що Україна до кінця 2018 року може отримати транш від МВФ в рамках 1,5-1,9 млрд доларів.

   
З посиланням на укрінформ
П'ятниця,
07 грудня
2018 року
   Гройсман ініціюватиме масштабну перевірку облгазів

   Інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   Прем'єр-міністр Володимир Гройсман має намір наступного тижня ініціювати масштабну перевірку облгазів.
Про це він сказав під час години запитань до уряду у Верховній Раді.
   “Я думаю, що ми приймемо рішення у вигляді доручення уряду у середу або інший документ, ... тобто будемо ініціювати перед Національної комісією (НКРЕКП - ред.) глибинну перевірку усіх облгазів країни", - зазначив Гройсман.
   За словами глави уряду, він володіє інформацією про те, що є чимало випадків, коли дії  облгазів виходять за межі їхніх повноважень, і від цього страждають люди. “Напевно, навіть зробимо спільну групу з НКРЕКП - урядова група, Мінрегіон - і почнемо їх приводити до тями”, - наголосив Прем'єр-міністр.
   "Я підготував доручення і звернуся до міністра енергетики та НКРЕКП, яка має повноваження контролю та перевірки. Їх треба "вжарити" по перше число. По-іншому не буде. Монополісти уже сіли всім на шию та звісили ноги", - зазначив Гройсман.
   Він закликав підтримати Національну комісію щодо здійснення перевірки.
   "Потрібно їх (газзбути - ред.) притягувати до відповідальності. Вони мають платити величезні штрафи, якщо знущаються з людей", - додав Гройсман.
   Як повідомлялося, у листопаді більшість побутових споживачів України отримали від своїх постачальників газу (газзбутів) платіжки з донарахуваннями за жовтень та попередженням про донарахування за три попередніх роки зі значними сумами.
   Прем'єр-міністр Володимир Гройсман закликав населення не платити за газ більше, ніж нараховано за лічильником.

   
З посиланням на укрінформ
Четвер,
06 грудня
2018 року
   Нове маркування харчових продуктів: Рада ухвалила закон

   Інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   Український парламент підтримав Закон №8450 «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів», за це рішення проголосували 236 депутатів. Закон спрямований на гармонізацію законодавства України із законами ЄС, передає 6 грудня прес-служба парламенту.
   Законодавчим актом встановлено правові та організаційні засади надання споживачам інформації про харчові продукти з метою забезпечення високого рівня захисту здоров’я громадян та задоволення їх соціальних та економічних інтересів.
   Законом визначено, зокрема: зміст основних термінів, які використовуються у цій сфері; загальні вимоги до інформації про харчові продукти; яка інформація є обов’язковою для надання, а яка надається у добровільному порядку; обов’язки операторів ринку харчових продуктів; порядок розміщення і представлення інформації про харчові продукти; особливості маркування та державного контролю тощо.
   Законом до розділу VІ «Прикінцеві та перехідні положення» внесено зміни до законів України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», «Про виробництво та обіг органічної сільськогосподарської продукції та сировини», «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин», «Про безпечність та гігієну кормів».
   Додатками №№ 1-11 Закону визначено, зокрема, харчові продукти, що спричиняють алергічні реакції або непереносимість; значення та позначення інгредієнтів; референсні величини споживання тощо.
   Законопроект 236 голосами прийнято за основу та в цілому.

   
З посиланням на Судебно-юридическая газета
Середа,
05 грудня
2018 року
   "Это не частичное разблокирование": журналистка раскрыла тактику РФ насчет украинских портов

   Інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   Россия была вынуждена разблокировать проход в Азовское море через Керченский пролив, но при этом не отказалась от тактики экономического подавления украинских портов.
   Такое мнение высказала журналистка Лариса Волошина, передает «Обозреватель». Она подчеркнула, что не разделяет оптимизма правительства относительно российских уступок.
   "Появилось сообщение о том, что Азовское море якобы частично разблокировано. Исходя из этого сообщения, входа в Азовское море ожидали 17 судов, а в украинских портах Мариуполя и Бердянска ожидали выхода 9 судов", - отметила она.
   "Надо понимать, что Россия никогда полностью не блокировала эти порты, она делала задержки, иногда на несколько дней, а то и на неделю, на так называемые проверки", - пояснила Волошина.
   Журналистка прокомментировала заявление министра инфраструктуры Владимира Омеляна о том, что Россия продолжает осматривать корабли, которые идут в украинские порты и выходящие из них, но не задерживает, а пропускает их через Керченский пролив.
   "Меня удивляет это оптимистичное видение Омеляна в том плане, что это является частичным разблокированием. Это не частичное разблокирование, это тактика, которую РФ использует с начала весны. Эту тактику западные эксперты называют экономическим давлением, экономическими санкциями России против Украины", - заявила Волошина.

   
З посиланням на уніан
Вівторок,
04 грудня
2018 року
   Україна готує позов до Міжнародного суду ООН через агресію РФ в Чорному морі

   Інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   Україна збирається подати позов до Міжнародного суду ООН, вимагаючи визнати відповідальність Росії за акт агресії в Чорному морі. Про це заявив президент України Петро Порошенко в ефірі "Свободи слова" на ICTV, передає "Європейська правда".
   "Готується позов до Міжнародного суду ООН у зв'язку з актом агресії. Файл цей вже зафіксовано. Про відповідальність Російської Федерації за агресію проти нашої держави", - повідомив він.
   Раніше повідомлялося, що Україна висловила протест Росії через напад на українські кораблі в Керченській протоці в комітеті з безпеки на морі Міжнародної морської організації.

   
З посиланням на уніан
Понеділок,
03 грудня
2018 року
   «Укрлендфарминг» поддерживает ужесточение в Украине правил реализации и использования антибиотиков в животноводстве

   Інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   Крупнейший в Украине агрохолдинг «Укрлендфарминг» Олега Бахматюка поддерживает стремление властей ужесточить правила продажи и использования антибиотиков в животноводстве, поскольку их бесконтрольное применение несет большой риск для здоровья человека.
   Об этом заявил директор по производству «Укрлендфарминга» Василий Лобода.
   "В Украине не мешало бы ввести более жесткий регламент реализации, продажи и использования антибиотиков в животноводстве. И определенные процессы должны быть регламентированы на государственном уровне», - сказал Лобода, уточнив, что использование антибиотиков в животноводстве несет большой риск для здоровья человека.
   «Ведь у людей, потребляющих продукцию животноводства с содержанием антибиотиков, вырабатывается резистентность к ним, что влияет на лечение различных заболеваний», - добавил он.
   Директор по производству отметил, что «Укрлендфарминг», как социально ответственная компания, тщательно контролирует использование антибиотиков в животноводстве. В частности, полностью соблюдаются не только государственные нормы, но и очень жесткие внутренние правила.
   «Молоко от коров, которых лечат антибиотиками, мы утилизируем. Антибиотики используем для лечения животных, больных бактериальными заболеваниями и имеющих послеродовые осложнения. Весь процесс контролирует ветеринарный врач или фельдшер на каждой ферме, а все операции с применением антибиотиков записывают в специальный журнал», - сказал Лобода.
   Кроме того, тех коров, которых лечили антибиотиками, очень продолжительное время доят в последнюю очередь и используют отдельную доильную аппаратуру, а молоко сливают в отдельную посуду. «После окончания лечения с помощью специальной аппаратуры и тест-полосок проверяем молоко на содержание ингибирующих веществ (в том числе антибиотиков), и только после отрицательного результата анализа молоко отдаем на реализацию», - подчеркнул Лобода, отметив при этом, что столь жесткие правила контроля применения антибиотиков касаются и производимого «Укрлендфармингом» мяса.
   Как сообщалось, в середине ноября глава Национального агентства ветеринарных препаратов и кормовых добавок Юрий Косенко сказал, что Министерство аграрной политики и продовольствия разрабатывает законопроект, который будет способствовать ответственному применению антибиотиков в животноводстве. Проект закона предусматривает только рецептурное применение антибиотиков. При этом должны фиксироваться данные, кто выписал рецепт и в каком количестве был назначен препарат.
   По мнению Косенко, использование антибиотиков должно быть разрешено лишь в том случае, когда другие варианты лечения исключены, поскольку применение этих препаратов приводит к устойчивости микробов к препаратам как у животных, так и у людей, которые употребляют мясную продукцию, в составе которой есть антибиотики.
   12 октября правительство возобновило обязательное лицензирование в Украине производителей ветеринарных препаратов, которое было отменено в 2011 году, с целью обеспечения стабильности и прозрачности ведения хозяйства.
   Справка. Группа Ukrlandfarming («Укрлендфарминг») является самым мощным в Украине вертикально интегрированным аграрным холдингом, управляющим самым крупным в стране и восьмым в мире банком плодородного чернозема общей площадью 570 тыс. га. Группа представлена в 22 из 24 областей Украины и занимается производством зерновых культур и семян, производством яиц и яичной продукции, сахара, животноводством и производством говядины, трейдингом и дистрибуцией сельскохозяйственной продукции и техники, семян, удобрений и средств защиты растений. Собственником группы является Олег Бахматюк.

   
З посиланням на уніан
©  Україна
     м.Київ
     2015 р. - 2018 р.