НОВИНИ БІЗНЕСУ

П'ятниця,
16 листопада
2018 року
   У Луценка пояснили, що дасть Україні ратифікація Римського статуту

   Інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   Ратифікація Україною Римського статуту дозволить розширити можливості Міжнародного кримінального суду для покарання винних за воєнні злочини та злочини проти людяності, вчинені на території Донбасу та Криму.
Про це заявив перший заступник генерального прокурора України Дмитро Сторожук у п'ятницю під час 40-го щорічного форуму транснаціональної мережі членів парламентів "Парламентарі за глобальні дії" та 10-ї Консультативної Асамблеї парламентарів за Міжнародний кримінальний суд та верховенство права.
   "Повноцінна співпраця Генеральної прокуратури України з Міжнародним кримінальним судом може розпочатися лише після набуття чинності відповідних конституційних змін у частині визнання юрисдикції Міжнародного кримінального суду (МКС) та ухвалення ратифікаційного пакету. Необхідність ратифікації Римського статуту підтверджується взятими Україною міжнародними зобов'язаннями. Ратифікація у найближчому майбутньому Римського статуту дозволить розширити можливості Міжнародного кримінального суду для покарання винних за воєнні злочини та злочини проти людяності, вчинені на території Донецької та Луганської областей, а також в Автономній Республіці Крим", - сказав Сторожук.
   Окрім того, за словами заступника генпрокурора, Венеціанська комісія підтримує Україну в питанні ратифікації Римського статуту. При цьому він підкреслив, що у разі ратифікації цього міжнародного договору найбільш суттєвих змін потребуватиме національне кримінальне законодавство, оскільки під юрисдикцію МКС поряд з воєнними злочинами та злочинами щодо геноциду підпадають злочини проти людяності, норми про які на сьогодні відсутні в Кримінальному кодексі України.
   "Відповідно слід криміналізувати такі діяння як злочини проти людяності та воєнні злочини. Також існує необхідність внесення змін до законодавства щодо не застосування строків давності до злочинів, які підпадають під юрисдикцію Міжнародного кримінального суду", - додав Сторожук.
   Як повідомлялося, Україна підписала Римський статут 20 січня 2000 року, але поки що не ратифікувала цей документ.

   
З посиланням на укрінформ
Четвер,
15 листопада
2018 року
   В Киеве повысили тарифы на воду: когда ждать изменений в платежках

   Информационно-правовой журнал "СПЕЦИАЛЬНЫЙ КОММЕНТАРИЙ" сообщает:   В Киеве повысили тарифы на холодное водоснабжение. Это будет учтено уже в платежках за октябрь. Стоимость снабжения холодной водой и отвода воды выросла на 17-20%. Об этом стало известно из сообщения пресс-службы АО «Киевводоканал».
   В компании сообщают, что новые тарифы на холодную воду были установлены согласно постановлению Нацкомиссии, осуществляющей регулирование в сфере энергетики и коммунальных услуг (НКРЭКУ) от 14 октября. Как сообщается, новый тариф на холодное водоснабжение составляет 10,092 грн за 1 кубометр, а на централизованное отведение воды — 9,504 грн за 1 кубометр. Тариф на снабжение холодной воды, таким образом, возрос на 17,2%, а на водоотведение — на 20,3%.
   Как отмечено, расчет стоимости коммунальных услуг за период до 14 октября будет осуществляться по прежнему тарифу. По новому тарифу рассчитают стоимость услуг по холодному водоснабжению за период с 14 по 31 октября включительно. Как сообщается, чтобы избежать путаницы в расчетах, в платежках киевлян за октябрь 2018 года укажут среднее арифметическое двух тарифов — старого и нового. Таким образом, за услуги Киевводоканала в октябре придется заплатить по тарифу 18,377 грн за 1 кубометр — за централизованное снабжение и отвод холодной воды; 8,845 грн за 1 кубометр — за централизованный отвод горячей воды.
   
Со ссылкой на Судебно-юридическая газета
Середа,
14 листопада
2018 року
   Меркель у Європарламенті: Україна має залишатися транзитною країною

   З посиланням на укрінформ інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   Україна має залишатися транзитною країною для транспортування російського газу, але Євросоюз має позбавитися від енергетичної залежності від РФ.
   Про це заявила федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель під час дебатів у Європарламенті у Страсбурзі, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.
   "Ми працюємо з Росією, як із джерелом постачання. Але я дуже прагну забезпечити, щоб Україна залишалася транзитною країною... Європа повинна опрацьовувати питання, щоб бути незалежною від російського газу, а тому потребує диверсифікації джерел постачання", - сказала німецький лідер.
   Меркель відзначила, що Німеччина побудувала термінал прийому скрапленого газу, що надасть можливість отримувати енергоносій з інших джерел.
   Як відомо, проект "Північний потік-2" передбачає будівництво нової нитки газопроводу від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини нарівні з уже діючим "Північним потоком". Його потужність становитиме 55 млрд кубометрів газу за рік, довжина - понад 1,2 тис. км. Загальна вартість проекту оцінюється в 9,5 млрд євро.
   Будівництво морської ділянки "Турецького потоку" почалося 7 травня 2017 року. Ним опікується компанія South Stream Transport. Перша нитка газопроводу призначена для енергопостачання турецького ринку, друга - для країн Південної та Південно-Східної Європи. Потужність кожної з них - 15,75 мільярда кубометрів газу на рік.
Вівторок,
13 листопада
2018 року
   TruCam вже зафіксували понад 8 тисяч перевищень швидкості руху

   З посиланням на укрінформ інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   З моменту впровадження системи TruCam правоохоронці зафіксували понад 8 тисяч перевищень швидкісного режиму на дорогах.
   Про це під час прес-конференції сказав перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький.
   "Приблизно місяць тому, 15 жовтня, патрульною поліцією було запущено вимірювання швидкості за допомогою лазерних вимірювачів... Станом на сьогодні за менше як місяць використання ми маємо понад 8 тисяч зафіксованих випадків перевищення дозволеної швидкості руху, 8 тисяч складених матеріалів щодо перевищення дозволеної швидкості руху. Ще раз наголошу - ми робимо це перш за все для того, щоб в превентивній мірі впливати на це правопорушення, для того, щоб знизити швидкість на наших дорогах",-  заявив він.
   Білошицький додав, що на офіційному сайті Нацполіції розміщено карту розміщення приладів вимірювання швидкості.
   Він також нагадав, що місця розміщення приладу має передувати попереджувальний знак, а поряд використанням приладу має бути присутнім поліцейський транспортний засіб з увімкненими проблисковими маячками.
   Як повідомлялося, з 8 жовтня порушення водіїв на дорогах почали фіксувати на радари TruCAM - лазерні прилади для вимірювання швидкості руху автомобіля з веденням відеофіксації. До 15 жовтня прилади працювали в пілотному режимі.
Понеділок,
12 листопада
2018 року
   Перед підвищенням цін на газ уряд “стояв на розтяжці” - Президент

   З посиланням на укрінформ інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   Нинішній стан економіки України дозволяє відмовитися від міжнародних кредитів, якби не зобов’язання з виплати старих боргів, взятих ще до 2013 року.
   Про це заявив Президент Петро Порошенко, виступаючи на щорічному засіданні Ради регіонального розвитку, повідомляє кореспондент Укрінформу.
   “Поточний стан економіки вже в принципі дозволяє відмовитися від кредитів міжнародних фінансових організацій. І ми так би й зробили, якби не мусили наступного і 2020 років долати пікові навантаження з виплати старих боргів”, - сказав Президент.
   Він нагадав, що з 2007 по 2009 роки сума державного і гарантованого державою боргу зросла на 23 млрд доларів, а за 2010-2013 – ще на 32 млрд доларів.
   “Про це Володимир Борисович говорив неодноразово, але як людина вихована та делікатна пальцем не показував і прізвищ не називав. А дарма, бо країна має знати своїх «героїв», які збільшили борг на десятки мільярдів, - зате тепер, оком не кліпнувши, очолюють колони борців із підвищенням тарифів”, - зауважив глава держави.
   У цьому контексті Порошенко підкреслив, що перед підвищенням цін на газ Кабінет міністрів “стояв на розтяжці” між поганим і дуже поганим, між підвищенням тарифів і ударом по макроекономічній стабільності. За його словами, без підвищення тарифів навряд чи можна було обійтися, оскільки для стабільності і розвитку економіки потрібен транш МВФ.
   Водночас він запевнив, що країна дійсно буде поступово переходити до “опори на власні сили” й замість кредитів залучати інвестиції. За словами Президента, в уряду є чітка стратегія зменшення боргового навантаження на економіку, розрахована на найближчі роки.
П'ятниця,
09 листопада
2018 року
   Що потрібно зробити після народження дитини: консультація Мін'юсту

   З посиланням на Судебно-юридическая газета інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   Міністр юстиції України Павло Петренко продовжує відповідати на питання громадян у щотижневій консультації. Про це повідомляє прес-служба Міністерства юстиції.
   «Доброго дня, пане Міністре. Ми чекаємо через 6 місяців на первістка. Просимо Вас детально пояснити процедуру реєстрації. Бо від батьків допомоги не багато – все з їхнього часу змінилося, а друзі всі говорять по-різному. Дякую.» Тоня Симоненко
   
   Що потрібно зробити після народження дитини?

   Батьки зобов’язані не пізніше 1 місяця від дня пологів зареєструвати народження дитини в органі державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання одного з батьків або за місцем народження дитини.
   Заявниками можуть бути як батьки дитини, так й інші особи. Присутність обох батьків є обов’язковою, якщо батьки мають різні прізвища.
   Державна реєстрація проводиться з одночасним визначенням походження дитини та присвоєнням їй імені, прізвища та по батькові.

   Як визначається походження дитини?

   Походження дитини від матері визначається на підставі документа закладу охорони здоров'я про народження нею дитини.
   Походження дитини від батька визначається на підставі свідоцтва про шлюб, якщо на час народження дитини мати перебувала з ним у шлюбі.
   Якщо батьки не перебувають у шлюбі, походження дитини від батька визначається за письмовою заявою матері та батька дитини про визнання батьківства або за рішенням суду.
   При народженні дитини у матері, яка не перебуває у шлюбі, у випадках, коли немає спільної заяви батьків або відповідного рішення суду, запис про батька провадиться за прізвищем та громадянством матері, а ім'я та по батькові батька дитини записуються за її вказівкою.

   Які документи потрібні для реєстрації народження?

   Одночасно із заявою про державну реєстрацію народження (усною або письмовою) для проведення державної реєстрації народження дитини подається:
   - паспорт заявника, якщо заявниками є не батьки;
   - документ, який підтверджує факт народження – медичний документ, виданий закладом охорони здоров'я;
   - паспорти батьків або одного з них;
   - документ, що підтверджує походження дитини від батька (свідоцтво про шлюб або спільна заява матері та батька дитини, або заява матері);
   - за відсутності документа закладу охорони здоров’я або медичної консультативної комісії, підставою для реєстрації народження є рішення суду про встановлення факту народження.

   Як визначитися з ім’ям, прізвищем та по батькові дитини?

   При державній реєстрації народження дитині присвоюється прізвище, ім’я та по батькові, які індивідуалізують особу, виділяють її з-поміж інших.
   Прізвище дитини визначається за прізвищем батьків. Якщо мати й батько мають різні прізвища, прізвище дитини визначається за їхньою згодою. Батьки, які мають різні прізвища, можуть присвоїти дитині подвійне прізвище. Спір між батьками щодо прізвища дитини може вирішуватися органом опіки або судом.
    Ім’я дитини визначається за згодою батьків. Ім’я дитини, народженої жінкою, яка не перебуває у шлюбі, визначається матір’ю дитини. Дитині може бути дано не більше двох імен, якщо інше не випливає зі звичаю національної меншини, до якої належать мати або батько. Спір між батьками щодо імені дитини може вирішуватися органом опіки або судом.
    По батькові присвоюється за власним іменем батька. Якщо батько має подвійне ім’я, то по батькові дитині присвоюється за одним із них. На прохання батьків по батькові може також утворюватися згідно з національними традиціями або не присвоюватися взагалі.
   Якщо батьківство дитини не визнано, по батькові визначається за іменем особи, яку мати дитини назвала її батьком.

   Де працює послуга з прийому документів для реєстрації у пологових?

   З метою створення сприятливих умов, спрямованих на спрощення доступу громадян до адміністративних послуг, в усіх регіонах України надається послуга щодо прийому документів для державної реєстрації народження та видачі відповідного свідоцтва безпосередньо в пологових будинках. Загалом у 477 медичних установах. За 2016-2017 роки цією послугою скористалися 238 166 громадян.
   Інформація про пологові будинки, в яких можна отримати свідоцтво про народження дитини, розміщена на офіційному веб-сайті Міністерства юстиції.

   Чи є покарання для батьків, які несвоєчасно зареєстрували дитину?

   Несвоєчасна без поважної причини державна реєстрація батьками народження дитини в державних органах державної реєстрації актів цивільного стану тягне за собою накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 до 51 грн).
Четвер,
08 листопада
2018 року
   Рада розгляне ратифікацію угоди з ЄС про допомогу на €1 мільярд

   З посиланням на укрінформ інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   ВР розгляне у четвер ратифікацію Меморандуму про взаєморозуміння між Україною як позичальником та ЄС як кредитором і кредитну угоду про макрофінансову допомогу ЄС Україні на €1 мільярд.
Про це йдеться у порядку денному ВР, оприлюдненому на сайті парламенту.
   Першим питанням депутати розглянуть законопроект №6634 "Про первинну медичну допомогу на засадах сімейної медицини". Далі заплановано розгляд двох проектів постанов про відзначення на державному рівні 75 річниці початку примусового виселення українців з Лемківщини, Любачівщини, Надсяння, Підляшшя, Холмщини та Західної Бойківщини в 1944-1951 рр. Наступним питанням розглядатиметься законопроект №8361 «Про прилеглу зону України».
   Далі депутати розглянуть урядовий законопроект №9260, яким пропонується знизити поріг на безподаткові пересилання товарів фізичним особам у міжнародних поштових та експрес-відправленнях із 150 євро до 100 євро.
   Наступним законопроектом від уряду №9241 пропонується перерозподілити видатки держбюджету і збільшити їх на 12,3 млн гривень для Конституційного суду на фінансування бюджетної програми «Забезпечення конституційної юрисдикції в Україні».
   Наступним стоїть президентський невідкладний законопроект «Про внесення змін до Закону України "Про публічні закупівлі" та деяких інших законодавчих актів України».
   Далі депутати перейдуть до розгляду законопроектів №8487 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів» та №8488 «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України».
   У наступному законопроекті №0203 пропонується ратифікувати Меморандум про взаєморозуміння між Україною як позичальником та Європейським Союзом як кредитором, підписаний 14 вересня 2018 року в м. Києві, який набирає чинності з дати його ратифікації, і Кредитну угоду щодо отримання Україною макрофінансової допомоги Європейського Союзу у сумі до 1 мільярда євро.
   Як повідомлялося, 14 вересня Україна та ЄС підписали Меморандум про взаєморозуміння та Кредитну угоду ЄС з Нацбанком щодо програми макрофінансової допомоги ЄС на суму 1 млрд євро.
   Меморандум про взаєморозуміння визначає перелік заходів з реалізації структурних реформ в управлінні державними фінансами. Ідеться також про належне урядування та боротьбу з корупцією, секторальні реформи, соціальну політику та менеджмент в державних компаніях.
   Програма макрофінансової допомоги Європейського Союзу Україні в розмірі 1 млрд євро передбачає 18 умов, шість з яких необхідно виконати для першого траншу і 12 - для другого.
Середа,
07 листопада
2018 року
   Укрпочта отказалась доставлять пенсии украинцам

   Со ссылкой на Судебно-юридическая газета информационно-правовой журнал "СПЕЦИАЛЬНЫЙ КОММЕНТАРИЙ" сообщает:   С 1 января следующего года «Укрпочта» больше не будет доставлять пенсии тем гражданам страны, которые по состоянию здоровья не могут сами получить выплаты. Об этом проинформировал генеральный директор предприятия Игорь Смелянский, сообщают «Вести».
   По его словам, сейчас в селах стало невыгодно работать, так как тарифы на доставку пенсии не поднимались уже четырнадцать лет.
   «Каждое из отделений Укрпочты ежемесячно терпит убытки почти в 3 тыс. грн, в частности, из-за того, что доставка пенсий производится по тарифам, которые ниже себестоимости», — сообщил он.
   Также Смелянский добавил, что предприятию придется закрыть от 5 до 7 тысяч отделений, а также уволить часть персонала.
   Отмечается, что сейчас в Украине через отделения почтовой связи получают пенсии 45% пенсионеров.
Вівторок,
06 листопада
2018 року
   "ВТБ-Банк" ввів ліміти на зняття готівки: НБУ прокоментував ситуацію

   З посиланням на укрінформ інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   5 листопада "ВТБ Банк" був змушений ввести комісії та ліміти на зняття готівки, що спрямовано на стримування відтоку коштів клієнтів.
   Про це повідомляє прес-служба Національного банку.
   "Наразі ми спостерігаємо деяке зниження обсягу ліквідності в АТ "ВТБ Банк", яке відбувалося в процесі згортання діяльності АТ "ВТБ Банк" вже тривалий час і було поглиблене рішенням Апеляційного суду Києва від 5 вересня про блокування активів фінансової установи", - сказано в повідомленні .
   В НБУ кажуть, що рішення суду фактично позбавило "ВТБ Банк" можливості поповнювати ліквідність за рахунок реалізації набутого в процесі стягнення заставного майна та активів.
   "Національний банк здійснює посилений моніторинг ситуації, і при необхідності буде вживати заходів у межах повноважень, передбачених чинним законодавством", - йдеться у повідомленні.
   В НБУ також запевнили, що ситуація з ліквідністю у "ВТБ Банк" ніяк не впливає на стабільність банківського сектора України, оскільки частка цієї фінустанови становить 0,6% від чистих активів платоспроможних банків.
   Як повідомлялося, київський суд заарештував акції українських "дочок" ВЕБ, ВТБ і Ощадбанку на виконання рішення Міжнародного арбітражу за "кримським" позовом екс-глави Приватбанку Ігоря Коломойського.
Понеділок,
05 листопада
2018 року
   Пенсии в Украине: каким категориям граждан не достанутся выплаты

   Со ссылкой на Судебно-юридическая газета информационно-правовой журнал "СПЕЦИАЛЬНЫЙ КОММЕНТАРИЙ" сообщает:   Министр социальной политики Андрей Рева сказал, что в Украине пенсионные выплаты среднестатистического гражданина значительно вырастет весной 2019 года. Об этом пишет Hub’s.
   Однако в Пенсионном фонде разъяснили, что «действие новой нормы не распространяется на лиц, которым назначена пенсия в соответствии с Законами Украины «О государственной службе», «О службе в органах местного самоуправления», «О прокуратуре», «О статусе народного депутата Украины», «О научной и научно-технической деятельности». К пенсиям этих граждан, входящих в эти категории, применят новую норму в случае, если они напишут заявления о назначении пенсий на общих основаниях, то только тогда.
   В сообщении отмечено, что речь идет о украинцах вышедших на пенсию до 1 октября 2017 года, так как после этой даты размер выплат данным категориям граждан определяется на общих основаниях.
   Размер минимальной пенсии привязан к прожиточному минимуму для нетрудоспособных украинцев. На сегодняшний день этот минимум составляет 1435 гривен. На него имеет право любой граждан Украины, утративший трудоспособность.
   После проведения индексации минимальная пенсия вырастет с 1435 до 1497 грн, при этом максимальная пенсия поднимется с 14350 до 14970 гривен.
П'ятниця,
02 листопада
2018 року
   Держбюджет з початку року недоотримав майже 18 мільярдів гривень

   З посиланням на уніан інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   Державний бюджет України в січні-жовтні 2018 року отримав 747,389 мільярда гривень доходів, що на 17,528 мільярда гривень, або на 2,3%, нижче планового показника на цей період.
   Як свідчать дані на сайті Державної казначейської служби України, у порівнянні з аналогічним періодом 2017 року, доходи держбюджету за 10 місяців 2018 року зросли на 99,921 мільярда гривень, або на 15,4%.
   Довідка. Держбюджет України на 2018 рік передбачає доходи в сумі 917,9 мільярда гривень, витрати - 991,7 мільярда гривень, граничний обсяг дефіциту на рівні 80,6 мільярда гривень, або 2,4% ВВП.
Четвер,
01 листопада
2018 року
   Від сьогодні в Україні подорожчав газ для населення

   З посиланням на укрінформ інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   Газ для потреб населення з 1 листопада подорожчав на 23,5%.
   З урахуванням доставки і ПДВ, нова ціна газу становить 8,55 тис. грн за 1 тис. кубометрів для населення і 8,36 тис. грн - для підприємств ТКЕ.
   Раніше ціни на газ опублікував Департамент з корпоративних комунікацій Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України".
   "Нова ціна газу сформована з урахуванням вимог постанови Кабінету міністрів України від 19.10.2018 р. № 867, яка затверджує нове Положення про покладення спеціальних обов'язків на суб'єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу", - повідомляв НАК.
   Відтак ціна газу для всіх категорій споживачів на умовах Положення про покладення спеціальних обов'язків становить 7482,61 грн за 1 тис. кубометрів з урахуванням ПДВ.
   Втім, зазначена ціна не враховує вартості доставки газу, його розподілу та ПДВ на ці операції.
   Кінцева ціна газу для населення становить 8548,92 грн, для підприємств теплокомуненерго – 8361,85 грн.
   Як повідомлялося, на позачерговому засіданні уряду 19 жовтня Кабінет міністрів підтримав підвищення ціни на газ для населення на 23,5% з 1 листопада.
   Одразу після цього МВФ оприлюднив заяву про те, що Міжнародний валютний фонд і уряд України дійшли згоди про запровадження нової програми кредитування української економіки Stand-By взамін програми розширеного фінансування EFF, яка завершується наступного березня.
Як повідомлялося, ціни на тепло зростуть протягом місяця після підвищення ціни на газ.

©  Україна
     м.Київ
     2015 р. - 2018 р.