ГОЛОВНІ НОВИНИ

Четвер,
18 жовтня
2018 року
    Україна перед виборами: українські та німецькі експерти прокоментували ситуацію

   З посиланням на укрінформ інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   На Україну наступного року чекають подвійні вибори, що є додатковим викликом для країни, яка проводить реформи в умовах війни; проте поступ на шляху модернізації не повинен гальмуватися.
   Про це говорили представники політичних структур, економіки, медіа та громадянського суспільства України та Німеччини у ході 14-й річної конференції Київського Діалогу, присвяченої темі «Україна перед виборами 2019 року – Регіони у фокусі», яка пройшла в Берліні, повідомляє кореспондент Укрінформу.
   “У Німеччині є очікування, що ці вибори засвідчать незворотність європейського вибору, який був заявлений на Майдані. Підтвердження, що Україна є надійним партнером і виконує зобов'язання, які випливають з підписаних з ЄС домовленостей”, - сказав агентству, підсумовуючі роботу конференції, виконавчий директор Міжнародного Фонду «Відродження» Олександр Сушко.
   За його словами, очевидно, що є очікування на більш активне проведення реформ; очікування на формування стабільного уряду після виборів, очікування надійного, передбачуваного керівництва держави. Сушко “не відчув”, що німецька партнери мають симпатію до когось з кандидатів. Водночас вони цікавляться молодими партіями, які готують молодих політиків. Утім, це є перспектива більш віддаленого майбутнього, не 2019 року. Тим, хто вже набрав певної популярності, німецькі експерти радять зосередитися не стільки на виборах у Верховну Раду, скільки на місцевих виборах 2020 року.
   Що стосується нормалізації на сході, то Сушко звернув увагу на те, що українці і німці “не завжди однаково розуміють фундаменти конфліктів”. Український конфлікт, в основі якого лежить не питання території, а примушування з боку Росії слідувати її “світобаченню”, відрізняється від інших, отже інструменти врегулювання, які застосовувалися в інших країнах, у нас можуть не спрацювати. В уявленні Росії не має місця для незалежної України, тому жодна модель, що стосується Криму чи Донбасу, не розв”яже конфлікту в цілому, переконаний експерт.
   Протягом двох днів учасники обговорювали те, як передвиборча кампанія впливає на співпрацю між громадськими організаціями, парламентом та адміністраціями на регіональному рівні, який вплив має регіональна еліта, та які засоби має громадянське суспільство, щоб ефективно її котролювати, які зміни принесла децентралізація, які демократичні рухи та партії відіграватимуть важливу роль у 2019/20 роках; на якому етапі перебуває розгляд злочинів на Майдані; наскільки успішними є реформи та боротьба з корупцією в регіонах, що прямо чи опосередковано найбільше постраждали від війни, та що перешкоджає їх розвитку; від яких відправних точок відштовхується міжнародна політика для посилення демократичного розвитку в Україні.
Середа,
17 жовтня
2018 року
   Сьогодні - Міжнародний день боротьби за ліквідацію бідності

   З посиланням на укрінформ інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   17 жовтня відзначають Міжнародний день боротьби за ліквідацію бідності.
Історія проведення Міжнародного дня боротьби за ліквідацію бідності починається 17 жовтня 1987 року. Того дня понад сто тисяч людей зібралися на площі Трокадеро в Парижі, де в 1948 році була підписана Загальна декларація прав людини, щоб віддати данину пам'яті жертв бідності, насильства і голоду.
   Присутні заявили, що бідність є порушенням прав людини, і підтвердили необхідність спільними зусиллями добиватися дотримання цих прав. Відповідні заяви були вибиті на пам'ятному камені, відкритому в той день.
   З того часу кожного року люди різних рас, переконань, станів і соціального походження збираються 17 жовтня, щоб підтвердити незмінність своєї позиції і продемонструвати солідарність з незаможними. Такі ж пам'ятні камені були відкриті в багатьох країнах світу, і вони є місцем збору для проведення Дня. Один з таких каменів знаходиться в саду Центральних установ ООН, і саме біля нього проводиться щорічна урочиста церемонія організована Секретаріатом ООН в Нью-Йорку.
   Тема Міжнародного дня боротьби за ліквідацію бідності у 2018 році – «Спільна робота з найбільш вразливими верствами населення на благо створення інклюзивних спільнот для забезпечення прав і гідності для всіх». Вона вказує на важливість захисту прав людини, особливо вразливих верств населення, та взаємозв'язок забезпечення прав і свобод громадян і боротьби з бідністю.
   Серед спеціалістів на сьогодні існує декілька підрахунків бідності. Приміром, Всесвітній банк встановив, що нині міжнародна межа бідності становить 1 долар 90 центів на день. Нині на цю суму живе близько 10% населення планети, і майже половина найбідніших людей проживає в країнах Африки.
Вівторок,
16 жовтня
2018 року
   Клімкін обговорив зі Столтенбергом розблокування комісії Україна-НАТО

   З посиланням на укрінформ інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   Міністр закордонних справ України Павло Клімкін зустрівся з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі.
   Про це повідомляється на Twitter-сторінці Української міссії у НАТО.
   "Сьогодні міністр закордонних справ України П.Клімкін зустрівся з Генеральним секретарем НАТО Є.Столтенбергом у штаб-квартирі Альянсу", - йдеться у повідомленні.
Як повідомляє прес-служба місії, у ході зустрічі сторони обговорили спільні виклики безпеки, з якими стикаються держави-члени НАТО і Україна, зокрема безпекову ситуацію у Чорному і Азовському морях.
   При обговоренні напрямів практичної взаємодії Клімкін звернувся до Столтенберга з проханням активізувати роботу Трастових фондів НАТО, покликаних сприяти зміцненню безпеки складів боєприпасів в Україні, що є особливо актуальним у світлі останніх подій у м. Ічня на Чернігівщині.
   Також політики обмінялися думками щодо діяльності робочих механізмів особливого партнерства України з НАТО, зокрема засідань Комісії Україна-НАТО на міністерському рівні.
   За оцінками Столтенберга, розблокування роботи Комісії залежить від домовленостей між Україною та Угорщиною в питанні забезпечення мовних прав угорської меншини, зокрема від повного виконання рекомендацій Венеціанської комісії щодо імплементації Закону України про освіту.
   Глава МЗС в свою чергу наголосив, що метою України залишається гарантування жителям Закарпаття рівних прав, створення умов для їх повноцінного розвитку як громадян України, підтримки їхніх мов, традицій та культури.
   Як відомо, 15-16 жовтня глава МЗС України перебуватиме у Брюсселі та Люксембурзі для участі у IX Міністерському засіданні ініціативи "Східне партнерство" та проведення зустрічей з представниками інституцій ЄС та НАТО.
П'ятниця,
12 жовтня
2018 року
   Патріарх Філарет особисто привітав Президента з рішенням Синоду Вселенського Патріархату

   З посиланням на укрінформ інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   Предстоятель Української православної церкви (Київський патріархат), патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет особисто привітав Президента Петра Порошенка із рішенням Синоду Вселенського Патріархату.
   Про це повідомляє прес-служба Глави Української держави
   «Я Вас поздоровляю з першою перемогою», - сказав Патріарх Філарет Главі держави під час зустрічі.
   «Я хочу Вам особисто подякувати, тому що завдяки Вашій наполегливості, завдяки Вашій мудрості ми досягли цього. Бо і попередні президенти також працювали, але не досягли. А Ви досягли цієї нашої загальної мети», - підкреслив Філарет.
   Президент наголосив, що сьогодні історичний день. «Історичний день не у вимірі року чи десятиліття. Історичний день у вимірі 1030-річчя хрещення нашої землі і нашої країни України-Руси. Довгих 332 роки Україна та українська церква чекала автокефалію. І сьогодні це рішення прийнято щодо автокефалії і продовжується процес надання Томосу», - зазначив Петро Порошенко.
   Глава держави наголосив, що сьогодні Синод прийняв рішення з дуже важливих питань, які допоможуть Україні створювати єдину помісну православну автокефальну церкву.
   «Я вважаю, що є декілька дуже важливих дат в історії України. Це і дата проведення референдуму у 1990 році, коли великою волею українського народу було обрано незалежність. Це і дата 24 серпня, коли відродилася Українська держава. Я думаю, що дуже важлива і назавжди увійде в історію України дата 11 жовтня. Дата, коли українській церкві повернуто автокефалію», - підкреслив Петро Порошенко.
   Він додав, що буде радий, коли кожен українець зрозуміє велич сьогоднішньої події.
   Петро Порошенко також наголосив, що поясненням його активної участі в процесії отримання автокефалії Української Церкви є розуміння того, що це надзвичайно важлива частка процесу державотворення. «Українська незалежність без наявності помісної автокефальної церкви, коли церква буде п’ятою колоною сусідньої держави, є не повна незалежність. Це є залишок колоніального статусу. І лише той факт, що Україна зараз, саме сьогодні 11 жовтня, отримала автокефалію є завершенням формування незалежності дуже великої держави Україна. Найбільшої за територією держави в Європі», - сказав Президент.
   «Я Вас вітаю із сьогоднішньою подією. Сьогодні насправді дуже щасливий день для всіх віруючих, для всіх християн, для всіх православних і для всіх українців. Господь почув наші молитви», - сказав Президент.
   В свою чергу, Патріарх Філарет ще раз поздоровив Президента і український народ з цією важливою для України датою – прийняттям рішення про автокефалію Української Православної Церкви. «Це епохальне рішення», - сказав він.
   «Тому що українська церква ніколи не була автокефальною. Вона мала широкі права за київських князів, але знаходилась у складі Константинопольського патріархату. А потім попала у російську неволю і теж була невільною. У ХХ столітті, коли виникла Українська Народна Республіка, нібито відродили українську автокефальну церкву, але тут же вона і загинула», - сказав Патріарх Філарет та зауважив, те що зараз відбувається – це вперше за 1030 років.
   Водночас Предстоятель УПЦ зазначив, що потрібно буде ще здійснити відповідні кроки. «Я думаю, що ми досягнемо і більшого – створимо єдину українську православну церкву. Але створимо її на вільних засадах, без насилля і без будь-якого тиску, добровільно», - підкреслив він.
Четвер,
11 жовтня
2018 року
   Екзарх Даниїл про томос Україні: «думаю, що буде щось позитивне»

   З посиланням на уніан інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   Екзарх Вселенського патріарха, архієпископ Даниїл Памфілійський зі США, який перебував в Києві у межах підготовки до надання автокефалії українській православній церкві і разом зі своїм колегою звітує з цього питання на засіданні Синоду Константинопольського патріархату, висловив сподівання на позитивне рішення щодо надання томосу Україні.
   Він додав, що обговорення у Стамбулі триває, і припустив, що офіційне рішення може бути ухвалене до кінця дня, повідомляє "Радіо Свобода".
   «Доповідь пройшла чудово, ми провели зустріч із патріархом, а сьогодні зранку продовжуємо. Надіємося, що до кінця дня буде офіційне повідомлення. Доповідь була сприйнята чудово. Я думаю, всі були зацікавлені українським питанням, було багато питань і відповідей. Так що думаю, що буде щось позитивне. Буде ще продовження доповіді і обговорення. Думаю, за кілька годин ви почуєте результати», – сказав архієпископ Даниїл.
   11 жовтня – третій і останній день триденного засідання Синоду.
   Як повідомлялося, 9 жовтня у Стамбулі розпочалося засідання Синоду Константинопольського патріархату, на якому можуть затвердити томос щодо автокефалії української православної церкви. Засідання Синоду триватиме з 9 по 11 жовтня. Воно проходитиме за зачиненими дверима, а його порядок денний офіційно не повідомляється.
   Довідка. 17 квітня на зустрічі з лідерами парламентських фракцій президент Петро Порошенко заявив, що він та ієрархи УПЦ КП та УАПЦ вирішили офіційно звернутися до вселенського патріарха Варфоломія I з проханням про надання автокефалії православній церкві в Україні та просять парламент підтримати це звернення.
   19 квітня Верховна Рада ухвалила постанову про підтримку звернення президента, яке 22 квітня було прийнято до розгляду синодом Вселенського патріархату.
   3 вересня Порошенко повідомив, що Вселенський патріархат ухвалив рішення надати державам право на створення помісної церкви без урахування позиції Москви.
Середа,
10 жовтня
2018 року
   У Києві до Дня захисника України пройде фестиваль “Історія:UA”

   З посиланням на укрінформ інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   У Києві 13 жовтня до Дня захисника України пройде масштабний фестиваль “Історія:UA”.
Про це на прес-конференції в Укрінформі повідомив голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович.
   “Ми прекрасно розуміємо: для того, щоб минуле було популярним, воно повинно бути цікавим. Тому і започаткували фестиваль під назвою “Історія:UA”, на якому демонструємо, як цікаво можна розповідати українську історію. Сам фестиваль було започатковано минулого року, він відбувся у Києві. Цьогоріч ми зробили його і у Запоріжжі. У Києві він відбудеться до Дня захисника - 13 жовтня”, - сказав В'ятрович.
   Урочисте відкриття цього фестивалю у Києві заплановане на 12:00 у парку ім. Тараса Шевченка. Партнерами фестивалю виступили КНУ ім. Т. Шевченка, Центр досліджень визвольного руху та ГО “Експертний корпус”.
   У рамках фестивалю відбудуться численні презентації, лекції відомих істориків, книжкові виставки, дитячий майданчик, де працюватиме і “польова пошта”, а також концерт українських зірок та лазерне шоу.
   За словами В'ятровича, лекційні заходи і презентації в рамках фестивалю відбуватимуться в аудиторіях історичного факультету КНУ ім. Т. Шевченка (Червоний корпус), а інша частина заходів - у парку ім. Шевченка неподалік.
   “Ми спільно з Інститутом національної пам'яті будемо презентувати на фестивалі чудовий проект арт-плакатів “Військова еліта Української революції 1917-21 рр.”, присвячений осучасненим образам наших героїчних командирів армії УНР. Зокрема, будуть представлені і зображення Петра Болбочана, Христини Сушко, Євгена Коновальця, Василя Тютюнника”, - зазначила представниця "Експертного корпусу" Тетяна Швидченко.
   За її словами, на фестивалі також буде презентовано Мілітарний атлас Києва “1918: переможні бої”, у якому повідомляється про боротьбу за український Київ сто років тому. “Тут на карті можна буде побачити місця, де відбувалися ключові переможні битви січня 1918-го року в Києві, дізнатися про розташування найдієвіших частин Армії УНР і навіть місця проживання бойових командирів українського війська”, - наголосила Швидченко.
   В'ятрович уточнив, що Український інститут національної пам'яті також презентує на фестивалі кілька новинок: дитячу настільну гру “УПА - відповідь нескореного народу”, книгу “Усна історія російсько-української війни”, присвячену бійцям добровольчих батальйонів, та проект “Відеоісторія” (теми “Як творилася держава. Українська революція 1917-21 рр.” та “За що боролася УПА”).
   Фестиваль завершиться заключним концертом за участю гуртів “Тінь Сонця”, “Тартак” і учасників проекту “Пісні війни” - дуетів відомих артистів та учасників бойових дій.
   Окремо перед виступом гурту “Тартак” на стіні Червоного корпусу КНУ ім. Шевченка глядачі зможуть побачити світлове лазерне шоу “Історія українського війська”.
   Інформаційні партнери фестивалю “Історія:UA” - Укрінформ, Суспільне:UA, “Еспресо TV”, Радіо “Свобода”, “Громадське радіо”, Радіо “Країна FM”, Главком, Депо, Газета по - українськи, Історична правда, Україна молода.
   Символічним днем створення УПА вважається 14 жовтня 1942 року. Цього ж дня Україна відзначає державне свято - День захисника.
Вівторок,
09 жовтня
2018 року
   Вибухи під Ічнею: Ми попереджали про наслідки й вони відбулися — комітет ВР

   З посиланням на укрінформ інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   Секретар Комітету з питань національної безпеки і оборони вважає недоцільним скликати засідання для розгляду ситуації через вибухи на арсеналі в Ічні через те, що не були виконані рекомендації комітету, який відбувся рік тому у зв'язку із вибухами на складах Міноборони.
   «Я вважаю, що комітету нема чого ще раз збиратися, тому що не виконані рекомендації комітету, який відбувся рівно рік тому», - зазначив Вінник.
   Він нагадав, що у жовтні 2017 року комітет рекомендував звільнити відповідальних за охорону військових складів, розосередити озброєння та військову техніку, підвищити рівень захищеності небезпечних об'єктів зберігання боєзапасу ЗСУ.
   «Ми попереджали про наслідки - вони відбулися», - зазначив секретар комітету.
   Коментуючи можливі причини вибухів на арсеналі в Ічні, він зазначив, що їх може бути декілька.
   «Причин може бути скільки завгодно, якщо арсенал знаходиться в такому жалюгідному стані, починаючи від диверсійних, російських спецслужб, закінчуючи побутовими речами», - сказав депутат.
   Він додав, що наразі немає інформації щодо того, чи буде голова комітету Сергій Пашинський збирати позачергове засідання комітету для розгляду ситуації із вибухами в Чернігівській області.
   За останні п'ятнадцять років це вже чотирнадцятий випадок вибухів на складах боєприпасів і шостий від початку агресії Росії.
   Рік тому, 26 вересня 2017 року, на території військового складу Міністерства оборони у Калинівці, що на Вінничині, сталася пожежа, яка спричинила детонацію боєприпасів. Через надзвичайну ситуацію з небезпечної зони були евакуйовані понад 30 тис. місцевих жителів. Унаслідок НС постраждали дві особи. Вибухи припинилися вранці 28 вересня. За тиждень до цього, на складах боєприпасів у районі села Новоянісоль на Донеччині, сталася пожежа та почали вибухати снаряди.
   23 березня 2017 року в місті Балаклія Харківської області на території військового арсеналу Міноборони виникла пожежа з подальшою детонацією боєприпасів та розльотом вибухонебезпечних предметів за межі арсеналу. Із зони ураження навколо артскладів було евакуйовано близько 36 тисяч осіб. Зруйновано 392 будівлі. 24 березня пожежу загасили.
   У 2015 році горіли склади боєприпасів у селищі Преображенка, що на Херсонщині та у Сватовому Луганської області.
   27 серпня 2008 року біля міста Лозова Харківської області під час пожежі на арсеналі Збройних сил здетонували боєприпаси. Через вибухи  пошкоджені будівлі та споруди 16 підприємств, установ та організацій району. З території військового містечка  евакуйовані близько 7 тис. людей. Матеріальні збитки від вибухів  оцінені в 3 млрд грн.
   У Новобогданівці, що у Запорізькій області, військові склади горіли тричі. 6 травня 2004 року від вибухів загинули п'ятеро людей, населення 11-ти населених пунктів евакуювали, пожежу гасили майже 2 тижні. 23 липня 2005 року все повторилося. Від поранень померла одна людина, п'ятеро були поранені. 19 серпня 2006 року  загорілося близько 3 га території складу, знову вибухнули снаряди. Були евакуйовані 1,5 тис. місцевих жителів, 4 тис. осіб поміщені в укриття. Поранення отримали чотири людини.
Понеділок,
08 жовтня
2018 року
   В Украине отмечают День юриста

   Со ссылкой на Судебно-юридическая газета информационно-правовой журнал "СПЕЦИАЛЬНЫЙ КОММЕНТАРИЙ" сообщает:   Сегодня, 8 октября, юристы Украины отмечают свой профессиональный праздник — День юриста.
   Профессия юриста играет важную роль в украинском обществе, ведь именно на юристов возлагаются надежды и задачи утверждения принципа верховенства права, усовершенствования украинского законодательства, усиления правовых гарантий защиты разных слоев населения и повышения правосознания и правовой культуры украинцев.
   Юристы — это люди, которые посвятили свою жизнь служению закона, а День юриста — прекрасный повод поздравить стражей закона с их праздником.
   В календаре Украины этот праздник появился согласно Указу №1022/97 от 16 сентября 1997 года Президента Украины Леонида Кучмы. Днем празднования было выбрано 8 октября и с тех пор отмечается в этот день ежегодно.
   День юриста празднуют все хранители закона — судьи, следователи, прокуроры, нотариусы, юрисконсультанты и адвокаты.
П'ятниця,
05 жовтня
2018 року
   У Раді сьогодні складатиме присягу новий склад ЦВК

   З посиланням на укрінформ інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   Верховна Рада сьогодні, 5 жовтня, проведе церемонію складання присяги новообраними членами Центральної виборчої комісії та годину запитань до уряду.
   Про це йдеться у порядку денному Ради.
   Першим питанням планується присяга, далі - година запитань до уряду і оголошення депутатських запитів.
   Окрім цього, у порядку денному розгляд у першому читанні проекту закону №4186, яким пропонується закріпити гарантії підвищення спортивної майстерності молоді у вигляді звільнення від занять для підготовки і участі у всеукраїнських та міжнародних спортивних змаганнях та можливості навчання відповідно до індивідуальних планів та графіків для студентів, учнів професійно-технічних навчальних закладів денної форми навчання, які беруть участь у всеукраїнських та міжнародних спортивних змаганнях.
   Іншим проектом постанови №5576 пропонується внести зміни до постанови “Про призначення у 2016 році іменних стипендій Верховної Ради України для найталановитіших молодих учених”.
   Як повідомлялося, згідно із законом про ЦВК член комісії перед вступом на посаду складає на пленарному засіданні Верховної Ради України присягу. Особа, яка склала присягу, ставить свій підпис під текстом присяги.
   Відмова члена Комісії скласти присягу тягне за собою скасування парламентом рішення про його призначення. Комісія є повноважною з моменту призначення на посаду та складення присяги не менш як двома третинами її складу.
   Парламент 18 вересня збільшив склад Центрвиборчкому з 15 до 17 осіб.
   20 вересня депутати звільнили 13 членів комісії через завершення строку їх повноважень і призначила 14 нових членів комісії.
   4 жовтня парламент достроково припинив депутатські повноваження Ірини Єфремової та Тетяни Юзькової, які були обрані до оновленої ЦВК.
Четвер,
04 жовтня
2018 року
   Сьогодні - День початку космічної ери людства

   З посиланням на укрінформ інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   Традиційно, 4 жовтня, у світі відзначають День початку космічної ери людства та Міжнародний день захисту тварин.
   Сьогодні, в День початку космічної ери людства, розпочинається й триватиме до 10 жовтня Всесвітній Тиждень Космосу. Всесвітній тиждень космосу є щорічною подією, яка відзначається в період з 4 по 10 жовтня. Проводиться згідно з резолюцією ГА ООН від 6 грудня 1999 року в ознаменування внеску космічної науки і технологій у поліпшення умов життя людини на Землі. Подія приурочена до успішного запуску першого в світі штучного супутника Землі (керівником проекту був наш співвітчизник Сергій Павлович Корольов), який був виведений на орбіту 4 жовтня 1957 року, а також до набрання чинності 10 жовтня 1967 року Договору про принципи діяльності держав з дослідження і використання космічного простору, включаючи Місяць та інші небесні тіла. Україна приєдналася до цього Договору 22 травня 1967 року. Тема цьогорічного тижня космосу - «Космос об'єднує світ» - покликана привернути увагу до освоєння космічного простору в якості фактора, що об'єднує все людство.
   Разом з тим, сьогодні відзначають Міжнародний день захисту тварин, який покликаний звернути увагу людства не лише на власні проблеми, але й згадати про інших мешканців планети. Відзначається за рішенням Міжнародного конгресу прибічників руху захисників природи, що проходив у 1931 році у Флоренції.
   Дата проведення Всесвітнього дня захисту тварин обрана не випадково – 4 жовтня католики вшановують пам’ять святого Франциска Ассізького (1181–1226), одного з найулюбленіших католицьких святих, покровителя тварин. Саме Франциска вважають одним із фундаторів такого вчення як екологічна етика. Він був унікальною людиною: попри те, що вважав своїм покликанням «оплакувати страждання Христа» і попри власні фізичні страждання наприкінці життя, Франциск до останнього зберігав унікальну свіжість погляду на світ і відповідно, поетичне до нього ставлення.
   Його братня любов до всього живого є важливою складовою його гімнів. Для Франциска все довкілля було Божим творінням, братами і сестрами, однією єдиною сім’єю і все поєднувалося Божою любов’ю. У цей день різні товариства з захисту прав тварин проводять акції у багатьох країн світу, закликаючи людей відмовитися від споживацького та жорстокого ставлення до «братів наших менших», починаючи з домашніх тварин й закінчуючи рідкісними й екзотичними представниками дикої природи.
Середа,
03 жовтня
2018 року
    У Мінську назвали ім'я можливого наступника Кучми на переговорах щодо Донбасу

   З посиланням на уніан інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   Останні переговори тристоронньої контактної групи в Мінську відбулися за  участі екс-президента України Леоніда Кучми.
   Він зупиняє свою діяльність через досягнення 80-річного віку, йдеться в сюжеті ТСН.
   До журналістів Кучма по завершенні перемовин так і не вийшов, імені можливого наступника він не оголошував. Натомість на прес-конференції спеціальний представник ОБСЄ Мартін Сайдік оголосив, що українська делегація повинна отримати нового керівника. "Хтось має бути керівником української делегації. З ним завжди Руслан Демченко", - розповів Сайдік.
   Демченко відомий, як дипломат і радник президента Петра Порошенка. Він працював і в Адміністрації Президента за часів Кучми. На думку оглядачів, зміна керівника делегації на переговори в Мінську не вплине. Наступний їх раунд запланований через два тижні – на 16 жовтня.
   2 жовтня в Мінську відбулося засідання тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі. Воно стало останнім для екс-президента Кучма в якості голови української делегації. Кучма подякував учасникам переговорів, а також білоруській стороні, котра приймає та організовує процес.
Вівторок,
02 жовтня
2018 року
   Порошенко підписав закон про ратифікацію оборонної угоди з Польщею

   З посиланням на укрінформ інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   Президент Петро Порошенко підписав закон щодо ратифікації угоди між Україною та Польщею у сфері оборони.
   Про це повідомляє прес-служба глави держави.
   “Президент Петро Порошенко підписав Закон України “Про ратифікацію Генеральної угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Польща про співробітництво у сфері оборони”, - ідеться в повідомленні.
   Зазначається, що реалізація документа створює передумови для розвитку українсько-польської співпраці у сфері оборони.
   В АП також розповіли, що угода передбачає взаємодію двох країн у питаннях обміну інформацією, демонстрації озброєння та військового обладнання, спільних військових наукових програм, двосторонніх та багатосторонніх військових навчань, військових культурних заходів та змагань тощо.
   Як повідомлялося, Верховна Рада 6 вересня ратифікувала Генеральну угоду між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Польща про співробітництво у сфері оборони. За відповідне рішення проголосували 247 народних депутатів.

Понеділок,
01 жовтня
2018 року
   Сьогодні відзначають Міжнародний день людей похилого віку

   З посиланням на укрінформ інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   З ініціативи ООН 1 жовтня у світі відзначається Міжнародний день людей похилого віку.
   Дата покликана привернути увагу суспільства до проблеми упередженого ставлення стосовно літніх людей і зруйнувати стереотипи, пов’язані з їхнім життям.
   Упереджене ставлення до літніх людей – данина досить  поширеному уявленню про те, що ігнорування і дискримінація літніх людей – соціально прийнятне явище. В тій чи іншій формі воно існує в усіх країнах світу, що знаходить вираження в громадській думці, на державному рівні, а також у засобах масової інформації. Це призводить до знецінювання ролі людей похилого віку і виключення їх з громадського життя.
   Люди похилого віку зіштовхуються з дискримінацією в суспільстві, на роботі, в транспорті, медичних закладах. Це певною мірою перешкоджає реалізації їхнього потенціалу і негативно впливає на здоров’я, самопочуття і добробут. Унаслідок цього вони не можуть реалізувати свої права повною мірою і внести посильний внесок в культурне, соціально-економічне і політичне життя суспільства.
   Згідно з міжнародною класифікацією, людиною похилого віку вважається особа, яка досягла 65 років. Таких людей в усьому світі близько 700 мільйонів, а це майже кожна десята людина на Землі.
   За даними ООН, до 2050 року число тих, кому за 60, сягне 2 мільярдів людей. В Україні налічується 6,9 млн громадян віком від 65 років. На думку експертів, зростання числа літніх людей у світі свідчить про поліпшення якості життя в цілому, що саме по собі є значущим досягненням. Попри це, у багатьох країнах, що розвиваються, старіння, як і раніше, пов’язане зі слабкою соціальною захищеністю і падінням рівня доходів.
   У світових рейтингах за рівнем життя літніх людей Україна традиційно посідає одне з останніх місць. І щороку ці показники все нижчі і нижчі. Найкомфортнішими для людей поважного віку є Швейцарія, Скандинавські країни, Німеччина та Канада.
   Україна як повноправний член ООН підтримала ініціативу міжнародного співтовариства і також відзначає сьогодні День людей похилого віку. Рішення про щорічне відзначення в Україні Міжнародного дня громадян похилого віку та створення належних умов соціального захисту пенсіонерів, інвалідів, одиноких непрацездатних громадян затверджено урядовою постановою від 26 вересня 1997 року «Про щорічне відзначення Міжнародного дня громадян похилого віку».

©  Україна
     м.Київ
     2015 р. - 2018 р.