ЦІКАВІ ФАКТИ

П´ятниця,
20 квітня
2018 року
   Перепис населення в Україні: озвучені деталі і терміни проведення

   З посиланням на уніан інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   Уряд ухвалив рішення створити Міжвідомчу комісію з питань сприяння проведенню Всеукраїнського перепису населення.
   Відповідне рішення було прийнято на засіданні уряду в середу.
   Віце-прем'єр-міністр України Степан Кубів, представляючи проект відповідної постанови, зазначив, що перший перепис населення було проведено у 2001 році, потім у 2010 році було проведено пробний перепис, з того часу проведення перепису переносилося.
   «Робота комісії дозволить забезпечити координацію дій центральних та місцевих органів виконавчої влади, підготувати рекомендації та пропозиції до програми перепису населення», - сказав він.
   Комісія координуватиме дії місцевої влади та уряду. Увійдуть туди заступники практично всіх міністерств, голова Держміграційної служби та керівник Держстату.
   За словами міністра Кубіва, пробний перепис населення може бути проведений в 2020 році.
   "Одним з блоків роботи спецкомісії стане підготовка рекомендацій щодо перегляду технологій перепису населення. Крім перепису з допомогою традиційних паперових бланків, які може зчитувати комп'ютер, зараз в європейській практиці використовуються інші інноваційні технології. Зокрема, переносні електронні носії, інтернет та інші види зв'язку", — розповів він.
   Українців рахували один раз, у 2001 році. Тоді населення становило 48 млн 457 тис. осіб. За правилами ООН підрахунок потрібно повторювати хоча б кожні 10 років, і наступний перепис був запланований на 2012-й. Через брак грошей у бюджеті, а потім і російської агресії, її відклали на 2020-й. У минулому році перепис оцінили спочатку в мільярд гривень, а пізніше Мінфін озвучив нову цифру — 2 млрд 244 млн грн.
   Незважаючи на те, що українців не рахували вже 17 років, Держстат щорічно звітує про кількість населення. Згідно з їх даними, населення України скорочується з 1994 року. Різкий спад відбувся в 2014 році, коли країна недорахувалася трохи менше 2,5 млн осіб (у статистиці перестали враховувати окуповані Крим і Донбас).
   За даними Державної служби статистики, чисельність населення України за січень 2018 року зменшилася на 21 тис. осіб порівняно з груднем 2017 року і на 1 лютого 2018 року становила 42 млн 365 тис. осіб.
Четвер,
19 квітня
2018 року
   Гройсман розказав, як боротиметься з державним рекетом

   З посиланням на укрінформ інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:


Використовувати владні повноваження задля вимоги хабарів у чесних підприємців - це злочин проти держави.
Про це сказав Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час зустрічі з регіональними ЗМІ, повідомляє Урядовий портал.

"Я поважаю підприємців, які роблять свою справу. Я зневажаю тих, хто, користуючись владними повноваженнями, змушує людей платити мзду. Це державний рекет. Нам важко, треба заробляти кошти. Але якщо хтось при цьому паразитує - це злочин. Ми намагаємося протидіяти цьому", - зауважив Гройсман.

Він наголосив, що одним з кроків такої протидії є подальша глибока дерегуляція.
Середа,
18 квітня
2018 року
   НБУ продасть на аукціоні золоті пам'ятні монети "25 років незалежності України"

   З посиланням на укрінформ інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   Національний банк України 19 квітня 2018 року проведе аукціон з продажу золотих пам'ятних монет "25 років незалежності України".
   Про це повідомляє прес-служба НБУ.
   "Національний банк України оголошує про проведення електронного біржового аукціону з продажу золотих пам'ятних монет "25 років незалежності України", - йдеться в повідомленні
   У НБУ зазначається, що електронний аукціон буде проведений 19 квітня 2018 року об 11:00 Універсальною товарною біржою "Контрактовий дім УМВБ". Аукціон відбудеться в системі електронних торгів з можливістю віддаленого доступу.
Вівторок,
17 квітня
2018 року
   Три роки НАБУ: понад 500 справ у роботі, майже 130 – у суді

   З посиланням на НАБУ інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   Три роки тому — 16 квітня 2015 року — Президент України підписав два Укази: про утворення Національного антикорупційного бюро та про призначення Артема Ситника його Директором. З цього моменту розпочалось створення нового правоохоронного органу.
   Вже за 8 місяців Національному бюро вдалося сформувати команду та розпочати розслідування. 4 грудня 2015 року детективи внесли перші відомості про вчинення кримінальних правопорушень до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
   За три роки існування та понад 2,5 роки розслідувань НАБУ показало вагомі результати. Вперше за історію незалежної України скеровано до суду справи стосовно чинного на той час голови ДФС, голови Рахункової палати, низки топ-менеджерів держпідприємств, що роками потерпали від корупційних схем. Детективи Бюро під процесуальним керівництвом прокурорів САП скерували обвинувальний акт до судових інстанцій у близько 130 справах стосовно майже 170 осіб. Встановлений розмір збитків у цих справах сягає 4 мільярдів гривень.
   Наразі у роботі детективів – понад 500 кримінальних проваджень. Завдяки розслідуванням Бюро державі повернуто 253,3 млн грн, ще понад 674 млн грн — у процесі конфіскації. Завдяки зусиллям детективів ліквідовано схеми, які діяли на великих державних підприємствах, як ПАТ «Укргазвидобування», ДП «Електроважмаш», ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» (ДПЗКУ) тощо.
   Проте, попри досягнення, одним з головних викликів для роботи НАБУ залишається відсутність судових вироків. Тож для подальшої успішної реалізації антикорупційної реформи критично важливим є створення Вищого антикорупційного суду з урахуванням рекомендацій Венеціанської комісії та міжнародних партнерів. Переконані, він зможе поставити «крапку» у розслідуваннях НАБУ і САП стосовно топ-корупціонерів.
Понеділок,
16 квітня
2018 року
   Большая разборка: как народ содержит государство

   Со ссылкой на сегодня информационно-правовой журнал "СПЕЦИАЛЬНЫЙ КОММЕНТАРИЙ" сообщает:   Во всех подводных камнях темы "Как народ содержит государство" помогли разобраться экономист Иван Никитченко и руководитель секретариата Совета предпринимателей при Кабмине Андрей Забловский.
   Каждый человек знает, что получая зарплату или покупая товары в магазинах, платит стране налоги. Но не каждый отдает себе отчет, насколько это важно. Налоги — это 80% доходов госбюджета, и именно они обеспечивают бесперебойную работу государства. Благодаря нашим с вами налогам в стране работают школы и больницы, идет ремонт дорог в областях или высадка новых деревьев в парках, выплачиваются пенсии или пособия и т. д.
   Правда, все это хорошо звучит в теории, но лучше бы разобраться на практике — сколько же именно средств в виде налогов уходит из заработка украинцев на конкретные нужды страны. Поэтому "Сегодня" подготовила для читателей инфографику, где наглядно показана вся структура финансирования страны из расчета средней зарплаты по Украине в 7500 грн в месяц. В частности, речь идет о таких направлениях, как пенсии, социальная защита, образование, поддержка экономики, проценты по займам, медицина, правоохранительные органы, вооруженные силы, аппарат чиновников, культура и спорт, жилищно-коммунальное хозяйство, охрана окружающей среды. В этих расчетах нам помог налоговый калькулятор CASE Украина "Цена державы".
   Каждый украинец из своих честно заработанных 90 тыс. грн в год финансирует образование на 7464 грн, медицину — на 4083 грн, аппарат чиновников — на 2644 грн.
   При этом мы решили сравнить, сколько же и чего именно можно приобрести на эти отчисления. Получилась интересная картинка: к примеру, если из средней зарплаты украинца в 90 тыс. грн в год на пенсии уходит 29 822 грн, тогда пенсионер может купить за эти деньги 1121 буханку пшеничного хлеба и 148 кг свинины. А вот на 700 грн, ежегодно предусмотренных из среднего заработка граждан на коммунальное хозяйство, удастся купить только 19 банок краски (весом в килограмм), пригодных для обновления стен в подъездах. А вот на такое направление госфинансирования, как правоохранительные органы, гражданин из своей средней зарплаты "отдает" 3899 грн в год. Этих средств хватит на 132 литра бензина марки А-95 (подробнее — см. инфографику).   Остается разобраться, как же именно налоги взимаются с заработка граждан. Когда сотруднику начисляется зарплата, сам работник и работодатель должны уплатить в госказну ряд налогов.
   В частности, речь идет о налоге на доходы физлиц (18%), едином социальном взносе (22%), военном сборе (1,5%). Помимо этого почти всю свою зарплату украинцы тратят, то есть приобретают продукты питания, одежду и обувь, алкоголь и сигареты. В таком случае, совершая все эти покупки, идет взимание так называемых непрямых налогов — акцизного сбора (с алкоголя, сигарет, бензина), налога на добавленную стоимость (20% НДС заложено в стоимости каждого товара), таможенной пошлины (которая влияет на цены импортных товаров). И это не считая того, что украинцы могут платить налог на недвижимость, налог с депозитов и т. д.

   Какие налоги можно вернуть и как это сделать?

   Иногда украинцы имеют право на так называемую налоговую скидку. Это возможно, например, в случае если человек оплачивает учебу ребенка в училище или институте, погашает ипотечный кредит за квартиру или дом и т. д. В таком случае украинцы могут обратиться в Госфискальную службу, заполнить декларацию (в ней можно просчитать сумму налоговой скидки) и в итоге оформить возврат части налога на доходы физлиц.
   Правда, прежде чем обращаться с заявлением, нужно внимательно изучить законодательство, подготовить необходимые документы (например, договора об обучении, квитанции оплаты услуг), учесть сроки подачи заявления и т. д. Это поможет соблюсти все правила и изучить все тонкости оформления налоговых возвратов. Оформить скидку можно и при искусственном оплодотворении, усыновлении, передаче имущества на благотворительность, переоборудовании авто под биотопливо и т. д. И, если возникают вопросы, можно обратиться в налоговую за консультацией.
П´ятниця,
13 квітня
2018 року
Росія підтягла до кордону з Україною "Іскандери" - Турчинов

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:


Росія розмістила біля кордону з Україною чотири ракетні бригади, озброєні системами "Іскандер", здатними уражати цілі на відстані до 2,5 тис. кілометрів.
Про це заявив на Київському безпековому форумі секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов, повідомляє Укрінформ.

"Хотів би звернути увагу на ракетні війська Росії, які розташовані у безпосередній близкості до нашого кордону. Вони озброєні сучасними ракетними системами "Іскандер". Я звертаю на це увагу не тільки тому, що вони стоять максимально близько до нашого кордону, а тому що сьогодні є дві модифікації "Іскандерів". Балістична ракета вражає ціль на відстані 500 кілометрів, але сьогодні "Іскандер К" забезпечується крилатими ракетами, які можуть знищувати ціль на відстані до 2,5 тисячі кілометрів", - сказав керівник РНБО.

На думку Турчинова, це є свідченням демонстративного виходу РФ з Угоди про заборону ракет середньої і малої дальності.

"Це загрожує не тільки Україні. Вихід Росії з цієї угоди - це фактична загроза всім європейським країнам. Бо час ракетної атаки зменшується уже до хвилин, а не години", - наголосив він.
Четвер,
12 квітня
2018 року
В Україні 8 із 10 дітей стикаються із різними проявами булінгу - МВС

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:


В Україні  80% дітей рано чи пізно стають жертвами шкільного цькування.
Про це інформує прес-служба МВС з посиланням на дані  Українського інституту дослідження екстремізму.

“За даними Українського інституту дослідження екстремізму, 8 із 10 дітей стикаються із різними проявами булінгу. 80% дітей рано чи пізно стають жертвами шкільного цькування”, - йдеться у повідомленні.

У МВС закликати батьків, які помічають, що їхня дитина відмовляється йти до школи, не має друзів і часто проводить час на самоті, поговорити з нею і підтримати її, бо саме підтримка батьків здатна позбавити дитину відчуття непотрібності.
Середа,
11 квітня
2018 року
Краща за "Смерч": Україна випробовує ракетний комплекс "Вільха"

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:На півдні Одеської області розпочалися державні випробування ракетного комплексу "Вільха".
Про це повідомляє сайт секретаря Ради національної безпеки та оборони Олександра Турчинова.

"Завдяки зусиллям усіх, хто працював над цим проектом, ми отримали потужну ракетну зброю, яка за всіма показниками краща за російський аналог "Смерч", - сказав Турчинов.

За його словами, державні випробування "стали фіналізацією масштабного проекту українських вчених, конструкторів та виробничників".

Турчинов також повідомив, що державні випробування проходитимуть у кілька етапів, під час яких замовником перевірятимуться на відповідність заданим параметрам усі тактико-технічні характеристики ракет.

Після завершення державних випробувань ракетні комплекси "Вільха" будуть взяті на озброєння, а український ОПК почне їх серійне виробництво.
Вівторок,
10 квітня
2018 року
У Польщі назвали найбільшу проблему українських заробітчан

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:


Найбільшою проблемою, з якою стикаються українські трудові мігранти в Польщі, є незнання мови, що спричиняє решту проблем.
Про це заявив директор польської компанії з працевлаштування іноземців EastWestLink Анджей Коркус в інтерв’ю Укрінформу.

“Перша й основна проблема - це мовний бар'єр. З кожним днем усе більше українців приїжджає до Польщі з центральної та східної України, де вони часто навіть не розмовляють українською. Тому їм ще складніше зрозуміти польську мову, ніж жителям західної України. Через незнання мови вони мають проблеми з адаптацією у праці, спілкуванні з польськими працівниками”, - зазначив Коркус.

Експерт підкреслив, що багато польських підприємців не підготувалися до працевлаштування іноземців з-за східних кордонів. Відтак спостерігаються випадки нетолерантного ставлення до іноземців тощо.

За його словами, польські працедавці повинні краще подбати про умови працевлаштування іноземців, зокрема й українців. Багато з них вже користуються послугами посередницьких компаній, які координують процес адаптації працівників з-за кордону, зазначив експерт.

Коркус підкреслив, що забезпечення нормальних умов працевлаштування і проживання для українців є необхідною умовою для того, щоб затримати відтік трудових мігрантів з Польщі до інших країн.

На його думку, незабаром інші, розвинутіші країни Заходу, почнуть відкривати свої ринки праці для українців. Відтак, спостерігатиметься значна конкуренція за притягнення й утримання трудового мігранта з України, сказав експерт.
П´ятниця,
06 квітня
2018 року
У Великодню ніч спокій українців охоронятимуть майже 22 тисячі поліцейських

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:


У Великодню ніч правопорядок в Україні забезпечуватимуть майже 22 тисяч правоохоронців.
Про це 6 квітня повідомив перший заступник міністра внутрішніх справ Сергій Яровий, інформує прес-служба МВС.

«Усі підрозділи МВС, зокрема Нацполіція, Нацгвардія, ДСНС та Держприкордонслужба повністю готові забезпечити правопорядок в містах та селах під час Великодня. У святкову ніч до охорони публічного порядку і безпеки громадян будуть залучені 21,6 тисячі правоохоронців. Серед них - тисяча військовослужбовців Нацгвардії», - сказав перший заступник міністра внутрішніх справ.

Він додав, що поліцейські здійснили обстеження майже 6,9 тисяч культових споруд. Очікується, що у святкових заходах візьмуть участь майже 9 млн громадян.

«У святкових заходах візьмуть участь майже 9 млн громадян. Найчисельніші заходи очікуються на Львівщині, Дніпропетровщині, Харківщині та Одещині», - зазначив Яровий.

Окрім того, за його словами, із 7 по 9 квітня для забезпечення оперативного реагування на надзвичайні ситуації залучать близько 7 тисяч чоловік особового складу ДСНС та 2 тисяч одиниць спецтехніки.

Яровий додав, що правоохоронці також вже розпочали підготовку до забезпечення безпеки на поминальні дні, які пройдуть 15-17 квітня і у яких очікується участь близько 4 млн осіб. До забезпечення безпеки у ці дні планується залучити більше 14 тисяч поліцейських та одну тисячу нацгвардійців.
Четвер,
05 квітня
2018 року
Розенко сказав, скільки працівників витягнули з “тіні”

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:


Кількість осіб, зайнятих у неформальному секторі економіки, за 9 місяців 2017 року порівняно з 9 місяцями 2016 року, скоротилася майже на 300 тисяч.
Про це заявив віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко під час засідання Національної тристоронньої соціально-економічної ради, повідомляє Урядовий портал.

«Ми бачимо позитивні тенденції щодо скорочення тіньової зайнятості. Майже на 300 тисяч осіб за 9 місяців 2017 року скоротилася кількість працівників, зайнятих у неформальному секторі економіки», - сказав Розенко.

За його словами, одним із чинників скорочення тіньової зайнятості є суттєве зростання розміру мінімальної заробітної плати.

Віце-прем'єр нагадав, що також був змінений порядок формування тарифної сітки оплати праці - мінімальна тарифна ставка не може бути нижчою за прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб на 1 січня календарного року.

Він також повідомив, що з початку 2017 року Державна служба з питань праці перевірила 7 159 роботодавців на дотримання мінімального розміру заробітної плати, зокрема, 726 - державної форми власності, 939 - комунальної форми власності.

«Під час перевірок виявлені порушення законодавства на дотримання мінімального розміру заробітної плати щодо 768 працівників. Керівникам підприємств, установ, організацій видані приписи на усунення виявлених порушень, складені та передані до суду протоколи про адміністративне правопорушення за частиною першою статті 41 КУпАП, матеріали перевірок надані уповноваженим особам для розгляду та накладання фінансових санкцій відповідно до статті 265 КЗпП України», - додав урядовець.

Розенко нагадав, що відбувається подальше підвищення заробітної плати працівникам бюджетної сфери.

Торік, як зазначив він, заробітну плату працівникам бюджетної сфери, оплата праці яких здійснюється на основі єдиної тарифної сітки, підвищено в середньому на 20%.
Середа,
04 квітня
2018 року
У комітеті сказали, коли Рада ухвалить закон про Антикорупційний суд

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:


Верховна Рада у травні може ухвалити в цілому закон про Антикорупційний суд.
Про це журналістам заявив перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя, народний депутат Леонід Ємець, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Я сподіваюсь, сьогодні у нас буде засідання комітету, де ми сформуємо робочу групу, яка підготує до другого читання закон про Антикорупційний суд, і вже в травні, я прогнозую, що вже в травні ми будемо його приймати в цілому", - сказав Ємець.

Як повідомляв Укрінформ, 1 березня Верховна Рада в першому читанні ухвалила президентський законопроект №7440 "Про Вищий антикорупційний суд".

До другого читання до законопроекту мають внести правки, необхідні для приведення документа у відповідність із рекомендаціями Венеціанської комісії.
Вівторок,
03 квітня
2018 року
БПП наполягає на розгляді Радою е-декларацій для антикорупціонерів

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:Фракція «Блок Петра Порошенка» наполягає на ухваленні президентських законопроектів № 6674 та № 6675 щодо скасування е-декларування для представників антикорупційних громадських організацій.
Про це на засіданні Ради сказав голова фракції БПП Артур Герасимов, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Фракція партії «Блок Петра Порошенка» переконана, що найбільш досконалі механізми закладено саме в президентських законопроектах № 6675 та № 6674. Їхні положення враховують пропозиції міжнародних партнерів, правозахисників та представників громадського суспільства. Фактично - це спосіб виправити недоліки в законі про запобігання корупції та запровадити прозору звітність громадських організацій щодо їхніх доходів та видатків», - наголосив Герасимов.

Він підкреслив, що попри реєстрацію інших депутатських законопроектів, спрямованих на скасування електронного декларування, лише президентські законопроекти мають висновки та рекомендації Венеціанської комісії.

«Зважаючи, що до вирішення цього питання прикута увага наших західних союзників, не варто ризикувати, ухвалюючи рішення, які написані в останній момент», - заявив керівник фракції БПП.

Водночас він зазначив, що зареєстрований законопроект № 8209-1 має слушні положення, які можна буде врахувати у тексті президентського законопроекту при його підготовці до другого читання.

Як повідомляв Укрінформ, Президент України Петро Порошенко 8 липня 2017 року подав на розгляд Верховної Ради проекти законів щодо скасування е-декларування для антикорупційних громадських активістів. Зокрема, це проекти законів № 6674 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення відкритості для суспільства інформації про фінансування діяльності громадських об’єднань та використання міжнародної технічної допомоги" та № 6675 - про внесення відповідних змін до Податкового кодексу.

Обов'язкове е-декларування для громадських організацій, що здійснюють антикорупційну діяльність, було ухвалене Верховною Радою 23 березня 2017 року. Проект цього закону також вніс президент Петро Порошенко 14 березня 2017 року.
Понеділок,
02 квітня
2018 року
Комітет Ради сьогодні розгляне законопроект про скасування е-декларацій для активістів

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:


Антикорупційний комітет ВР розгляне на засіданні 2 квітня, законопроект № 8209, яким пропонується скасувати е-декларування для громадських активістів.
Також документом пропонується скасувати кримінальну відповідальність за неподання декларацій цією категорією осіб. Про це сказав на засіданні Погоджувальної ради парламенту в.о. голови антикорупційного комітету Юрій Савчук, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Хочу повідомити, що сьогодні планується о 14.00 проведення нашого комітету, на якому буде розглядатися законопроект № 8209», - сказав Савчук.

При цьому він закликав голів парламентських фракцій сприяти присутності на засіданні депутатів, які входять до складу комітету.

Законопроект № 8209, авторами якого є опозиційні народні депутати, зокрема голова фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко, був зареєстрований 29 березня. Ним пропонується встановити, що дія Закону «Про запобігання корупції» не поширюється на громадських активістів, осіб, які отримують кошти, майно в рамках реалізації в Україні програм технічної або іншої допомоги у сфері запобігання та протидії корупції.

Крім того, передбачається звільнити зазначених осіб від адміністративної та кримінальної відповідальності за невиконання вимог закону про запобігання корупції щодо подання декларацій.

Як повідомлялося, Президент Петро Порошенко наполягає на ухваленні Верховною Радою законопроекту щодо скасування електронного декларування для громадських організацій.

У Єврокомісії також розкритикували керівництво України у зв'язку з невиконанням зобов'язання скасувати обов'язкове електронне декларування для громадських активістів.

У свою чергу Голова Верховної Ради Андрій Парубій висловив сподівання, що парламент у вівторок, 3 квітня, розгляне новий законопроект про скасування е-декларування для громадських активістів, які займаються антикорупційною діяльністю.
П´ятниця,
30 березня
2018 року
Луценко і Ситник поскаржилися на Холодницького дисциплінарній комісії

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:


Генпрокурор Юрій Луценко та директор НАБУ Артем Ситник направили до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів скарги на керівника САП Назара Холодницького.
Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook речник ГПУ Андрій Лисенко.

"У рамках кримінального провадження, яке розслідується НАБУ спільно з ГПУ, за здобутими в ході слідства фактами до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів (КДКП) за підписами генерального прокурора Юрія Луценка та директора Національного антикорупційного бюро Артема Ситника направлені дисциплінарні скарги про вчинення керівником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назаром Холодницьким дисциплінарних проступків", - написав він.

Лисенко уточнив, що згідно з законодавством підставами для притягнення до дисциплінарної відповідальності прокурора може бути: невиконання чи неналежне виконання службових обов’язків; розголошення таємниці, що охороняється законом, яка стала відомою прокуророві під час виконання повноважень; вчинення дій, що порочать звання прокурора і можуть викликати сумнів у його об’єктивності, неупередженості та незалежності, у чесності та непідкупності органів прокуратури; грубе порушення правил прокурорської етики; втручання чи будь-який інший вплив прокурора у випадках чи порядку, не передбачених законодавством, у службову діяльність іншого прокурора, службових, посадових осіб чи суддів, у тому числі шляхом публічних висловлювань стосовно їх рішень, дій чи бездіяльності, за відсутності при цьому ознак адміністративного чи кримінального правопорушення.

Раніше керівник департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генпрокуратури Володимир Гуцуляк заявив Укрінформу, що керівник САП Назар Холодницький не з'явився 30 березня на виклик слідчого для надання зразків свого голосу.

Сам Холодницький у коментарі агентству підтвердив інформацію про виявлення у своєму кабінеті пристрою, схожого на пристрій для приховуваного прослуховування. Він також сказав, що записи, які приховано велися у його кабінеті, можуть бути використані для спекуляцій проти нього.

Раніше деякі ЗМІ повідомляли з посиланням на джерела, що НАБУ і Генпрокуратура  прослуховували кабінет керівника САП Холодницького.

Згодом генеральний прокурор Юрій Луценко це підтвердив.

У свою чергу директор НАБУ Артем Ситник заявив, що офіційна позиція відомства про ситуацію з прослуховуванням керівника САП буде оприлюднена найближчим часом.
Четвер,
29 березня
2018 року
Польща може створити держагенцію для українських заробітчан

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:


У Польщі пропонують створити державну агенцію для українських мігрантів, яка б займалася захистом їхніх трудових прав.
Про це розповів заступник голови МЗС Польщі Бартош Цихоцький в інтерв’ю "Європейській правді".

"Можливо, доцільним було б створити державну агенцію, яка працювала б і в Україні, і в Польщі, яка інформувала би українців, які є вакансії, які є ставки, але разом із тим займалася б захистом їхніх трудових прав та стежила б за дотриманням обов'язку оплати пенсійного внеску", - сказав він.

За словами Цихоцького, у Польщі працюють близько двох мільйонів українців, і польські фірми потребують українських працівників. Однак, він додав, що ці дві групи не пов’язані між собою.

Також дипломат зазначив, що кризи у відносинах Польщі та України немає. Зокрема він наголосив на широкій співпраці у сфері безпеки, історичної політики та загадав про гуманітарну допомогу.

Як повідомляв Укрінформ, в Україні та Польщі з квітня розпочнеться широка кампанія "Партнерство і працевлаштування", яка матиме на меті популяризувати легальне і без порушень законодавства працевлаштування українців у РП.
Середа,
28 березня
2018 року
С 1 апреля пенсии работающих пенсионеров будут рассчитываться по-новому

Со ссылкой на segodnya.ua информационно-правовой журнал "СПЕЦИАЛЬНЫЙ КОММЕНТАРИЙ" сообщает:Соцвыплаты увеличатся для силовиков и малообеспеченных, а субсидии пересчитают

Для работающих украинских пенсионеров с 1 апреля вводится автоматический расчет пенсии, сообщила пресс-служба Пенсионного фонда. Ранее ее пересчитывали только для тех, кто обратился с заявлением о пересмотре пенсии. В то же время в Кабмине отмечают, что у части работающих пенсионеров, несмотря на рост стажа, пенсия после перерасчета оказывалась меньшей из-за низких заработков после выхода на заслуженный отдых. Но в таком случае пенсию продолжали платить на прежнем уровне. Премьер Владимир Гройсман заявил, что такого быть не должно. Но пока неясно, как правительство собирается увеличить "вес" стажа работы при расчете пенсий, ведь сейчас главное для размера пенсии — размер зарплаты.

Пенсии для работающих пенсионеров

Как разъяснили нам в ПФ, с 1 апреля начнется пересчет пенсий тем, кто получает их два года и более и при этом работал официально, то есть с уплатой взносов в ПФ, даже если человек трудился не постоянно, а с перерывами. Писать заявление, как было ранее, не надо — пересчитают автоматически. Тем, у кого после перерасчета пенсия не вырастет, ее не уменьшат, а будут платить, как и ранее. Например, человек отработал 40 лет и вышел на пенсию в 60 лет с марта 2016 г., заработав пенсию 3000 грн. После этого он продолжал трудиться еще 24 месяца, зарабатывая ежемесячно по 5000 грн. Его коэффициент стажа вырос за два года с 0,4 (по 1% за каждый отработанный год) до 0,42. При расчете пенсий в ПФ сейчас используют среднюю зарплату 3764 грн, поэтому индивидуальный коэффициент (ИК), зависящий от уплаченных страховых взносов и уровня зарплаты, за два года равен 5000:3764=1,328. Умножив его на среднюю зарплату и дополнительный стаж (0,02), получаем прибавку к пенсии 100 грн.

А остальным

В апреле также получат пересчитанные и увеличенные пенсии за январь-апрель и пенсионеры силовых структур, сообщил министр соцполитики Андрей Рева. Он уточнил, что надбавку получат 536 тыс. чел. из около 600 тыс. пенсионеров-силовиков в стране. Оставшиеся вышли на пенсию 3 года и менее назад, по­этому им перерасчет не положен.
"Учтут оклад по должности, воинское или спецзвание (МВД, СБУ), надбавку за выслугу лет, — разъяснил Рева. — С 1 января 2018 г. добавят в среднем по 1500 грн/мес., с 1 января 2019-го и 2020 г. — еще по 750 грн. Учитывая, что на 1 января 2018 года средняя пенсия военных — 2898 грн, за два года пенсии вырастут почти вдвое".
Также в этом году в связи с ростом соцстандартов дважды должны повыситься минимальные пенсии: с 1 июля до 1435 грн, с 1 декабря — до 1497 грн. Сейчас, напомним, минпенсия равна 1373 грн, и ее получают около миллиона человек.
Получателей субсидий может оказаться вдвое меньше
В апреле Минсоцполитики обещает начать перерасчет субсидий, которые получают 6,44 млн домохозяйств (43% от общего числа в стране). В апреле помощь уменьшится, но не из-за учета доходов субсидиантов, а потому, что 15 апреля заканчивается отопсезон, а значит, за тепло придется платить неполный месяц. А в мае, как разъяснила пресс-служба министерства, пройдет переназначение субсидий на летний период. При этом учтут доходы субсидиантов за III и IV квартал 2017 г.

Напомним, в IV квартале доходы многих семей увеличились из-за осовременивания пенсий в октябре и повышения соцстандартов в декабре, что должно уменьшить размеры госпомощи, а многие и вовсе ее потеряют. По данным Госстата, средний размер назначенной субсидии на одно домохозяйство в феврале текущего года уменьшился на 36% по сравнению с февралем 2017 г. и составил 1005 грн/мес.
В январе субсидия также уменьшилась на 23% год к году, составив 1164 грн/мес. На сегодня среди тех, кому государство помогает рассчитаться за "коммуналку", 53% городских семей и 47% сельских. Но учитывая, что в городах проживает вдвое больше населения, чем в сельской местности, выходит, что госпомощь имеет примерно каждая третья городская семья и до 70% сельских домохозяйств. Ожидается, что после отопсезона количество семей, получающих субсидии уменьшится до 3 млн. А вот осенью, субсидиантов может оказаться на миллион семей меньше, чем в октябре 2017 г., из-за роста их доходов.
Вівторок,
27 березня
2018 року
В ГПУ обіцяють суди над позбавленими недоторканності нардепами вже цьогоріч

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:


Судові процеси щодо більшості народних депутатів, стосовно яких було рішення Парламенту щодо зняття депутатської недоторканності, відбудуться цього року.
Про це заявив у прямому ефірі "Свободи слова" на ICTV Генеральний прокурор України Юрій Луценко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Народні депутати мають особливий статус і правоохоронна система не має права розпочинати будь-які дії до рішення Парламенту про позбавлення депутатського імунітету. Тому, коли такий дозвіл надається, починається довга рутинна робота: допити, експертизи, які часто тривають до року та інші слідчі дії. Проте цього року, я впевнений, більшість із депутатів, на яких було рішення Парламенту про зняття депутатського імунітету, будуть направлені до судових процесів", - заявив Луценко, коментуючи ситуацію навколо судових процесів щодо нардепів, які були позбавлені депутатської недоторканності раніше, однак досі не отримали обвинувальних вироків суду.

Також Луценко зазначив, що Надія Савченко - це не останній нардеп, щодо якого було подано подання в Раду щодо зняття депутатського імунітету.

"У роботі бачу матеріали, які свідчать про наступні подання до Парламенту, але вони будуть виключно обґрунтовані і базуватися на здобутих законним шляхом доказах", - підкреслив генпрокурор.

Нагадаємо: у четвер Комітет Верховної Ради з питань регламенту та організації роботи парламенту визнав законними, достатніми та обгрунтованими усі три подання Генеральної прокуратури щодо народного депутата Савченко - про її притягнення до кримінальної відповідальності, затримання й арешт.

Генеральний прокурор Юрій Луценко 15 березня у парламенті заявив про наявність у слідства незаперечних доказів того, що Савченко особисто планувала теракт у ВР.
Понеділок,
26 березня
2018 року
Как изменится украинская армия: с рекрутами и без прапорщиков

Со ссылкой на сегодня информационно-правовой журнал "СПЕЦИАЛЬНЫЙ КОММЕНТАРИЙ" сообщает:


Депутаты предлагают ввести новые звания – сержантов станет больше. Эксперты: войска будут боеспособнее

Депутаты готовятся серьезно изменить структуру украинской армии, приблизив ее к стандартам НАТО, где главными "полевыми командирами" являются сержанты, а не лейтенанты и капитаны, как у нас сейчас. Для этого также предложено расширить перечень солдатских и сержантских званий и переименовать наших младших командиров на западный манер. Военные эксперты говорят, что реорганизация поможет повысить боеспособность, но на это уйдет не менее пяти лет.

Что изменится

Если законопроект примут, то у рядовых станет четыре звания: рекрут (солдат, который не прошел курс молодого бойца и не принял присягу), рядовой, старший солдат (матрос), солдат (матрос)-специалист и капрал. Сейчас у рядовых только два звания — солдат и старший солдат.
Сержантских званий будет семь (сейчас четыре: младший, старший и "просто" сержант и старшина), причем низовых командиров разделят две категории — младший и старший сержантский состав.
Младший состав — это сержант (на флоте — старшина), старший сержант (главный старшина) и главный сержант (главный корабельный старшина). Старший состав — штаб-сержант, мастер-сержант, старший мастер-сержант и главный мастер-сержант (на флоте соответственно не сержант, а старшина).
При этом упразднят звания "прапорщик" и "старший прапорщик" (они выше звания "старшина", но ниже первичного офицерского звания "младший лейтенант"). Звания офицеров и генералов не изменятся.

Как разъяснил один из авторов законопроекта депутат Иван Винник, необходимость введения новых званий для младших командиров возникла в связи с тем, что сейчас в армии приводят структуру сержантского корпуса к стандартам НАТО, где именно сержанты, а не офицеры, отвечают за выучку и повседневный быт солдат. В Комитете по нацбезопасности и обороне Верховной Рады считают, что документ будет принят, так как носит технический характер, но, когда его рассмотрят, пока неясно.

Генштаб и эксперты

В войсках идею введения новых званий поддерживают. По словам главного старшины ВСУ Александра Косинского, который руководит управлением Генштаба по работе с сержантским составом, создание профессионального сержантского корпуса в ВСУ началось еще в 2005 году, но до 2014-го реформа почти не двигалась.
"Техника и вооружение становятся сложнее, поэтому нужны профессионалы. Одни сержанты займутся матчастью, другие станут обучать солдат, третьи организуют их быт. Роль сержанта в армии повышается, поэтому система новых званий тоже нужна", — считает Косинский.
Как разъяснил нам военный эксперт генерал-лейтенант Игорь Романенко, новые звания будут стимулировать военных лучше служить.
"Например, капрал или специалист — это уже профессиональный механик-водитель боевой машины, даже если он призван на срочную службу, — разъяснил Романенко. — Старший сержант отвечает за физическую и боевую подготовку солдат взвода, главный сержант — за быт роты. Все они работают в связке с офицерами, воплощая в жизнь разработанные ими планы. Кстати, прослуживший 10 и более лет сержант будет получать зарплату больше, чем юный лейтенант. Но на проведение реформы нужно не менее 5—6 лет и миллиарды гривен из бюджета".

Чотарь, сотник, атаман и хорунжий

В первые годы независимости звучали предложения по введению новых званий и знаков различия для военных, которые бы в корне отличались от советских. Пока удалось лишь заменить звезды на погонах на ромбы, ввести новую форму и эмблемы родов войск. А вот звания сохранились, хотя их хотели украинизировать.

Сержанты должны были стать "роевыми", лейтенанты — "чотарями", капитаны — "сотниками", а майоры — "атаманами". Сохранялось лишь звание полковник, так как аналогичное было у запорожских казаков. Кстати, президент Петр Порошенко предлагал еще ввести звание "хорунжий" вместо младшего лейтенанта.
По мнению экспертов, "национализация" званий вряд ли целесообразна, так как в западных странах принято, что лейтенант — это младший офицер, майор — старший офицер, а генерал — высший офицер. А чему соответствуют чотарь, сотник или атаман — надо разъяснять. Кабмин также хочет поменять нынешнее приветствие военных "Бажаю здоров’я" на принятое в УНР "Слава Україні", на которое следует отвечать "Героям слава". Законопроект подан в Раду, но пока не рассмотрен.
П´ятниця,
23 березня
2018 року
В Украине скоро переведут часы на летнее время: названа дата

Со ссылкой на сегодня информационно-правовой журнал "СПЕЦИАЛЬНЫЙ КОММЕНТАРИЙ" сообщает:Украинцам придется спать на час меньше

Переход с зимнего на летнее время в Украине состоится в 3 часа ночи 25 марта 2018 года (воскресенье). В ночь с 24 на 25 марта украинцы передвинут стрелки часов на час вперед. Таким образом, уже в это воскресенье украинцам придется спать на час меньше.
Стоит отметить, что переход на сезонное время проводится более чем в ста странах мира. Последней страной, которая отказалась от этого, стала Турция.

Ранее считалось, что Украина последний раз переведет часы в 2012 году и останется во втором часовом поясе, но правительство не рассматривало этот вопрос.
У медиков существует ряд аргументов против перехода на зимнее время, в первую очередь касающихся негативного влияния на здоровье людей и малой доли искусственного освещения в общем энергопотреблении. Поэтому сезонный перевод часов в некоторых странах отменен.
Четвер,
22 березня
2018 року
У Міноборони розповіли, скільки осіб піде в армію під час весняного призову

З посиланням на unian.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:У той же час в квітні-травні планується звільнити в запас 5,6 тис. військовослужбовців строкової служби.

У квітні-травні на строкову військову службу призову підлягає понад 15 тис.громадян України віком від 20 до 27 років.

Як передає кореспондент УНІАН, про це на брифінгу сказав начальник Головного управління персоналу - заступник начальника Генерального штабу Збройних Сил України генерал-лейтенант Артур Артеменко. Він розповів, що з 1 березня набрав чинності п. 1 ст. 5 указу президента України від 15 лютого "Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2018 році" щодо призову громадян України на строкову військову службу у квітні-травні 2018 року. У цьому зв'язку представник Генштабу розповів, що на виконання зазначеного указу прийнято розпорядження Кабінету міністрів 21 березня 2018 року, яким затверджено чисельність громадян України, що підлягають призову на строкову військову службу, та обсяги видатків для проведення призову у квітні-травні. Так, за його словами, усього "призову підлягають 15 тис. 190 осіб". Зокрема, до ЗСУ будуть направлені 8 тис. 990 осіб, до Держслужби транспорту - тисяча, до Нацгвардії - 4 тис., до Держприкордонслужби - 1 тис. 200 осіб. "Взагалі, обсяг видатків необхідних для проведення призову становить 61,6 млн грн", - сказав Артеменко. Він сказав, що ці видатки будуть здійснюватися в межах бюджетних призначень, встановлених в Міністерстві оборони, Міністерстві внутрішніх справ, Державної служби транспорту та Державної прикордонної служби. Крім того, зазначені кошти "передбачається переказати до 6 квітня 2018 року на рахунки відповідних військових комісаріатів Міноборони". "Призовні комісії усіх рівнів розпочнуть свою роботу з 2 квітня та завершать її 31 травня 2018 року ", - відзначив Артеменко. Також він сказав, що призову на строкову службу (відправці у війська) підлягають придатні за станом здоров'я до військової служби громадяни чоловічої статті, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 20 років, та старших осіб, які не досягли 27-річного віку. "Одночасно, у квітні-травні 2018 року будуть звільнені військовослужбовці строкової служби, які вислужили встановлені терміни військової служби - 5,6 тис. осіб. Звільнення розпочнеться відповідним наказом міністра оборони", - сказав Артеменко.
Середа,
21 березня
2018 року
У МОЗ запевняють, що пологи залишаться безкоштовними

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:


Пологи та спостереження за вагітністю будуть безоплатними для пацієнта після запровадження реформи.
Це передбачено ст. 4 Закону України "Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення", повідомляється на сайті Міністерства охорони здоров'я.

"Пологи та спостереження за вагітністю будуть безоплатними для пацієнта після запровадження реформи. Держава покриє на 100% вартість цих послуг. Медична реформа не передбачає введення оплати за пологи від породіль", - йдеться у повідомленні.

 Зокрема, в ст. 4 п.1 Закону України "Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення" зазначається:

«У межах програми медичних гарантій держава гарантує громадянам, іноземцям, особам без громадянства, які постійно проживають на території України, та особам, яких визнано біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, повну оплату за рахунок коштів Державного бюджету України необхідних їм медичних послуг та лікарських засобів, пов'язаних з наданням:

1.екстреної медичної допомоги;

2.первинної медичної допомоги;

3.вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги;

4.третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги;

5.паліативної медичної допомоги;

6.медичної реабілітації;

7.медичної допомоги дітям до 16 років;

8.медичної допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами».

У Міністерстві наголосили, що медична реформа передбачає перехід на нову модель фінансування державою медичних послуг, які надаються українцям. Зокрема, стаціонари або лікарні з 2020 року почнуть отримувати від держави оплату за надані послуги конкретному пацієнту.

Зміни у системі охорони здоров'я розпочнуться 2018 року з первинної ланки. Так, у квітні стартує національна кампанія з вибору лікаря - терапевта, педіатра чи сімейного лікаря, а з липня заклади “первинки”, які уклали договори з Національною службою здоров'я, почнуть отримувати прямі виплати від держави за обслуговування пацієнтів.
Вівторок,
20 березня
2018 року
"Хотелось уволиться. Или умереть на месте": что не так с медреформой

Со ссылкой на сегодня информационно-правовой журнал "СПЕЦИАЛЬНЫЙ КОММЕНТАРИЙ" сообщает:C 1 апреля украинцы должны найти себе семейного врача, терапевта или педиатра. Это станет настоящим вызовом для жителей сел и небольших городов

"Однажды зимой, когда была вспышка респираторной инфекции, один из семейных врачей заболела и временно выпала из строя. Пока пожилая, пенсионного возраста педиатр принимала детей в амбулатории, я объездила 32 дома. Хотелось уволиться. Или умереть на месте. "Намотали" с водителем за день не менее 150 километров. К моменту возвращения на базу, было зафиксировано не менее 100 амбулаторных обращений с детьми", – вспоминает семейный врач Екатерина Островская.
Екатерина проработала семь лет в одной из амбулаторий Днепра, туда попала по государственному распределению. Сейчас она заведует одной из частных клиник сети медицинских центров "Здоровое поколение".
Врачей на первичном уровне всегда не хватало, делится медик. На себе приходилось тянуть кроме своего участка и другие – часто даже вынужденно. Это выражалось не только в обслуживании вызовов, но и в заполнении врачебной и отчетной документации.
"Хотя меня изначально готовили к работе семейным врачом, невозможно было привыкнуть к неизвестности того, кто следующим окажется за дверью кабинета: пожилой мужчина с гипертоническим кризом, новорожденный с физиологической желтухой или молодая женщина с открытой формой туберкулеза.
Точно так же я не могла смириться и принять явления переадресации вызовов со стороны скорой медицинской помощи, поступавшие на телефон регистратуры амбулатории в случае, если вызов не подпадал под те, которые были указаны в новом приказе. В связи все с тем же кадровым дефицитом неотложная помощь оказывалась силами находившихся на приеме врачей. Выходило так, что хоть вставай и поезжай, несмотря на полный коридор больных", – рассказывает Островская.
Когда дело дойдет до закрепления украинцев за врачами, нехватка специалистов станет для реформаторов еще более очевидной, считает врач. И "неприкаянных" начнут распределять по имеющимся кадрам. С отменой обязательного государственного распределения надеяться на новые рабочие руки и свежие кадровые вливания не приходится.
Особенно остро дефицит врачей будет заметен в селах. В сельских амбулаториях медицинские работники – это местные жители. Сложно представить условия, что нужно предложить молодому специалисту для переезда в вымирающие поселения.
"Логично, что, получив престижное высшее медицинское образование, молодой врач захочет найти применение своим знаниям в современных медицинских учреждениях, а не грязь месить и от собак отбрехиваться. Далеко не всегда абитуриенты изначально хотят заниматься лечебным процессом: часть выбирает эстетическую медицину и косметологию, кто-то идет в медицинские представители, управленцы, или делает выбор в пользу частных клиник, как я. Много перспективных медицинских работников покинуло страну, трудоустроившись в Чехии, Германии", – рассказывает Екатерина Островская.

"Врачи будут конкурировать за пациента"

Врачи должны соперничать за пациента, считает Минздрав. Чем больше доктор примет людей, тем больше его зарплата. За одного человека терапевт, семейный врач и педиатр будут получать 370 гривен в год. За детей и пожилых Национальная служба здоровья заплатит больше – 740 гривен. Потом ведомство обещает поднять тариф.
Для этого украинцы должны подписать с врачами декларации. Это документ, который подтверждает, что пациент будет лечиться именно у того или иного доктора.

Минздрав считает, что семейный врач может обслуживать максимум 1800 пациентов в год, терапевт – 2000, педиатр – 900. Докторам, которые работают в селах, ведомство разрешило принимать больше людей. Без медицинской помощи не останется никто, обещает и. о. министра здравоохранения Ульяна Супрун. Этот вопрос будет контролировать служба здоровья Украины.
Профессия врача в Украине теряет престиж. Прежде всего из-за низкой зарплаты. По заявлениям вице-премьер министра Павла Розенко, в стране дефицит 2,5 тыс. докторов общей практики и более 900 детских врачей.
Докторов не хватает не только в маленьких городах и селах. Областные центры тоже страдают от нехватки врачей общей практики. Такая ситуация сложилась из-за того, что в Украине нет планирования потребности в подготовке медиков на перспективу 5-15 лет.
Вузы хоть и пытаются ежегодно увеличивать наборы, но никто не думает, где эти выпускники будут работать и какая нагрузка на них ляжет, подчеркивает врач-отоларинголог Ивано-Франковской центральной городской клинической больницы Роман Фищук.

Если врачей нет – их нужно найти

Роль и необходимость семейного врача возрастает. Раньше мы сразу ходили к специализированному доктору, а теперь человек будет знать, что у него есть врач – путеводитель по медицине. Он будет следить за здоровьем и полностью обеспечивать первичную диагностику. Первым шагом пациентов становится поход к своему семейному врачу, говорит Ежи Миллер, эксперт Стратегической группы советников по поддержке реформ при Кабмине.
Проблема доступа к врачам действительно существует, подтверждает он. Но в 2018 году каждый семейный врач начнет получать оплату за обслуживание каждого пациента, который заключил с ним договор. Платить будет государство – именно для того, чтобы у медицинских работников были достойные зарплаты и чтобы эти деньги не платили пациенты, как это происходит сейчас.

На самом деле все в руках людей, считают в Минздраве. Если врачей не хватает, нужно предложить им хорошие условия: жилье, транспорт, современное оборудование, доплату сверх суммы, которую заплатит государство. Это все могут обеспечить на местах.
"Если в городе нет достаточного количества врачей для лечения всех жителей, значит, местной власти нужно пригласить в город большее их количество. А денег они получат столько, сколько пациентов подпишет с ними договор. Если же в селе проживает небольшое количество людей, один семейный врач может обслуживать несколько населенных пунктов, расположенных рядом. В этом случае врач получает поддержку нескольких местных общин", – прокомментировал сайту "Сегодня" Ежи Миллер.
Некоторые территориальные громады уже пошли по такому пути. Вапнярская ОТГ в Винницкой области решила доплачивать врачу к зарплате до 7 тыс. грн/мес. и выделила бесплатное жилье. Единственное условие – договор о работе в громаде на 10 лет.

Некоторые врачи переквалифицируются в семейных

Количество семейных врачей будет расти из года в год, уверен Миллер. В частности, за счет того, что работа семейного врача станет выгодной.
Доход семейного врача в результате реформы вырастет до 18 тыс. гривен, а медсестер – до 12 тыс. гривен, подсчитали в Минздраве. Но это при условии, если доктор подпишет договор с 2000 пациентами и оформится как предприниматель. Медики в городских больницах также будут получать в год по 370-740 гривен за каждого пациента. Но деньги будет получать больница, поэтому врачам общей практики придется договариваться с главврачом о зарплате.

"Реформа не начинается и не проводится за один день. Во всех странах, где такую реформу уже провели, внедрение изменений занимало несколько лет. По-другому будут организованы амбулатории, некоторые врачи переквалифицируются в семейных, потому что это будет выгоднее – лечишь, получаешь деньги. Студенты, окончившие медуниверситет, будут идти в семейные врачи. То есть изменения произойдут, но не за один день, месяц или даже год", – комментирует эксперт Стратегической группы советников по поддержке реформ.
В ближайшем будущем проблему дефицита врачей не решить. Опытных врачей и выпускников медицинских вузов больше привлекает Европа – своим стабильным высоким заработком, возможностью профессионального роста и развития согласно общемировым стандартам науки.
"Пряником" могли бы послужить достойные, индексируемые зарплаты, возможность стажировки и обучения за границей, социальные гарантии и перспектива получения собственного жилья, считает Екатерина Островская.
Для решения проблемы дефицита врачей необходимо планировать, сколько специалистов государство должно подготовить для обеспечения потребностей населения. Но для этого нужно планировать не на завтра или послезавтра, а на 5-10-20 лет вперед.
"Чтобы это планирование было эффективным, нужно иметь очень качественные эпидемиологические данные по количеству населения, структуре населения, распространению основных заболеваний и тенденциях, как они меняются с годами", – объясняет Роман Фищук. Таких данных в Минздраве нет.
Понеділок,
19 березня
2018 року
Понад мільйон за три роки: експерт порахував трудових мігрантів-українців

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:З України за три роки виїхали 1 мільйон 303 тисячі трудових мігрантів. Із них повернулися назад 43%.
Про це заявив директор Інституту економіки та прогнозування Національної академії наук України Валерій Геєць під час круглого столу "Майбутнє ринку праці в Україні", повідомляє кореспондент Укрінформу.

 "За три роки з України поїхали 1 млн 303 тисячі українців. Із них 43% повернулися назад", - підкреслив Геєць.

 Серед причин, через які українці залишають Україну в пошуках роботи за кордоном, як зазначив Геєць, низький рівень зарплат, відсутність в Україні годящої роботи і несприятливі умови праці.
П´ятниця,
16 березня
2018 року
   "Настане той час, коли я кину її в обличчя": Савченко заявила, що готова віддати Порошенку зірку Героя України

   З посиланням на уніан інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   Народний депутат України Надія Савченко заявила, що готова віддати президентові Петру Порошенку зірку Героя України.
   Про це вона заявила в ефірі ток-шоу "Право на владу" на телеканалі "1+1", передає ТСН. "Якби я могла його зустріти, бажано де-небудь на вулиці, я б йому, звичайно, віддала. Проблема у тому, що потрапити до президента не так легко і не кожен народний депутат туди вхожий", - сказала Савченко.
   Нардеп також заявила, що зараз в Україні відбувається "стихійна акція", коли колишні учасники АТО повертають владі свої нагороди. 
   Водночас, в ефірі телеканалу NewsOne вона зазначила, що звання Героя України її не змінило. Так Савченко прокоментувала ініціативу про позбавлення її цього звання, передає "Гордон".
   "Я народилася без зірки золотої й звання Героя. Я не змінилася, коли мені дали цю зірку, я не поміняюся, коли вона у мене буде чи не буде. Зараз йде дуже хороша акція - Героя України або будь-які інші нагороди від президента всі здають. Я думаю, настане той час, коли я кину в обличчя президенту цю зірку", - сказала вона.
   За словами нардепа, вона взяла нагороду тому, що "не хотілося кидати в обличчя".
   Нагадаємо, у березні 2015 року президент присвоїв льотчиці та народному депутату України Надії Савченко звання "Герой України". На той час вона перебувала у в'язниці на території Росії. Порошенко назвав Савченко  символом перемоги України.
   У травні 2016 року Порошенко нагородив Надію Савченко "зіркою Героя України". Це сталося після обміну льотчиці на двох військових російського ГРУ, затриманих на Луганщині.
Четвер,
15 березня
2018 року
   Війна довкола транзиту: Чи збережемо українську ГТС після 2019 року?

   З посиланням на укрінформ інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   П'ять запитань та відповідей про енергетичний порядок денний України
   Чи знищать два обхідних трубопроводи український транзит?
   Чи виплатить Газпром Україні кошти, які програв у Стокгольмі. (Російські експерти категорично заперечують це, стверджуючи: "Газпром за жодним позовом не платитиме Україні"). Відповіді на ці запитання давали українські та американський експерти, які багато років у найтемніші енергетичні часи працювали над ідеями та можливістю диверсифікації поставок, над питаннями енергетичної незалежності та оздоровлення Газпрому від політичних проектів.
   Днями в аналітичному центрі "Дом свободной России" (структура, пов'язана із базованим у США фондом Вільна Росія – Free Russia Foundation, що позиціонує себе як альтернативне посольство російської громадськості та майданчик для ретрансляції демократичних цінностей до РФ) відбулася дискусія "Газові війни: чи можна перемогти Газпром".
   Нагадаємо, з 28 лютого було оприлюднено рішення Стокгольмського арбітражу про перемогу України у позові щодо транзитного контракту. У відповідь Газпром оголосив, що відмовляється відновлювати постачання до України газу з 1 березня та заявив про розрив контракту.
   Ми виклали розмову у вигляді основних запитань-відповідей енергетичного порядку денного.

   ЧИ МОЖНА ВВАЖАТИ, ЩО 1 БЕРЕЗНЯ РОЗПОЧАЛАСЯ ТРЕТЯ ГАЗОВА ВІЙНА?

   Михайло Гончар, президент центру глобалістики "Стратегія XXI":
   - Я би не називав те, що відбулося 1 березня, третьою газовою війною, але це може бути прологом до нової атаки з боку Газпрому. Чому атака вважається третьою? Якщо робити історичний екскурс, то в Україні було дві відомі газові атаки. Перша – це триденна газова криза 2006 року з 1 по 3 січня. У ніч на 4 січня її було врегульовано. Для врегулювання були залучені непрозорі кулуарні механізми. Друга газова криза датується січнем 2009 року (двадцятиденна для України, двотижнева для ЄС), коли було перервано транзит, що власне було потрясінням для Європи. Були і більш ранні прецеденти. Наприклад, перекриття газу і для Білорусі. Зрештою, згадаю, що записано у преамбулі Енергетичної стратегії Росії в версії 2003 року в епоху раннього Путіна: "Паливно-енергетичний комплекс РФ є основою для розвитку економіки, інструментом проведення зовнішньої та внутрішньої політики". Пізніше відверта теза про енергоресурси як інструмент політики – зникла. Але суть не змінилася. Газпром та Роснафта – інструмент проведення інтересів Кремля. Головний менеджер Газпрому в Кремлі, Міллер – просто нібито перший заступник Путіна.
   Поведінка РФ має імпульсивний характер, "кузькіна мать" із Москви – це реакція на рішення Стокгольмського арбітражу, але це і свідчення їхньої довгострокової системної політики. А тут і ситуація "посприяла" тому, аби зробити явною цю політику. Якби рішення Стокгольму від 28 лютого не було, або претензії НАКу по транзитному контракту було б відхилено, то ми б отримали свою порцію газу. Якщо деталізувати транзитне рішення арбітражу, то в транзитному контракті не було фіксації принципу "SHIP OR PAY" ("Бери або плати") – у нашому випадку "качай газ або плати", але арбітраж вирішив по-іншому: там зафіксоване чітке зобов'язання Газпрому забезпечувати не менше 110 млрд кубометрів транзиту Газпрому через українську ГТС. Газпром був переконаний, що таких зобов'язань не виставлять. Розраховували, що НАК Нафтогаз отримає нуль, у Газпрому до НАКу по транзитному контракту претензій не було. Тому рішення було шоковим. Але арбітраж присудив виплатити $4,63 млрд від "Газпрому" за недопоставку узгоджених обсягів газу для транзиту. У підсумку, за результатами двох арбітражних проваджень у Стокгольмі "Газпром" має заплатити Україні $ 2,56 млрд. Такий програш для російського монополіста був ударом, ще й програш кому – "Нафтогазу" з України, яку вони трактують, як failed state. Раніше вони програвали арбітраж у Відні, Лондоні й у тому ж Стокгольмі своїм європейським партнерам, але зараз це було для них шоком.  Тож була команда з Кремля розірвати контракти.

   Ілля Заславський, експерт "Free Russia Foundation" (США):
   - Для Путіна завжди було подразником те, що Україна – чи не єдина країна на пострадянському просторі, з якою він мусив серйозно ділитися грошовими потоком, уточню: ділитися часом з урядами, які не завжди були йому підконтрольні. Ці гроші, які він вважав своїми, він мав віддавати комусь, хто вважав себе незалежним, роблячи їх ще більше незалежним. У Путіна з 1994 року була ідея обійти Україну як транзитера – за будь-яку ціну. І це попри дружню риторику Міллера, мовляв, якусь частину транзиту Україні залишимо. Але цей дружній тон був лише пропагандою, яка з часом стала зрозумілою. Ця ж проблема була з Білоруссю, але там він досяг бажаного рівня політичного та економічного контролю. Так само реакцією на арбітраж було те, що Путіна змусили поділитися кількома мільярдами доларів із урядом, який він хоче підірвати.
   У чому я бачу проблему? Газпром тут, як і раніше, повівся двозначно, точніше – непослідовно. Вперше він повівся так двозначно 2015 року, коли Міллер заявив, що до 2019 року ми будемо обходити Україну по транзиту, мало не закликавши партнерів: все – будуйте інфраструктуру, приймайте газ де хочете в іншому місці. Потім вони знизили гостроту риторики, пом'якшили, перестали називати дедлайн, коли вони обійдуть Україну, надавши таку невизначеність ситуації. Тепер знову заявили, що розривають контракти. З Росії прозвучала дивна фраза: "Ми будемо розривати контракти в рамках Стокгольмського арбітражу". На хвилиночку, в рамках Стокгольмського арбітражу вам сказали, як ви повинні поводитися. І вам не сказали розривати контракти. Для того, щоб їх розривати, потрібні підстави, передбачені угодою. А таких підстав нема. У мене є тривога, що Російська держава готова порушувати міжнародне право. Блеф чи не блеф – спроба розривати контракти? Думаю, що витрати будуть колосальні: мені здається, що легше буде дістатися кінця 2019 року і тоді вже не перепідписувати угоду. У будь-якому випадку, ми заходимо у період турбулентності, серйозної невизначеності.

   ЧИ ВИСТАЧИЛО НАМ У РЕЗУЛЬТАТІ КРОКУ МОСКВИ ГАЗУ, ЧИ ТРЕБА БУЛО КУПУВАТИ ГАЗ У ПОЛЬЩІ?

   Михайло Гончар:
   - Газові війни влітку чи весною не мають ефекту. 10 років тому росіяни скоротили постачання газу в Україну, щоб підсилити свої позиції. Тоді вони чекали, що уряд Тимошенко приїде до Москви, а ніхто не поїхав – ми обійшлися. Цього разу, очевидно, також чекали на візит, і цього разу ми тим більше не поїхали. З 25 листопада 2015 року НАК Нафтогаз не купує там газ, перекривати нема що. А дефіцит добового споживання, який виник, не мав критичного характеру. Ми б обійшлися без таких екстраординарних закупівель у Польщі.  Хоча дії НАКу правильні, вони відпрацювали механізм швидкого реагування. Причому, чітко спрацювали не лише корпоративні механізми. Була добра взаємодія держкомпанії з урядом, міністерством. Подолання поточного дефіциту протягом кількох днів показало стійкість як нашої системи управління, так і самої ГТС.
Щодо дискусій: чи вистачило – чи не вистачило газу? Справа в тім, що газ із підземних сховищ не може надходити під тим самим тиском навесні, через чотири місяці після початку відбору газу, як і на початку сезону. Це фізика. Холодно було не лише у нас, а й у РФ і у ЄС. Споживання газу зросло. Я припускаю, що зниження тиску на вході в нашу ГТС було обумовлено зростанням попиту на території самої РФ. Вони ж у цьому не люблять признаватися.
   Але згадайте ситуацію в 2012 році, кінець січня - початок лютого, коли холодно було у всіх трьох регіонах Росії до Уралу, в Україні, західній Європі. Попит високий, Газпром був не в стані підтримати попит для всіх споживачів, вони віддали перевагу своєму споживачу, це були вибори Путіна. Але, на відміну від 2012 року, цього разу споживання не було таким динамічним, великим, так само, як в і Росії, воно не було стрибковим – не потрібно було скорочувати обсяги до Європи (тобто скорочення обсягів не було, як у 2012 році). Але вони використали цю ситуацію, сподіваючись, що Україна на виході з ГТС, наприклад, в Ужгороді не видасть контрактний тиск, а якщо не видасть тиск, то знову скажуть: а ми казали, що Україна «тирить» газ. І далі мала піти заява Кремля, якою б Україну представляли, як ненадійну транзитну країну: газ дорогою зникає, давайте швидко робити «Північний Потік-2». Це не спрацювало. Бо НАК та Укртрансгаз забезпечили за власний рахунок необхідний контрактний тиск на виході з ГТС. І НАК Нафтогаз спробував досить швидко залучити механізм тристоронніх консультацій ЄС та Росії (бо російська сторона відмовилася). Тож у сукупності проблем у Газпрома багато, а НАК спрацював на випередження.
   Втім, не варто розслаблятися, Газпром буде намагатися свої промахи перетворювати на певну стратегію дій на найближчі кілька місяців.

   ЧИ МОЖЛИВО ПЕРЕМОГТИ ГАЗПРОМ?

   Олена Павленко, керівник аналітичного центру DiXi-груп:
   - Газпром – компанія, якою керує держава. Велика бюджетоутворююча компанія, надходження від нафтогазової промисловості дають більш як 30% бюджету РФ. Держава мала би дуже оберігати та розвивати цю компанію. В світі є такі приклади, Statoil – державна норвезька компанія, яка багато робить для країни. І велика увага уряду мала бути, щоб компанія розвивалась, щоб приносила прибутки, бо надра належать народу.
   Але ви побачите, що під час великих цін на газ на зовнішніх ринках компанія чудово почувалася. Але найменші виклики, зміна зовнішньої кон'юнктури починають тягнути Газпром до розвалу, він миттєво втрачає в ціні.
Протягом 2012-2016 років кількість працівників Газпрому зросла на 16% – 400 тисяч людей там працює, а при цьому видобуток впав на 100 мільярдів кубів. Це дуже багато. Чи задає собі мажоритарний акціонер запитання: що не так відбувається? Можливо, Газпром не тим займається? Можливо, проекти, які ставляться, як пріоритетні, не є прибутковими? Можливо, ті гроші, які уряд вкладає в компанію – не ті, які принесуть користь російському народу в довгостроковій перспективі?
   Міжнародне енергетичне агентство не так давно оцінило перспективи розвитку нафто-газового комплексу Росії. Прогноз такий: до 2020-2023 року РФ буде отримувати прибутки від видобутку, після 2023 року, в силу того, що максимально використовуються розвідані запаси, видобуток почне падати. Чи готова Росія до того, що 30% бюджету (а раніше це було 50% бюджету) будуть скорочуватися? Неминуче та постійно скорочуватися. Враховуючи, що всі накопичені резерви витрачаються на безглузді зовнішні політичні проекти. Газпром буде переможений владою Росії. Бо з таким підходом та таким управління Газпром довго не проживе. А 2023 року постане питання: чи потрібний Газпром у тому вигляді, у якому він є.

   Михайло Гончар:
   - Газпром перетворили на великого паразита. Витрати в цій піраміді зростають, а доходи в силу різних причин падають. Але навіть якщо показники зростають у фізичних обсягах, то вони зменшуються у фінансових. Але тут є важливий момент. Навіть якщо Газпром ітиме на дно, то його будуть тримати на воді, робити вливання. Бо компанія стала інструментом легалізації корумпованих проектів, адже слово «відкатопроводи», яке характеризує суть обхідних газопроводів, придумав не я, а американський експерт Корчемкін, і це зміст олігархономіки Путіна.   
   Інструмент корупції працює ефективно, але якими є результати для РФ? Зрощення силовиків та олігархів у Росії та корумпування політиків у Європі.

   ЧОМУ У НАФТОГАЗУ ВИЙШЛО? ЧИ ЗМОЖЕ ГАЗПРОМ ПРОІГНОРУВАТИ РІШЕННЯ СТОКГОЛЬМУ?

   Олена Павленко:
   - Нас запитують: як вийшло, що з-поміж реформ Нафтогаз вдалося поставити на нормальні рейки? Окрім фінансового оздоровлення, Нафтогаз свою частину роботи зробив в арбітражі. Завдання НАК – виконувати контракти, невигідні, отримані ним у спадок. Але НАК довів, що він на рівні комерційних структур достатньо потужний гравець, щоб грати з Газпромом в одну гру. В Україні непроста ситуація, але ми рухаємося вперед і демонструємо ознаки оздоровлення. Нема чарівних правил для одужання енергетичних компаній, є ініціативи прозорості, існують європейські директиви – як працювати, компанія проходить аудит, переходить на міжнародну фінансову звітність. Але якщо ви побачите оцінки, то зрозумієте: попри те, що країна веде війну, ми рухаємося та показуємо результати оздоровлення. Газпром все одно буде виплачувати програні кошти. В договорі написано, що, не залежно від думки сторін, рішення арбітражу має виконуватися.

   Михайло Гончар:
   - Влада цього разу довірила Нафтогазу правовий шлях вирішення проблеми та перемогла. Хоча були інші приклади. 2012 року НАК мав виграшну позицію, але програв арбітраж. Бо після зміни влади була непублічна директива спустити на гальмах судовий позов. В суд не приходили свідки, не надавалися  документи. Бо РосУкрЕнерго – одна з іпостасей Газпрому. Цього разу йшли до вирішення у правовий спосіб, не шукалися кулуарні домовленості та обхідні шляхи. Влада витримала спокусу кулуарних угод. Але з боку Росії ми бачимо атаку на правовий шлях рішення проблеми. Тобто одна сторона заявила, що вирішила проігнорувати виконувати рішення Стокгольму. Зараз німецький уряд висловив незадоволення з приводу незгоди Газпрому. Втім, ніщо не заважає Нафтогазу почати стягувати гроші через майно та газові поставки...
   Можна знаходити зачіпки для саботажу, але нема сенсу оскаржувати рішення. Існують арбітражі в Парижі, Відні, Лондоні, але Стокгольмський вважається найбільш адекватним, він аналізує не лише букву контракту, а ринкове середовище. Діє на швецькому праві, але не є в юрисдикції швецької влади. Він не залежить від влади.

   ЧИ Є ЗАГРОЗА ДЛЯ УКРАЇНИ, ЩО ПІСЛЯ ЗАПУСКУ «ПІВНІЧНОГО ПОТОКУ-2» ТРАНЗИТ БУДЕ ПРИПИНЕНО 2019 РОКУ?

   Ілля Заславський:
   - Навіть за найкращих для Газпрому розкладів труба «Північного потоку-2» не буде готова до 2019 року. Реально обійти Україну не вийде, принаймні до 2019 року. Але питання стає все гострішим. «Північний потік-2» стає одним із першочергових питань для Німеччини, там іде все серйозніше розмежування партій та політиків: «за» та «проти» «Північного потоку-2». Якщо раніше це питання було проблемою третього ряду, потім другого, то тепер стає одним із основних. Меркель вимушена казати, що вона вважає проект економічно доцільним. Але це субсидований за рахунок російських платників податків проект, яким рухають політичні мотиви російського керівництва. Вже існує багато напівпорожніх потужностей – через Білорусь, через Туреччину, через Фінляндію. Дотично: я зібрав матеріал, який доводить, що в кінці 2014-2015-го року Путін політичним рішення скоротив постачання газу через «Північний потік-1», щоб знизити реверс газу для України. Це рішення суперечило будь-якій комерційній логіці. Газпром втратив на цьому величезні гроші, мінімум 1 мільярд доларів. Це сигнал для того, що так само може бути з «Північним потоком-2». І вже пролунали заяви Кремля, що ми розриваємо контракти – політична поведінка, випадання з правового комерційного поля.
   «Північний потік-2» небезпечний з багатьох причин. Цей проект – спроба створення газового хабу ЄС у Німеччині, щоб зробити з Німеччини лобіста, але проти інтересів решти країни Європи. Тобто великі бізнеси та великі корпорації німецькі та європейські, а також низка політиків, концерни, які обслуговують трубопроводи, оператори, дистрибутори по газу стають все більш кооптованими із Росією і діють проти цінностей єдиного енергетичного співтовариства Європи, діють проти ідей конкуренції, проти ідей трансатлантичної безпеки.

   Михайло Гончар:
   - Ми позначили 2019 рік як апокаліпсис. Хоча спорудити «Північний потік-2» за цей час технологічно неможливо. Готовність проекту для мене – питання виходу на проектну потужність спорудженої газотранспортної системи. Кинути трубу через море – навіть не півсправи. Потрібний час на спорудження та монтаж наземних споруд. Це колосальний обсяг робіт. Ціна помилки під час штурмівщини – дуже висока. На дні морському відремонтувати газопровід у випадку розриву – практично неможливо. Вони будуть поспішати, але діятимуть із дотриманням вимог.

Але 2021 рік настане. І що робити з нашим ГТС – це окрема тема. Намітилися певні формати міжнародної кооперації. Зрозуміло, що ми не будемо транзитувати обсяги, які транзитували раніше. В принципі, ЄС має непогану диверсифікацію по транзиту. Ми імпортуємо 47-48% їхнього обсягу. Якщо «Північний потік-2» з'являється і запускається «Турецький потік», то тоді ситуація розгортається для нас негативним чином. Ці обхідні потужності перекривають нашу ГТС. Газпром раніше, буцімто йдучи на поступки, казав: та ні, ми збережемо транзит, на рівні 15-20 млрд кубів на рік. Це робота в збиток. Зараз ситуація виглядає критичним чином. І ми докладаємо зусилля, щоб заблокувати. І не лише тому, що вони обнуляють потужності нашої ГТС. Ці трубопроводи шкідливі для ЄС. Допомагаючи нейтралізувати транзит Україною, Газпром, окрім монополії на поставки, отримає контрольований маршрутний компонент європейської енергетичної залежності. А в європейських документах написано інше: диверсифікація джерел, постачальників та маршрутів. В Єврокомісії відбувся розкол. Можливо, зміняться розклади.

 Олена Павленко:
   - Ми повинні стати транзитером, який працює не з Росією. Договори про транзит слід укладати не з Росією, а з європейськими компаніями, і росіяни повинні продавати газ на східному кордоні України. Тоді ціна газу для європейських компаній буде однозначно нижчою, ніж ціна газу, який буде подаватися через морські трубопроводи. Це нелегко зробити. Бо багато європейських компаній будуть проти таких речей. Але це те, що могло б називатися спільним ринком. І, якщо будуть інтерконектори і європейські компанії зрозуміють, що можуть через нашу ГТС, через кордон України, качати газ в різні сторони, то наші сховища зможуть стати митним складом.

   ПІСЛЯМОВА

   Чи не вперше за останні десятиліття і в європейській енергетиці, й у ситуації з українською ГТС (а це глибоко пов'язані і першочергові речі для енергетичної політики ЄС: маршрути поставок, ставлення до України, будівництво обхідних ниток) не можливо робити навіть короткострокові прогнози. Занадто багато факторів впливу, зацікавлених сторін, занадто багато корупційних грошей вже імпортовано до країн ЄС, занадто зміцніла звичка окремих політиків отримувати дармові газові гроші.
   Але я гадаю, що Україна зробила за ці роки майже неможливе – саме завдяки її експертній позиції, розслідуванням про чорні скриньки газового бізнесу, та, зрештою, завдяки різким заявам, детальним дослідженням, Європа чесно почала приглядатися до швейцарських кантонів та ставити собі запитання: хто робить енергетичну політку ЄС – Єврокомісія чи власники анонімних акцій на пред'явника зі швейцарського кантону Цуг, точніше – засновники кантонів? Іронічна характеристика "ефект Шрьодера" (про здатність Росії купувати канцлерів) зайшла в ділову лексику як сталий вислів.
   І зрештою, ми не знаємо – якою підійде Україна до 2019-23 років, і не можемо спрогнозувати долю нашої ГТС. Але на сьогодні, скажемо чесно: ми зробили навіть більше, ніж могли. І ще зробимо. А там... Зрештою, таланить винахідливим та сміливим. А хіба в Україні не такі?

Середа,
14 березня
2018 року
   Какими будут монеты 1, 2, 5 и 10 гривен: НБУ показал замену бумажным деньгам

   Со ссылкой на сегодня информационно-правовой журнал "СПЕЦИАЛЬНЫЙ КОММЕНТАРИЙ" сообщает:   Национальный банк Украины (НБУ) презентовал технические характеристики и дизайн новых монет. НБУ планирует постепенно заменить банкноты номиналами 1, 2, 5 и 10 гривен монетами соответствующих номиналов. Монеты войдут в оборот уже в апреле.
   "Новые оборотные монеты будут серебристого цвета, будут небольшими, легкими и удобными для расчетов. Работая над их дизайном, мы решили быть последовательными и сохранить портреты выдающихся украинских личностей, которые изображены на соответствующих банкнотах. На реверсе монеты номинальной стоимостью 1 гривня изображен портрет князя Владимира Великого, 2 гривни – князя Ярослава Мудрого, 5 гривен – гетмана Богдана Хмельницкого, 10 гривен – гетмана Ивана Мазепы", – заявил директор Департамента денежного обращения Национального банка Украины Виктор Зайвенко.
   На аверсе всех монет изображен малый Государственный герб Украины (трезубец), номинал, название страны-эмитента (Украина) в обрамлении орнамента.
   По цвету и размеру новые монеты заметно будут отличаться от монет других номиналов, что поможет легко определять номинал.
   Среди элементов защиты монеты – дизайн аверса и реверса, оформление гурта (тип рифления) и мелкие элементы изображений, которые сложно воспроизвести в кустарных условиях.
   "Во время автоматизированного пересчета монет на специальном оборудовании для их идентификации используются технические характеристики – размер и вес, а также так называемая электромагнитная подпись – электронный сигнал, характерный для того или иного материала", – пояснил Зайвенко.
   Напомним, Национальный банк прекращает чеканку мелких монет 1, 2, 5, 10 и 25 копеек с 1 июля 2018 года. Монеты будут постепенно выводиться из оборота.
Вівторок,
13 березня
2018 року
   У Києві СБУ затримала на хабарі посадовця податкової інспекції

   З посиланням на СБУ інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   Співробітники Служби безпеки України викрили на хабарі виконуючу обов’язки заступника начальника Державної податкової інспекції одного з районів Києва.
   Правоохоронці встановили, що посадовець налагодила злочинну схему систематичного одержання неправомірної вигоди від підприємців за нестворення штучних перешкод у їх діяльності. Оперативники спецслужби задокументували факт вимагання зловмисницею від місцевого підприємця тридцять однієї тисячі гривень за видачу довідок про відсутність заборгованостей та перереєстрацію на спрощену систему оподаткування.
   Співробітники СБ України затримали податківця в її робочому кабінеті після отримання всієї суми хабара.
   У рамках відкритого кримінального провадження за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України планується проведення обшуків за місцем роботи та проживання затриманої.
   Операція з викриття посадовця проводилась під процесуальним керівництвом військової прокуратури та за сприяння підрозділу внутрішньої безпеки ДФС.  
   Прес-центр СБ України
Понеділок,
12 березня
2018 року
   От чего страдают украинские потребители: завышенные цены и просроченный товар

   Со ссылкой на сегодня информационно-правовой журнал "СПЕЦИАЛЬНЫЙ КОММЕНТАРИЙ" сообщает:   Очень часто украинцы сталкиваются с тем, что качество товаров или услуг, за которые они платят деньги, оставляет желать лучшего. В супермаркетах то и дело можно найти просроченные продукты, купленные через интернет вещи приходят не тех цветов, размеров, и даже фасонов, а в магазинах совершенно спокойно могут нахамить. Сайт "Сегодня" рассказывает, на что в сфере потребления чаще всего жаловались наши соотечественники в прошлом 2017 году, в каких торговых точках больше всего нарушений, и какие болезни могут таиться в продуктах из магазинов и рынков.

   Жалобы на плохое качество непродовольственных товаров и услуг ЖКХ

   В конце февраля глава Госпотребслужбы Украины Владимир Лапа представил отчет за 2017 г. Так, согласно официальным данным, в 67% случаев потребители обращаются с жалобами на неудовлетворительное качество непродовольственных товаров и услуг жилищно-коммунального сектора.
   "Основания для обращения потребителей: непродовольственные товары – 43%, качество услуг ЖКХ – 24%, финансовые и банковские услуги – 2%, качество продовольственных товаров – 6,2%, приобретение товаров через интернет – 6,5%, другие причины – 4%", – сообщил Лапа.
   Отмечается, что сложная ситуация возникла с жилищно-коммунальными услугами. Из-за того, что цены на них постоянно растут, потребители ожидают существенного роста и качества этих услуг, но так происходит далеко не всегда. Еще одна проблемная зона – это торговля в интернете.
   "Покупка товаров в интернете – одна из самых проблемных тем в сфере проверок. Потому что далеко не всегда предприятия или организации, которые осуществляют реализацию товаров через интернет, корректно относятся к подаче информации, особенно информации о лице, которое осуществляет торговлю, о лице, которое администрирует эти сайты. И тут достаточно сложно защищать интересы потребителей", – пояснил Владимир Лапа.
   Мгновенно осуществить проверку той или иной торговой точки в Госпотребслужбе не могут. Так, чтобы согласовать проверку в Министерстве экономического развития и торговли, необходимо потратить 14 дней, а в Государственной регуляторной службе – 5 дней.
   В ведомстве отмечают, что часто сталкиваются с ситуациями, когда потребитель ожидает, что проверка уже прошла, и ждет определенных результатов, однако в это время еще нет даже согласования с необходимыми органами.

   Основные нарушения

   Главным видом нарушений стало отсутствие информации о продукции – 75%, и реализация продукции, срок годности которой истек – 17%.
   За нарушение законодательства в сфере защиты потребителей к административной ответственности было привлечено 1376 человек на общую сумму 189 693 грн. Также на 644 субъекты хозяйствования были наложены административно-хозяйственные санкции на сумму свыше 4,29 млн грн.
   Больше всего потребительских жалоб удовлетворено в сфере торговли продовольственными товарами – 42,8%, в сфере торговли непродовольственными товарами – 42,4%. В сфере услуг было удовлетворено 33,9% требований.
   Также Госпотребслужба проверила 177 АЗС, в 61% случаев были найдены нарушения. При проверке 230 субъектов хозяйствования по поводу соблюдения антитабачного законодательства нарушения были установлены в 7,4% случаев. А при проверках по жалобам в сфере рекламы было исследовано более 12 700 рекламоносителей и выявлено 2019 нарушений.

   Завышенные цены на лекарства

   В 2017 году было проведено 111 проверок по контролю за государственно регулируемыми ценами. Размер административно-хозяйственных санкций составил 175 тыс. грн, а 5,3 млн средств было возвращено потребителям.
   Госпотребслужба в течение 2017 года предупредила обсчет граждан за счет завышенных цен и тарифов на 35 млн гривен.
   Интересно, что во время проведения мониторинга применения государственных регулируемых цен на лекарства в рамках правительственной программы "Доступные лекарства" было выявлено завышение цен на 1,2 млн грн.

   В Украине прогрессирует бешенство, зато пошла на спад африканская чума свиней

   В ходе проверок на рынке пищевых продуктов животного происхождения к реализации не было допущено 30,718 тыс. тонн опасной продукции. К слову, за нарушение законодательства в отрасли ветеринарной медицины и безопасности продуктов питания штрафы на общую сумму 60,657 тыс. грн. получили 612 лиц.
   Что касается различных заболеваний, то в 2017 г. в Украине было зарегистрировано 1300 случаев бешенства у животных, а динамика в этой сфере остается негативной. В Госпотребслужбе отмечают, что ухудшение ситуации произошло из-за недостаточного количества денег, выделяемых на профилактику и борьбу с этим заболеванием. В прошлом году иммунизация животных проводилась только за средства ЕС и только в западных областях страны. В общем, в прошлом году от бешенства привили 5,521 млн домашних животных.
   Стоит отметить, что хуже всего ситуация обстоит в Луганской и Донецкой областях, где вакцинация животных не проводится.
   Зато положительная динамика наблюдается с африканской чумой свиней. Так, если в 2016 г. было зафиксировано 84 случая АЧС в частном секторе, то в 2017 г. наблюдалось 78 случаев заболевания. А вот в дикой природе этот показатель выше в 4-5 раз, чем в прошлые годы – 31 случай заболевания. Также с начала 2017 г. в стране зафиксировали 5 случаев птичьего гриппа.
Середа,
07 березня
2018 року
Партії накупили реклами за державні гроші на 56 мільйонів - КВУ

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:У жовтні-грудні 2017 року парламентські політичні партії витратили 199 млн грн, з яких 56 млн - на рекламу в ЗМІ, в тому числі 40 млн грн - на рекламу на телебаченні, що є рекордним показником.
Про це повідомляє Комітет виборців України.

"Як і минулоріч, напередодні новорічних свят партії масово розмістили рекламу на центральних телеканалах за державні кошти. У 2016 році на це пішло 35 млн, у 2017 році – 40 млн. Таким чином політичні партії привітали українців зі святами за їх же гроші", – зазначив голова КВУ Олексій Кошель.

За його словами, такі витрати є рекордним показником.

Він висловив думку, що з наближенням президентських та парламентських виборів суми витрат на рекламу будуть зростати, "а це є негативною тенденцією, що дає підстави говорити про нецільове використання коштів з боку політичних партій".

Згідно з інформацією, найбільше грошей на рекламу спрямували ВО «Батьківщина» та «Народний фронт»: 63% та 33% відповідно. Загалом ці партії витратили на рекламу на ТБ стільки ж коштів, скільки на зарплати (27 млн) та оренду приміщень (15 млн) разом взяті.

Так, партія «Народний фронт» заплатила за розміщення реклами на телебаченні 18 млн грн. Кошти отримали ТОВ «Медіапартнество», «Глобал медіа груп», «Старлайт Бренд Контент», діяльність яких експерти пов’язують із такими телеканалами як ICTV, СТБ, Новий канал та інші.

"ВО «Батьківщина» витратила на рекламу по ТБ 10 млн грн. Із них понад два мільйони було заплачено за виступи на телеканалі «Інтер», 96 тис. – за виступ на телеканалі ICTV. Також понад чотири мільйони було перераховано за виступи ТОВ «Старлайт Бренд Контент», три мільйони – ТОВ «Глобал медіа груп»", - йдеться в повідомленні.

У КВУ також додають, що значний відсоток коштів на рекламу спрямували партія «Опозиційний блок», перерахувавши понад п'ять мільйонів гривень із загалом шести ТОВ «Інтер реклама центр», та Радикальна партія Олега Ляшка, яка витратила на рекламу по ТБ два мільйони гривень, з них понад 950 тис. отримало «Інформагентство «112-Україна»», ще 800 тис. – ТОВ "Телеканал «Прямий»". БПП "Солідарність" витратила на рекламу по ТБ 8% від всіх коштів, а об’єднання «Самопоміч» - 1%.

Як зазначається, з витрачених 199 млн грн - 197 млн є кошти державного бюджету України.
Вівторок,
06 березня
2018 року
   НБУ назвав розмір золотовалютних резервівї

   З посиланням на укрінформ інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   Станом на 1 березня 2018 року міжнародні резерви України залишилися майже на рівні початку лютого та становили $18 409,8 млн.
   Про це повідомляє прес-служба НБУ.
   "Міжнародні резерви України на 1 березня 2018 року залишилися майже на рівні початку лютого та становили 18 409,8 млн дол. США (в еквіваленті) за попередніми даними", - йдеться у повідомленні.
   Поповнення міжнародних резервів протягом лютого відбувалося насамперед за рахунок інтервенцій на валютному ринку. Приплив капіталу нерезидентів разом із збільшенням надходжень валютної виручки від експортерів на тлі збереженням сприятливої кон'юнктури на світових ринках позитивно вплинув на пропозицію валюти на міжбанківському ринку. Це дало можливість Національному банку викуповувати надлишок валюти з ринку для поповнення резервів, не протидіяючи зміцненню обмінного курсу гривні.
   За підсумками лютого регулятор купив на міжбанківському ринку $426,9 млн, у тому числі $222 млн - за інтервенціями у формі запиту найкращого курсу. Крім того, НБУ продав $30 млн за інтервенціями у формі запиту найкращого курсу. Таким чином, чиста купівля валюти Нацбанком становила $396,9 млн.
   Крім того, у лютому до резервів надійшло $137,4 млн від розміщення урядом ОВДП, деномінованих в іноземній валюті.
   Разом з тим, у лютому було здійснено платежі уряду та Національного банку за державним боргом в іноземній валюті на суму $536,8 млн. Зокрема, $465,9 млн було сплачено на користь Міжнародного валютного фонду. Ще $70,9 млн було спрямовано на обслуговування і погашення державного боргу в іноземній валюті, з них $16 млн - на обслуговування ОВДП в іноземній валюті.
   Крім того, на обсяг резервів вплинули переоцінка фінансових інструментів (зміна ринкової вартості, курсу гривні до іноземних валют) на суму $41,9 млн.
   В цілому, станом на 1 березня 2018 року обсяг міжнародних резервів покриває 3,5 місяця майбутнього імпорту і є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду і Національного банку.
Понеділок,
05 березня
2018 року
У Пенсійному фонді розповіли, як заробітчанам отримати пенсію в Україні

З посиланням на unn.com.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:Українці, що легально працюють за кордоном, можуть зарахувати свій страховий стаж, набутий за межами країни, при оформленні пенсії в Україні. Про це у коментарі УНН повідомив голова правління Пенсійного фонду України Олексій Зарудний.
“Питання зарахування страхового стажу для українців, які працюють за кордоном, вирішується шляхом укладання відповідних міжнародних договорів, які Україна має та напрацьовує з понад 20 країнами світу. Зокрема, є така угода з Польщею, з Іспанією, з Португалією, опрацьовується та готується до підписання угода з Німеччиною, з Грецією та Італією”, — розповів Зарудний.
Як уточнив він, угодою з Польщею передбачено, що коли в Польщі, або в Україні призначається пенсія за місцевим національним законодавством, то враховується і той стаж, який набутий на території інших країн.
“Тому, якщо, наприклад, наші заробітчани працювали в Польщі, але працювали, офіційно, легально, вони мають підтвердження того, що сплачували там податки, соціальні внески, то цей період буде зарахований їм при призначенні пенсії в Україні. І так само, якщо вони будуть в Польщі оформлювати свою пенсію, їм буде зараховано і той період, коли вони працювали і сплачували внески в Україні. Тобто щодо Польщі це питання вирішено”, — пояснив Зарудний.
За його словами, за таким же принципом діють та будуть діяти угоди з іншими країнами.
“Тобто, в принципі, це питання в нас врегульоване. Можливо, у попередні роки у нас було такого напливу людей і кількість пенсіонерів щодо яких застосовувались такі угоди була невеликою. Зараз ми бачимо, що буде велике зростання. Нещодавно спілкувалися з польськими колегами, щоб налагодити відповідну інформаційну взаємодію: обмін інформацією в електронному вигляді по застрахованим особам (нашим заробітчанам, що працюють у Польщі і тим польським бізнесменам, які працюють в Україні)”, — додав голова ПФУ.
Нагадаємо, українцям, які працюють у Євросоюзі нелегально, загрожує штраф та депортація з країни із забороною на в’їзд до ЄС на строк від одного до п’яти років.
П´ятниця,
02 березня
2018 року
Рева назвав умови виплати боргу пенсіонерам з окупованих територій

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:


Заборгованість з виплати пенсій мешканцям тимчасово окупованих територій буде погашена або тоді, коли ці райони повернуться під контроль держави, або коли самі громадяни переїдуть.

Про це міністр соціальної політики Андрій Рева сказав під час години запитань до уряду у Верховній Раді, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Коли ці території перейдуть під контроль України, як це сталося у двох селах - Травневе та Гладосове - нещодавно. Людям виплачена уся заборгованість, яка була перед ними по пенсіях. Це практика, яку уряд продовжить", - сказав міністр.

Рева зазначив, що як тільки люди переїжджають з окупованих територій на підконтрольні або коли територію повертають Україні, то їм виплачується пенсія у повному обсязі.

Як повідомляв Укрінформ, два села наприкінці листопада минулого року повернулися під контроль української влади. Там відновили систему пенсійного та соціального забезпечення, люди отримали виплати в повному обсязі,

У Гладосовому пенсію отримують 15 чоловік, у Травневому - 45.
Четвер,
01 березня
2018 року
Гройсман пропонує позбавити правоохоронців можливості контактувати з бізнесом

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:Служба безпеки України, підрозділи Генеральної прокуратури та Національна поліція мають позбутися прав будь-якого контакту з бізнесом і передати ці повноваження в єдиний інтелектуальний орган.
Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час інвестиційної конференції в Києві, повідомляє Урядовий портал.

«І ми тут не претендуємо на єдине авторство. Я претендую на те, аби СБУ було позбуто прав контактувати з бізнесом. Говорю про це серйозно», - сказав Гройсман.

За його словами, назва цього органу значення не має, нині існує кілька її варіантів – так само, як і існує  кілька законопроектів щодо формування та роботи такого органу. А підрозділи Нацполіції та прокуратури, які займаються питаннями бізнесу, впевнений Глава уряду, мають бути ліквідовані.

«Ми за те, щоб був один інтелектуальний орган, який займається аналітикою бізнесу і не дає нікому уходити в тінь. Ось я за це», - підкреслив він.

Разом з тим Гройсман запропонував діловим колам проаналізувати всі ініціативи щодо формування єдиної служби, обрати найбільш прийнятний законопроект, аби його можна бути розглянути й ухвалити швидко і майже одноголосно – так, як це було із законом щодо захисту прав бізнесу «маски-шоу-стоп».
Середа,
28 лютого
2018 року
   Жена Авакова поразила украинцев доходами за прошлый год

   Со ссылкой на sud.ua информационно-правовой журнал "СПЕЦИАЛЬНЫЙ КОММЕНТАРИЙ" сообщает:   Супруга министра МВД Авакова задекларировала в 57 раз больше доходов, чем сам министр.
   Данные Единого государственного реестра деклараций лиц, уполномоченных на исполнение функций государства или местного самоуправления, свидетельствуют о том, что министр внутренних дел Арсен Аваков задекларировал 1 082 323 гривни доходов, а его жена Инна — 56 976 679 гривен за 2017 год, передают Українські Новини.
   Так, из всей указанной суммы доходов министра 710 099 гривен составила его заработная плата в министерстве, 76 800 гривен — роялти от «Издательство «Фолио», 295 424 — проценты в Ощадбанке.
   Жена Авакова получила 291 692 гривни зарплаты в ПАО «Инвестор», 567 989 гривен процентов в Ощадбанке, доход от отчуждения ценных бумаг и корпоративных прав в пользу Atmosphere Entertainment Inc (Нью-Йорк, США) составил 55 812 874 гривни, зарплата по совместительству в Avitalia s.r.l. (Италия) — 304 124 гривни.
   На счетах в Государственном экспортно-импортном банке у министра 940 682 гривни, в Ощадбанке — 424 794 гривни, 182 899 долларов, у его жены — 3 373 евро, 1 191 754 гривни, 231 479 долларов.
   Еще 1 953 693 долларов Инна Авакова хранит в «Райффайзен Банк Аваль», 1 459 960 евро — в Banca Popolare del Frusinate (Италия).
   Министр имеет 200 000 гривен в драгоценных металлах, 25 000 гривен, 10 000 долларов, 60 200 евро, 1 900 канадских долларов, 96 000 японских йен наличных средств.
   У его жены — 35 000 долларов, 140 000 гривен, 21 000 евро наличных средств.
   Обязательства Инны Аваковой по договору купли-продажи доли у ООО «Астра-Финанс» составили 5 051 600 гривен в пользу ООО «Новини-ТВ».
   Также указано, что Аваков задекларировал 148 тыс. евро дивидендов по решению общего собрания своей итальянской компании Avitalia s.r.l от 14 октября 2016 года, которые не прошли по счетам начисления и не были выплачены в 2016 году.
   Он задекларировал авторское право на книгу «Ленин с нами?» на русском, украинском и английском языках.
Вівторок,
27 лютого
2018 року
   Под Радой в палаточном городке произошли столкновения, есть пострадавшие

   Со ссылкой на sud.ua информационно-правовой журнал "СПЕЦИАЛЬНЫЙ КОММЕНТАРИЙ" сообщает:   27 февраля под зданием Верховной Рады Украины, где с 10.00 проходит пленарное заседание, в палаточном городке произошли столкновения между протестующими и правоохранителями, передает «РБК-Украина».
   Активисты бросали в силовиков камни и разложили шины под зданием парламента.
   На площади представители митингующих установили сцену, что также спровоцировало трения с пикетчиками из палаточного городка, которые находятся под Радой с декабря 2017 года.
   Перепалку уладили, и представители обеих групп объединились, выступая против нынешней власти. Они также решили не допускать к сцене нардепов.
   Нардеп Егор Соболев заявил, что митингующие под зданием украинского парламента намерены останавливать народных депутатов и выяснять у них причины, почему они не поддерживают принятие закона о Высшем антикоррупционном суде.
   Позже между участниками акции под Верховной Радой и оттесняющими их правоохранителями начались потасовки. Протестующие бросают в сторону правоохранителей взрывпакеты и другие предметы. Среди участников противостояния уже есть пострадавшие.
Понеділок,
26 лютого
2018 року
Сколько и когда украинцы будут отдыхать в марте

Со ссылкой на sud.ua информационно-правовой журнал "СПЕЦИАЛЬНЫЙ КОММЕНТАРИЙ" сообщает:В марте украинцев ожидают четыре дня выходных.

Выходные дни в марте порадуют украинских граждан. Так как Международный женский день, который отмечают 8 марта, выпадает на четверг, выходным будет и пятница, 9 марта.
В свою очередь правительство рекомендует в марте перенести рабочий день с пятницы 9 марта на субботу, 3 марта.
Поэтому, согласно календарю выходных, у украинцев в марте будут четыре дня выходных — с 8 марта (Международный женский день) до 11 марта включительно. В общем, в марте 10 дней выходных.
Напомним, 29 ноября Президент Украины Петр Порошенко подписал документ относительно изменений праздничных и нерабочих дней для украинцев.
П´ятниця,
23 лютого
2018 року
   Большая разборка темы: как работает курс валют

   Со ссылкой на сегодня информационно-правовой журнал "СПЕЦИАЛЬНЫЙ КОММЕНТАРИЙ" сообщает:   Что такое стоимость и курс гривни?

   Гривня выпускается монетным двором НБУ. На ее стоимость влияют спрос и предложение. Количество денег в обороте в стране должно соответствовать количеству товаров и услуг, которые покупают люди. Например, если страна в день покупает 100 буханок хлеба по 2 грн, то экономике нужно 200 грн на счетах. Но если окажется, что есть только 80 буханок вместо нужных 100, то начинается инфляция — покупательская способность гривни начнет падать, а хлеб подорожает до 2,5 грн (если люди используют все деньги только на покупку товаров), потому что спрос превысит предложение.
   Так и с курсом: если в стране много гривни, но мало доллара, то курс гривни снижается, и наоборот. Поэтому инфляция сильно влияет на курс: если гривня дешевеет относительно товаров, то она дешевеет и к мировым валютам, если там инфляция ниже, чем в Украине. А более высокая инфляция компенсируется балансом спроса-предложения валют. То есть, если в Украине будет много долларов, цена на них будет снижаться, как это было в 2005—2007 гг. Из-за границы к нам заходило много валюты для кредитования. А когда поток валюты прекратился, а торговый баланс был минусовым — нацвалюта обесценилась.

   Почему курс гривни украинцы привязывают к доллару?

   Неслучайно украинцы привязывают курс гривни к доллару. Еще с девяностых годов для бизнеса и населения доллар является основной иностранной валютой и все ориентируется на него. Но если ЕС будет наращивать свою долю в структуре торговли Украины, то люди станут активнее привязывать нацвалюту к евро. Кстати, нельзя считать гривню недооцененной или переоцененной по отношению к инвалютам, хотя курс в разные годы был как низким, так и высоким. Дело в том, что цена гривни (как и других валют) определяется рынком. И сейчас курс гривни по отношению к инвалютам формируется правильно — в рамках свободного курсообразования. Это значит, что курс зависит от торгов на межбанке, а не устанавливается административно. В целом же курс валюты является индикатором успешности государства. Если валюта длительно дорожает, значит, государство производит востребованные в мире товары, а иностранцы хотят вкладывать деньги в эту страну. У нас же пока обратный сценарий: за 20 лет курс гривни снизился по отношению к доллару в 10 раз — это значит, что страна покупает больше, чем производит, а бизнес не хочет инвестировать сюда.

   Как работает структура курсообразования валют в нашей стране, зачем нужен Нацбанк?

   Сначала надо объяснить, какие курсы работают в стране. Межбанковский курс — курс гривни относительно к другим валютам, торговля которыми идет в безналичной форме между банками Украины. А наличный — курс, где банки или небанковские учреждения готовы продавать-покупать валюту в наличной форме у населения. Межбанковский курс и наличный постоянно связаны между собой, ведь они показывают соотношение спроса-предложения на инвалюту относительно к гривне в стране. Также есть официальный курс Нацбанка. Он формируется по результатам торгов на межбанке, по средним значениям заключенных сделок.
   Чем занимается Национальный банк Украины? Регулятор является участником межбанковского валютного рынка. Он осуществляет надзор над банками, устанавливает правила игры на финансовом рынке, имеет влияние на рынок валют. НБУ может влиять на спрос-предложение валют на межбанке (и на курс) с помощью рыночных и административных методов. Последнее ярко проявилось в 2014—15 гг., когда было много ограничений на покупку валюты и вывода ее за границу. Часть этих мер действует сегодня, например, требование обязательной продажи 50% валютной выручки экспортерами. А рыночными методами считаются покупка-продажа валюты на рынке от Нацбанка (когда, например, нужно обеспечить запасы валюты для покупки газа), учетная ставка (в частности, влияет на условия кредитных программ для населения).

   Какова структура курсообразования инвалют за рубежом, почему они устойчивы?

   Международный рынок обмена валют (FOREX) — рынок, где участвуют крупнейшие мировые банки, центробанки, страхкомпании, транснациональные корпорации. Здесь идет торговля самыми распространенными в мире и свободноконвертируемыми валютами через курсы относительно друг друга. Курса гривни на рынке FOREX нет. Стоит отметить, что в рамках международного обмена такие валюты, как доллар США, евро, британский фунт, японская иена, более устойчивы в колебаниях, нежели гривня. А все потому, что на них влияет намного больше факторов, чем спрос/предложение на внутреннем рынке конкретной страны. Дело в том, что количество этих денег очень велико, ими обмениваются во всем мире, поэтому положение внутри страны влияет на курс намного слабее. Тут больше влияет, скорее, текущее состояние экономик и связанные с этим прогнозы. Речь идет о таких показателях, как ВВП страны, инфляция, учетная ставка центробанка, рынок труда, объем автопродаж, начало строительства домов, стихийные бедствия, крупные теракты, цена нефти/газа. Все это влияет на курс, ведь может привести, например, к замедлению роста ВВП страны, инфляции.

   Как лучше покупать или продавать валюту?

   Сегодня лимит наличной покупки инвалюты составляет 150 тыс. грн в эквиваленте в сутки. Де-факто лимита почти нет, ведь если человек оперирует ежедневно большими суммами — это бизнес-деятельность. Для покупки/продажи валюты не требуется показывать паспорт. И при покупке небольших сумм, скажем 200—500 долларов, нет особой разницы, в какой банк или обменник идти. Ведь разница в этих операциях вряд ли позволит сэкономить больше 100 грн. Но если надо купить/продать большую сумму, тогда стоит мониторить курсы банков или небанковских учреждений. И выбирать подходящий вариант для операции, поскольку сейчас разница в курсе доллара может достигать 25—30 коп. на одном баксе. И, конечно, лучше не обращаться к "менялам", ведь шанс быть обманутым велик. Так что проверяйте легальность работы небанковского обменника на сайте НБУ.
   Почему опасен черный рынок? Он является частью наличного курса, есть во всех странах мира и будет существовать, пока есть преступность и запрещенные товары (оружие, наркотики, контрабанда). Ведь операции обмена по таким товарам не проходят через банк. Черный рынок расцвел в Украине в 2014—16 гг. Тогда НБУ установил много админограничений, которые население и бизнес не могли выполнять без ущерба для себя. И когда регулятор ослабил "узду", черный рынок сократился. Но полностью он не исчезнет, ведь в Украине существуют проблемы коррупции, теневой экономики, зарплат в конвертах.
 
 
Во всех подводных камнях темы "Как работает курс валют" нам помогли разобраться экономист Иван Никитченко и руководитель секретариата Совета предпринимателей Андрей Забловский.


Четвер
22 лютого
2018 року
АТО на Донбасі переформатовують в операцію Об’єднаних сил - Муженко

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:Нині триває зміна формату антитерористичної операції (АТО) на операцію Об’єднаних сил, яку очолить військове керівництво.
Про це заявив начальник Генерального штабу Збройних сил України Віктор Муженко в інтерв'ю "Радіо Свобода".

"Закон, який 20 лютого був підписаний Президентом України, систематизує задіяння ЗСУ для виконання завдань тих, які вони виконували в АТО, і зміну формату основної операції. Буде завершена АТО, і ми перейдемо до операції Об’єднаних сил. Це передбачає чітку структуру системи управління, підпорядкованість визначених сил і засобів військовому керівництву, створення об’єднаного оперативного штабу як основного органу управління цією операцією на території Донецької і Луганської областей", – зазначив Муженко.

За його словами, це дасть змогу систематизувати задіяння підрозділів ЗСУ і підрозділів та сил інших складових сектору безпеки, "більш ефективно і в рамках правового поля застосовувати ЗСУ".

Начальник Генштабу ЗСУ додав, що очолить штаб Об’єднаних сил "людина з бойовим досвідом".

"У нас є відповідні кандидатури. Вони потребують певної процедури узгодження. І після цього в найкоротші терміни вони будуть подані Президенту України для затвердження такої кандидатури. Це буде людина, яка має бойовий досвід і достатньо навичок, знань і практичного досвіду для того, щоб виконувати такі завдання", – сказав Муженко.

Як повідомлялося, Президент Петро Порошенко 20 лютого підписав закон "Про особливості державної політики і забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей", що переформатовує АТО і визначає Росію агресором.
Середа,
21 лютого
2018 року
Організаторів розстрілів на Майдані мають судити цьогоріч - ГПУ

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:Процедура заочного засудження екс-президента України Віктора Януковича та екс-глави СБУ Олександра Якименка і його першого заступника Володимира Тоцького у провадженні щодо організації розстрілів на Майдані має розпочатися цього року.
Про це заявив генеральний прокурор України Юрій Луценко під час підсумкової наради у середу, 21 лютого, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Вважаю, що після завершення заочного процесу по державній зраді Януковича, ця справа має розпочатися ще цього року і дати нарешті відповідь суспільству про тих, хто вбив понад сто беззбройних співвітчизників і поранив тисячі з них. Цей процес, як і державна зрада Януковича, стосується усієї колишньої політичної системи України, а також і майбутньої України, яка має не допустити повторення навіть в теорії", - сказав Луценко.

При цьому він нагадав, що в січні цього року було отримано дозволи суду на процедуру заочного засудження щодо Януковича, Якименка і Тоцького.

Разом з тим генпрокурор повідомив, що від початку розслідування справи Майдану, за чотири роки роботи, про підозру було повідомлено понад 400 особам, з них - майже півсотні високопосадовців і більше 200 правоохоронців.

«На розгляді в судах перебуває 161 обвинувальний акт стосовно 252 осіб. Судами визнано винуватими півсотні осіб», - зазначив Луценко.

Звертаючись до скептиків, він закликав їх відвідувати судові засідання та уточнив, що в судах на сьогодні знаходяться справи щодо сотні осіб, стосовно яких суспільство очікує результату.

"Лежачи на дивані, тиснучи клавіатуру комп'ютера словами про зраду, нічого доброго для постраждалих на Майдані зробити не можна. Є бажання допомогти - сходіть у суд і послухайте процес. Немає такого бажання, - принаймні, не заважте прокурорам і слідчим робити свою відповідальну роботу", - сказав Луценко.
Вівторок,
20 лютого
2018 року
   Загадки криптовалют: зачем украинские чиновники декларируют биткоины

   З посиланням на сегодня інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   Несмотря на то, что биткоин и другие криптовалюты не имеют в Украине правового статуса, то есть не признаны ни товаром, ни инвестиционными активами, ни даже денежными единицами, все больше украинских чиновников в своих декларациях указывают, что являются владельцами "электронных денег" нового поколения.
   Правда, неопределенность статуса криптовалют вносит неразбериху и в вопрос, как именно декларировать биткоины. Одни чиновники указывают их в графе "денежные активы", как, например, народный депутат Дмитрий Голубов или экс-российская оппозиционерка, а теперь внештатный советник президента Украины Мария Гайдар. Другие обозначают криптовалюту как "движимое имущество" – например, нардеп Алексей Мушак, глава Одесского облсовета Анатолий Урбанский и другие. Кто-то из них указывает количество биткоинов или лайткоинов, другие – эквивалент этой "недовалюты" в долларах или гривне.
   По данным   сервиса мониторинга открытых данных Opendatabot, по состоянию на январь 2018 года 54 украинских чиновника задекларировали ту или иную криптовалюту. Зачем они это делают? Обязаны ли публичные люди обнародовать информацию о покупке криптовалюты, если она не имеет правового статуса? К тому же физически ни увидеть, ни "пощупать" ее невозможно, в отличие от недвижимости, автомобилей или ювелирных изделий. И зачем декларировать криптовалюту, если проверить информацию о ней практически невозможно?

   Криптовалюта поможет скрыть доходы…

   Исследователи международного банка Citibank, перечисляя риски, связанные с распространением криптовалют, отметили, что они "облегчают незаконную деятельность и могут перераспределять богатство от формальной до неформальной экономики". В частности, полная анонимность операций, которая, по мнению исследователей, обеспечила криптовалютам повышенную популярность, имеет "особо важное значение для неформального сектора в целом" и "может способствовать прямым уголовным сделкам". Причем Украина в этом исследовании попала в пятерку стран с наивысшими рисками, которые несут государственной экономике криптовалюты.
   Коммуникационный менеджер Центра социально-экономических исследований "CASE Украина" Николай Малуха подтвердил, что криптовалюты можно рассматривать как один из способов сокрытия доходов и ухода от налогов.
   "Если мы говорим о биткоинах, то очень сложно установить, кто проводил транзакции. А если говорить о таких криптовалютах, как дэш, то это практически невозможно установить, поскольку уровень анонимности там гораздо выше, чем у биткоина. Поэтому, если человек хочет получить взятку или продать килограмм кокаина, то в таком случае, понятно, он предпочтет расчет криптовалютами, а не наличными деньгами, и тем более банковскими переводами. В этом плане криптовалюта действительно открывает возможности нечистым на руку людям использовать данный инструмент", – говорит Малуха.
   Как криптовалюты могут послужить сокрытию доходов, эксперт объяснил на простом примере:
   "Человек может сказать, что купил криптовалюту лет 5-7 назад по 300-500 долларов, а теперь, мол, она принесла доход в 20 тысяч. Таким образом можно оправдать какие-то высокие затраты в будущем или покупку дорогой недвижимости, автомобиля и т.д. Ведь эти транзакции никак не учитываются и не отслеживаются. Поэтому в этом плане криптовалюта, конечно, может помочь избегать острых вопросов в будущем. На все будет ответ: я просто очень удачно инвестировал в криптовалюту", – говорит менеджер "CASE Украина".
   
   …Но махинации на большие суммы в биткоинах провести так же сложно, как и в гривне
   
   А вот маркетолог биткоин-агентства KUNA Вадим Попов считает, что опасность криптовалют как инструментов для незаконных операций преувеличена.
   "Это любимая страшилка спецслужб и разных органов власти, чтобы был повод сказать: "А давайте запретим!" Хотя уже есть несколько официальных исследований, которые проводились в Евросоюзе, о том, что вероятность использования криптовалют организованной преступностью или для криминальных целей не превышает 2%. Конечно, потенциально криптовалюты интересны и тем, кто намеревается провести незаконные операции. Но там тоже очень большие трудности с тем, чтобы обычные деньги превратить в криптовалюту, либо криптовалюту – в обычные деньги. Как только сумма операций становится достаточно большой, начиная от сотни тысяч долларов, я уже не говорю про миллионы, проводить все эти обмены становится очень трудно и дорого. Да и потом, можно подумать, что для незаконных операций не пользуются долларами или наличными гривнями. Пользуются! А криптовалюта – это просто такой же инструмент, как и другие", – говорит эксперт.
   "Купить по 50-200 биткоинов за один раз, особенно за наличные, – это тяжело. И в Украине, и в Европе. В Австрии, например, купить биткоины можно в любом почтовом отделении. Но за один раз – максимум на 500 евро", – подтверждает финансовый консультант международной компании OVB Сергей Титарчук.

   Как доказать правдивость информации о криптовалюте в декларациях

   В принципе, все "следы" транзакций с криптовалютами можно найти в криптокошельках их владельцев. Казалось бы, проверить, насколько правдива информация, которую указывают чиновники, просто: попросить их "раскрыть" свой кошелек, предъявить скан транзакций и т.п.
   Однако эксперты сомневаются, что это принесет результат.
   "Потребовать, конечно, можно. Но на каком основании человек это вам обязан показывать? У нас ведь статус криптовалют никак не определен, и ни одно контролирующее ведомство не может заставить человека раскрыть свои операции по криптовалютам", – предупреждает Николай Малуха.
   Кроме того, очень редко криптокошельки записываются на настоящее имя владельца. Если же биткоин-кошелек записан на псевдоним, как владелец докажет, что это именно его "имущество" и транзакции?
   "Банковские счета можно перепроверить через налоговую, потому что есть идентификационный номер. Здесь такого нет. То есть для формальности можно что-то показать: или один из своих кошельков, или чужой. Но, в принципе, криптовалюты – это то, что максимально анонимно, максимально защищено", – говорит эксперт.
   А предоставлять доступ к своему "кошельку" проверяющим эксперты считают довольно опасным. В качестве примера они приводят историю с обыском у редактора издания о криптовалютах Forklog Анатолия Каплана, которая произошла в Одессе перед Новым годом и наделала много шума в Сети. По данным Forklog, во время обыска сотрудники ведомства якобы пытались перевести биткоины Каплана на свой биткоин-кошелек. 
   "Помимо декларирования, публичные лица должны также указывать адрес хранения криптовалюты (блокчейн). Блокчейн прозрачен полностью, и его раскрытие безопасно. Это просто адрес. Но по нему можно посмотреть, насколько информация в декларации похожа на правду. Например, если человек говорит, что купил криптовалюту в 2008 году, а транзакция произошла в 2014-м, то уже есть повод задуматься", – подсказывает Вадим Попов.
   Впрочем, Вадим Попов подтверждает: ни один орган в Украине не имеет права требовать доказательств, права посмотреть транзакции и т.п.
   "Вот это и является камнем преткновения. Конечно, можно декларировать все, что угодно. Но если никто не может проверить, тогда какой смысл вообще это декларировать? Пока не будет урегулирован статус криптовалют и не будет необходимости раскрывать происхождение средств, грош цена всем этим декларациям", – убежден эксперт.
   В Южной Корее недавно обязали чиновников привести свои счета в криптовалюте в соответствие с требованиями обычной банковской системы, в частности, с так называемым "антиотмывочным законодательством".
   "Украина к этому тоже придет, рано или поздно. Это вопрос зрелости рынка. Пока мы просто не достигли этой зрелости", – говорит Вадим Попов.

   Напомним, юридический статус Bitcoin в Украине остается неопределенным.

Понеділок,
19 лютого
2018 року
Винні у побитті сотень журналістів на Майдані досі не покарані - НСЖУ

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:Журналісти, яких побили під час Євромайдану, наголошують на нерозслідуваності нападів та непокараності злочинців.
Відповідну заяву оприлюднила у понеділок Національна спілка журналістів України.

У НСЖУ констатують, що в період з листопада 2013 року по лютий 2014 року трапився 271 інцидент побиття працівників ЗМІ.

"Маємо ганебні вироки причетному до вбивства В’ячеслава Веремія Крисіну, виправдання міліціонерів, які жорстоко побили черкаського фотокора Ігоря Єфімова, та нові обіцянки про пріоритетність майданівських "справ честі", - зазначив голова НСЖУ Сергій Томіленко.

У НСЖУ звертають увагу на те, що рік тому було підготовлено спеціальний звіт "Жертви безкарності", присвячений журналістам, які постраждали на Майдані та у регіонах під час виконання професійного обов’язку. Та жоден із понад двадцяти журналістів, чиї детальні історії були оприлюднені у звіті, не відзначає, що зрушення у розслідуванні справ за останній рік відбуваються.

За даними аналітичного звіту НСЖУ, за час Революції Гідності серед 271 журналіста, які були побиті, найбільше нападів, крім Києва, було у Харкові, Черкасах, Дніпрі, Запоріжжі, Одесі та Криму.

Крім того, за цей період зафіксовано 14 нападів на редакції медіа, 9 арештів та затримань, 31 випадок погроз працівникам ЗМІ фізичною розправою.
П´ятниця,
16  лютого
2018 року
Військові журналісти ЗСУ сьогодні вперше відзначають професійне свято

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:Військові журналісти Збройних сил України 16 лютого вперше відзначатимуть своє професійне свято.
Про це повідомив у Facebook міністр оборони Степан Полторак.

"Це заслужене вшанування мужності та героїзму військових журналістів, які від перших днів ворожої агресії були поруч із нашими військовослужбовцями у найгарячіших місцях українського спротиву. І подвиг українського солдата трагічно й символічно переплівся із місією військового журналіста, також здатного на самопожертву заради мирної та успішної перспективи для власної країни", - написав міністр.

Він пояснив, що 16 лютого 2015 року неподалік від міста Дебальцеве під час виконання бойового завдання загинув редактор редакції телебачення телерадіостудії Міністерства оборони України "Бриз" капітан 3 рангу Дмитро Лабуткін. Він до останнього подиху продовжував вести зйомку подій, з честю виконавши як військовий, так і журналістський обов’язок. "Саме тому 16 лютого віднині є днем вшанування професійної доблесті військових журналістів", - наголосив міністр.

Полторак зауважив, що потрібно дякувати цим людям за те, що вперше у воєнній історії вони реально та практично взялися за захист інформаційного суверенітету України. "Саме військовим журналістам ми завдячуємо тій спільній та ефективній інформаційній протидії ворогу, яку вдалося організувати разом із представниками українських та закордонних засобів масової інформації", - додав міністр. Про героїзм захисників України завдяки військовим журналістам дізнався і дізнається весь світ, зазначив він.

"Вітаю військових журналістів із професійним святом! Вірю, що разом ми наближаємо Перемогу!" - написав Полторак.

Як відомо, у 2014 році під Луганськом загинув журналіст Укрінформу Олег Задоянчук. Він був першим мобілізованим українським журналістом. Його вбито під час обстрілу в селі Дмитрівка Новоайдарівського району. Обстріл здійснювався із системи "Смерч" з території РФ.
Четвер,
15 лютого
2018 року
НАЗК пропонує спосіб знищення "партій-невидимок"

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:У Національному агентстві з питань запобігання корупції (НАЗК) пропонують анулювати реєстрацію політичної партії за неподання нею  фінансового звіту двічі впродовж року.
Про це заявила голова НАЗК Наталія Корчак, повідомляє прес-служба організації.

 "На сьогодні в Україні зареєстровано 352 політичні партії, проте звіти про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру надходять не від всіх. В середньому 80-100 партій перебувають поза політичним процесом, є партіями-невидимками. Наразі є потреба вирішити проблему створених та зареєстрованих партій, які не здають звіти про майно, не провадять політичну діяльність і не несуть жодної відповідальності за неподання звітності", - зауважила Корчак.

НАЗК пропонує додати до статті 24 "Анулювання реєстрації" закону України "Про політичні партії в Україні" вимогу, відповідно до якої підставою для анулювання реєстраційного свідоцтва партії може бути неподання політичною партією двічі протягом календарного року звіту про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру до НАЗК. При цьому орган, який зареєстрував політичну партію, має звернутися до суду з поданням про анулювання реєстраційного свідоцтва.

Нині, відповідно до закону України "Про політичні партії в Україні" політична партія щоквартально, не пізніше ніж на сороковий день після закінчення звітного кварталу, зобов’язана подати до НАЗК у паперовій формі (за  підписом керівника політичної партії, засвідченим печаткою політичної партії), а також на електронному носії звіт політичної  партії  про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за відповідний квартал, а також оприлюднює такий звіт на своєму офіційному веб-сайті (за наявності) у цей самий строк.
Середа,
14 лютого
2018 року
Создано идеальное лекарство от гриппа

Со ссылкой на segodnya.ua информационно-правовой журнал "СПЕЦИАЛЬНЫЙ КОММЕНТАРИЙ" сообщаетОжидается, что препарат станет доступен в 2019 году

Японская фармацевтическая компания Shionogi разработала препарат балоксавир-марбоксил, одна доза которого излечивает от гриппа за один день. Эффективность лекарственного средства, пока не появившегося на рынке, была доказана в ходе клинических испытаний, сообщает издание Science Alert.
Специалисты провели двойное "слепое" рандомизированное плацебо-контролируемое испытание CAPSTONE-1, в котором приняли участие 1436 человек, больных гриппом. При такой системе не только больные, но сами экспериментаторы во время испытаний не знают, в какой группе используется тот или иной препарат.
Добровольцев случайным образом распределили в три группы – в одной пациенты однократно принимали 40-80 миллиграмм балоксавир-марбоксила, во второй люди лечились 75 миллиграммами осельтамивира в течение пяти дней, а в третьей принимали плацебо (контрольная группа).
Результаты показали, что число пациентов с гриппом в первой группе значительно уменьшилось по сравнению со второй. При этом время, затрачиваемое на уничтожение вируса в организме, составило чуть более 24 часов. При приеме осельтамивира понадобилось 72 часа, а при плацебо – 96 часов. Кроме того, лечение новым препаратом привело к снижению риска осложнений.

Заявку на одобрение продажи балоксавир-марбоксила Shionogi подаст в этом году. Ожидается, что препарат станет доступен в 2019 году.
Вівторок,
13 лютого
2018 року
Посол Швейцарии рассказал когда вернуться в Украину незаконно выведенные предыдущей властью активы

Со ссылкой на segodnya.ua информационно-правовой журнал "СПЕЦИАЛЬНЫЙ КОММЕНТАРИЙ" сообщает


По словам дипломата, сейчас активы заморожены и в безопасности, теперь нужно найти необходимые судебные, юридические процедуры, которые помогут вернуть деньги

Возвращение Украине незаконно выведенных предыдущей властью активов может стать долгим процессом. Об этом сказал посол Швейцарии в Украине Гийом Шойер.
"У нас очень хорошее сотрудничество, честно говоря, со всеми украинскими органами власти по возвращению активов, которые, как известно, были заморожены в Швейцарии. Замораживание продолжается, сейчас активы заморожены и в безопасности. Теперь задача состоит в следующем – найти необходимые судебные, юридические процедуры, которые помогут вернуть деньги в Украину. Однако, как вы знаете, это всегда длительный процесс, ведь нам надо уважать верховенство права. Но сотрудничество с украинской властью очень хорошее, поэтому мы убеждены, что, в конце концов, это принесет успех", – подчеркнул он.
От ответа на вопрос о сроках и следующем шаге по выводу активов посол воздержался, отметив лишь, что таких шагов немало, и происходят они на регулярной основе.
"В процессе расследования и сотрудничества принимается много различных шагов, но они работают очень регулярно, и работают хорошо", – подчеркнул он.

Ранее сообщалось, что президент Украины Петр Порошенко провел встречу с президентом Швейцарии Аленом Берсе. "Собеседники отметили важность активизации взаимодействия компетентных органов двух государств в вопросах возвращения в Украину замороженных активов, которые были незаконно выведены бывшими украинскими должностными лицами", – говорится в сообщении пресс-службы Администрации президента.
Как известно, в марте 2014 года Швейцария заморозила счета 29 украинских экс-чиновников, в том числе экс-президента Виктора Януковича.
Понеділок,
12 лютого
2018 року
День святого Валентина в Украине: обещают женить на 1 день, а розы будут по 75 грн

Со ссылкой на segodnya.ua информационно-правовой журнал "СПЕЦИАЛЬНЫЙ КОММЕНТАРИЙ" сообщаетЦветы взлетят в цене, бобы "заговорят" признаниями, а вот бабочек советуют не покупать

Накануне 14 февраля, Дня святого Валентина, который еще называют Днем всех влюбленных, в Украине стартовали распродажи праздничной атрибутики. С учетом инфляции в этом году подорожало практически все, что принято дарить в этот день. Как рассказали нам продавцы самого популярного праздничного товара — цветов, стоимость розы непосредственно 14 февраля повысится примерно на 10—15 грн.

"Это произойдет и по той причине, что оптовики обещают поднять цену минимум на 5 грн за каждый цветок. То есть цена розы длиной около 70 см в Киеве может достигать до 75 грн", — рассказали нам в одной из крупных оптовых компаний.
Уже вовсю продают и валентинки. Как выяснила "Сегодня", цены на них составляют от 4 до 290 грн. Как рассказали нам продавцы, в этом году набирают популярности валентинки-фасолинки.

"Продаем семена, которые при произрастании дают небольшие листья, на которых написано "Я тебя люблю" и "Поцелуй меня". Один набор из 10 бобовых стоит 81 грн", — рассказал нам продавец.

Придется раскошелиться и тем, кто захочет подарить любой из товаров, входящих в топ самых популярных — это сладости, парфюмерия, белье, интимные товары, украшения, техника и аксессуары к ней. По сравнению с прошлым годом цены на все эти товары поднялись в среднем на 15%.
Собираются украинцы поздравлять любимых через окно. Как рассказали нам запорожские спасатели, за последние годы было два случая помощи влюбленным. Один раз житель города выиграл радиоконкурс, после чего у него появилось право воспользоваться пожарной вышкой. Его подняли к окну его квартиры, после чего он вручил букет своей удивленной жене. А в другой раз такой романтический поступок спас семью от развода. Подобная услуга есть во многих городах. Цена — от 500 грн до 3 тыс. грн (зависит от этажа, привлечения техники или альпинистов).

А в Виннице местные власти в этот день приглашают все желающие пары на репетицию своей свадьбы. Здесь шестой год подряд пройдет церемония "Брак на 1 день" — ведущий в роли святого Валентина выдаст влюбленным "свидетельства" о браке и подарит романтический ужин в ресторане.
Советуют эксперты быть осторожными с "живыми" подарками. В продаже появились валентинки, внутри которых находятся тропические бабочки, — по 290 грн. Украинские зоозащитники заявляют, что такой презент — проявление жестокости.

"Такой подарок может завершиться не очень позитивно: бабочки могут погибнуть до того, как их успевают подарить. Бабочки, как правило, тропические и не приспособлены к нашему даже летнему климату, а 14 февраля в Украине — это разгар зимы. Есть масса примеров, когда люди выбрасывали погибших в коробках бабочек", — говорит основатель зоозащитной инициативы UA Animals Александр Тодорчук
П´ятниця,
09 лютого
2018 року
Більшість українців дізнаються про свої права з ТБ та від родичів

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:Основними джерелами інформації про права людини для українців є телебачення, спілкування з родичами та друзями, інтернет-сайти.

Такі дані соціологічного дослідження оприлюднила на прес-конференції голова правління Центру інформації про права людини Тетяна Печончик, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Звідки люди черпають уявлення про свої права: опитування показало, що переважно це телевізійні програми, інтернет-сайти, родичі та знайомі. Зі школи та вищого навчального закладу про свої права та способи їх захисту дізнаються лише 15 % опитаних", - сказала вона.

Печончик уточнила, що люди мали змогу обирати кілька варіантів відповідей і 75% респондентів назвали джерелами інформації про права людини телевізійні програми, 41% - родичів та друзів, 30% - інтернет-сайти, 26% - особистий досвід і 23% - газети.

За її словами, опитування було проведено фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва разом з Офісом Уповноваженого Верховної Ради з прав людини за підтримки програми розвитку ООН в Україні, участь в опитуванні взяли 2002 громадян з усіх регіонів України, крім окупованої частини Донбасу та Криму.
Четвер,
08 лютого
2018 року
   "Від $10 тисяч за вхідний квиток"": експерт розповів про поїздки українських політиків на молитовний сніданок до США

   Со ссылкой на уніан информационно-правовой журнал "СПЕЦИАЛЬНЫЙ КОММЕНТАРИЙ" сообщает:   Українська еліта їздить на молитовний сніданок до Вашингтона для того, щоб продемонструвати свою значущість і впливовість. Якогось змісту ці зустрічі в рамках цього заходу не мають. Вони лише задовольняють прагнення того чи іншого політика до слави.
   Таку думку висловив політтехнолог, директор компанії BertaCommunications, співзасновник Українського інституту майбутнього Тарас Березовець у коментарі "Главреду".
   "Це абсолютно інший формат. Максимум, що там можна зробити — селфі з якимось американським сенатором чи віце-президентом. Деякі наші політики за допомогою платних вашингтонських лобістів використовують молитовний сніданок для організації зустрічей вже після цього заходу. Тобто ці зустрічі не входять до програми сніданку, вони організовуються окремо", — зазначив політолог.
   "Але головне в цьому заході, каже Березовець, — це дорожнеча: дуже дорога участь, дорогий переліт у Сполучені Штати, як правило, бізнес-класом, плюс гонорари за участь у молитовному сніданку. Безкоштовно туди потрапити просто неможливо. Там лише можна заплатити більше або менше, але сума стартує від 10 тисяч доларів за вхідний квиток".
   Він також зазначив, що в цьому році, порівняно з попереднім, на молитовний сніданок вирушила невелика група українських політиків, тому що, хто був там хоч раз, знає, що практичного сенсу в участі в молитовному сніданку у Вашингтоні немає.
   "Але хтось їздить у Вашингтон на цей захід, як паломники їздять по святих місцях — раз у житті з'їздили, і все. Тобто багато депутатів відвідують його, щоб просто щоб зафіксувати себе на цьому заході і сфотографуватися там. І все. От такі "туристи" у Вашингтон цього разу особливо не поїхали, а поїхали ті, хто намагається організувати зустрічі за межами самого сніданку", — наголосив Березовець.
   Делегація партії "Батьківщина" вирушила до США на молитовний сніданок. Також вона проведе низку робочих заходів.
 
Середа,
07 лютого
2018 року
   Пенсійний фонд спростовує ліквідацію відділень у Києві

   Со ссылкой на укрінформ информационно-правовой журнал "СПЕЦИАЛЬНЫЙ КОММЕНТАРИЙ" сообщает:Інформація про ліквідацію органів Пенсійного фонду України в місті Києві не відповідає дійсності, проте "перетворення" в органах Пенсійного фонду столиці відбуваються.
Про це повідомляє прес-служба Пенсійного фонду України.

"Останнім часом у медіа просторі з'явились повідомлення про нібито ліквідацію органів Пенсійного фонду у місті Києві. Пенсійний фонд України повідомляє, що дана інформація не відповідає дійсності. Жителі Києва можуть залишатися спокійними: їхнього права на отримання пенсійних послуг обмежено не буде", - зазначається в повідомленні.

Однак, інформують у прес-службі ПФУ, перетворення в органах Пенсійного фонду Києва справді відбуваються, вони обумовлені необхідністю змінити на краще ситуацію з обслуговуванням громадян, яка викликає нарікання жителів міста на великі черги, відсутність належних умов обслуговування.

Як зазначається, про невдоволеність киян рівнем надання послуг свідчать і звернення до контакт-центру Пенсійного фонду України.

Зокрема, у 2017 році із загальної кількості скарг на фахівців Фонду понад 18% надійшло від жителів Києва, інформують у ПФУ.

"Тому минулого року уряд ухвалив постанову про зміни структури органів Фонду в столиці. Наразі завершується реорганізація головного управління Пенсійного фонду України у місті Києві. Замість двох управлінських ланок у місті діятиме одна, де будуть зосереджені всі адміністративно-управлінські функції: кадрова, юридична,бухгалтерська служби тощо. Натомість колишні місцеві управління функціонуватимуть як підрозділи з обслуговування громадян", - інформують у прес-службі ПФУ.

Як повідомляється, кількість таких підрозділів зростатиме, вони з'являтимуться там, де жителям буде зручніше - у житлових масивах, поблизу транспортних розв'язок тощо.

Зазначається, що зростатиме також і кількість віддалених робочих місць та агентських пунктів, де можна буде отримати якісні пенсійні послуги. Вони будуть організовуватись на базі підприємств, ЖЕКів, бібліотек тощо.

Подібні перетворення, зазначають у ПФУ, дадуть можливість максимально наблизити пенсійні послуги до громадян, розвантажити черги, у більш стислі терміни опрацьовувати заяви на призначення, перерахунок пенсій тощо.

Така практика вже успішно діє у всіх регіонах України, інформує прес-служба ПФУ.

"Звичайно, процес реорганізації столичних органів Фонду передбачає і кадрове перезавантаження. Загальна чисельність працівників скоротиться, але покращаться умови їх роботи та рівень заробітної плати. Наразі оголошено конкурс на усі посади в органах Пенсійного фонду міста Києва. Більшість спеціалістів, які мають належний фаховий рівень, працюватимуть і надалі", - йдеться в повідомленні.

Також зазначається, що окремими особами такі зміни не сприймаються позитивно і вони не хочуть, "аби пенсійна система осучаснювалась".

У ПФУ наголошують, що задля покращення умов обслуговування громадян розпочатий процес змін буде продовжуватись, і вже за кілька місяців у столиці планується налагодити мережу відділів обслуговування та покращити якість пенсійних послуг для жителів столиці.
Вівторок,
06 лютого
2018 року
Свободное владение оружием в Украине: разгул преступности или право на самозащиту

Со ссылкой на segodnya.ua информационно-правовой журнал "СПЕЦИАЛЬНЫЙ КОММЕНТАРИЙ" сообщает:На начало 2017 г. было зарегистрировано 909 тыс. единиц огнестрельного оружия

Разговоры о том, чтобы ввести в Украине режим свободной покупки оружия ведутся достаточно давно, а в Верховной раде зарегистрировано несколько законопроектов на эту тему. Но никуда дальше дебатов и рассуждений этот процесс пока что так и не зашел. Сейчас стартовала новая волна обсуждений легализации оружия в Украине. В частности, генеральный прокурор Юрий Луценко убежден, что короткоствольное нарезное оружие в стране следует легализовать.

Многие страны дали своим гражданам право на оружие

Вопреки устоявшемуся мнению, оружие в Украине легально, но вот процесс его приобретения достаточно проблемный, муторный и бюрократический. В принципе, каждый гражданин, который достиг 18 лет, имеет право приобрести холодное, пневматическое и охолощенное (предназначенное для имитации выстрела) оружие, с 21 года можно купить охотничье гладкоствольное оружие, а с 25 лет – охотничье нарезное. Покупать оружие можно в неограниченном количестве, правда, для этого нужны соответствующие разрешения и медицинские справки. К тому же, владелец должен обеспечить правильную сохранность оружию.

"Вынужден подчеркнуть, что, в отличие от распространённого мнения, оружие в Украине легально. То есть каждый гражданин, достигший 18 или 21 года и не имеющий медицинских противопоказаний может пройти курсы, и купить оружие, начиная от охотничьих карабинов и заканчивая гражданской версией АК, или снайперскую винтовку большого калибра", – пояснил в комментарии сайту "Сегодня" эксперт аналитического центра "Украинский институт будущего" по внутренней и международной политики Игар Тышкевич.

По данным Министерства внутренних дел Украины, в стране на начало 2017 г. было зарегистрировано 909 тыс. единиц огнестрельного оружия. Вопрос о том, чтобы легализовать короткоствольное оружие, особо остро возникает после различных резонансных преступлений. Но единого мнения на этот счет до сих пор нет. Так, часть людей считает, что свободное владение оружием поможет минимизировать преступления в Украине, т.к. злоумышленники будут бояться получить серьезный отпор. Другие уверены, что такое нововведение наоборот стимулирует полный разгул преступности, а на улицах будут постоянные перестрелки.

"Однозначного ответа на вопрос "целесообразно ли разрешать гражданам свободно владеть оружием" не имеет ни одно государство в мире. В свете событий на востоке Украины и роста преступности (в среднем на 30% за год) все больше граждан нашего государства задумываются над тем, чтобы быть способными на адекватную защиту, а точнее – самозащиту", – говорит эксперт программы реформирования правоохранительной и судебной систем аналитического центра "Украинский институт будущего" Татьяна Ющенко.

Юрист добавляет, что большинство развитых стран дали своим гражданам право на свободное владение оружием, что повлекло за собой уменьшение количества насильственных преступлений и преступлений против собственности. К слову, в США каждый американец имеет право свободно владеть оружием еще с 1791 г. Татьяна Ющенко отмечает, что в нашей стране попытки принять похожий закон, который бы легализовал оружие, осуществляются еще с 1998 г., но все они так и не увенчались успехом.

"Согласно ст. 263 Уголовного кодекса Украины, за ношение, хранение, приобретение, передачу или сбыт огнестрельного оружия, боевых припасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств без предусмотренного законом разрешения нарушителю грозит от трех до семи лет тюрьмы", – комментирует Ющенко.

К слову, сейчас есть определенные категории населения, у которых есть право на травматическое оружие. Это право в Украине имеют только определенные категории граждан:
работники правоохранительных органов и их близкие родственники;
лица, принимающие участие в уголовном судопроизводстве;
журналисты и внештатные журналисты;
депутаты Украины;
члены общественных формирований по охране общественного порядка и государственной границы;
военнослужащие (кроме тех, кто проходит срочную военную службу);
государственные служащие, имеющие категории и ранги.
Также не стоить забывать и о тех, кого награждают огнестрельным оружием в системах МВД, СБУ и Минобороны. Как отмечают эксперты, ежегодно около 500 человек становятся законными владельцами оружия только через награждение.

"Следует помнить, что нет ни одной страны Евросоюза, в которой бы действовал либеральный закон по распространению короткоствола. Более того, приобретение оружия в основном, связано с занятиями спортом, охотой или коллекционированием и не предполагает его ношения и использования для самозащиты", – пояснил в комментарии сайту "Сегодня" Руслан Старовойтенко, эксперт Украинского института исследования экстремизма.

"За" и "против" свободного обращения оружия

Ясно, что как только вопрос о свободном обращении оружия начал активно обсуждаться, появились как рьяные противники этой инициативы, так и те, кто считал ее абсолютно правильной и необходимой для современной Украины.
Разбои, вооруженные нападения, убийства, грабежи и, самое главное, война на востоке Украины способствуют тому, что у населения растут панические настроения и желание найти эффективный метод для самозащиты. Как противовес – страх, что с ростом количества оружия на руках увеличится и количество преступлений. Так, эксперты "Украинского института будущего" уверены, что росту уровня преступности способствует, в первую очередь, нелегальный оборот оружия между гражданами, которые проживают в зоне АТО, и остальной частью Украины.

"Стоит себе честно признаться, что так называемые "месячники" добровольной сдачи оружия не действуют: количество преступлений с его применением растет, а с ним растет количество людей, которые недовольны отсутствием права на эффективную самозащиту. Ситуацию мог бы исправить закон, разрешающий гражданам иметь оружие (конечно за исключением людей, имеющих психические заболевания). И здесь, мне кажется, в нынешней ситуации больше "за" чем "против", – говорит юрист Татьяна Ющенко.

Она также перечисляет положительные аспекты такого разрешения:
сам факт вооруженных сознательных граждан заставит властную элиту считаться с их мнением, нести ответственность за принятые решения и их последствия;
наличие оружия дает ощущение безопасности и для этого ее необязательно применять;
легализация оружия увеличит поступления в Государственный Бюджет (плата за лицензию, обучение и т. д.).
Правда, эксперт добавляет, что разрешение на оружие не является панацеей от бед, поскольку средство защиты очень легко может превратиться в средство нападения, и все зависит исключительно от того, в чьих руках оно находится.

"Поэтому вопросам культуры обращения с оружием, правил обращения с ней и применения также нужно уделять чрезвычайное внимание. Ситуацию же, при которой часть украинцев имеет оружие легально, часть – нелегально, а у части вообще его нет, нельзя назвать справедливой", – подытожила Ющенко.

Стоит добавить, что из-за ситуации на востоке Украины количество нелегального оружия в стране неумолимо растет, поэтому проблема, так или иначе, нуждается в решении.

"Проблема не в наличии оружия как такового, проблема в нелегальном оружии. Легальный ствол в большинстве стран проходит "отстрелку" – в специальной базе (ранее были целые гильзотеки) хранятся признаки, по которым всегда можно установить, из какого конкретного образца был произведён выстрел. То есть, владелец легального оружия взвесит за и против, прежде чем применить. Преступники чаще всего не пользуются легальным оружием. Например, у украинцев на руках сегодня около 2 миллионов легальных ружей и карабинов. То есть в любой стандартной пятиэтажке есть как минимум 5-6 стволов. Но ведь нам не страшно! Это же у "обычных соседей". Короткоствол также будет у "обычных соседей", – поясняет Игар Тышкевич.

Эксперт добавляет, что нас пугают картинками из США, где не редкость трагические случаи с применением оружия в толпе людей, но, при этом, забывают уточнять, что 80% трагедий случается в тех штатах, где ношение оружия запрещено. Также Тышкевич напомнил случай в Южной Каролине, который произошел около ночного клуба, где преступник достал пистолет, совершил три выстрела и был застрелен обычным гражданином с пистолетом.

"Я за оружие. И дело не только в преступности. Свободное владение и право на применение оружия изменяют подход к государству. Сейчас оно многими воспринимается как нечто, раздающее блага. В реальности же оно является всего лишь формой договора свободных людей о сосуществовании на определённой территории. Оружие у свободных людей склоняет к правильному пониманию того, что есть государство", – очертил свою позицию Тышкевич.

А в Украинском институте исследовании экстремизма отмечают, что наличие оружия у людей не останавливает преступников, а, наоборот, провоцирует их к нападению.

"Исследования международных экспертов доказали прямую зависимость между количеством оружия на руках населения и количеством преступлений с их использованием: В Великобритании, Австралии, Венгрии, Польше, Румынии, КНР, Японии, Чили мизерное количество оружия у населения, однако индекс убийств на 100 000 населения значительно меньше, чем там, где оружия у граждан много, в частности в США, Мексике, Бразилии, Колумбии, Йемене, Филиппинах. Наличие оружия у граждан не останавливает преступников, более того, стимулирует их к более агрессивному нападению из-за опасности получить сопротивление. Также возрастает интерес представителей преступного мира к изъятию легального оружия у добропорядочных граждан для совершения преступлений и запутывания их последующего раскрытия", – говорит Руслан Старовойтенко.

Эксперт говорит, что для того, чтобы получить разрешение на ношение и использование короткоствола для самозащиты, нужны веские аргументы: угроза жизни, подтверждение факта нападений, судебные решения, годы учебы и медицинские экспертизы относительно психологической адекватности. Также, мировым трендом, тем более для стран Евросоюза, является усиление контроля за оружием, особенно требований относительно хранения, транспортировки и использования.

"Согласно этим требованиям воспользоваться оружием для самозащиты даже в случае неожиданного нападения практически невозможно. В такой ситуации государство должно усиливать профессионализм и доверие к правоохранительным органам, только они должны поддерживать порядок в стране, в другом случае, хаос и насилие могут привести к тотальной войне "всех против всех" и к судам Линча в отдельно взятой европейской стране", – пояснил Старовойтенко.

В ближайшем времени правительство не рискнет принимать закон о свободном обращении оружия

Вопрос о легализации оружия довольно щепетильный, а принять такой закон пока что сложно. Напомним, что еще летом 2017 г. министр внутренних дел Украины Арсен Аваков говорил о том, что существует очень много препятствий для принятия парламентом Украины закона о свободном обращении оружия. Он отмечал, что в первую очередь статистика свидетельствует: большинство граждан Украины против этого решения.
"Кроме того, это случаи применения оружия сейчас, указывающие на то, что для принятия такого закона необходимо очень много учесть для того, чтобы оружие в коем случае не попало в руки лиц с нестабильной психикой, преступников, людей с зависимостями и с психическими расстройствами", – сказал Аваков.
Но в преддверии выборов тема свободного обращения оружия вновь появилась на поверхности. Так, недавно нардеп Антон Геращенко в комментарии СМИ заявил, что предлагает провести всеукраинский референдум во время президентских или парламентских выборов, на котором можно определиться, нужно ли легализировать короткоствольное оружие.
Игар Тышкевич в комментарии сайту "Сегодня" отметил, что проблема лежит в следующей плоскости – стоит ли гражданам разрешать покупать короткоствольное оружие (и другие виды оружия скрытого ношения) на общих основаниях. И стоит ли разрешать скрыто носить такое оружие. Он добавил, что это два разных вопроса, ведь в некоторых странах разрешено владеть короткостволом, но нельзя его носить. В большинстве стран, где действует разрешение на покупку, есть нормы, разрешающие и носить оружие.
"Вводя продажу короткоствола, его ношение, стоит внести изменения в целый ряд законов, в том числе в Уголовный кодекс. Иначе, без норм, обуславливающих применение такого оружия, само разрешение на продажу ничего не даёт.

Возможно ли принятие таких норм в Украине? Возможно. Кроме описанных условий необходима ещё политическая воля. Но тут есть свои подводные камни – пока большинство население думает категориями "легализации оружия" и пока большинство связывает введение норм по "короткостволу" с картинкой шпаны, разгуливающей по улице с автоматами, политики не рискнут пойти на такой провокационный шаг. Особенно перед выборами", – пояснил эксперт и добавил, что до 2019 г. эта проблема вряд ли найдет свое решение, но новые законопроекты, вероятнее всего, будут подаваться в Верховную Раду.

В свою очередь, в Украинском институте исследования экстремизма считают, что украинские правоохранительные органы и большинство парламентариев вряд ли возьмут на себя ответственность за либерализацию короткоствольного оружия, т.к. для этого нет достаточных оснований.
"Необходимо лишь принятие единого, обновленного закона про гражданское оружие, которое объединит в себе уже существующие правовые нормы для более эффективного контроля за распространением и использованием оружия в стране. Такие законопроекты есть, но их рассмотрение откладывается, возможно, принятие решения будет зависеть от политической воли будущего состава парламента при условии отсутствия военных действий на востоке Украины и относительно спокойной внутренней ситуации в стране", – говорит Старовойтенко.
Понеділок,
05 лютого
2018 року
НАЗК назвало "найпопулярніше" порушення антикорупційного закону

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:


Нацагентство з питань запобігання корупції назвало найбільш характерним порушенням вимог Закону України "Про запобігання корупції" неподання та несвоєчасне подання декларацій.
Про це за результатами проведених у 2017 році перевірок державних органів та органів місцевого самоврядування повідомляє прес-служба НАЗК.

"Найбільш поширеним порушенням закону є неподання та несвоєчасне подання суб’єктами декларування декларацій, повідомлень про суттєві зміни у майновому стані", - йдеться, зокрема, в повідомленні.

Частими також є порушення посадовими особами вимог щодо передачі в управління іншій особі підприємств або корпоративних прав, які їм належать, та прийняття рішення про призначення працівників на посади, які передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища, без проведення стосовно них спеціальної перевірки.

Крім того, зазначається про порушення вимог постанови Кабінету міністрів України  щодо утворення (визначення) та функціонування підрозділів (осіб) з питань запобігання та виявлення корупції на підприємствах, в установах та організаціях, які належать до сфери управління державного органу.

Як повідомлялося, протягом минулого року Національне агентство провело 18 планових та 12 позапланових перевірок організації роботи із запобігання і виявлення корупції в міністерствах, інших державних органах та органах місцевого самоврядування, зокрема щодо підготовки та виконання антикорупційних програм.
П´ятниця,
02 лютого
2018 року
Через неврегульованість лотерейного ринку бюджет втрачає сотні мільйонів – АМКУ

З посиланням на unian.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:


Водночас на думку операторів, проект ліцензійних умов для лотерейних операторів, запропонований Мінфіном, за своєю суттю здавлює ринок, а не розвиває його, що призведе до ще більшого зменшення податкових відрахувань.

За останні два роки, якщо порівнювати з попередніми періодами, державний бюджет України недоотримав близько 538 млн грн через відсутність виваженої державної політики на ринку розповсюдження лотерей. Такі факти в ході презентації масштабного дослідження лотерейного ринку, проведеного АМКУ, оприлюднила державний уповноважений Антимонопольного комітету Агія Загребельська, повідомляє "Апостроф". "Якщо порівнювати податки з минулими періодами, то мінімум 538 млн грн держава втратила тільки за останні два роки", - сказала вона. Водночас, проект ліцензійних умов для лотерейних операторів, запропонований Міністерством фінансів, за своєю суттю здавлює ринок, а не розвиває його, що призведе до ще більшого зменшення податкових відрахувань. Про це заявив представник лотерейного оператора Євген Власенко. За його словами, в жодній успішній країні не беруть гроші за кожну точку реалізації лотерей. І, як правило, не продають ліцензії, а видають за підсумками тендеру кращим претендентам, які потім вже забезпечують зростаючі надходження до бюджету в результаті своєї діяльності, а не до її початку. Характерно, що глава АМКУ Юрій Терентьєв засідання комітету проігнорував. Але при цьому взяв участь в інших засіданнях Антимонопольного комітету
Четвер,
01 лютого
2018 року
Напад на журналістів "Схем": справа проти охоронця Медведчука вже у суді

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:Прокуратура направила до суду обвинувальний акт щодо охоронця політика Віктора Медведчука, який перешкоджав роботі журналістів програми "Схеми".
Про це повідомив у четвер прес-секретар Генеральної прокуратури Андрій Лисенко на своїй сторінці у Facebook.

"Стосовно приватного охоронця, який перешкоджав роботі знімальної телегрупи, прокуратура передала до суду обвинувальний акт. Зокрема, мова йде про наслідки інциденту, що стався 7 листопада 2017 року біля VIP-терміналу аеропорту "Київ", - написав він.

Лисенко нагадав, що група осіб, котрі, як встановлено, є працівниками однієї з приватних охоронних компаній, перешкоджали журналістській діяльності знімальної групи програми "Схеми". Охоронців, за словами речника ГПУ, не зупинили навіть пред'явлені журналістами посвідчення, використання ними спецодягу та попередження про недопустимість перешкоджання представникам ЗМІ під час здійснення ними законної професійної діяльності.

Речник ГПУ повідомив, що в рамках розслідування кримінального провадження, розпочатого за статтею 171 (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів) Кримінального кодексу України, одному з охоронців оголошено про підозру та обвинувальний акт стосовно нього скеровано до суду.

Матеріали щодо інших осіб, які можуть бути причетними до вказаного правопорушення, виділені в окреме кримінальне провадження, досудове розслідування у якому триває, зазначив Лисенко.

Як повідомляв Укрінформ, увечері 7 листопада 2017 року біля VIP-терміналу аеропорту "Київ" поблизу Жулян, коли туди прилетів приватний борт Медведчука, його охоронці скоїли напад на знімальну групу програми журналістських розслідувань "Схеми", яка перебувала там з метою зафіксувати прямі перельоти Медведчука до Росії.

Національна спілка журналістів України засудила напад на журналістів, Нацполіція відкрила кримінальне провадження, а її очільник Князєв пообіцяв провести службове розслідування щодо бездіяльності поліцейських.

Пізніше одному з охоронців Медведчука оголосили підозру.
Середа,
31 січня
2018 року
Нафтогаз торік здійснив через ProZorro майже 10 тисяч тендерів на 119 мільярдів

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:НАК "Нафтогаз України" та його дочірні підприємства у 2017 році здійснили через ProZorro 9,944 тис. тендерів на 119,2 млрд грн. 98% договорів було укладено з українськими компаніями.
Про це йдеться у повідомленні компанії у Twitter.

"Важливою складовою нашої стратегії є розвиток ефективного вітчизняного ринку закупівель держпідприємствами, підтримка українських виробників та дилерів. Компанії Групи протягом 2017 р. уклали понад 6 тис. договорів з компаніями, зареєстрованими в Україні (98% загальної кількості договорів)", - йдеться у повідомленні.

Крім того, Група Нафтогаз стала найбільшим користувачем системи державних закупівель ProZorro.

За даними НАК, у 2017 році Нафтогаз провів 9,944 тис. закупівель на загальну вартість 119,2 млрд грн. З них 49% закупівель припало на ПАТ "Укргазвидобування", 35% - на ПАТ "Укртрансгаз", 8% - на ПАТ "Укртранснафту", 3% - НАК "Нафтогаз України", 3% - на ПАТ "Укравтогаз", а ще 2% - на інші підприємства групи.

Як повідомляв Укрінформ, ПАТ "Укргазвидобування" у 2017 році стало найбільшим платником податків в Україні.
Вівторок,
30 січня
2018 року
Українська крилата ракета успішно пройшла перші випробування

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:В Україні 30 січня відбулися перші льотні випробування нової ракетної техніки - української крилатої ракети наземного базування, яка здатна точно уражати наземні та морські цілі.
Про це повідомив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов після завершення випробувань, повідомляє прес-служба РНБО.

"Сьогоднішніми випробуваннями ми відкрили новий етап ракетної програми, відповідно до якого наші Збройні сили повинні отримати потужні високоефективні крилаті ракети, здатні на великій відстані точно вражати ворожі цілі", - наголосив Турчинов, підсумувавши, що ракетні комплекси такого класу "є важливим фактором стримування агресора".

За його словами, це повністю українська розробка конструкторів державного підприємства "ДержККБ "Луч" у співпраці з іншими державними і приватними підприємствами ОПК України.

"Під час випробувань, які відбулись успішно, перевірялися льотні характеристики та робота систем ракети", - зазначив він.

Турчинов також повідомив, що РНБО України, яка координує національну ракетну програму, поставила завдання "розробити комплекси крилатих ракет не тільки наземного, а й морського та повітряного базування".
Понеділок,
29 січня
2018 року
Євробачення-2018: Україна виступить у другому півфіналі

З посиланням на unn.com.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:Україна виступатиме у другому півфіналі пісенного конкурсу "Євробачення-2018" в Лісабоні, передає УНН.
За результатами жеребкування, яке відбулось сьогодні в мерії Лісабона, Україна виступатиме у другому півфіналі Євробачення-2018.
Разом з Україною у другому півфіналі виступлять ще 17 виконавців - представники Росії, Сербії, Данії, Румунії, Австралії, Норвегії, Молдови, Сан-Марино, Нідерландів, Чорногорії, Швеції, Угорщини, Мальти, Латвії, Грузії, Польщі, Словенії.
У першому півфіналі виступлять представники 19 країн - Білорусі, Болгарії, Литви, Албанії, Чехії, Бельгії, Ісландії, Азербайджану, Ізраїлю, Естонії, Швейцарії, Фінляндії, Австрії, Ірландії, Вірменії, Кіпру, Хорватії, Греції, Македонії.
Як повідомляв УНН, за право представляти Україну на Євробаченні-2018 змагатимуться 18 виконавців.
П´ятниця,
26 січня
2018 року
Бюджетники та населення за чотири роки скоротили споживання газу на 25%

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:За період з 2014 року по 2017 рік бюджетними установами, об’єктами теплокомуненерго та населенням зменшено споживання газу на 25% або 6,02 млрд кубометрів.
Про це інформує прес-служба Держенергоефективності.

Голова Держенергоефективності Сергій Савчук наголосив, що місцева влада має активно впроваджувати проекти з утеплення житлових та бюджетних будівель, встановлення твердопаливних котелень, біоТЕЦ та інших об’єктів «чистої» енергетики, адже це вигідна інвестиція для кожного міста чи села.

Як пояснив Савчук, завдяки успішній реалізації фінансової децентралізації місцеві бюджети постійно збільшуються: 2017 р. доходи місцевих бюджетів зросли порівняно із 2016 р. на 45,4 млрд грн та дорівнювали 192 млрд гривень. Щороку збільшуються також залишки на казначейських рахунках органів місцевого самоврядування. Наприклад, станом на 1 січня 2017 року ці суми становили 47,7 млрд грн, а на 1 січня 2018 року - 53,9 млрд гривень.

"Частину цих коштів може бути використано, наприклад, на фінансування місцевих програм здешевлення «теплих кредитів». Завдяки державній і місцевій підтримці населення та ОСББ мають потужний стимул до енергоефективності, адже отримують подвійне (потрійне) відшкодування своїх витрат при утепленні житла", - переконані у відомстві.

Як повідомляв Укрінформ, за три роки в Україні з'явилося 408 МВт нових встановлених потужностей виробництва електроенергії з відновлювальних джерел енергії на суму понад 400 млн євро.
Четвер,
25 січня
2018 року
У світі стало більше і багатих, і бідних. Щось не те...

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:Розрив між дуже багатими та дуже бідними стрімко збільшується. Це ознака наближення нової глобальної кризи - соціальної і політичної?
Публікація звіту Oxfam — міжнародного об’єднання організацій, які борються з бідністю — збіглася з початком Всесвітнього економічного форуму в швейцарському Давосі (конференція, в якій беруть участь політичні та бізнесові лідери світу. - Ред). У документі йдеться, що 82% всіх багатств світу належать 1% населення Землі, і розшарування суспільства з кожним роком лише зростає.

За даними Oxfam, новий мільярдер з'являвся в середньому кожні два дні. Якщо в 2000 році їх було 322, в 2016-му — 1810, то в 2017-му - 2043. 233 новоспечених мільярдерів за один рік — це погано: “Бум мільярдерів говорить не про розквіт економіки, а про крах економічного порядку”, - заявила директор Oxfam Вінні Бьяньіма. Її колега Йорг Калінскі - керівник Oxfam у Німеччині: “Багата меншість потужно впливає на політичні рішення і безвідповідально скорочує витрати - особливо зарплати і податки, - щоб збільшувати доходи акціонерів”.

Звичайно, багаті та бідні — дискусійна і болюча тема для людства в усі часи. Попри те, маємо питання: тенденція до стрімкого збільшення кількості мільярдерів і поглиблення прірви між багатими і бідними — це справді, як наголошують автори дослідження, крах світової економіки, глобальна соціально-економічна криза? Укрінформу відповідають:

Володимир Ломійчук — директор представництва Sales Capital AG в Україні, погоджується з тим, що збільшення розриву між дуже багатими та дуже бідними — велика загроза для світового економічного ладу. Утім, на його думку, поява нових мільярдерів не передумова кризи, але показник результатів втілення Індустрії 4.0. (“4-та промислова революція”, перехід на повністю автоматизоване цифрове виробництво. - Авт):

“Oxfam у своєму дослідженні посилається на щорічне видання відомого швейцарського банку  — Credit Suisse. Деякі висновки дослідників збігаються, деякі  — ні. Зокрема, усі згодні, що збільшення розриву між дуже багатими та дуже бідними — велика загроза для світового економічного ладу. Адже справа не тільки в соціальній справедливості, а й у самих ринкових механізмах: бідне населення не створює попит, необхідний для зростання економіки. Особливо велике навантаження припадає на плечі молодого покоління у країнах, що розвиваються  — вони обмежені у доступі до фінансових ресурсів (доступних кредитів, іпотеки тощо), або просто не можуть знайти роботу із гідною оплатою.

Тим не менше, Credit Suisse виокремлює і “світлі” плями у своєму дослідженні  — мільярдерами стають перш за все люди віком до 30 років, і дедалі більше багатих молодих людей з’являється в Азії та Китаї. Чи можна казати, що тенденція до збільшення мільярдерів є передумовою глобальної економічної кризи?

Соціальна нерівність завжди призводить до протистоянь — релігійних, національних чи ідеологічних, а починається все з банального підвищення цін. Якщо бізнес та держава не інвестуватимуть у розвиток економічного потенціалу суспільства, масові заворушення неминучі, від чого, звісно, страждає і економіка. Інвестувати  — значить не давати рибку, але давати вудку, бо простими соціальними виплатами та компенсаціями ми витягуємо гроші із ринку, і нічого не даємо натомість.

Світ неминуче рухається до того часу, коли груба людська праця не буде запитана. Виробничі процеси автоматизуються, праця роботизується. Топ-менеджери отримують космічні гонорари, але що ж робити із тими, хто не потрапляє у цей малий відсоток? По-перше, освіта  — передові компанії світу вже переорієнтовують пріоритети своїх інвестицій в освіту, навчання кадрів та підвищення компетенцій. По-друге, це забезпечення базового прожиткового мінімуму.

Поки про це можуть мріяти лише дуже розвинуті країни, але чим більше технології створюватимуть багатств, тим більше стабільність потребуватиме ситого та освіченого споживача. Якщо йти за таким сценарієм, то поява нових мільярдерів - не передумова кризи, але показник результатів втілення Індустрії 4.0. Щоб у цьому переконатися, достатньо придивитися, звідки з’являються нові мільярдери. Насамперед - Microsoft, Facebook, Google, Apple, медіа, технології, дистрибуція. Йдеться, звісно, лише про легальний бізнес-прибуток, а не про диктаторів.

Окрім цього, якщо сумарний прибуток мільярдерів зі списку Forbes сягає 7 трильйонів доларів, то за списком технологічних мільярдерів ми можемо відстежити стабільний ріст їхньої ваги  — із часткою в 1 трильйон.

Технології ще не є запорукою багатства усієї планети, але те, як людство живе сьогодні  — воно не жило ніколи. Голод, дитяча смертність - зменшуються, доступ до медицини — полегшується. Тобто, хай повільно, але життя покращується (хоч інколи із ТБ-новин все здається навпаки). Але це не значить, що можна нічого не робити і чекати, коли всі будуть щасливі та рівні. Ні, ми маємо формувати стратегічний бізнес, із глобальним баченням свого розвитку та розвитку всього людства. Саме такі тренди задають сучасні візіонери та світові лідери думок, що замислюються про колонізацію Марсу”.

Максим Білявський - радник міністра енергетики та вугільної промисловості України, - вважає, що збільшення розриву між багатими і бідними ще не означає глобальної економічної кризи:

“Глобалізація світової економіки покликана покращувати добробут людей, але не існує жодного процесу без негативних наслідків. Так само і тут, таким наслідком є неоднорідність нової моделі світу у форматі 20:80. Це коли 80% усіх ресурсів планети контролює так званий “золотий мільярд” людства, який охоплює лише п'яту частину населення Землі (зокрема США і країни Західної Європи контролюють 70% світових ресурсів). За статистикою на 20% розвинутих країн припадає 84,7% світового ВНП, 84,2% світової торгівлі і 85,5% заощаджень. Це, повторимо, модель світу, збільшення розриву між багатими і бідними країнами цілком вкладається у неї, тому ніяк не може свідчити про глобальну кризу”.

Юрій Романенко - експерт “Українського інституту майбутнього” каже таке:

“Ця проблема набагато складніша ніж здається на перший погляд, оскільки проста апеляція до цифр не дозволяє зрозуміти суті процесів. Для цього потрібно дивитися на цифри в комплексі з розумінням логіки т.зв. хвиль Кондратьєва і хвиль Кузнеця. Ця логіка добре описана в книзі Бранко Мілановіча «Глобальна нерівність. Новий підхід для епохи глобалізації». Спираючись на останні статистичні дослідження, Мілановіч вказує на кілька цікавих тенденцій.

По-перше, за останні 20 років різко збільшилася чисельність глобального середнього класу з одного до двох мільярдів осіб. Перш за все, за рахунок Азії, а там за рахунок Китаю, який досяг середньозаможного рівня. Середня зарплата в Китаї вже перевищила 600 доларів на місяць. А прошарок середнього класу наближається 800 млн осіб і безперервно зростає. Фактично протягом останніх 30 років Китай кожні 8 років подвоює свій ВВП, що не могло не позначитися на рівні добробуту громадян. В Індії, де населення вже перевищило 1,3 млрд, також зріс прошарок середнього класу до 250-300 млн. осіб, і він продовжує збільшуватися, тому що Індія нарощує темпи зростання економіки і на наших очах перетворюється в «новий Китай» південної Азії.

Таким чином, за останні 25 років більше мільярда людей стали жити краще. Можна сказати, що за всю історію людства воно ніколи не жило так добре, як сьогодні.

По-друге, різке зростання економічної могутності Азії відбувається на тлі розмивання середнього класу на Заході. Саме з цим пов'язаний феномен «трампізації» західної політики. Деіндустріалізація США і Європи привела до скорочення робочих місць і збільшення неповної зайнятості, падіння середніх доходів. За останні 30 років зарплата середнього класу на Заході практично не зростала, а в деяких сегментах навіть знижувалася. Це призвело до того, що з моменту старту глобальної кризи в 2008 році в США і Європі почалося бродіння, яке призвело до зростання впливу популістів на різних флангах політичного спектру. Це бродіння зачіпає не тільки такі країни Заходу як Греція чи Іспанія, де наявний цілий спектр проблем, починаючи від високого безробіття і закінчуючи високими боргами, а й таку успішну країну як Німеччина, де на останніх виборах радикальна «Альтернатива для Німеччини» взяла понад 12% голосів. Таким чином, поки в Азії ситуація почала вирівнюватися в плані соціальної нерівності, на Заході вона почала погіршуватися і відкочуватися до умов Великої депресії 1929 року, коли не існувало держави суспільного добробуту, яка розподіляє більш менш рівномірно доходи між громадянами.

По-третє, потрібно розуміти коріння цієї нерівності. Такі дослідники як Саймон Кузнець і Тома Пікетті звернули увагу на те, коли нерівність почала різко збільшуватися. Це сталося після початку першої індустріальної революції наприкінці XVIII - XIX столітті. До цього нерівність була великою і стабільною, зменшуючись під час воєн і епідемій. Однак промислова революція створила умови для різкого відриву країн Заходу від решти світу, оскільки вони зайняли монопольні позиції в ключових секторах світової економіки. Цей розрив зберігався до Другої світової війни і почав повільно скорочуватися після неї. Нові технології створюють величезні можливості для збагачення тих, хто їх запускає і має якийсь час монопольні позиції. Протягом останніх двох десятків років на наших очах розгортається третя або четверта промислова революція (хто як вважає), яка також кардинально змінює баланс. Творці біткойну казково збагатилися в 2017 році, ми бачимо, що капіталізація нової економіки (Amazon, Facebook, Microsoft, Google, Alibaba і т.д.) досягла жахливих величин і перевищує вартість компаній в традиційному секторі. Нові підприємства діють глобально і монополізують цілі сегменти світової економіки. Наприклад Google і Facebook разом контролюють понад 50% світової цифрової реклами. Природно, що отримуючи такі надприбутки, вони вносять свою лепту в зростання світової нерівності

Тому, зростання кількості мільярдерів та розрив між ними і найбіднішими відображає одразу масу чинників, які збіглися через зростання світової економіки, зміну балансу сил між ключовими регіонами планети, зміну балансу нерівності усередині окремих країн (на Заході вона знову почала зростати, а в деяких країнах Азії зменшуватися), технологічної революції, яка породжує революцію в економіці й суспільних відносинах, породжуючи кризу держави по всьому світу на тлі зростання могутності корпорацій. Ці тенденції несуть в собі жахливі виклики для тих, хто їх ігнорує (Україна належить до таких) і величезні можливості для тих, хто намагається осідлати хвилю чергової індустріальної революції.

Але є й така думка. Професор Каліфорнійського університету США Вільям Робінсон у статті “Глобальний капіталізм та фашизм ХХІ століття” писав про те, що “розрив між багатими й бідними по всьому світу є найбільшою світовою проблемою, яка породжує загрозу глобальної нестабільності та громадянських війн”. Проте не один Робінсон так вважає. Приміром, директор Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України Елла Лібанова також висловила схожі міркування щодо згаданої проблеми: “Попри всі зусилля, розрив між багатими та бідними посилюється (йдеться як про країни, так і про окремі верстви населення), а відтак реальністю стають масштабні політичні заворушення і тероризм”.
Середа,
24 січня
2018 року
Обшук у Пімахової: НАБУ розкрило деталі

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:Обшуки у квартирі першого заступника голови Державної міграційної служби Діни Пімахової працівниками Національного антикорупційного бюро здійснюються з метою пошуку та вилучення грошових коштів, отриманих як неправомірна вигода.
Про це ідеться в повідомленні НАБУ на сторінці у Facebook.

"Обшуки здійснюються з метою пошуку та вилучення грошових коштів, ймовірно отриманих службовою особою ДМС та іншими службовими особами як неправомірна вигода, а також виявлення та фіксації інших відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення", -  йдеться у повідомленні.

Як зазначається, 24 січня 2018 року детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури здійснюють слідчі дії (обшуки) в рамках досудового розслідування у кримінальному провадженні за фактами прийняття пропозиції, а також одержання неправомірної вигоди службовою особою Державної міграційної служби України, яка займає особливо відповідальне становище.

Згідно з повідомленням, попередня правова кваліфікація кримінального правопорушення - ч.4 ст.368 ("Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою") Кримінального кодексу.

За даними слідства, організована група осіб (до складу якої ймовірно входили службові особи Державної міграційної служби) із залученням керівників та співробітників Головного управління ДМС у місті Києві, запровадила злочинну схему легалізації іноземних громадян на території України, в тому числі вихідців з країн Близького Сходу.

На переконання детективів НАБУ, за грошову винагороду видавалися посвідки на тимчасове проживання, а також оформлювалося українське громадянство з використанням підроблених документів з подальшою видачею паспортів громадян України та паспортів громадян України для виїзду за кордон.

Також зазначається, що детективи НАБУ розпочали досудове розслідування у кримінальному провадженні 28 листопада 2017 року на підставі матеріалів, отриманих за результатами проведення спеціальної операції під прикриттям, яку було припинено у листопаді минулого року через втручання Генеральної прокуратури та Служби безпеки України.

Як повідомлялося, 6 грудня 2017 року прес-служба ДМС поінформувала, що Пімахова пішла у відпустку.

29 листопада на сайті ДМС з'явилася інформація про затримання агента НАБУ під час спроби дати хабар першому заступнику голови ДМС.

30 листопада НАБУ заявило, що її детектив не пропонував хабар, а проводив спецоперацію з викриття корупційної схеми, а СБУ, ведучи прослуховування для Бюро, завербувала Пімахову для тиску на НАБУ.

Сама Пімахова провела прес-конференцію і заявила, що особисто звернулася до правоохоронців, бо не знала, що Сергій Титенков - агент НАБУ.

Генпрокурор Юрій Луценко назвав методи НАБУ неприпустимими, агентів НАБУ такими, що обрані без конкурсу, а техніку, яку вони використовують, незаконною.

У НАБУ натомість заперечують слова Луценка і заявляють, що Генпрокуратура та СБУ свідомо зірвали кілька спецоперацій Бюро під прикриттям.
Вівторок,
23 січня
2018 року
Якби вибори були зараз: соціологи назвали лідерів та аутсайдерів

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:Якби парламентські вибори були зараз, то найбільшу підтримку отримали б "Батьківщина" і "БПП "Солідарність".
Такі результати опитування презентувала 23 січня директор Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва, старший науковий співробітник Інституту соціології НАН України Ірина Бекешкіна, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Нинішні результати рейтингів значною мірою повторюють ті, які були отримані раніше. Вони засвідчують, що навіть лідери виборчих перегонів - як президентських, так і парламентських, - не мають високих відсотків. Вони стабільно відносно невисокі. На результати впливає і список. Наприклад, якщо у списку є Вакарчук, то всі інші представники партій, опозиційних до влади, матимуть трохи менше відсотків, бо він віднімає саме у них. Якщо його не буде, то очевидно, що цього ефекту не буде. Оскільки в списку Вакарчука не було, то на першому місці була б партія "Батьківщина" - 12%, на другому з невеликим відставанням - 9,2% - партія "Блок Петра Порошенка "Солідарність", - сказала Бекешкіна.

Вона додала, що стабільно у різних опитуваннях долають 5-відсотковий бар'єр політична партія "За життя" - 8,8%, "Опозиційний блок" набирає істотно менше - 6%. Добре виглядає партія "Громадянська позиція" Анатолія Гриценка - 7,4%. Радикальна партія Олега Ляшка має 8%.

"Маленька сенсація. Є недавно офіційно зареєстрована партія "Слуга народу" Володимира Зеленського. Серед усіх опитаних вона набирає 3,3%, а серед тих, хто має намір брати участь у виборах, - 4%. Це більше, ніж у партії "Рух нових сил" Міхеїла Саакашвілі, у якої 1,2% - серед усіх, 1,7% - серед тих, хто піде на вибори", - зазначила Бекешкіна.
Понеділок,
22 січня
2018 року
Громкое дело о коррупции в Минобороны: стало известно о выезде за границу одного из фигурантов

Со ссылкой на apostrophe.ua информационно-правовой журнал "СПЕЦИАЛЬНЫЙ КОММЕНТАРИЙ" сообщает:Директор компании "Трейд комодити" Вадим Майко, который находится в розыске по подозрению по делу о хищении средств в Минобороны, выехал в Латвию.

Об этом сообщил INSIDER со ссылкой на источники в правоохранительных органах.

Отмечается, что НАБУ и САП уже подали документы в Интерпол для объявления Майко в международный розыск.

Напомним, в начале 2016 года Комитет по конкурсным торгам Минобороны организовал процедуру открытых торгов на закупку жидкостного топлива. По результатам утвердил к оплате предложения одного из участников торгов компанию "Трейд Комодити" как наиболее экономически выгодные.

Следствие установило, что с победителем заключили 14 договоров о поставках более 80 тыс. тонн топлива для техники специального назначения за счет средств государственного бюджета Украины на общую сумму более 1 млрд гривен.

После поставки около 1/20 оговоренного объема заместитель министра обороны и директор департамента госзакупок Минобороны совместно с победителем торгов заключили дополнительные соглашения, согласно которым стоимость топлива выросла сначала на 10%, а затем еще на 5,8%.

Как сообщал "Апостроф", ранее инвестор компании "Трейд Комодити" Владимир Трофименко был отпущен судом под личное обязательство.
П´ятниця,
19 січня
2018 року
Парубий закрыл VII сессию Верховной Рады: названы ее главные успехи

Со ссылкой на segodnya.ua информационно-правовой журнал "СПЕЦИАЛЬНЫЙ КОММЕНТАРИЙ" сообщает:Глава парламента рассказал, как трудно принимались судьбоносные для страны решения и реформы в сессионном зале

Седьмая сессия восьмого созыва Верховной Рады закрыта. Спикер парламента Андрей Парубий рассказал, чего удалось добиться депутатам на протяжении осени и первых месяцев зимы.
"Мы завершаем седьмую сессию Верховной Рады Украины восьмого созыва и по традиции мы подводим итог работы этой сессии. Она была сложная, как и все сессии нашего созыва Верховной Рады, но вместе с этим это была продуктивная работа всех нас, всего зала. Когда в начале года мы обозначили наши планы, и я их огласил, про те реформы, которые планирует принять Верховная Рада, много кто не верил, что это возможно. Но, тем не менее, практически все запланированные нами реформы были приняты в этом зале. Это и продолжение судебной реформы, самый длинный законопроект в современной истории парламентаризма, который мы рассматривали три недели", – заявил Парубий.
Отдельно он поблагодарил депутатов за принятие реформы образования, которая теперь защитит украинский язык.
"Это и образовательная реформа, которая не только приближает украинское образование к европейским стандартам, но этот закон и реформа сделали еще одну фундаментальную вещь – защита украинского государственного языка во время получения образования. И хотя дискуссия приобрела не только общественное, а и международное значение, у нас была длинная дискуссия с Венецианской комиссией, я хочу поблагодарить все фракции и депутатов, что благодаря твердой, совместной, сплоченной позиции всех народных депутатов и комитетов, мы смогли отстоять позицию, и 7 статью закона об образовании", – отметил спикер парламента.

Он напомнил о принятии пенсионной реформы, а также о медицинской, которые вызвали много дискуссий в зале парламента. По его словам, теперь "будет динамика повышения пенсий для украинских пенсионеров".
Также он отметил одну один из важнейших моментов на прошедшей сессии – это подготовка государственного бюджета на 2018 год.

"Мы поставили амбициозный план вместе с правительством, чтобы мы прошли по терминам, которые предусмотрены законом и смогли бюджет принять вовремя. Были острые дискуссии на комитетах, но мы в этом году впервые за много лет не ночью, и не под елку, а смогли принять законопроект задолго но Нового года, чем мы и дали хороший сигнал и для украинского общества, и для наших иностранных партнеров. Но самое главное, что мы показали слаженную работу Верховной Рады", – рассказал Парубий.

Спикер напомнил о начале реформы избирательной системы , когда депутаты приняли Избирательный кодекс в первом чтении, который унифицирует систему выборов нам всех уровнях. По его словам, весной Рада планирует завершить данную реформу.
Напоследок глава парламента озвучил цифры – сколько было принято решений и законов на разных стадия рассмотрения.
"Статистика не так важна на самом деле. Многие из тех законов, которые мы принимали, были очень масштабными, очень системными и я напоминаю, что некоторые из них мы рассматривали по несколько недель. Мы на этой сессии обсудили 197 вопросов и приняли 94 решения, в том числе 62 закона были приняты в целом, 16 постановлений были приняты в целом и 16 законов мы проголосовали в первом чтении. Мы также должны принять законопроекты, которые важны для выполнения Соглашения об Ассоциации Украины с ЕС. Мы уже договорились с премьер-министром о создании совместной рабочей группы, чтобы мы пакет законопроектов, которые являются нашими обязательствами, смогли внести в один план годовой, смогли утвердить и поэтапно выполнять во время сессии на каждом пленарном заседании. Кадровые вопросы мы должны рассмотреть на новой сессии", – добавил Парубий.
Четвер,
18 січня
2018 року
Кабмин повысил размеры соцвыплат переселенцам

Со ссылкой на segodnya.ua информационно-правовой журнал "СПЕЦИАЛЬНЫЙ КОММЕНТАРИЙ" сообщает:Социальные выплаты выросли для всех без исключения семей внутренне перемещенных лиц

Кабинет министров Украины повысил размеры ежемесячной адресной помощи внутренне перемещенным лицам (ВПЛ) на покрытие расходов на проживание, в том числе на оплату жилищно-коммунальных услуг. Соответствующее решение было принято в среду, 17 января, на заседании Кабмина.
"Это уже второй документ, который предусматривает увеличение размера соответствующих выплат в рамках бюджетных ассигнований, которые были предусмотрены Министерством социальной политики", – сообщил глава Министерства социальной политики Андрей Рева.
Министр отметил, что с 1 января 2018 года увеличивается размер денежной помощи семьям, получающим пенсии, в составе которых есть дети. Так, на каждого ребенка размер помощи увеличен с 884 грн до 1000 грн в месяц.
Кроме того, для всех семей переселенцев без исключения предусмотрено увеличение общей суммы денежной помощи с 2400 грн до 3000 грн в месяц, а также до 5000 грн для многодетных семей.

Рева также сообщил, что в Минсоцполитики готовится законопроект об упрощении доступа переселенцев к получению субсидий. По его словам, документ предусматривает возможность назначать субсидию переселенцам "на основании декларирования всех членов семьи, которым необходима субсидия – то есть, без регистрации и договора аренды жилищного помещения".
Напомним, по данным Минсоцполитики, всего в Украине сейчас зарегистрировано 1 млн 492 тыс. 100 переселенцев, или 1 млн 219 тыс. 2 семьи из Донбасса и Крыма.
Середа,
17 січня
2018 року
Система ProZorro заощадила 37,6 мільярда бюджетних коштів - Кубів

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:Завдяки системі електронних закупівель ProZorro вдалося заощадити 37,6 млрд грн бюджетних коштів.
Про це на засіданні уряду сказав перший віце-прем'єр-міністр - міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Площадка ProZorro заощадила 37,6 млрд грн», - сказав Кубів.

Як повідомляв Укрінформ, у 2015 році була запущена система електронних держзакупівель ProZorro. У 2016 році вона стала обов'язковою для державних замовників при закупівлях понад 200 тис. грн для товарів та послуг і понад 1,5 млн грн для робіт.
Вівторок,
16 січня
2018 року
Експерти оцінили шанси України вступити у НАТО

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:Україна має низькі шанси набути статус кандидата в НАТО в найближчий час.
Про це йдеться у дослідженні благодійного фонду "Ініціатива з дослідження східноєвропейської  безпеки" (East European Security Research Initiative Foundation), презентованого в рамках "круглого столу" в Укрінформі.

"Ймовірність отримання Україною найближчими роками статусу кандидата в члени НАТО вважають високою лише 13% опитаних експертів", - йдеться у дослідженні.

Разом з тим, жоден експерт не обрав опції, що Україна ніколи не стане членом НАТО або ж не потребує такого членства.

Ймовірність отримання Україною найближчими роками статусу основного союзника США поза НАТО опитані експерти також оцінюють доволі скептично - лише 21% вважають таку ймовірність високою, 56% - малою. 

Опитані експерти були єдині у думці, що Україна найближчим часом отримає допомогу летальним озброєнням від США - 66% висловились за таку ймовірність розвитку подій. Лише 6% відповіли, що Україна не отримає такої зброї найближчим часом. 

Дослідження проводилось у грудні 2017 року методом анкетування 62 експертів аналітичних центрів України, інших держав СхП - Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Грузії, Молдови, а також сусідніх країн Центрально-Східної Європи - Естонії, Литви, Словаччини, Польщі, Угорщини.
Понеділок,
15 січня
2018 року
Риск заболеть 90 процентов: в МОЗ озвучили первые симптомы кори

Со ссылкой на segodnya.ua информационно-правовой журнал "СПЕЦИАЛЬНЫЙ КОММЕНТАРИЙ" сообщает:Названы главные симптомы кори: насморк, головная боль и сухой кашель

Вирус кори – чрезвычайно заразен, он быстро передается от больного человека к здоровому воздушно-капельным путем: при вдыхании мельчайших капель слизи, попавших в воздух при чихании, кашле или разговоре с больным. Вирус кори может жить в воздухе и на поверхностях до двух часов после того, как больной человек покинула помещение, пишет МОЗ Украины на своей странице в Facebook.Инкубационный период кори – 6-21 дней. Далее начинается период заболевания с такими симптомами: высокая температура, головная боль, насморк, сухой кашель, увеличение лимфоузлов, воспаление слизистой оболочки глаз (слезотечение, светобоязнь, гнойные выделения), понос и рвота.

На 4-5 день болезни появляется красная сыпь, который начинается с кожи головы и лица, а затем распространяется на все тело. Болезнь с симптомами длится до четырех недель и более.
Заболевание может привести к пневмонии, ушной инфекции, воспаления мозга – энцефалита, других серьезных осложнений, а также к инвалидности и смерти.
Единственный эффективный способ защититься от кори – вакцинация, сообщает МОЗ.

Напомним, по данным украинского Минздрава, в стране зафиксировано уже около трех тысяч случаев заболевания корью (в 70 раз больше, чем в прошлом году). Больше всего заболевших в Ивано-Франковской, Одесской и Тернопольской областях.
Из-за вспышки заболевания корью в Ивано-Франковске городские власти обязали директоров заведений дошкольного, общего среднего и внешкольного образования "запретить посещать учебные заведения невакцинированным детям".
Интенсивнее всего корь распространяется среди людей, склонных к кочевому образу жизни и тех, кто не имеет прививок.
П´ятниця,
12 січня
2018 року
Україна відкриває десять візових центрів за кордоном

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:Десять українських візових центрів за кордоном, які надаватимуть послуги іноземцям з прийому клопотань при оформленні віз для в'їзду в Україну, розпочнуть роботу 15 січня.
Про це повідомив у Facebook Департамент консульської служби МЗС.

"Візові центри відкриваються в Анголі (м.Луанда), Єгипті (м.Каїр), Індії (м.Делі), Китаї (мм. Пекін, Гуанчжоу та Шанхай), Лівані (м.Бейрут), Марокко (м.Рабат), Нігерії (м.Абуджа), Тунісі (м.Туніс) та функціонуватимуть у тісній взаємодії з закордонними дипломатичними установами України у цих державах", - йдеться у повідомленні.

Іноземці зможуть подати документи для оформлення українських віз у зручному для них форматі та, за бажанням, отримати низку додаткових послуг (виготовлення фотокарток, переклад та копіювання документів, оформлення полісів медичного страхування, кур’єрські послуги, СМС-інформування, обслуговування у залах підвищеного комфорту).

У Департаменті зауважили, що на центри покладається лише технічний супровід візових досьє та надання сприяння заявникам, а безпосереднє прийняття рішень про оформлення/відмову в оформленні віз здійснюватимуть, як і раніше, консули України.
Четвер,
11 січня
2018 року
ЕС может приостановить безвиз, если Украина не выполнит антикоррупционные обязательства – эксперт

Со ссылкой на segodnya.ua информационно-правовой журнал "СПЕЦИАЛЬНЫЙ КОММЕНТАРИЙ" сообщает:Независимая работа НАБУ и безвизовый режим для Украины связаны, поэтому украинская власть должна выполнять взятые на себя антикоррупционные обязательства

Визовая либерализация может быть приостановлена, если Украина полностью не выполнит свои безвизовые обязательства, в том числе и по части антикоррупции. Об этом в беседе с сегодня "Сегодня" рассказал старший аналитик Европейского центра политики Аманда Пол.
В статье "Приоритеты ЕС на 2018: без Украины и угрозы военной агрессии России" "Сегодня" уже писал, что 20 декабря Еврокомиссия опубликовала "Первый отчет о механизме приостановки безвизового режима", где говорится, что раскрытие Генпрокуратурой в конце ноября информации о расследованиях НАБУ серьезно подрывает деятельность НАБУ. Также Еврокомиссия выдвинула Украине шесть требований для дальнейшей работы безвиза, среди которых: создание независимого антикоррупционного суда, восстановление авторитета НАПК и создание эффективной системы проверки е-деклараций, отмена поправки электронного декларирования доходов антикоррупционеров и активизация усилий по борьбе с организованной преступностью, в том числе путем выделения достаточных средств на Нацполицию.
"Лидеры Украины должны серьезно усилить борьбу с коррупцией и продемонстрировать, что они полностью этому привержены. Недавние махинации были разрушительными. Я говорю о беспрецедентной атаке на НАБУ, которое считается единственным независимым следственным органом в Украине. Работа НАБУ и безвиз для Украины связаны. ЕС отменил визы для украинцев только после того, как Киев имплементировал План действий по либерализации визового режима, в котором наиболее сложные критерии были связаны с борьбой с коррупцией – это включало и создание независимых антикоррупционных институтов, включая НАБУ, для расследования топ-коррупции. И визовая либерализация может быть приостановлена, если Украина полностью не выполнит свои безвизовые обязательства", – говорит "Сегодня" Аманда Пол.
Но, по словам эксперта, это не значит, что ЕС будет демонстрировать отсутствие интереса у Украине. "Сегодня" уже писал о статье главы дипломатии ЕС Федерики "Двенадцать вещей, которые мы берем с собой в 2018-й", где еврочиновница обозначила внешнеполитические приоритеты Брюсселя в новом году, среди которых не нашлось места ни войне России против Украины, ни и угрозам со стороны Кремля.
Аманда Пол подчеркивает, что статья Могерини в значительной степени сфокусирована на историях успеха и удачных моментах внешней политики ЕС в 2017 году, или тех сферах, в которых ЕС показал сильное единство и согласованность позиций.
"Но зачастую это не так, особенно в трудные периоды, не в последнюю очередь из-за Brexit. Я ни в коем случае не думаю, что это (статья – Авт.) демонстрирует отсутствие интереса к Украине учитывая, что ЕС предоставил Украине беспрецедентную политическую и экономическую поддержку после аннексии и оккупации Крыма Россией и войны на Донбассе. Понятно, что ЕС действительно рассматривает российскую пропаганду и гибридную деятельность как серьезную угрозу, как на уровне ЕС, так и на уровне стран-членов. Многие государства-члены, включая мою родную Великобританию, вышли с отчетами о российском вмешательстве (в выборы – Авт.), и усилия по противодействию будут продолжаться", – подытожила старший аналитик Европейского центра политики.
Напомним, с 1 января 2018 года Болгария принимает председательство в Совете ЕС и Украина уже предложила к нему свои рекомендации.
Также по данным EUobserver, 14 февраля Еврокомиссия утвердит новый стратегический документ о сроках вступления в ЕС Балканских стран.
Середа,
10 січня
2018 року
Еврокомиссия требует от соцсетей удалять нелегальный контент за 2 часа

Со ссылкой на segodnya.ua информационно-правовой журнал "СПЕЦИАЛЬНЫЙ КОММЕНТАРИЙ" сообщает:Сайтам придется смотреть на правила отдельных стран-членов, чтобы понять и применить соответствующие действия

Европейская комиссия требует от социальных сетей усилить борьбу с нелегальным контентом, в частности, установить короткие сроки для его удаления.
Об этом сообщает EUobserver.
Во вторник в Брюсселе состоялась закрытая встреча нескольких еврокомиссаров и представителей около 20 компаний по противодействию распространения нелегального контента.
Комиссар ЕС по внутренним делам Дмитрис Аврамопулос отметил, что удаление подобной информации не должно занимать более двух часов.
"Информация об удаленном содержание должна быть предоставлена правоохранительным органам, чтобы в дальнейшем она могла быть использована в качестве доказательства в проведении расследований", – сказал он.
Это требование является частью более широких усилий ЕС заставить компании принимать более быстрые действия против интернет-контента, который подстрекает к ненависти, насилию и терроризму.
Еврокомиссия в сентябре прошлого года заявила, что "то, что незаконно в оффлайне, также является незаконным в интернете", хотя национальные правила могут отличаться.
Интернет-платформам придется смотреть на правила отдельных стран-членов, чтобы понять и применить соответствующие действия, а затем решить, нужно ли удалить информацию.
"Сегодня мы обсуждали с представителями отрасли необходимость более быстрых действий, если это возможно на добровольной основе, – но, если необходимо, мы рассмотрим дальнейшие шаги", – сказал после встречи еврокомиссар по вопросам безопасности Джулиан Кинг.
Напомним,  Европейский Союз заявил о планах увеличить финансирование рабочей группы, которая занимается оперативным противодействием российской дезинформации.
В свою очередь сервис Google News заявил, что будет отфильтровывать новости, в которых есть российская пропаганда.
Вівторок,
09 січня
2018 року
НАПК призвали отменить разъяснения об ответственности за коррупцию

Со ссылкой на sud.ua информационно-правовой журнал "СПЕЦИАЛЬНЫЙ КОММЕНТАРИЙ" сообщает:Совет общественного контроля обратился с запросом о законности разъяснения НАПК и обоснованности его положений.

Национальное агентство по предотвращению коррупции своим разъяснением хочет помочь коррупционерам избежать наказания. Об этом заявляет Совет общественного контроля НАБУ.
«Совет общественного контроля НАБУ призывает Национальное агентство по предупреждению коррупции отменить Разъяснение, которое фактически делает невозможным уголовную ответственность за ложь в декларациях (ст. 366-1) и незаконное обогащение (ст. 368-2)», — говорится в сообщении Совета.
8 декабря НАПК своим Решением №1375 утвердило документ, в котором разъясняет, что НАБУ может начать расследование по этим статьям только после «разрешения» Агентства. То есть, если НАПК при полной проверке найдет «факты нарушения антикоррупционного законодательства», обнаружит основания для привлечения к уголовной ответственности и выложит эту информацию в своем решении.
«Таким образом, НАПК наделило себя монопольным и исключительным правом определять наличие состава преступлений, предусмотренных двумя мощными «коррупционными» статьям. А производства, зарегистрированные без подобного вывода НАПК, Агентство признало незаконными», — отмечает Совет общественного контроля.
Также в Совете убеждены, что данное Разъяснение НАПК заблокирует уголовную ответственность за эти преступления, поможет действующим и будущим фигурантам коррупционных производств избежать наказания.
Поэтому Совет общественного контроля обратился к НАБУ, САП и другим органам правопорядка, а также к институтам гражданского общества с призывом «не допустить, чтобы коррупционеры могли избежать наказания за незаконное обогащение и ложь в декларации, и выразить протест против незаконного решения НАПК.
П´ятниця,
05 січня
2018 року
Сколько денег получают и на что тратят украинцы: инфографика

Со ссылкой на segodnya.ua информационно-правовой журнал "СПЕЦИАЛЬНЫЙ КОММЕНТАРИЙ" сообщает:Рост реальных доходов пока очень сильно отстает от номинальных, а сбережения "проедаются"

Государственная служба статистики (Госстат) регулярно отслеживает не только состояние национальной экономики, но и кошельков украинцев. К эти данным, как и к любой официальной статистике, принято относиться осторожно. Но поскольку других источников подобной информации нет, то все пользуются информацией Госстата. Напомним, данные за 2014 и последующие годы приводятся без учета Крыма и оккупированной территории Донбасса.
В III квартале 2017 года номинальные доходы населения составили 642,1 млрд грн, что на 21,8% больше, чем было в III квартале 2016 года. При этом доход от заработной платы вырос на 29,3%, но доход от собственности остался практически на прежнем уровне. Зато объем социальной помощи за год вырос на 19,7%.

На приобретение товаров и услуг украинцы в III кв. 2017 потратили 573,2 млрд грн, что на 24,5% больше, чем было год назад. При этом на сбережения они направили 2,98 млрд грн, что в 5,5 раз меньше в годовом измерении, т.е. у населения остается все меньше денег, которые они могут отложить про запас или пустить в рост.

Как положительный факт можно отметить то, что в структуре доходов населения за год заметно (на 2,5 процентных пункта) выросла доля зарплаты при одновременном снижении значимости социальных выплат на 0,6 п.п. В здоровой рыночной экономике трудоспособные граждане должны зарабатывать основную часть своего дохода, а не получать ее от государства.

Абсолютные величины дохода населения все еще малы. При этом растет доля средств, направляемых на приобретение товаров и услуг и уплату налогов, а также резко снизилась доля сбережений. Конечно, рост расходов на потребление – это не всегда плохо, но в нынешний украинских условиях этот рост выглядит как вынужденное "проедание".

В годовом измерении располагаемый доход населения вырос на 16-17%, но это если оценивать номинальные значения. Реальный же доход практически не изменился – рост на 0,2%.
Судя по данным статистики, еще лет 10-15 назад реальные доходы украинцев росли за год на 13-23%. Однако не стоит забывать и об их глубоком падении в 2014-2015 гг. (в 2015 спад на 22%). Рост начавшийся в 2016 году, отталкивается от очень низкой базы сравнения, но это не продолжение падения.
Напомним, бюджет на 2018 год предусматривает повышение соцстандартов - минимальной зарплаты и прожиточного минимума. Согласно базовому сценарию, среднемесячная заработная плата составит 8 629 гривен и в реальном измерении увеличится на 10,9%.
Четвер,
04 січня
2018 року
СБУ підтвердила затримання спецслужбами Росії учасника АТО

З посиланням на unian.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:Російські спецслужби здійснили чергову антиукраїнську провокацію, незаконно затримавши в Москві громадянина України, учасника антитерористичної операції Олега Негоду.

У Москві незаконно затримано громадянина України, учасника антитерористичної операції Олег Негоду, який їхав до Росії до своїх родичів. Про це повідомляє прес-служба СБУ.

"Російські спецслужби здійснили чергову антиукраїнську провокацію, незаконно затримавши в Москві громадянина України, учасника антитерористичної операції Олега Негоду", - йдеться в повідомленні. В СБУ зазначили, що ФСБ РФ "полює" на українців на російській території і поїздки до країни-агресора вкрай небезпечні. У відомстві додали, що російські спецслужби намагаються втягувати українських громадян у протиправну діяльність, штучно створюючи компрометуючі ситуації, а також використовують родинні зв'язки, щоб виманити українців, насамперед учасників АТО, на свою територію для організації таких провокацій. Раніше ЗМІ повідомили про затримання в Москві учасника АТО киянина Олега Негоди, який в кінці 2017 року виїхав в Саратов (РФ) до сестри. Міністерство закордонних справ України звернулося до МЗС РФ з вимогою підтвердити факт і роз'яснити обставини затримання учасника АТО Олега Негоди в Москві.
Середа,
03 січня
2018 року
Три года реформ в Украине: успехи и проблемные зоны

Со ссылкой на segodnya.ua информационно-правовой журнал "СПЕЦИАЛЬНЫЙ КОММЕНТАРИЙ" сообщает:Успешной называют реформу децентрализации, а вот антикоррупционную реформу пока похвалить не могут

Вот уже три года, как в Украине пытаются активно внедрять различные изменения и кардинально реформировать почти все существующие сферы. В начале нового 2018 г. сайт "Сегодня" рассказывает, какие реформы можно с уверенностью назвать успешными, а какие, наоборот, пока буксуют.

Успешные реформы

Пожалуй, в контексте реформ, 2017 год выдался самым плодотворным. Так, начала работать реформа децентрализации, четкие границы появились у реформ образования и медицины, а пенсионная реформа и вовсе сделала первые шаги.
Несмотря на имеющийся прогресс, процесс реформирования украинцы оценивают очень низко. По данным социологического исследования фонда "Демократические инициативы" им. Илька Кучерива и Реанимационного пакета реформ, 41% населения считает, что вообще никаких реформ в Украине не произошло, а самое большое сопротивления этому, по мнению людей, осуществляют чиновники и бюрократы.
Украинцы выделили, что самая важная реформа – антикоррупционная, при этом, только 1% граждан считает борьбу с коррупцией успешной. Да, в стране действительно были созданы антикоррупционные институции, такие как НАЗК и НАБУ, но пока что они не оправдывают ожиданий населения.
Ирина Бекешкина, Директор фонда "Демократические инициативы" им. Илька Кучерива в комментарии сайту "Сегодня" отметила, что одним из самых успешных направлений стала внешняя деятельность Украины, т.е. соглашение об ассоциации с Европейским союзом, и, как вишенка на торте, безвизовый режим.

"Что касается внутренних реформ, то однозначно успешной является реформа децентрализации. Потому что общины получили больше денег и сами могут ими распоряжаться. Есть определенные опасности местного феодализма, но это зависит от того, есть ли сильное гражданское общество. Там, где сильного гражданского общества нет, может быть расцвет коррупции, потому что центральные органы будут все это меньше контролировать, а на уровне гражданского общества контроля не будет совсем", – говорит Бекешкина.
Она также пояснила, что, хотя пенсионная реформа еще толком не началась, из-за перерасчета пенсий 23% населения отметило, что улучшилась ситуация в пенсионном обеспечении.
"Еще поднятие минимальных зарплат – это тоже определенный позитив, но все же серьезные реформы должны начаться в следующем году. Это пенсионная реформа, образовательная и т.д.", – прокомментировала Бекешкина.
В свою очередь, глава правления Центра прикладных политических исследований "Пента" Владимир Фесенко также заявил, что децентрализация стала одной из самых успешных реформ, несмотря на много неоднозначных моментов.
"Из тех реформ, которые уже так или иначе осуществлялись, наиболее успешной можно считать реформу децентрализации. Но речь идет о финансовой децентрализации, потому что политическая и административная децентрализация так и не произошли. Для этого нужно менять Конституцию, а этот процесс заблокирован, и в результате эта часть реформы зависла, исходя из конфликтного политического контекста", – говорит Фесенко.
Эксперт поясняет, что финансовые возможности местных общин существенно выросли, но, в то же время, возникла и необходимость взять на себя дополнительные затраты, что вызвало недовольство у местных руководителей и стало темой для спекуляции для некоторых политических сил. Фесенко поясняет, что это просто обратная сторона децентрализации, т.е. получив больше финансовых возможностей, местным общинам надо брать на себя больше ответственности.
Из успешных реформ Фесенко также выделил изменения патрульной полиции, позитив от которых перевешивает некоторые негативные моменты.
"Негативный эффект связан с уровнем профессионализма, с тем, что карательная функция значительно уменьшилась, сначала это воспринимали как позитив, а потом увидели, что надо применять силу закона и действовать более жестко с нарушителями. В целом же, есть определенный прогресс в плане масштабов коррупции, на первом этапе она почти исчезла, сейчас есть рецидивы. Но масштаб коррупции, которая была при ГАИ и сейчас просто несопоставимы", – говорит эксперт.
Также, Фесенко добавил, что не стоит недооценивать электронные декларации, которые стали настоящей революцией.  По его мнению, на состав следующего парламента электронные декларации повлияют гораздо сильнее, чем какие-либо изменения в избирательной системе.

Реформы, с которыми пока сложно

По факту, ни одна из реформ в Украине пока что не достигла своего логического завершения. Реформирование в принципе очень долгосрочный процесс. Тем не менее, по мнению экспертов, уже можно выделить определенные проблемные зоны.
Основные провалы в осуществлении реформ эксперты связывают с реформированием правоохранительных органов, в частности суда, органов внутренних дел, а также с осуществлением антикоррупционных реформ. Есть проблемы также с улучшением качества государственной службы, а избирательная реформа пока так и не осуществлена.
"Что касается полных провалов – они очевидны, и они серьезные. Это борьба с коррупцией. С одной стороны, были успехи, но не в этом году, а в прошлом. Это создание антикоррупционных органов, которые должны были начать борьбу с коррупцией, и они начали, особенно НАБУ и не только НАБУ. Но ключевые реформы так и не были проведены", – говорит Бекешкина.
По мнению Фесенко, также непонятной пока остается ситуация с госслужбой. Кабмин пытается придать второе дыхание этой реформе, но мы видим противоречивые процессы: "первая попытка административной реформы прошла, но сейчас наблюдаются попытки вернуться к прежней модели, поэтому мы видим шарахание в разные стороны, нежели системное реформирование госслужбы", – подытожил политолог.
Вівторок,
02 січня
2018 року
В уряді можуть відбутися серйозні кадрові "чистки" у першій половині 2018 року – політолог

З посиланням на unn.com.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:У першій половині 2018 року в уряді можуть відбутися серйозні кадрові чистки. Таку думку висловив у коментарі УНН політолог Вадим Карасьов.
“Коаліцію будуть розхитувати, її будуть трусити і вона буде перебувати у стані постійної турбулентності, включаючи розбіжності, але, скоріш за все, вона збережеться. Тому що юридичний розпад коаліції "Народного фронту" і Блоку Петра Порошенка буде означати не що інше як: або дострокові парламентські вибори, або абсолютна недієздатність парламенту, що не влаштовує ані БПП, ані "Народний фронт" у 2018 році. Тому що 2018 рік це фактично президентський передвиборчий рік. Країна буде в де-факто у президентській виборчій кампанії”, — сказав політолог.
Тому завдання чинної коаліційної конструкції влади, за його словами, як у парламенті, так і на рівні ключових владних груп полягає у тому, щоби, все ж таки, дотягнути коаліцію і цей парламент до президентських виборів, а потім вже вивести парламент на календарні строкові вибори у жовтні 2019 року.

“Чому ця коаліція відчуватиме серйозну внутрішню турбулентність? Тому що буде дуже жорсткий і серйозний торг між БПП і "НФ", між Аваковим, Яценюком, Турчиновим з одного боку і президентською командою з іншого, щодо умов підтримки чинного президента на президентських виборах, і щодо подальшої, вже після президентських виборів, конфігурації влади за участю ключових гравців і ключових депутатів "Народного фронту". А цей торг буде достатньо серйозним і достатньо жорстким. Тому що без перемоги діючого Президента, у „Народного фронту“ і його очільників дуже складні і дуже неясні політичні перспективи. А з іншого боку, діючому Президенту переобратися без підтримки "Народного фронту", без підтримки ключових політичних гравців, таких як Аваков, Турчинов, Яценюк, переобратися на другий термін майже не можливо”, — переконаний експерт.
Відповідаючи на запитання про те, чи можливі у новому році кадрові перестановки в уряді, наприклад, збільшення чисельності міністрів з боку “Народного фронту”, В.Карасьов сказав, що уряд чекає серйозна кадрова чистка.
“Тут питання уряду виникає, тому що всі домовленості мають бути скріплені не тільки усними обіцянками, мають бути утверджені в конфігурації уряду. До речі, так було і досі, тому що ядро уряду залишається за „Народним фронтом“. Незважаючи на те, що багато було непорозумінь, сварок між НФ і БПП, але Аваков був і залишається, Петренко був і залишається. Але є питання щодо подальшої долі уряду і тих міністрів, які сьогодні не представляють нікого або представляли дотично президентську команду. І багато сьогодні в уряді, в інших органах центральної влади працюють з представниками "виконуючий обов’язки".
Це і деякі міністри, і Фонд держмайна, Антимонопольний комітет, ДФС. Є питання щодо міністра фінансів Данилюка. Зрозуміло, що ці всі торги спроектовані на президентську кампанію і на президентські вибори 2019 року, а це все позначиться на долі тих чи інших міністрів. Так що уряд чекає на серйозну кадрову чистку або навіть, я сказав би струс. Кадровий струс, безумовно, в уряді буде”.

Однак, на думку політолога, Прем’єр-міністр Володимир Гройсман поки що не в епіцентрі кадрового струсу, який, скоріш за все, буде у першій половині 2018 року.
“Але не перебуваючи в епіцентрі, крісло Прем’єра, тим не менш, буде хитатися. Це не 9 балів за шкалою Ріхтера, але 3-4 бали за політичної шкалою Ріхтера я б дав. Тому Прем’єр може й втриматися, але гарантії ніхто сьогодні не дасть”, — резюмував В.Карасьов.
Середа,
02 серпня
2017 року
Transparency заявляет о давлении украинской власти на антикоррупционные организации

Со ссылкой на rbc.ua информационно-правовой журнал "СПЕЦИАЛЬНЫЙ КОММЕНТАРИЙ" сообщает

В частности, речь идет о Центре противодействия коррупции
Украинское представительство глобальной антикоррупционной сети Transparency International заявляет о давлении украинской власти на антикоррупционные организации.

Об этом говорится на странице Transparency в соцсети Facebook. В частности, речь идет о Центре противодействия коррупции. Против руководства общественной организации "Центр противодействия коррупции" (ЦПК) следственное управление Государственной фискальной службы в городе Киеве открыло уголовное производство.

"Учитывая последние "нападения" на общественный сектор со стороны власти, мы считаем действия правоохранительных органов против Центра Противодействия Коррупции очередным фактом давления на активистов. Украинское представительство глобальной антикоррупционной сети Transparency International призывает власти воздержаться от использования контролирующих функций с целью преследования общественных активистов", - подчеркивается в сообщении. 

Напомним, ранее Европейский офис международной организации по борьбе с коррупцией и исследованию уровня коррупции по всему миру Transparency International (TI) выступил против создания антикоррупционных палат в Украине.
Вівторок,
01 серпня
2017 року
В НАБУ заявили, що можливі нові подання щодо Дейдея і Лозового

З посиланням на unian.net інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:


 Наразі слідчі збирають докази у справах нардепів.

Проти народних депутатів Євгена Дейдея і Андрія Лозового можуть бути нові подання САП. Про це повідомив член Ради громадського контролю при НАБУ Антон Марчук, повідомляє «5 канал». Він заявив, що прокурори намагаються отримати нові докази злочинів народних депутатів та будуть ще раз звертатись до парламенту у вересні за дозволом на притягнення нардепів до відповідальності.

"Зараз дуже ускладнені слідчі дії тим, що Верховна Рада не надала згоди на притягнення їх до кримінальної відповідальності (нардепів Дейдея і Лозового – ред.). Відповідно до КПК і закону "Про статус народного депутата" проти них не можуть проводитись деякі слідчі дії. Розслідування цих справ суттєво ускладнене. Але, наскільки я чув від представників САП, вони будуть намагатися у межах дозволеного проводити слідчі дії, для того щоб знайти нові факти, які можуть лягти в основу нових подань про притягнення до кримінальної відповідальності", – сказав Марчук. Як повідомляв УНІАН раніше, керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький не виключає представлення нових подань на народних депутатів Андрія Лозового (фракція Радикальної партії) і Євгена Дейдея (фракція "Народний фронт") в тому разі, якщо з'являться нові факти незаконного збагачення. Зокрема, він прокоментував заяву генерального прокурора Юрія Луценка про те, що з вересня будуть нові подання на Лозового та Дейдея.

Четвер,
01 червня
2017 року
ГОЛОВОЮ ВИЩОЇ РАДИ ПРАВОСУДДЯ ЗНОВУ СТАВ БЕНЕДИСЮК

30 травня 2017 року Вища рада правосуддя розглянула заяву Бенедисюка Ігоря Михайловича про припинення його повноважень як голови Вищої ради правосуддя та питання про вибори голови Ради, одноголосно ухвалила рішення задовольнити заяву Ігоря Бенедисюка про припинення повноважень голови ВРП, а потім шляхом таємного голосування повторно обрала Бенедисюка головою ВРП.
Про це повідомляється на сайті Вищої ради правосуддя.
Так, на засіданні ради у вівторок було розглянуто заяву Бенедисюка про припинення його повноважень як голови Вищої ради правосуддя, яку одностайно було схвалено.
Після цього Вища рада правосуддя розглянула питання про вибори голови ВРП. Заступник Голови Вищої ради правосуддя Вадим Беляневич вніс пропозицію обрати Головою ВРП Бенедисюка.
В результаті, шляхом таємного голосування 17 голосами «за» головою Вищої ради правосуддя обрано Ігоря Бенедисюка.
У повідомленні ВРП додається, що член Вищої ради правосуддя, суддя Вищого господарського суду України Бенедисюк Ігор Михайлович був обраний головою Вищої ради юстиції 9 червня 2015 року.
5 січня 2017 року набрав чинності Закон України від 21 грудня 2016 року № 1798-VIII «Про Вищу раду правосуддя», який визначає статус, повноваження, засади організації та порядок діяльності Вищої ради правосуддя. Вища рада юстиції зазнала реорганізації шляхом перетворення у Вищу раду правосуддя.
Пунктом 10 розділу ІІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону передбачено, що Голова Вищої ради юстиції, його заступник набувають статусу та здійснюють повноваження відповідно Голови Вищої ради правосуддя, його заступника, визначені цим Законом, до закінчення строку, на який вони були обрані.
Таким чином, строк повноважень Бенедисюка Ігоря Михайловича як Голови Вищої ради правосуддя спливав 9 червня 2017 року.


з посиланням на: nikorupciji.org
©  Україна
     м.Київ
     2015 р. - 2018 р.