ГОЛОВНІ НОВИНИ

П´ятниця,
20 квітня
2018 року
   Гройсман розповів про проблеми з обслуговуванням зовнішніх боргів

   З посиланням на укрінформ інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман наголошує, що нині держава має певні складнощі в обслуговуванні зовнішніх боргів.
Про це він сказав під час години запитань до уряду у Верховній Раді, повідомляє кореспондент Укрінформу.
   "Ми маємо серйозні проблеми з точки зору обслуговування зовнішніх боргів. Не ми їх брали, але ми з вами маємо їх обслуговувати. І ми маємо їх повертати. Наш обов’язок - не перекладати це на плечі рядових українців, а наповнювати український бюджет, робити все для того, щоб люди відчували, що у їхніх кишенях стає більше грошей і за них вони можуть купити більше, ніж коли-небудь", - сказав Гройсман.
   За його словами, з 2007 по 2013 рік державний борг України зріс на 46 млрд доларів – до 60 млрд доларів. "46 мільярдів були запозичені ззовні, але ні Україна, ні українці цього не відчули", - підкреслив Прем’єр-міністр.
  Гройсман закликав Раду консолідуватися заради вирішення цієї та низки інших актуальних проблем.
Четвер,
19 квітня
2018 року
Гройсман братиме участь у парламентських виборах-2019

З посиланням на укрінформ інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:


Прем’єр-міністр Володимир Гройсман має намір брати участь у чергових виборах до Верховної Ради та привести у владу людей, відданих державі.
Про це він сказав під час зустрічі з представниками регіональних ЗМІ, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Я хочу боротись за Україну і буду брати участь у чергових парламентських виборах. Також я хочу привести із собою відданих людей, які конкретними рішеннями та кроками будуть змінювати Україну", - сказав Гройсман.

Водночас він наголосив, що нині немає підстав проведення дострокових виборів.

Як повідомляв Укрінформ, глава уряду вже заявляв про наміри брати участь у наступних парламентських виборах 2019 року.

Але тоді Гройсман не уточнив, балотуватиметься він самостійно чи у складі якоїсь політичної сили. Згодом він заявляв, що не планує приєднуватися до жодної політичної сили.
Середа,
18 квітня
2018 року
   Аваков обговорив у Держдепі протидію будівництву "Північного потоку – 2"

   З посиланням на укрінформ інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков під час зустрічей в Державному департаменті США обговорив з американською стороною спільні зусилля з протидії будівництву російського газопроводу "Північний потік – 2".
Про це він розповів у вівторок, перебуваючи з візитом у Вашингтоні.
   "Під час візиту у мене відбулися зустрічі в Державному департаменті США", - зауважив український міністр.
   Він уточнив, що мав розмови, в тому числі, з помічником держсекретаря США з питань Європи та Євразії Вессом Мітчеллом.
   "Я подякував американській стороні за тверду позицію в питанні "Північний потік – 2", по цьому "альтернативному" газопроводу, яким (Росія – ред.) намагається задушити Україну зараз", - підкреслив український урядовець.
   У цьому зв'язку він поінформував, що під час зустрічі було обговорено питання, "як у взаємодії з нашими американськими партнерами не допустити будівництво цього газопроводу".
   Аваков, крім того, повідомив, що Президент України Петро Порошенко давав "певні доручення" йому в контексті переговорів по газопроводу.
   "Я це передав американській стороні, й дуже задоволений позицією по цьому питанню", - зауважив міністр. Він пояснив, що обговорював "Північний потік – 2" з американською стороною як політична фігура, яка представляє коаліцію.
   Нагадаємо, проект російського газопроводу "Північний потік-2" є розширенням існуючої магістралі "Північний потік" в обхід України – від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини.
Вівторок,
17 квітня
2018 року
   Два года премьерства Гройсмана: успехи и недоработки

   Со ссылкой на сегодня информационно-правовой журнал "СПЕЦИАЛЬНЫЙ КОММЕНТАРИЙ" сообщает:   Два года исполнилось правительству премьер-министра Владимира Гройсмана. "Сегодня" вспомнила главные достижения и недоработки самого молодого премьера в истории Украины.

   Зарплаты и лекарства

   "Я вам покажу, что такое управление государством", — заявил Гройсман после того, как за него, тогда еще 38-летнего, проголосовали 257 нардепов.
   Подводя итоги первого года, он уже признавал: работа очень тяжелая. И вот на днях добавил:
   "За два года не было ни одного легкого дня — невероятное количество вызовов, проблемы практически в каждой сфере и постоянные противостояния".
   По данным аналитиков IMF Group, Гройсман вошел в число премьер-министров с лучшим экономическим результатам.
   "За два года средняя заработная плата в реальном выражении выросла на 22,1%, а ее долларовый эквивалент — со $193 до $300. Прирост реального ВВП с первого квартала 2016-го скромнее — 4,7%. Но добиться тут позитивных темпов при оттоке занятого населения — это уже более чем позитивный результат", — отмечают аналитики.
   Политолог Владимир Фесенко говорит, что в вопросе работы правительства особняком стоит повышение минимальной зарплаты (с 1600 до 3723 грн), коснувшееся большого числа украинцев.
   Еще одно важное достижение — осовременивание пенсий.
   "В социальном плане это наиболее запоминающееся решение. Экспертное сообщество обратило особенное внимание, что именно при этом правительстве произошел всплеск реформ: на прошлый год пришлись три большие реформы (медицинская, пенсионная и образовательная). Этого мало кто ожидал, когда Гройсман только сел в премьерское кресло", — рассказывает Фесенко.
   Эксперты напоминают, что среди достижений можно выделить также программу "Доступные лекарства", которая стартовала в апреле 2017-го. Благодаря инициативе украинцы имеют право получать бесплатно препараты от диабета, астмы и сердечно-сосудистых заболеваний. По словам Гройсмана, ежедневно программой пользуются около 8 млн человек.

   ЖКХ и доверие

   В Украинском центре экономических и политических исследований им. Разумкова обращают внимание, что индекс доверия к правительству не слишком высок.
   "36% украинцев считают деятельность правительства реформаторской. При этом достаточно граждан, которые не понимают проводимой Кабмином политики", — говорится в отчете организации.
   А экономист Александр Охрименко отмечает недоработки в вопросе реформы ЖКХ.
   "У нас 40 млрд грн долгов в ЖКХ. И я не знаю, как правительство собирается погашать эти долги. А это только денежный эквивалент — еще 30 млрд грн долгов у нас по субсидиям", — объясняет он.

   "Это уже гроссмейстерский срок"

   Фесенко считает, что два года в кресле премьер-министра — это уже гроссмейстерский рубеж.
   "У нас не так много премьеров, которые оставались на этом посту более двух лет, а рекордсменом по-прежнему остается Николай Азаров (больше трех лет). Хотя риски отставки нынешнего Кабмина все же есть. Мы живем в стране, в которой может произойти все, что угодно. Тем более что в парламентской коалиции есть люди, которые критично относятся к премьеру и постоянно поднимают вопрос отставки нынешнего правительства, — говорит эксперт. — Хотя так как отставка Гройсмана не отвечает интересам президента, я думаю, у него есть довольно высокие шансы продержаться на своем посту вплоть до выборов".
   Напомним, что на полях Киевского форума по безопасности, который прошел в минувшие выходные, министр внутренних дел Арсен Аваков подчеркнул: в ближайшее время отставки правительства не предвидится. Сам Гройсман также высказал на днях мнение, что причин для его отставки нет. В свою очередь замглавы фракции БПП в парламенте Игорь Кононенко заявил, что уже на этой неделе Гройсман отчитается перед ВР.
Понеділок,
16 квітня
2018 року
   Порошенко отреагировал на ракетный удар по Сирии

   Со ссылкой на сегодня информационно-правовой журнал "СПЕЦИАЛЬНЫЙ КОММЕНТАРИЙ" сообщает:   Президент Украины считает атаку западных союзников вынужденным шагом
   Ракетный удар США и западных союзников по военным объектам Сирии является оправданным шагом. Об этом заявил президент Украины Петр Порошенко, передает пресс-служба главы государства.
   "Рассматриваем точечный удар международной коалиции против объектов военной химической инфраструктуры режима Асада как вынужденный, но оправданный шаг. Это справедливый ответ на факт совершения жестокого преступления против человечности – химической атаки в Думе 7 апреля, унесшей жизни десятков невинных людей", – заявил Порошенко.
   Украина также призывает задействовать все возможные механизмы и инструменты ООН для предупреждения преступлений диктаторских режимов в будущем, отметил президент.
   Напомним, США, Франция и Великобритания выпустили 105 ракет во время атаки на Сирию. По объекту в районе Дамаска выпустили 76 ракет. По второй цели в провинции Хомс было выпущено 22 ракеты, причем в этом ударе участвовали все три страны. Третий объект – бункер, в котором, как утверждают США, хранилось химическое оружие, был атакован семью ракетами.
   Ранее МИД Украины уже заявлял о поддержке атаки на Сирию.
П´ятниця,
13 квітня
2018 року
НАЗК розподілило півмільярда державних коштів між шістьма партіями

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:


Національне агентство з питань запобігання корупції розподілило кошти з державного бюджету на фінансування політичних партій у ІІ кварталі 2018 року.
Про це повідомляє прес-служба НАЗК.

"Шість парламентських політичних партій отримають кошти з державного бюджету, передбачені на  фінансування  статутної діяльності партій  у IІ кварталі 2018 року", - йдеться у повідомленні.

Відповідно до рішення Національного агентства у  IІ  кварталі цього року політична партія "Партія "Блок Петра Порошенка "Солідарність" отримає кошти у сумі 32 546 214 грн, політична партія "Народний фронт" – 33 020 075 грн, політична партія "Опозиційний блок" – 14 065 605 грн, політична партія "Радикальна партія Олега Ляшка" – 11 106 858 грн, політична партія "ВО "Батьківщина" – 8 471 724 грн. 

Політична партія "Об'єднання "Самопоміч" відповідно до рішення отримає 16 365 568 грн, а також додатково 12 841 756 грн за дотримання передбаченого законодавством гендерного принципу.

"Загальна сума державного фінансування на 2018 рік, розподілена між політичними партіями, становить 513 млн 671 тис. грн", - додали у НАЗК.

У відомстві нагадали, що право на фінансування у 2018 році отримали партії, які на останніх парламентських виборах у 2014 році отримали не менше п’яти відсотків дійсних голосів виборців (пройшли до Верховної Ради).

"Після наступних парламентських виборів будуть фінансуватися усі партії, які отримали не менше двох відсотків голосів виборців", - зауважили у Національному агентстві.

Відповідні умови містяться у статті 17-3 Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання і протидії політичній корупції", а також у прикінцевих та перехідних положеннях цього закону.
Четвер,
12 квітня
2018 року
У Генпрокуратурі назвали причину обшуків в Укрзалізниці

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:


Генпрокуратура спільно із Службою безпеки проводять обшуки в офісі ПАТ "Укрзалізниця" у рамках розслідування справи щодо зловживань на підприємстві.
Про це повідомила у коментарі Укрінформу прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган.

"Працівники Генпрокуратури і Служби безпеки вилучають необхідні документи у приміщенні Укрзалізниці в рамках кримінальної справи, яка була порушена ще минулого року за фактом зловживань на підприємстві", - зазначила вона.

Сарган додала, що по завершенні слідчих дій ГПУ, у разі потреби, повідомить подробиці.

Як повідомляв Укрінформ, раніше в четвер в Укрзалізниці поінформували, що ГПУ і СБУ проводять у головному офісі ПАТ слідчі дії за раніше відкритими кримінальними провадженнями.

При цьому в Укрзалізниці запевнили, що керівництво підприємства створює всі необхідні умови для роботи представників правоохоронних органів, однак не уточнили, про які саме кримінальні провадження йдеться.

Тим часом в ГПУ раніше повідомляли, що розслідують, зокрема, кримінальну справу за фактом привласнення службовими особами ПАТ "Українська залізниця" коштів в особливо великих розмірах під час проведення у період 2015-2017 років закупівель скріплень рейкових.

У відомстві вважають, що впродовж 2015-2017 рр. Укрзалізницею укладались договори на закупівлю товарів за завідомо завищеними цінами.
Середа,
11 квітня
2018 року
Турчинов назвав ядерне роззброєння України історичною помилкою

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:


Секретар РНБО Олександр Турчинов назвав ядерне роззброєння України "історичною помилкою" і наголосив, що зупинити агресивну ядерну країну від масштабного вторгнення може лише потужна сучасна зброя стримування.
Про це він розповів в інтерв'ю виданню «Гордон», інформує у середу прес-служба РНБО.

«В умовах сучасного світу кожен має розраховувати на власні сили. На слабких не зважають, їх повчають, принижують і використовують! Тільки сильна Україна може змусити себе поважати і зважати на свої національні інтереси! Таку Україну ми повинні разом будувати», - заявив Турчинов.

Він додав, що ядерне роззброєння «було нашою історичною помилкою». «Дані нам гарантії безпеки навіть не варті паперу, на якому були написані», - наголосив секретар РНБО.

Турчинов пояснив, що поки наша країна не стала членом НАТО, необхідно розраховувати тільки на власні сили.

«Що може зупинити агресивну ядерну країну від масштабного вторгнення? Тільки потужна сучасна зброя стримування, здатна вражати ворога на будь-якій відстані. На моє особисте переконання, це завдання треба розв'язати у пріоритетному порядку. І ні в кого у світі немає ні морального, ні юридичного права не погодитися із цією позицією», - наголосив він.
Вівторок,
10 квітня
2018 року
Спецпенсії залишили тільки військовим - Мінсоцполітики

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:


Призначення усіх спецпенсій, крім військових, скасовано, а вже призначені не перераховуватимуться.
Про це заявив заступник міністра соціальної політики України Микола Шамбір, коментуючи питання призначення та виплат пенсій за спеціальними законами, інформує прес-служба Мінсоцполітики.

За його словами, одним із результатів проведення пенсійної реформи стала ліквідація спецпенсій та призначення пенсійних виплат за одними правилами та єдиною для всіх прозорою формулою.

«Ми говоримо про принципову відміну усіх спецпенсій. Разом із тим, є люди, які отримують вже призначені спеціальні пенсії, або мають право на їх призначення відповідно до перехідних положень закону. Для таких людей пенсії перераховуватися не будуть, і з часом вони самі перейдуть на єдині правила пенсійного забезпечення», - заявив Микола Шамбір.

Він також проінформував про проведення анонсованого аудиту Пенсійного фонду України вже в цьому році.

«Міжнародний аудит це комплексне питання, і воно потребує часу. Зараз готуються відповідні документи, процес визначення аудитора відбуватиметься прозоро на тендерній основі», - пояснив Шамбір.
П´ятниця,
06 квітня
2018 року
Гройсман назвав розслідування щодо ПриватБанку справою честі

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:


Доведення справи про розкрадання у ПриватБанку 150 млрд грн вкладників є справою честі для правоохоронців.
Про це під час години запитань до уряду сказав Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Сотні справ в українських судах. Це питання - справа честі, щоб довести його до завершення", - сказав Гройсман, відповідаючи на питання про розслідування розкрадання 150 млрд грн у ПриватБанку.

Він нагадав, що від імені уряду зазначеною справою займається Міністерство фінансів.

Як повідомляв Укрінформ, Національне антикорупційне бюро (НАБУ) встановило збиток у справах Приватбанку в розмірі 150 млрд грн. За словами директора НАБУ Артема Ситника, левову частину цих коштів становлять кошти, які були виведені з ПриватБанку. Це розслідування стосується топ-менеджменту ПриватБанку щодо їх можливих незаконних дій перед націоналізацією. Водночас він зауважив, що не може спрогнозувати, коли у рамках розслідування цієї справи будуть вручені підозри, оскільки це розслідування пов'язано з великою кількістю міжнародно-правових доручень.
Четвер,
05 квітня
2018 року
АТО буде завершена у травні - Порошенко

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:


Антитерористична операція на сході України буде завершена у травні, після чого, відповідно до закону про реінтеграцію Донбасу, формат АТО буде переведений у операцію Об'єднаних сил.
Про це заявив Президент України Петро Порошенко у Вінниці на прес-конференції для регіональних ЗМІ у відповідь на запитання, чи може він назвати дату закінчення АТО, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Це, на жаль, не важко, бо дата закінчення АТО буде в травні - ми переходимо до іншого формату оборони країни. Парламент підтримав мій закон про реінтеграцію Донбасу, ми запроваджуємо абсолютно нові, більш ефективні заходи застосування Збройних Сил із розширенням наших оборонних спроможностей і робимо це тому, що ми бачимо різке зростання рівня загрози на сході нашої держави", - сказав Порошенко.

Він додав, що режим АТО координувався керівництвом Служби безпеки України, а тепер керівництво буде передано Збройним Силам України.

"Вам відомо, що мною призначений (командувачем Об'єднаних сил - ред.) генерал-лейтенант Наєв, дуже досвідчений військовий, дуже рішучий, з унікальним бойовим досвідом, і формат АТО буде переведений у відповідний військовий формат", - зазначив Порошенко.

Звертаючись до журналіста, який поставив запитання, Президент припустив, що він хотів спитати, коли закінчиться війна і буде мир, і зауважив, що це питання набагато складніше.

"Я можу точно сказати: війна закінчиться нашою перемогою - я не маю з цього приводу жодного сумніву не тільки тому, що ми маємо найкращі Збройні Сили, що ми боронимо рідну землю, що українці на сьогоднішній день зруйнували всі сценарії Путіна про "Новоросію", "Малоросію", розкол держави і все таке інше. А в тому числі й тому, що з нами правда, і на Страстний тиждень можу сказати, що й Господь Бог з нами", - наголосив Порошенко.

У цьому контексті він нагадав про недавно розкриті плани створення "народних республік" у Запоріжжі, Харкові, Одесі та сценарій подій у Києві, де планувалося вбити від п'ятисот до тисячі громадян, щоб запустити хаос, і закликав  усіх українців триматися разом.
Середа,
04 квітня
2018 року
Вибори-2019 стануть випробуванням для боротьби з політичною корупцією — НАЗК

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:Майбутні президентські та парламентські вибори 2019 році стануть випробуванням для існуючої системи запобігання політичній корупції, зокрема у сфері агітаційної діяльності.
Це прогнозують в Національному агентстві з питань запобігання та протидії корупції (НАЗК).

"Майбутні президентські та парламентські вибори у березні та жовтні 2019 р. відповідно, без сумніву, стануть випробуванням для існуючої системи запобігання політичній корупції та державного фінансування політичних партій. Вже зараз, у період виборчого «затишшя», НАЗК, представники громадських організацій, активісти та небайдужі громадяни виявляють окремі маніпуляції політичних партій у сфері агітаційної діяльності", - цитує прес-служба НАЗК керівника відділу методологічної роботи Департаменту з питань запобігання політичній корупції Катерину Берднікову.

За її словами, за результатами проведеного аналізу звітів політичних партій доводиться констатувати, що одним з основних напрямів, на які партіями витрачаються кошти, є пропагандистська діяльність, що полягає у розміщенні реклами на телебаченні, радіо, у друкованих засобах масової інформації, друку газет, листівок, продукції з логотипом та інших агітаційних матеріалів.

Так, внаслідок антикорупційної реформи щодо запобігання політичній корупції встановлено чітку заборону партіям та кандидатам у депутати використовувати для проведення передвиборної агітації власні кошти чи кошти з інших джерел, у т.ч. внески з ініціативи виборців. Встановлення механізму здійснення передвиборної агітації виключно коштом виділених на забезпечення ведення передвиборної агітації коштів з Державного бюджету України та коштів виборчих фондів партій і кандидатів у депутати передбачає для учасників будь-якого виборчого процесу жорсткі обмеження фінансового контролю.

Берднікова зазначила, що поширеним є зловживання, що полягає у відображенні у звітах про надходження і використання коштів виборчих фондів на загальнодержавних та місцевих виборах значно менших обсягів коштів, що витрачені на проведення різних форм передвиборної агітації. Це зумовлено тим, що законом «Про вибори в Україні» встановлено обмеження розмірів виборчих фондів для політичної партії, кандидати в депутати від якої зареєстровані в загальнодержавному окрузі (не більше 90 тис. розмірів мінімальної заробітної плати, що становить близько 330 млн грн), а для кандидата в депутати в одномандатному окрузі – не більше 4 тис. розмірів мінімальної заробітної плати (близько 15 млн грн).

Юрист підкреслила, що проблема для суб’єктів виборчого процесу полягає в тому, що витрачання коштів з поточних рахунків виборчого фонду здійснюється в безготівковій формі, а тому є чітко контрольованим та може бути перевірено. Кожен у своїй агітаційній діяльності намагається мінімізувати офіційні витрати, щоб «влізти» у встановлені виборчим законодавством рамки, а далі доагітувати за «тіньову» готівку, наголосила вона.

Крім того, підкреслила Берднікова, кількість згадувань політпартії чи кандидата в радіоефірі майже неможливо простежити. Зокрема, невеликі регіональні радіостанції можуть на своїх FM-частотах агітувати значно масштабніше, аніж це офіційно вказує у фінансових звітах суб’єкт виборчого процесу. Прослідкувати та зафіксувати такі порушення можливо лише при фактичному прослуховуванні ефірів відповідними уповноваженими особами.

Окрему проблему також, за словами юриста, становить організація мітингів на підтримку суб’єктів виборчого процесу за участі певної частини «оплачених» мітингарів-агітаторів, які отримують кошти за активну підтримку та проведення заходів на користь партії чи кандидата. Оплата таких «агітаторів», звісно, здійснюється за готівку та ніде офіційно не відображається.

Як зазначається, серед найпоширеніших хитрощів, до яких вдаються суб’єкти виборчого процесу, є збільшення кількості встановлених зовнішніх агітаційних матеріалів. Виглядає це так: договір щодо розміщення агітації на білбордах укладається щодо 20 одиниць, а насправді розміщено 100 таких білбордів.

"Це створює можливість для суб’єкта виборчого процесу вказати значно меншу кількість коштів, витрачених на це. І навіть якщо таке порушення буде зафіксоване НАЗК, інформацію про договір та витрачені кошти на таку агітацію воно отримає від партій лише після закінчення звітного періоду, і втрата часу спричинить збіг строків давності для притягнення до відповідальності та дасть змогу уникнути покарання за порушення положень виборчого законодавства", - розповіла Берднікова.

На її переконання, однією з перешкод для розв’язання проблем, які існують у сфері запобігання політичній корупції, є недостатні людські ресурси та відсутність територіальних підрозділів НАЗК, що фактично не дає змоги контролювати дотримання вимог антикорупційного законодавства у регіонах чи місцевих виборах у віддалених регіонах.

Крім того, наголосила юрист, сьогодні існує проблема вдосконалення процедури складання протоколів про адмінправопорушення, пов’язані з корупцією, розгляду судом відповідних справ, збільшення строків накладення стягнень за порушення встановлених законом обмежень щодо фінансування політпартій.

Уваги потребує й вирішення проблеми підвищення розмірів штрафів за порушення встановленого порядку надання або отримання внесків на підтримку політичних партій від громадян.

Як відомо, контроль за дотриманням вимог щодо участі ЗМІ та інформагентств в інформаційному забезпеченні виборів та проведенні передвиборної агітації стосовно електронних (аудіовізуальних) ЗМІ здійснює Нацрада з питань телебачення і радіомовлення, а стосовно друкованих засобів масової інформації та інформаційних агентств – Держкомітет телебачення і радіомовлення.
Вівторок,
03 квітня
2018 року
Е-декларації для активістів: Антикорупційний комітет збирає екстрене засідання

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:


Голова Верховної Ради Андрій Парубій доручив парламентському Комітету з питань запобігання і протидії корупції негайно провести засідання і надати висновок щодо щодо скасування декларування для громадських активістів.
Про це він сказав на засіданні ВР, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Я даю доручення комітету під час засідання Верховної Ради України, під час виступів від фракцій, провести негайно екстрене засідання і прийняти рішення по 2-х зареєстрованих законопроектах», - сказав спікер.

Як повідомлялося, Антикорупційний комітет мав розглянути зазначені законопроекту у понеділок, 2 квітня, але засідання не відбулося через відсутність кворуму. У вівторок його також провести не вдалося.

Сьогодні ВР планує розглянути першими питаннями порядку денного блок законопроектів, зокрема № 8120 та № 8120-1 щодо відтермінування подання перших е-декларацій представниками антикорупційних громадських організацій. Водночас Петро Порошенко наполягає на ухваленні парламентом законопроекту щодо скасування електронного декларування.
Понеділок,
02 квітня
2018 року
Рішення за скаргою Луценка на Холодницького обіцяють не раніше літа

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:


До Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів надійшли скарга генпрокурора на притягнення до дисциплінарної відповідальності керівника САП Назара Холодницького.
Про це Укрінформу повідомили у комісії.

"До комісії надійшла скарга генпрокурора на Холодницького. Наразі авторозподіл має визначити, хто із членів КДКП розглядатиме дану скаргу", - зазначив співрозмовник агентства.

Надалі члену КДКП надається до місяця часу для ознайомлення зі скаргою, а також для перевірки викладеної у ній інформації. Після цього член КДКП вирішує, чи відкривати провадження за скаргою. У випадку відкриття провадження для надання пояснень запрошується особа, на яку скаржаться, і починається перевірка, яка триває два місяці, але термін її може бути продовжений до трьох місяців.

Таким чином, зазначив співрозмовник агентства, рішення у справі Холодницького може бути ухвалене влітку.

Як повідомлялося, 30 березня генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що у скарзі КДКП просить звільнити свого заступника - керівника САП Назара Холодницького.

Директор НАБУ Артем Ситник 30 березня заявив, що розслідування щодо Холодницького ініціювали після підтвердження інформації про перешкоджання керівництва САП розслідуванню справи проти мера Одеси Геннадія Труханова.
П´ятниця,
30 березня
2018 року
Труба заявляє про брак претендентів на керівні посади Держбюро розслідувань

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:На участь у конкурсі на зайняття вакантних посад у новоствореному Державному бюро розслідувань подалося мало кандидатів.
Про це повідомив у інтерв'ю "Українській правді" директор відомства Роман Труба.

"Подача документів на конкурси до ДБР проходить неефективно. Мені важко поки що розуміти причини цього. Одна з них, – це не є доконаний факт, на рівні чуток, – що один із керівників державного органу заборонив з певними погрозами брати участь у конкурсі ДБР", - зазначив він.

Труба додав, що чув про заборону брати участь у конкурсі до ДБР "не від однієї людини".

При цьому на уточнююче запитання журналістів про те, хто саме ставить палиці в колеса, Труба зазначив, "що не хоче вірити у ті чутки, про які він сказав".

"Я би не хотів далі висловлювати свої припущення, бо це будуть припущення. Але я чітко знаю, що не хочу, щоб такі речі відбувалися саме в Україні", - додав він.

Як повідомлялося, 22 лютого поточного року ДБР оголосило конкурс на зайняття 27 керівних посад у відомстві.

Уже 12 березня був оголошений конкурс на 219 посад центрального апарату ДБР.

До моменту повноцінного початку роботи ДБР кримінальні справи, підслідні цьому відомству, розслідує Генпрокуратура.
Четвер,
29 березня
2018 року
Степан Хмара заявив про готовність взяти на поруки Надію Савченко

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:


Відомий громадський і політичний діяч, Герой України Степан Хмара заявив про готовність взяти на поруки народного депутата Надію Савченко.
Відповідне клопотання озвучив адвокат Савченко Дмитро Бугай під час розгляду Апеляційним судом Києва скарги на ухвалу суду першої інстанції щодо обрання його підзахисній запобіжного заходу у вигляді арешту, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Прошу долучити дану заяву до матеріалів даної справи і при прийнятті рішення врахувати, що є клопотання про взяття на поруки моєї підзахисної Савченко Надії Вікторівни Героєм України Степаном Хмарою", - заявив Бугай.

Прокурори не заперечили проти долучення до матеріалів справи вказаного клопотання.

Сам Степан Хмара присутній у залі засідань суду і хотів пояснити, чому вирішив взяти на поруки Савченко, проте головуючий суддя зазначив, що це питання буде вирішуватися пізніше.

"Нам треба з'ясувати, чи ви тут присутні і чи ви усвідомлюєте обов'язки, які ви на себе берете і наслідки у випадку невиконання обов'язків. Думаю, вам дадуть ознайомитися з пам'яткою про права і обов'язки", - зазначив головуючий суддя Ігор Паленик.

Він сказав, що колегія суддів вирішила задовольнити клопотання захисника та долучити заяву Хмари про бажання взяти Савченко на поруки до матеріалів провадження.

Як повідомляв Укрінформ, 22 березня Верховна Рада дала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт народного депутата Надії Савченко.

Їй інкримінують вчинення дій з метою насильницького повалення конституційного ладу та захоплення державної влади, посягання на життя державного чи громадського діяча, готування до терористичного акту, сприяння терористичній організації та незаконне поводження зі зброєю, боєприпасами і вибуховими речовинами.

23 березня Шевченківський райсуд Києва обрав Савченко запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 20 травня без права внесення застави.
Середа,
28 березня
2018 року
Назначен новый глава НАПК

Со ссылкой на segodnya.ua информационно-правовой журнал "СПЕЦИАЛЬНЫЙ КОММЕНТАРИЙ" сообщает:Корчак после голосования подписала приказ о сложении с себя полномочий главы ведомства

Наталию Корчак на должности главы Национального агентства по противодействию коррупции (НАПК) сменил Александр Мангул. Его назначение поддержали четырьмя голосами, передает 112.ua.
Корчак после голосования подписала приказ о сложении с себя полномочий главы ведомства.
"Ставлю на голосование кандидатуру Александра Мангула на должность председателя НАПК на следующие два года. 4 голоса за, решение принято. Я подписываю приказ о сложении полномочий председателя НАПК, смысл которого заключается в том, чтобы считать меня сложившей полномочия председателя НАПК в связи с окончанием срока пребывания на должности без приостановления полномочий члена НАПК", – сказала она.
Наталья Корчак занимала пост главы НАПК в течение двух лет, с 28 марта 2016 года. Она была одной из первых трех членов нового агентства, выбранных конкурсной комиссией и утвержденных Кабмином на заседании 11 декабря 2015 года.

Ранее НАБУ открыло досудебное расследование о незаконном обогащении Натали Корчак – в частности, о получении заоблачных премий в 200 тыс. гривен в месяц. В свою очередь, в Специализированной антикоррупционной прокуратуре (САП) заявили, что разрешения на это расследование не давали.
Корчак так же отвергает обвинения бывшей подчиненной Анны Соломатиной, которая, в частности, заявила, что ведомство намеренно избегало проверок деклараций топ чиновников. Речь идет о десятке депутатов и нескольких министрах.
Вівторок,
27 березня
2018 року
Луценко підтвердив факт прослуховування кабінету Холодницького

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:Генеральний прокурор Юрій Луценко підтвердив, що керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького прослуховували в його робочому кабінеті.
За словами генпрокурора, цим займалося Національне антикорупційне бюро під процесуальним керівництвом ГПУ, передає "Дзеркало Тижня".

"Згідно із законодавством Генпрокуратура спільно з НАБУ проводили слідчі дії, які стосувалися, в тому числі, і керівника САП", - повідомив Луценко.

При цьому генпрокурор відмовився коментувати результати слідчих дій, а також не повідомив, чи були задокументовані які-небудь протиправні дії Холодницького.

"Тільки в результаті допитів, експертиз зможу повідомити про те, чи є ознаки кримінальних правопорушень, які зафіксовані на прослуховуючому пристрої, встановленому в кабінеті керівника САП", - пояснив Луценко.

Раніше деякі ЗМІ повідомляли з посиланням на джерела, що НАБУ і Генпрокуратура кілька тижнів прослуховували кабінет керівника САП Холодницького. Зазначалося, що обладнання для прослуховування в кабінеті Холодницького було встановлено співробітниками Національного антикорупційного бюро під процесуальним керівництвом департаменту розслідувань у сфері держслужби і держвласності Генпрокуратури і з санкції суду.

За даними ЗМІ, обладнання для прослуховування нібито було встановлено в акваріумі в кабінеті керівника САП.
Понеділок,
26 березня
2018 року
Справу на Портнова завела прокуратура, СБУ буде її лише розслідувати

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:


У СБУ справді розслідують кримінальне провадження за статтею "державна зрада" щодо першого заступника глави Адміністрації Президента часів Януковича Андрія Портнова.
Цю інформацію кореспондентові Укрінформу підтвердила речниця СБУ Олена Гітлянська.

"Кримською прокуратурою дійсно порушено справу стосовно Портнова, а СБУ буде її лише розслідувати", - сказала вона.

Раніше народний депутат Андрій Левус написав у Facebook, що СБУ розпочала провадження щодо Портнова за статтею "державна зрада". Слідчий відділ Головного управління СБУ в АР Крим уже веде досудове розслідування у справі про "державну зраду", а відповідні відомості внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Як повідомлялося, прокуратура Криму перевіряє причетність екс-чиновника Адміністрації Президента Віктора Януковича Андрія Портнова до постанови Верховної Ради Криму під час початку російської окупації півострова.

Прокурори під час засідання Оболонського суду у справі про держзраду екс-президента України Віктора Януковича оприлюднили записану 1 березня 2014 року українською розвідкою розмову між радником Президента РФ Сергієм Глазьєвим і якимось "Володимиром Андрійовичем". У розмові Глазьєв повідомив співрозмовнику, що Верховна Рада АРК має ухвалити якусь постанову, яку підготував Андрій Портнов. Він каже, що потрібно ухвалити цей документ, "щоб було зрозуміло, що не вся Україна прям-таки хоче підписувати Угоду про асоціацію з Євросоюзом".
П´ятниця,
23 березня
2018 року
Савченко снова объявила голодовку

Со ссылкой на segodnya.ua информационно-правовой журнал "СПЕЦИАЛЬНЫЙ КОММЕНТАРИЙ" сообщает:Народный депутат напомнила, как выдержала 83 дня без еды в российской неволе

Народный депутат Надежда Савченко объявила о начале голодовки. Об этом она сказала на заседании Шевченковского районного суда Киева, который избирает ей меру пресечения.
Она напомнила, как голодала в российской тюрьме и пообещала сделать то же самое в украинской.
"Я ухожу на голодовку с сегодняшнего дня и покажу еще раз всем неверующим, потому что я как и в российской тюрьме нахожусь под камерами. И только у врага есть доказательства, что я голодала 83 дня и 6 дней сухой голодовки. Такие же доказательства будут и украинской власти", – заявила Савченко.

Сторона обвинения настаивает на аресте для народного депутата без права внесения залога.

Напомним, вчера, 22 марта, в Верховной Раде генеральный прокурор Юрий Луценко обнародовал видео доказательств силовиков, как Савченко и Рубан готовили теракты в Киеве. На кадрах запечатлены встречи с офицерами ВСУ, пристрелка оружия на полигоне и переговоры относительно планов атаки на правительственный квартал в столице.
Савченко подозревается в преступлениях по ч. 1 ст. 109 (действия, направленные на насильственное изменение или свержение конституционного строя или на захват государственной власти); ч. 1 ст. 14 (подготовка к преступлению), ч. 2 ст. 28 (совершение преступления группой лиц, группой лиц по предварительному сговору, организованного группой или преступной организацией), ч. 1 ст. 109; ч. 1 ст. 14, ч. 2 ст. 28, ст. 112 (посягательство на жизнь государственного или общественного деятеля) ч. 1 ст. 14, ч. 3 ст. 258 (террористический акт); ч. 1 ст. 258-3 (создание террористической группы или террористической организации); ч. 2 ст. 28 и ч. 1 ст. 263 (незаконное обращение с оружием, боевыми припасами или взрывчатыми веществами) УК Украины.
Четвер,
22 березня
2018 року
Верховна Рада дала згоду на арешт Савченко

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:Верховна Рада надала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання і арешт народного депутата Надії Савченко.
За відповідне рішення проголосували 291 парламентаріїв, повідомляє Укрінформ.

277 депутатів погодилися на затримання і 268 - на арешт Савченко.

Раніше у четвер Комітет Верховної Ради з питань регламенту та організації роботи парламенту визнав законними, достатніми та обгрунтованими усі три подання Генеральної прокуратури щодо народного депутата Надії Савченко - про її притягнення до кримінальної відповідальності, затримання й арешт.

Генеральний прокурор Юрій Луценко 15 березня у парламенті заявив про наявність у слідства незаперечних доказів того, що Савченко особисто планувала теракт у ВР. Того ж дня він направив до парламенту подання про притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт народного депутата Савченко.
Середа,
21 березня
2018 року
Перерахунок пенсій військовим: врахують оклад, звання і вислугу років

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:Пенсіонери силових відомств отримають підвищені пенсії у квітні, але з врахуванням збільшених сум за січень-березень.
Про це заявив міністр соціальної політики Андрій Рева під час засідання уряду, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"До кінця березня уповноважені органи силових міністерств і відомств повинні завершити передачу довідок про розміри грошового забезпечення. Після отримання всіх довідок у квітні місяці цього року Пенсійним фондом буде забезпечено виплату підвищених пенсій всім військовим пенсіонерам. При цьому ті, хто отримають підвищення у квітні, одночасно отримають підвищені суми із січня по березень включно", - сказав він.

Рева підкреслив, що перерахунок пенсій військовим пенсіонерам здійснюватиметься з урахуванням трьох складових: окладу за посадою, військове або спеціальне звання, надбавка за вислугу років. У цьому зв’язку, за його словами, органами Пенсійного фонду до 2 березня надані уповноваженим органам силових міністерств і відомств списки пенсіонерів для складання довідок про розміри грошового забезпечення.

Урядовець відзначив, що загалом до цих списків включено 536 тисяч пенсіонерів силових органів.

Водночас міністр звернув увагу на те, що підвищення пенсій військовослужбовцям відбуватиметься трьома етапами. Зокрема, він зауважив, що на першому етапі, тобто з 1 січня 2018 року, пенсії для військовослужбовців та інших силовиків підвищуються в середньому на 1500 гривень; із 1 січня 2019 року - на 750 гривень, і з 1 січня 2020 року - ще в середньому на 750 гривень.

Враховуючи, що станом на 1 січня 2018 року середня пенсія військових складала 2898 гривень, тож за два роки військові пенсії зростуть майже удвічі, додав Рева.
Вівторок,
20 березня
2018 року
Посли G7 закликали скасувати е-декларації для антикорупціонерів

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:Посли країн "Великої сімки" заявили про невідповідність вимог е-декларування для антикорупційних активістів міжнародним зобов'язанням України та закликали Київ скасувати їх.
Про це йдеться у заяві послів G7 (США, Канада, Велика Британія, Німеччина, Франція, Італія, Японія), опублікованій у Twitter канадського головування групи підтримки послів "Великої сімки".

"Вимоги щодо е-декларування для антикорупційних активістів та міжнародних членів наглядових рад державних компаній не відповідають міжнародним зобов’язанням України та кращим практикам, негативно впливають на міжнародну допомогу та перешкоджають боротьбі з корупцією", - наголошується у повідомленні.

Зазначається, що G7 рішуче підтримує рекомендації Венеціанської комісії щодо скасування цих вимог та очікує на законодавче врегулювання, що дозволить виконати ці  рекомендації або відкласти застосування закону, до 1 квітня.

Як повідомлялося, у березні 2017 року Верховна Рада ухвалила зміни до закону "Про протидію корупції", згідно з якими члени антикорупційних громадських організацій зобов'язані подавати електронні декларації.

Президент Петро Порошенко 8 липня 2017 року подав на розгляд Верховної Ради проекти законів щодо скасування е-декларування для антикорупційних громадських активістів. Зокрема, це проекти законів № 6674 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення відкритості для суспільства інформації про фінансування діяльності громадських об’єднань та використання міжнародної технічної допомоги" та № 6675 "Про внесення відповідних змін до Податкового кодексу".

Процес подання е-декларацій триває до 1 квітня.
Понеділок,
19 березня
2018 року
Обыски Генпрокуратуры в "Новой почте": появилась реакция Гройсмана

Со ссылкой на segodnya.ua информационно-правовой журнал "СПЕЦИАЛЬНЫЙ КОММЕНТАРИЙ" сообщает:Владимир Гройсман поручил Министерству юстиции, Офису бизнес-омбудсмена, Офису поддержки инвестиций проанализировать случаи проведения обысков

Премьер-министр Владимир Гройсман инициировал проверку законности обысков, произошедших на предприятиях, прошедших на прошлой неделе. Об этом сообщает пресс-служба Кабмина.
"Премьер-министр Украины Владимир Гройсман поручил Министерству юстиции, Офису бизнес-омбудсмена, Офису поддержки инвестиций проанализировать случаи проведения обысков на предприятиях, прошедших на прошлой неделе, и подготовить заседание специальной комиссии, образованной в рамках мониторинга выполнения закона о защите бизнеса "маски-шоу-стоп", – говорится в сообщении.
Гройсман отметил, что на прошлой неделе состоялся ряд обысков у представителей украинского бизнеса.
"Я хочу сказать, что буду защищать легальный, официальный бизнес. Нам нужно разобраться, что происходит", – подчеркнул премьер.
Он подчеркнул, что нужно сделать выводы по каждому случаю.
"В ближайшие недели проведем заседание с целью проверки, использовалось ли давление (на бизнес)", – заявил Гройсман.

Ранее сообщалось, что Генеральная прокуратура проводила обыски в нескольких офисах "Новой Почты".
Позже пресс-секретарь генерального прокурора Лариса Сарган сообщила, что обыски в "Новой почте" в Киеве, Полтаве, Харькове и Днепре проводились по делу о неуплате налогов в особо крупных размерах.
По ее словам, сейчас идет расследование уголовного производства по признакам уголовных преступлений, предусмотренных ч.2 ст.364, ч.3 ст.212 УК Украины.
"По данным ГФС и по материалам уголовного производства, должностные лица группы родственных компаний использовали преступную схему, направленную на оказание услуг по переводу в наличные безналичных средств и по минимизации налоговых обязательств предприятий-клиентов путем формирования фиктивного налогового кредита с проведением бестоварных операций с использованием поддельных документов предприятий с признаками фиктивности, что приводило к неуплате налогов в особо крупных размерах", – сообщила Сарган.
П´ятниця,
16 березня
2018 року
   Співдоповідач ПАРЄ по Україні відвідає Київ

   З посиланням на укрінформ інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   Співдоповідач Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) з моніторингу України, депутат від Естонії, який представляє Альянс лібералів і демократів за Європу (ALDE) Еерік-Ніїлс Кросс відвідає Україну наступного тижня.
   Візит триватиме з 19 по 21 березня, повідомили Укрінформу в прес-службі ПАРЄ.
   «Увага під час візиту буде зосереджена на останніх політичних подіях, реалізації програми реформ, відносинах між правлячою більшістю та опозицією, зокрема у світлі майбутніх виборів», - повідомила прес-служба.
   Крім того, під час візиту розглядатимуться питання щодо зміни законодавчої бази для НУО, нові закони про освіту та мови нацменшин, прогрес у боротьбі з корупцією.
   Запланована зустріч співдоповідача ПАРЄ по Україні з Президентом України Петром Порошенком, міністрами закордонних справ, юстиції та освіти, Генеральним прокурором, головою Служби безпеки України, головою Центральної виборчої комісії та керівниками антикорупційних органів.
   Також заплановані візити з керівництвом та представниками українського парламенту - зі спікером Верховної Ради, представниками різних парламентських фракцій, Уповноваженим з прав людини та членами парламентських комітетів з питань запобігання корупції та з питань науки та освіти.
Четвер,
15 березня
2018 року
   Рада звільнила Гонтареву із посади голови Нацбанку

   З посиланням на zik інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   Верховна Рада сьогодні розпочала розгляд блоку кадрових питань, першим із яких є питання щодо звільнення голови НБУ Валерії Гонтаревої.
   За проголосували 342  обранці під час сесійного засідання ВРУ, яке транслює телеканал ZIK.
   Валерія Гонтарева виступила з трибуни Ради, відзвітувавши про свою роботу на посаді очільниці Нацбанку за три роки роботи. Сьогодні у сесійній залі присутній і Яків Смолій, який із травня 2017 року виконує обов’язки голови НБУ і який є кандидатом на посаду очільника національного регулятора у банківському секторі.
   Після виступу Валерії Гонтаревої нардеп від «Самопомочі» Роман Семенуха запитав очільницю Нацбанку, чому її не було на робочому місці 9 місяців; чому, знаючи про «дірки» у «Приватбанку», туди скеровували кошти на рефінансування; що вона зробила для того, щоб зупинити девальвацію гривні. Нардеп від Опоблоку Олександр Долженков заявив, що нині відбувається звільнення людини, якій вдалося здійснити свою функцію – реалізувати план із девальвації гривні.
   Нардеп Олег Ляшко зробив комплімент Валерії Гонтаревій, що та гарно виглядає, а ось гривня, заявив він, не так добре «виглядає».
   Сергій Соболєв, нардеп від «Батьківщини», заявив, що добре було б, якби звіт таких посадовців відбувався спільно із звітом від НАБУ та САП. Він нагадав про причетність компанії ICUдо виведення 1,5 млрд дол. Януковича та наголосив, що формулювання «звільнення за власним бажанням» не може бути, а слід звільнити пані Гонтареву з іншим вказанням причини та передати відповідні документи до НАБУ та САП.
   Під час голосування відставку Гонтаревої підтримали 342 депутати.
   Нагадаємо, голова Національного банку України Валерія Гонтарева 10 квітня 2017 року офіційно повідомила, що йде у відставку після майже трирічної роботи на цій посаді. Серед претендентів на посаду голови НБУ називали Смолія і голову правління «Райффайзен банк Аваль» Володимира Лавренчука. Подання на призначення на посаду голови НБУ Якова Смолія, який із травня 2017 року виконує обов’язки голови НБУ, до ВРУ надійшло від Президента 18 січня. Комітет ВРУ з питань фінансової політики та банківської діяльності рекомендував парламенту призначити Смолія на посаду голови НБУ. 

Середа,
14 березня
2018 року
   Сьогодні - День українського добровольця

   З посиланням на укрінформ інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   В Україні 14 березня відзначається День українського добровольця.
   Його встановлено рішенням Верховної Ради від 17 січня 2017 року з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості.
   Ця дата вибрана не випадково: саме 14 березня 2014 року прямо з Майдану перші добровольці вирушили на тренувальну базу у Нових Петрівцях, що під Києвом. Внесок першої хвилі добровольців важко переоцінити - саме добровольчі батальйони дали змогу провести мобілізацію і підготувати їм професійну заміну.
   Одним із перших прикладів добровольства можна вважати Запорозьку Січ – воєнізовану структуру з добровольчих батальйонів, які століттями боронили Україну.
   Інший яскравий приклад – легіон Українських Січових Стрільців, що теж формувався виключно на добровольчих засадах. Події Першої світової війни, протистояння Австро-Угорщини Росії українці вирішили використати задля втілення заповітної мрії про незалежність України. До лав УСС записалося майже 20 тисяч добровольців, але згодом австрійська влада дозволила лише 2500 воякам прийняти присягу й утворити легіон УСС. Тоді, в 1914 році, так само як і в 2014, українські добровольці нічого не мали: вони були найгірше озброєні, взуті й одягнені. Але, попри це, зажили слави як найвідважніші вояки. «З нами йшли в наступ українські добровольці. Це, мабуть, найкращий відділ із усієї Австро-Угорської армії», - йшлося в німецькому повідомленні з фронту до командування Південної Армії. Півтора року знадобилося стрільцям та австрійському командуванню, щоб офіційно оформити українських добровольців як окрему бойову одиницю – полк УСС.
   Саме тоді на західноукраїнських землях розпочався і потужний волонтерський рух – по суті, місцеве населення одягало й годувало українських добровольців, надсилало на фронт так звані «любистки» – спеціальні посилки-пакунки.
   Під час Другої світової війни добровольці знову першими стали на захист Вітчизни.
   Та найновіший приклад – це Революція гідності та початок воєнних дій на сході України. В ті дні тисячі звичайних українських громадян, кинувши власні справи – навчання, роботу, бізнес, родини - початку пішли на майдани, висловлюючи протест проти антидержавної політики тодішнього вищого керівництва країни, а потім зі зброєю в руках першими протистояли озброєній російській армії. Навесні 2014 року була зафіксована рекордна явка у військкомати країни. Люди приходили самі, не чекаючи повістки. Інші – чоловіки й жінки, самоорганізувалися в батальйони й вирушили на Схід.
   Саме завдяки добровольцям – їхній мужності, відданості національним інтересам і щирому патріотизму вдалося зупинити російського агресора, дати змогу мобілізувати сили в тилу й озброїти армію. Загалом у конфлікті на сході України брали участь майже 40 добровольчих батальйонів. Переважна більшість із них згодом перетворилася на військові частини силових структур.
Вівторок,
13 березня
2018 року
   Президент Австрии сегодня приедет в Украину: какие планы на два дня

   Со ссылкой на сегодня информационно-правовой журнал "СПЕЦИАЛЬНЫЙ КОММЕНТАРИЙ" сообщает:   Федеральный президент Австрии Александр Ван дер Беллен сегодня совершит визит в Украину и пробудет здесь до 15 марта, сообщает пресс-служба главы украинского государства.
   Отметим, что австрийский президент приедет в Украину по приглашению украинского лидера Петра Порошенко, который в начале февраля посетил Австрию.
   "13-15 марта 2018 года по приглашению президента Украины Петра Порошенко состоится официальный визит федерального президента Республики Австрия, которого будет сопровождать мощная делегация представителей деловых и бизнес кругов", – говорится в сообщении АП.
   Ожидается, что в ходе визита запланированы двусторонние переговоры в узком кругу и в составе официальных делегаций, а также совместное участие президентов в открытии украинского-австрийского бизнес форума. Программой пребывания также предусмотрено посещение президентом Австрии Львова.
   Сама встреча Порошенко и Ван дер Беллена состоится 14 марта в 11:00 в Администрации президента Украины.
   Напомним, во время визита Порошенко в Австрию Ван дер Беллен озвучил четкую позицию по Украине. Он говорил, что австрийцы также страдают от антироссийских санкций, но это необходимая мера.
Понеділок,
12 березня
2018 року
   Гройсман провел встречу с Могерини: стали известны первые детали разговора

   Со ссылкой на сегодня информационно-правовой журнал "СПЕЦИАЛЬНЫЙ КОММЕНТАРИЙ" сообщает:   Премьер-министр Владимир Гройсман в понедельник, 12 марта, провел встречу с верховным представителем ЕС по иностранным делам и по вопросам политики безопасности – вице-президентом Европейской комиссии Федерикой Могерини. Об этом сообщается на странице главы правительства в Facebook.
   "Встреча с Могерини: Украинский экспорт в ЕС постоянно растет, и мы благодарны за решение продолжить макрофинансовую помощь нашей стране", – отметил при этом премьер в своем Twitter.
   По его словам, Могерини сообщила, что Евросоюз начинает большую коммуникационную кампанию "Идем вместе", призванную рассказывать о текущей ситуации отношений Украина-ЕС и "противостоять фейкам в этом вопросе".
   Напомним, 9 марта стало известно, что Европейская комиссия (ЕК) утвердила предложение о новой программе макрофинансовой помощи для Украины. Отмечается, что сумма предложенной помощи – до 1 млрд евро. Эти деньги предложены для "стабилизации экономики и проведения структурных реформ".
   Предложение Еврокомиссии еще должны утвердить Европейский парламент и Совет ЕС.
   В апреле минувшего года ЕС выделил Украине второй транш макрофинансовой помощи в размере 600 млн евро. ЕС предоставлял Украине макрофинансовую помощь сроком на 2,5 года – срок действия помощи истек 4 января 2018 года.
   После выделения второго транша общая сумма займов от ЕС, поступивших в Украину, составила 2,81 млрд евро с начала 2014 года.
Середа,
07 березня
2018 року
НАБУ підтверджує обшуки у справі за заявою Супрун

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:Детективи Національного антикорупційного бюро проводять слідчі дії у кримінальній справі, порушеній за заявою виконувача обов'язків міністра охорони здоров'я Уляни Супрун.
Про це повідомили Укрінформу у прес-службі НАБУ.

"Дійсно, детективи НАБУ проводять слідчі дії у справі, яка була відкрита за заявою виконувача обов'язків міністра охорони здоров'я Уляни Супрун", - зазначили в антикорупційному відомстві.

Водночас у приймальні міського голови Вишневого Іллі Дікова спростували поширену в ЗМІ інформацію про обшуки детективів НАБУ. "Ніякі обшуки у нас не проводяться", - сказала секретар міського голови.

Раніше "Українська правда" повідомила з посиланням на свої джерела, що НАБУ проводить обшуки у помічника депутата Олега Ляшка Олега Богачова в справі стосовно пропозиції хабара в.о. міністру охорони здоров'я Уляні Супрун.

Зазначалося, що аналогічні слідчі дії у цій справі також проходять у міського голови Вишневого на роботі і вдома.

Нібито помічник-консультант Ляшка – Олег Богачов – від імені мера Вишневого пропонував Супрун квартиру в новобудові у Вишневому, якщо вона посприяє в отриманні медичного обладнання для міської лікарні Вишневого.
Вівторок,
06 березня
2018 року
   Минэнергоугля объявило о завершении кризисной ситуации с газом в Украине

   З посиланням на уніан інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   Кризисный комитет при Министерстве энергетики и угольной промышленности принял решение о завершении с 7 марта действия национального плана по недопущению кризисной ситуации в энергетике, которая была вызвана действиями российского газового монополиста «Газпрома», отказавшегося поставлять газ Украине с марта этого года, а также не выдерживающего контрактное давление на входе в украинскую газотранспортную систему.
   Об этом на своей странице в Facebook сообщил советник министра энергетики и угольной промышленности Максим Белявский.
   «Кризисный комитет при Минэнергоугля принял решение объявить о завершении кризисной ситуации с 7 марта 2018 года», - написал Белявский.
   После того как «Газпром» проиграл судебную тяжбу с «Нафтогазом» в Стокгольмском арбитраже, согласно решению которого он должен выплатить украинской компании 2,56 млрд долл., российская компания сначала согласилась поставить в марте в Украину 0,5 млрд куб. м газа по ценам, которые определил арбитраж, однако потом (1 марта) резко отказалась выполнить свои контрактные обязательства и снизила давление газа на входе в украинскую ГТС на восточной границе до критического уровня.
   В «Нафтогазе» заявили, что такие действия «Газпрома» являются неисполнением решения суда и именно они привели к возникновению дефицита газа в ГТС Украины.
   Для его преодоления Кабинет министров 2 марта ввел на пять суток национальный план действий для недопущения кризисной ситуации в энергетике, предусматривающий ограничение по потреблению газа внутри страны, после чего «Нафтогаз» в срочном порядке закупил у польской компании PGNiG 60 млн куб. м топлива.  
   По словам Порошенко, благодаря действиям «Нафтогаза» и Кабмина Украина уверенно пройдет этот период без каких-либо чрезвычайных ситуаций и сохранит объемы транзита на должном уровне. Также президент заявил, что «Газпром» заплатит «все до копейки» согласно решению Стокгольмского арбитража. По состоянию на утро 3 марта, отметил президент, ситуация полностью стабилизировалась, что, по его словам, подтверждает тот факт, что Украина – надежный транзитер российского газа.
Понеділок,
05 березня
2018 року
Геращенко переконана, що Рада ухвалить закон про нацбезпеку до кінця сесії

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:Верховна Рада може ухвалити закон "Про національну безпеку України" до кінця восьмої сесії.
Про це заявила перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко 5 березня під час засідання Міжпарламентської ради Україна-НАТО в Одесі, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Ми переконані, що вже цієї сесії цей законопроект стане законом і, взагалі, тема національної безпеки стане ключовою для нинішньої сесії Верховної Ради. Законопроектом, поданим Президентом України, враховуються стандарти у сфері безпеки та оборони, які наблизять Україну до стандартів НАТО. І мова йде не лише про те, що ми посилюємо цивільний контроль над силовими структурами, а про те, що ми формуємо абсолютно іншу інфраструктуру та фундамент наших силових структур", - сказала Геращенко.

Як повідомляв Укрінформ, законопроект "Про національну безпеку України" надійшов до Верховної Ради 28 лютого.

Раніше заступник державного секретаря США Джон Саліван заявив, що Верховна Рада України має якнайшвидше ухвалити закон про національну безпеку, який передбачає впровадження цивільного контролю над сектором оборони.

Рада національної безпеки та оборони на засіданні 17 січня схвалила проект закону "Про національну безпеку України".

За словами міністра оборони Степана Полторака, законопроект врегульовує основи та принципи державної політики у сфері національної безпеки і оборони з урахуванням набуття членства в ЄС та НАТО, механізми вдосконалення демократичного цивільного контролю над сектором безпеки і оборони, систему керівництва Збройними силами, зокрема, розподіл завдань, функцій, повноважень, відповідальності та підзвітності керівництва відомства та ЗС.

Як зазначила член Комітету з питань національної безпеки і оборони Ірина Фріз, законопроект про національну безпеку і оборону передбачає реформування сектору безпеки і оборони України за стандартами і критеріями НАТО.
П´ятниця,
02 березня
2018 року
Українських прикордонників обміняли на двох російських

З посиланням на
ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:Двох українських прикордонників - Богдана Марцоня та Ігора Дзюбака - було обміняли на двох російських прикордонників, які були затримані у липні 2017 року на адмінмежі з окупованим Кримом.

Про це повідомив голова Держприкордонслужби України Петро Цигикал під час прес-конференції відразу після звільнення українських прикордонників, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Вирішував питання безпосередньо Президент України. Був телефонний дзвінок на найвищому рівні. І це були перемовини на обмін на двох російських прикордонників, які незаконно потрапили на територію України на адмінмежі з Кримом", - сказав він.

Цигикал підкреслив, що велися дуже складні перемовини з країною-агресором, а питання повернення прикордонників вирішував безпосередньо Верховний Головнокомандувач – Президент України. Просто під час прес-конференції голова Держприкордонслужби зробив доповідь по спецзв’язку Президенту про виконання поставленого завдання. Після короткої доповіді Петро Порошенко поспілкувався по телефону зі звільненими прикордонниками.

Як повідомляв Укрінформ, Ігор Дзюбак і Богдан Марцонь зникли безвісти на кордоні з Росією в Сумській області 3 жовтня. Потім стало відомо, що вони затримані російськими силовиками і заарештовані судом у Брянській області. Українських прикордонників взяли під варту на два місяці за звинуваченням у незаконному перетині кордону.

У Держприкордонслужбі повідомили, що за цією статтею в Росії українцям загрожує ув'язнення до 6 років. 26 лютого затриманих у Сумській області українських прикордонників перевели з Москви в Брянськ. Росія погодилась обміняти українських прикордонників на затриманих у Херсонській області військовослужбовців прикордонної служби ФСБ Росії Аскара Кулуба та Володимира Кузнєцова, яких затримали 30 червня 2017-го прикордонники Херсонського загону спільно з військовослужбовцями ЗСУ на березі Перекопської затоки. За словами голови прикордонної служби, під час допиту військові РФ розповіли, що "виконували роль навчальних порушників кордону під час навчань, але збилися з маршруту".
Четвер,
01 березня
2018 року
Жодних зачисток наметового табору під Радою немає - поліція

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:У столичній поліції заперечили інформацію про нібито підготовку зачистки наметового табору під Верховною Радою.
Про це кореспонденту Укрінформу повідомили у прес-службі поліції Києва.

"Жодних зачисток наметового табору під Верховною Радою не відбувається, поліція просто забезпечує порядок під стінами ВР", - заявили в прес-службі.

Водночас, як зазначає кореспондент Укрінформу, наразі увійти до наметового містечка неможливо. Входи до нього заблоковані представниками Національної гвардії та Національної поліції як з боку вулиці Грушевського, так і з боку вулиці Липської. Зокрема, при вході до палаткового містечка, що межує із вулицею Садова, стоїть близько 15 правоохоронців.

"Ми не можемо сказати точно скільки протестувальників знаходиться зараз в наметовому містечку. Не схоже на те, що намети будуть прибирати в цей день. Протестувальники навпаки готуються палити шини", - розповів один з правоохоронців.

Раніше народний депутат Семен Семенченко повідомив у Facebook, що наметове містечко під парламентом готуються розібрати.

Як повідомляв Укрінформ, палатки прихильників політичної сили екс-голови Одеської ОДА Міхеїла Саакашвілі стоять під парламентом з 17 жовтня 2017 року. У вівторок, 27 лютого, під Радою сталися сутички протестувальників з правоохоронцями, в результаті чого  були поранені 14 силовиків. В політсилі "Рух нових сил" стверджують, що їхніх представників немає в наметовому містечку.
Середа,
28 лютого
2018 року
   Закон про нацбезпеку наблизить Україну до стандартів НАТО – Ірина Геращенко

   З посиланням на укрінформ інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   Перший віце-спікер ВР Ірина Геращенко задоволена, що законопроект про нацбезпеку, як і планувалось, внесено до Ради в якості невідкладного і переконана, що ухвалення його наблизить Україну до стандартів НАТО.
   Про це Геращенко написала у середу у Facebook.
   "Президент, як і обіцяв, вніс до ВР проект закону про національну безпеку України. Він визначений як невідкладний. Це дійсно надзвичайно важливий закон, який наблизить Україну до стандартів НАТО, який ще раз фіксує незворотність нашого євроатлантичного вибору, який посилює контроль над силовими структурами", - зазначила вона.
   Геращенко нагадала, що цей законопроект також фіксує, що міністр оборони має бути цивільною особою, що також є стандартом і нормою для країн НАТО.
   Рада національної безпеки та оборони на засіданні 17 січня схвалила проект закону "Про національну безпеку України".
   За словами міністра оборони Степана Полторака, законопроект врегульовує основи та принципи державної політики у сфері національної безпеки і оборони з урахуванням набуття членства в ЄС та НАТО, механізми вдосконалення демократичного цивільного контролю над сектором безпеки і оборони, систему керівництва Збройними Силами, зокрема, розподіл завдань, функцій, повноважень, відповідальності та підзвітності керівництва відомства та ЗС.
   За словами члена Комітету з питань національної безпеки і оборони ВР Ірини Фріз, законопроект про національну безпеку і оборону передбачає реформування сектору безпеки і оборони України за стандартами і критеріями НАТО.
   Раніше заступник державного секретаря США Джон Саліван заявив, що Верховна Рада України має якнайшвидше ухвалити закон про національну безпеку, який передбачає впровадження цивільного контролю над сектором оборони.
Вівторок,
27 лютого
2018 року
   Парубій прогнозує початок розгляду законопроекту про Антикорупційний суд у четвер

   З посиланням на уніан інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   Законопроект про Антикорупційний суд може бути розглянутий у парламенті в першому читанні вже в четвер, 1 березня.
   Про це голова Верховної Ради України Андрій Парубій сказав після включення питання про Антикорупційний суд до порядку денного сесії.
   “Даю доручення невідкладно розглянути даний законопроект на Комітеті правової політики. Якщо в середу комітет зможе розглянути і прийняти рішення, у нас буде шанс, щоб ми в четвер змогли включити його в денний порядок дня, і в четвер пройти його розгляд в першому читанні”, - сказав спікер.
   22 грудня 2017 року президент України Петро Порошенко вніс до парламенту проект закону про Вищий антикорупційний суд (№7440). Також глава держави зареєстрував у Верховній Раді проект закону про внесення змін до закону "Про судоустрій і статус суддів" у зв'язку з прийняттям закону "Про Вищий антикорупційний суд". Обидва законопроекти визначено як невідкладні.
   Загалом у ВР зареєстровано п’ять проекти законів про Вищий антикорупційний суд (№7440, 7440-1, 7440-2, 7440-3, 7440-4) та два про внесення змін до закону України "Про судоустрій і статус суддів" у зв'язку з прийняттям закону про Вищий антикорупційний суд (№7441, 7441-1). Сьогодні, 27 лютого, депутати включили до порядку денного сесії ці законопроекти.
   Довідка. Створення антикорупційного суду відповідно до рекомендацій Венеціанської комісії є однією з умов продовження співпраці України і МВФ, що необхідно для погашення країною зовнішніх боргів найближчими роками.
Понеділок,
26 лютого
2018 року
У БПП пригрозили Раді блокуванням через Міністерство ветеранів

З посиланням на pravda.com.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:Заступник голови фракції "Блоку Петра Порошенка" Олександр Третьяков пригрозив, що його фракція блокуватиме роботу Верховної Ради в вівторок, 27 лютого.
Причиною на погоджувальній раді парламенту він назвав зволікання зі створенням Міністерства ветеранів.
"Я бачу, що в порядку денному є деякі закони, щодо яких ми спілкувалися, про соціальний захист військовослужбовців, але з 10 законопроектів, запропонованих комітетом щодо ветеранів, тут стоїть всього два. Найголовніше, що тут немає постанови Верховної Ради №7505 про створення Міністерства ветеранів", – сказав Третьяков.
"Я не виключаю, Андрію Володимировичу, що завтра фракція БПП буде блокувати трибуну, щоб Ви поставили цю постанову. Сьогодні це питання буде розглядатися на фракції", – заявив він
Депутат також попередив: "Я не виключаю, що сьогодні на комітеті дуже багато буде ветеранів – я заявлю, що це не робиться".
"Я не виключаю, що люди можуть вийти на вулицю. Тому я дуже прошу не гратися з цими речами, а дати людям шанс на те, що коли вони захищають свою Вітчизну, щоб вони знали, що держава про них буде далі дбати", – заявив Третьяков
Спікер Андрій Парубій відповів: "Я отримав лист від Вашого комітету, він за Вашим підписом, – із нього було вибрано 6 законопроектів, які готові до розгляду. Не два, а шість! Багато з тих законопроектів, які ви подали, – вони ще не можуть стояти на розгляді, бо не мають (рішення – ред.) комітету або не включені в порядок денний сесії".
"І фактично більшість із тих, які готові до розгляду, не лише включені в порядок денний сесії, з них починає роботу Верховна Рада", – заявив голова Верховної Ради.
Він запропонував Третьякову з'ясувати, чи апарат подає йому точну інформацію про план роботи.
Постанова ВР №7505 передбачає звернення до Кабінету міністрів з вимогою створити на базі Державної служби у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Міністерство у справах ветеранів, уразі її ухвалення уряд має у місячний строк поінформувати парламент про виконання постанови.
П´ятниця,
23 лютого
2018 року
   Минулого року Україна виконала лише 41% завдань за Угодою про асоціацію з Євросоюзом

   З посиланням на уніан інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   Віце-прем`єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе заявила, що Київ у 2017 році виконав лише 41% завдань за Угодою про асоціацію з Європейським Союзом.
   Про це вона повідомила під час конференції «Підсумки імплементації Угоди про асоціацію між Україною і Європейським Союзом за 2017 рік та подальші плани» сьогодні в Києві.
   «Якщо говорити мовою дуже умовної статистки, то ми можемо говорити про те, що за минулий рік Верховна Рада виконала свої євроінтеграційні зобов’язання на 30%, уряд на 42% і центральні органи виконавчої влади – на 50%. Це означає, що загально Україна з виконання Угоди про асоціацію просунулася на 41%», - сказала Климпуш-Цинцадзе.
   За її словами, в Україні протягом 2017 року була ухвалена низка стратегічних документів, «починаючи з енергетичної стратегії України до 2035 року і закінчуючи національною стратегією поводження з відходами та національним планом скорочення викидів для великих спалювальних установ».
   «Ми разом у взаємодії з парламентом ухвалили 23 системні закони, які дають нам можливість впроваджувати далі Угоду про асоціацію через підзаконні акти і через конкретні дії в рамках законодавчого поля, яке нам встановила Верховна Рада. Ці закони охоплюють питання як енергетики, так і енергоефективності, безпечності харчових продуктів. Вони також охоплюють питання нових правил для ведення бухгалтерського обліку для аудиту, фінансової звітності», - додала віце-прем`єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.      Крім того, вона відзначила початок офіційних переговорів між Україною та ЄС щодо укладання угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислових товарів.
   Також вона відзначила, що Україна долучилася до конвенції Пан-Євро-Мед.

Четвер
22 лютого
2018 року
У ЄС підтвердили закриття шести транскордонних програм з Україною

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:Євросоюз припинив фінансування шести програм з Україною із транскордонної співпраці через затримки їх імплементації.
Про це в коментарі власному кореспонденту Укрінформу у Брюсселі заявила речник ЄС Майя Косьянчич.

"З метою просування співробітництва між Україною і сусідніми країнами ЄС були ухвалені транскордонні програми із співпраці. Як частину цих програм ЄС фінансував інфраструктурні проекти, включаючи пункти перетину кордону, де головними бенефіціарами були українські органи влади. Головним бенефіціаром шести з цих програм на суму у 29,2 млн євро була визначена Державна фіскальна служба України. Однак, беручи до уваги затримки з їх імплементації, грунтуючись на наших оцінках та беручи до увагу занепокоєння з боку країн-членів, завершення імплементації цих програм не було здійснено вчасно. Шість цих проектів нині перебувають у стадії завершення. Невикористані гроші не будуть виділені", - пояснила Косьянчич.

Зокрема, закриттю підлягають три програми між Україною і Польщею, а також по одній із Словаччиною, Угорщиною та Румунією.

Як наголосила Косьянчич, ЄС міцно підтримує всеосяжний процес реформ в України, метою якого є стабілізація економіки та покращення життя громадян.

Євросоюз, починаючи з 2014 року, запланував надати 12,8 млрд євро на підтримку процесу реформ в Україні, 10 млрд з яких вже були виділені.

Як повідомляв Укрінформ, 21 лютого міністр фінансів України Олександр Данилюк підтвердив інформацію щодо припинення фінансування Євросоюзом інфраструктурних проектів на кордоні з Україною.

Раніше агентство Reuters поширило інформацію, що Європейський Союз закриває проект модернізації прикордонних контрольно-пропускних пунктів з Україною.

Відповідний проект щодо модернізації шістьох українських КПП на східному кордоні ЄС був започаткований у 2014 році. Проект був спрямований на сприяння інтеграції української економіки з сусідніми країнами-членами ЄС шляхом побудови чи модернізації контрольних пунктів на кордонах з Польщею, Угорщиною, Словаччиною та Румунією.

Планувалося, що модернізація допоможе скоротити час перетину кордону та вдосконалить митні процедури. На кінець 2017 року жоден із шести проектів контрольно-пропускних пунктів не був завершений, хоча ЄС надавав фінансування на суму 29,2 млн євро.
Середа,
21 лютого
2018 року
Порошенко розповів, як у 2014 році отримав доручення вести переговори в Криму

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:Петро Порошенко 27 лютого 2014 року попросив виконувача обов'язків Президента України Олександра Турчинова відрядити його, як народного депутата, проводити консультації та переговори у Криму.
Про це Порошенко заявив під час допиту в Оболонському райсуді у справі про держзраду екс-президента Віктора Януковича, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"27 лютого 2014 року я відвідав кабінет голови ВРУ і виконуючого обов'язки Президента України пана Турчинова з пропозицією негайно вилетіти в Крим і особисто провести переговори з депутатами Верховної Ради Криму для того, щоб зупинити руйнівні процеси, які почалися зі спроби оголошення незаконного референдуму, переконати депутатів і переконатися самому в процесах і подіях, які в той день відбувалися в Сімферополі та Криму. Після коротких переговорів з головою ВРУ я попросив видати мені доручення (оригінал доручення знаходиться зараз в мене) та уповноважити від імені ВРУ проводити консультації та переговори щодо стабілізації та врегулювання політичної ситуації в АРК", - зазначив Президент.  

Порошенко також додав, що отримавши доручення від Турчинова, він одразу вирішив вирушити до Сімферополя.

Як повідомляв Укрінформ, допит Порошенка відбувається у режимі відеоконференції з Адміністрації Президента.

Раніше суд допитав у справі про держзраду Януковича постійного представника України при ООН Володимира Єльченка.

Як повідомлялося, 29 червня Оболонський районний суд ухвалив рішення щодо проведення спеціального судового провадження відносно Януковича.

За даними Генпрокуратури, Януковича підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 (пособництво в умисних діях, вчинених з метою змін меж території та державного кордону України), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 437 (пособництво у веденні агресивної війни) Кримінального кодексу України.
Вівторок,
20 лютого
2018 року
  Флешмоб "Я пам'ятаю": у Києві вшанували Небесну Сотню

   З посиланням на укрінформ інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:    В Києві родичі загиблих учасників Революції Гідності, учасники Євромайдану та активісти вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні та провели акцію "Я пам'ятаю".
    "Флешмоб називається "Я пам'ятаю" і це повністю відображає те, що ми хотіли сказати: ми пам'ятаємо, ми не маємо права забути те, що відбулося в 2014 році, не можемо забути те, заради чого йшли наші близькі, часом на вірну смерть. Вони хотіли кращої долі для нашої країни, вони хотіли, щоб їхні близькі жили в прекрасній європейській державі", - наголосила представник ГО "Родина Героїв Небесної Сотні" Дарина Кульчицька, невістка загиблого Володимира Кульчицького.
    Акцію розпочали виступом оркестру ЗСУ та виконанням Гімну України. Близько сотні учасників акції вишукувались у живий ланцюг, який став символічним продовженням Алеї Небесної Сотні.
    Впродовж акції близько десятка машин проїхало в натовпі учасників флешмобу, хоча, за словами Кульчицької, організатори писали листа до поліції з проханням обмежити рух автотранспорту на період проведення акції. "Ми писали лист, щоб на час флешмобу був обмежений рух машин на тій ділянці, де проходив флешмоб. Як ви бачите, проїзд був обмежений, але не для всіх", - зазначила Кульчицька кореспонденту Укрінформу.
    Учасники поклали квіти до портретів Героїв Небесної Сотні та на ті місця, де загинули Герої.
    Як повідомлялося, у столиці 18-20 лютого проходить низка меморіальних і урочистих заходів до Дня Героїв Небесної Сотні за участю представників органів влади та громадськості.
    День Героїв Небесної сотні відзначають в Україні щорічно 20 лютого.

Понеділок,
19 лютого
2018 року
Чотири роки тому беркутівці штурмували Майдан

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:Після тривалих сутичок увечері 18 лютого мітингувальників відтіснили на Майдан. У ніч на 19 лютого протистояння стало ще запеклішим.
Напередодні бійці "Беркута" оточили протестувальників з боку Інститутської вулиці та Європейської площі. Почався штурм. Аби захиститись, активісти підпалювали шини. Через деякий час їм вдалось утворити суцільну смугу полум’я, яка заважала пройти правоохоронцям.

Силовики пригнали до Майдану водомети, намагаючись загасити полум'я, але спроби були марними. Майданівці відбивались бруківкою, піротехнікою та "коктейлями молотова". Разом із тим, беркутівці намагались штурмувати барикади навіть БТРами, але невдало.

О першій ночі загорівся Будинок профспілок. Активісти, що вибігали з нього, повідомляли, що з даху і з першого поверху зайшли бійці "Беркута", які навмисне спричинили пожежу. Коли полум’я охопило більшу частину будівлі, всередині ще лишались люди. Їх рятували за допомогою підйомного крану та мотузок. Пожежу вдалося погасити лише 20 лютого.

Зранку 19 лютого правоохоронці знову розпочали штурм Майдану. Того дня загинуло 8 осіб, завдано тілесних ушкоджень 206 особам, з них 35 – тяжкі, 31 – середньої тяжкості.

Київ продовжував перебувати у транспортному колапсі: під’їзди до міста охороняли автоматники, метро не працювало через оголошену владою так звану терористичну загрозу. Припинилося і залізничне сполучення з Львівською та Івано-Франківською областями.

Кривавий штурм Майдану сколихнув регіони України. Оскільки тодішня влада ігнорувала вимоги протестувальників, відбулося масове захоплення будівель силових структур у Львові, Івано-Франківську, Тернополі, Луцьку.
П´ятниця,
16  лютого
2018 року
Директора "Еліта-центру" затримали під час чергової оборудки

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:Правоохоронці викрили протиправну діяльність директорів двох будівельних компаній, які свого часу організували фінансову піраміду із продажу нерухомості «Еліта-центр».
Про це повідомляє прес-служба столичної прокуратури.

"Директор ТОВ «Еліта-центр», діючи у змові з керівником ТОВ "Будівельно-інвестиційна компанія "ПСП ЛТД», вимагали 50 тис. доларів від власника квартири у новобудові «Еліта-центр» за припинення майнового спору щодо визнання права власності на це житло", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що директори за винагороду пропонували допомогу у вирішенні питання щодо невідкриття проти власника квартири цивільних справ та відкликання наявних позовів щодо права власності на це житло, яке вони самі ж реалізували кільком покупцям.

Директора ТОВ «Еліта-центр» затримали за місцем проживання, а його спільника - під будівлею Оболонського райсуду відразу після одержання грошей.

Зловмисникам повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.368-3 КК України. Готується клопотання про обрання їм запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Слідчі дії тривають. 
Четвер,
15 лютого
2018 року
Суд відпустив Труханова на поруки

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:Солом'янський райсуд Києва відпустив мера Одеси Геннадія Труханова на поруки народного депутата Дмитра Голубова.
Відповідне рішення оголосив суддя Максим Вишняк на засіданні 15 лютого, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"У задоволенні клопотання детектива НАБУ Маркевича Сергія відмовити. Застосувати до Геннадія Труханова запобіжний захід у вигляді особистої поруки народного депутата Дмитра Голубова", - сказав суддя.

Водночас суд зобов'язав Труханова здати паспорти і з'являтися до слідчого за викликами.

Як повідомлялося, 13 лютого НАБУ оголосило підозру меру Одеси Труханову та 3 посадовцям мерії Одеси за статтею про привласнення майна.

14 лютого Труханова затримали в столичному аеропорту "Бориспіль" і вручили підозру. Також у "Борисполі" затримали заступника мера Одеси Павла Вугельмана.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура просила суд заарештувати Труханова з альтернативою застави в сумі 50 мільйонів гривень.

Труханов був відсутній в Одесі понад 1,5 місяця.

Це пов'язували з активізацією роботи НАБУ у справі про купівлю приміщень заводу "Краян" за завищеними цінами під потреби міської влади. На думку слідства, розмір шкоди, завданої державі у результаті злочинної схеми – 185 мільйонів гривень.
Середа,
14 лютого
2018 року
Миротворцы на Донбассе: сколько, откуда приедут и когда это произойдет

Со ссылкой на segodnya.ua информационно-правовой журнал "СПЕЦИАЛЬНЫЙ КОММЕНТАРИЙ" сообщаетВ Украине могут появиться "голубые каски" из Бразилии и Индии

Присутствие международного контингента на Донбассе, а также его представительство вчера обсуждали политики и эксперты во время круглого стола "Миротворческая миссия ООН — возможности и риски для безопасного мира". "Сегодня" узнала, миротворцы из каких стран помогут разрешить конфликт на востоке страны и сколько их для этого нужно.

ДОКЛАД. Круглый стол стал первым в череде предстоящих мероприятий национальной платформы "Диалог о мире и безопасной реинтеграции". Создателями платформы выступили несколько украинских общественных организаций, а партнерами — Министерство по вопросам временно оккупированных территорий и внутренне перемещенных лиц Украины, комитет Верховной Рады по вопросам прав человека, национальных меньшинств и межнациональных отношений, а также внешнеполитические ведомства Швейцарии и Финляндии. Главная цель инициативы — создать открытую, внепартийную площадку для обмена мнениями. Первой темой обсуждения стали миротворцы на Донбассе.
В частности, активно обсуждался доклад о миротворческой миссии ООН, который экс-генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен должен представить на полях Мюнхенской конференции по безопасности. Она, напомним, будет проходить с 16 по 18 февраля. В документе идет речь о том, что контингент миссии не должен состоять из военнослужащих стран НАТО. Кроме того, рекомендовано ограничить контингент 20 тыс. военнослужащими, но при этом усилить их 4 тыс. полицейскими. Последних должен предоставить Европейский союз. Наконец, по словам соавтора доклада Ричарда Гоуэна, в миссии должны принимать участие страны, которым доверяет Россия. Например, Беларусь.

УСИЛЕНИЕ И СОСТАВ. Глава комитета Верховной Рады по иностранным делам Анна Гопко считает, что такого количества миротворцев не хватит, чтобы обеспечить безопасность на неподконтрольной территории. По ее мнению, сегодня нужно думать об объединении миссии с другими организациями, которые работают в регионе. Например, со специальной мониторинговой миссией ОБСЕ. Нардеп от "Народного фронта" Андрей Тетерук согласен, что заявленного количества военнослужащих не хватит, но усилить миссию предлагает за счет ВСУ и Нацгвардии.
За расширение выступил и его коллега из "Батькивщины" Григорий Немыря.
"С точки зрения миротворческого контингента, один из главных принципов — миротворцы должны быть из небольшого количества стран, но численность контингента должна быть значительной. Что касается состава, то ведущими представителями должны стать Финляндия и Швеция. Существует также принцип, что страны-соседи не должны быть представлены с составе миротворческих сил,  — объясняет Немыря. — Если говорить о конкретных государствах, то нужно рассматривать Австрию, Швейцарию, Ирландию, Индию, Бразилию, Аргентину, Австралию и Новую Зеландию. Конечно, есть список стран, которые вряд ли подойдут как участники этой миротворческой миссии. Это, как минимум, Россия, Украина и США. Для РФ, очевидно, будет неприемлема Польша".

А вот замминистра по вопросам временно оккупированных территорий Георгий Тука не видит проблемы в том, что в миссию попадут союзные с Россией страны.
"Если из 20 тыс. миротворцев десять человек будут из Беларуси — на что это повлияет? Да и в том, что там не будут представлены страны НАТО, я не вижу никакой трагедии. Главное — нам нужно искать пути для компромисса, а если мы все время будем настаивать на своих категоричных требованиях, то, к сожалению, никуда не продвинемся", — подчеркнул Тука.

Эксперт ООН по миротворческим миссиям Яакко Оксанен считает, что вряд ли удастся увеличить количество миротворцев на Донбассе. Он приводит пример 80 км границы между Израилем и Ливаном, который контролируют 10 тыс. миротворцев.
"Тем, кто говорит, что надо больше 20 тыс., скажу, что это невозможно. Это очень большое количество людей для одной операции. Я считаю, что это максимальное количество, которое сможет набрать ООН. И это недешевая операция. Например, миссия ООН в Южном Ливане на 10 тыс. человек стоит около $500 млн в год. Если мы говорим о финансировании операции, то половина суммы идет от США, а другая оплачивается остальными странами", — подытожил Оксанен.

Сводка: боевики продолжают открывать огонь

Тем временем ситуация на оккупированных териториях Донбасса остается напряженной — боевики продолжают вести обстрелы, при этом часто используя запрещенное Минскими договоренностями оружие. Из-за вражеских обстрелов погиб один наш защитник, еще двое были ранены.
По последним данным пресс-службы Совета национальной безопасности и обороны Украины, по состоянию на вчерашнее утро противник нарушил режим тишины 11 раз. Такие действия вынудили наших бойцов четыре раза открыть ответный огонь. Реагируя на провокации, украинские солдаты использовали только позволенное Минскими соглашениями оружие. Наибольшую активность противник проявлял на Донецком направлении. Всего в этой местности боевики провели семь обстрелов. Больше всего пострадали окрестности Талаковки, Широкино, Водяного и Авдеевки. Вблизи Талаковки, Широкино, Опытного и Водяного противник использовал минометы калибра 120 мм. Там же боевики дважды открыли огонь из минометов 82-го калибра.

Достаточно неспокойно было возле Авдеевки. Там украинский опорный пункт активно обстреливали с помощью стрелкового оружия, в том числе и крупнокалиберного. На Луганском направлении враг вел себя немного тише. Здесь режим тишины боевики нарушили четыре раза — большинство обстрелов были совершены около поселков Зайцево и Крымское. При этом противник применил весь спектр стрелкового вооружения и даже гранатометы и боевые машины пехоты. Также пострадали окрестности Катери­новки, Светлодарска, Новолуганского и Новгородского.
Все совершенные обстрелы пришлись на украинские оборонительные позиции и были прицельными. Всего боевиками в сторону наших солдат было выпущено 41 мину из минометов разных калибров — 120 и 82 мм.
Вівторок,
13 лютого
2018 року
Минобороны введет систему внутреннего контроля по стандартам НАТО

Со ссылкой на segodnya.ua информационно-правовой журнал "СПЕЦИАЛЬНЫЙ КОММЕНТАРИЙ" сообщаетСоветник украинского оборонного ведомства заявил, что из цепочки закупок для нужд армии можно эффективно убрать коррупционную составляющую

До конца текущего года в Министерстве обороны Украины будет введена система внутреннего контроля согласно стандартам НАТО – она призвана повысить уровень доверия США и стран-доноров к прогрессу реформ украинской оборонной сферы. Об этом заявил иностранный советник Минобороны Украины от США Стивен Сильверштейн.
"Мы сейчас проводим анализ по многим процедурам заключения контрактов, закупок, логистики и бюджета, чтобы обеспечить надлежащий внутренний контроль для обеспечения прямого уменьшения рисков мошенничества, непроизводительных расходов и злоупотреблений... Я думаю, она (система внутреннего контроля – Ред.) будет введена до конца текущего года", – расссказал советник Минобороны.

Сильверштейн добавил, что система направлена на выявление рисков коррупции и "устранения их до того, как коррупционное деяние станет реальностью, а не после этого".
"Еще одна сложность на антикоррупционном пути министра (главы Минобороны – Ред.) – это то, что ему приходится иметь дело с госпредприятиями. Я понимаю, что госпредприятия должны быть, например, для производства или закупки секретных видов вооружения. Но не нужно госпредприятие для закупки берцев. Также, как и не нужен для этого посредник, который также возьмет свою часть денег", – отметил американский советник.
По его словам, необходима "полная прозрачность и открытая конкуренция во всех возможных случаях, чтобы обеспечить получение товаров и услуг в лучшем качестве за лучшую цену".
"И не нужны никакие посредники. Украинцы достаточно умны для того, чтобы заключать честные, прозрачные контракты. Не нужно засекречивать простые закупки, например, берцы", – отметил Сильверштейн.

Как сообщалось, сотрудничество Украины с НАТО должно выйти на новый уровень, заявил председатель Верховной Рады Украины Андрей Парубий. Он отметил, что "Украина сегодня может выступать не просто кандидатом, не просто проситься в члены НАТО, а быть надежным и твердым союзником НАТО".
По словам Парубия, Украина должна выполнять свои обязательства и до 2020 года выйти на стандарты НАТО в украинской системе безопасности.
Ранее заместитель министра иностранных дел Украины по вопросам европейской интеграции Елена Зеркаль заявила, что Украина не будет рассматриваться потенциальным кандидатом на получение членства в Североатлантическом Альянсе из-за отсутствия прогресса в реализации необходимых реформ – в частности, по приведению Вооруженных сил Украины к стандартам НАТО.
Вместе с тем, директор Центра внешнеполитических исследований Heritage Foundation Люк Коффи заявил, что Украина может стать членом НАТО даже при оккупированном Крыме.
Отметим, Украина и НАТО уже начали диалог о представлении государством заявки на присоединение к военно-политическому альянсу и получении в этом процессе плана действий по обретению членства (ПДЧ).
Понеділок,
12 лютого
2018 року
Расстрел Майдана: Януковичу сообщили о подозрении по ряду преступлений

Со ссылкой на segodnya.ua информационно-правовой журнал "СПЕЦИАЛЬНЫЙ КОММЕНТАРИЙ" сообщаетПрокуратура получила разрешение на досудебное расследование по семи фигурантам дела

Суд разрешил проведение досудебного расследования в отношении экс-президента Виктора Януковича и еще шести его соратников по делу о преступлениях на Майдане в феврале 2014 года. Также бывшему гаранту объявлено о подозрении по нескольким преступлениям. Об этом заявил на брифинге прокурор Янис Симонов.
По его словам, такое разрешение было дано в связи с тем, что Янукович и другие фигуранты дела находятся в России и не могут быть привлечены к ответственности.
"В этом уголовном производстве, хочу подчеркнуть, есть не только Янукович, а еще 6 человек – он, бывший глава СБУ Якименко, его заместитель Тоцкий, также министр внутренних дел Захарченко, его заместители Федчук и Ратушняк. Соответственно, на сегодняшний момент мы уже получили разрешение на проведение специального досудебного расследования относительно Якименко и Тоцкого. И 7 февраля мы, наконец, получили разрешение относительно проведения специального досудебного расследования относительно Януковича. Это делается для того, чтобы в правовом поле проводить досудебное расследование в связи с тем, что данное лицо не находится на территории Украины и нет возможности привлечь к ответственности. То есть он избегает уголовной ответственности", – рассказал Симонов.

Кроме того, он перечислил, в каких преступлениях подозревается Янукович.

"Януковичу сообщили о подозрении в совершении преступления – препятствование мирным протестам и акциям, организации и превышении служебных полномочий сотрудниками правоохранительных органов, организации умышленного убийства, организации покушения на умышленные убийства, организации нанесения тяжелых телесных повреждений и организация совершения террористического акта. В данном случае речь о событиях 18-20 февраля 2014 года, которые происходили в центральной части Киева и начинались они с мирного шествия к Верховной Раде, заканчиваются событиями 20 февраля, то есть расстрелом на улице Институтской", – подчеркнул прокурор.

Напомним, ранее в ГПУ озвучили окончательное число погибших и раненых в результате расстрела Майдана. Во время противостояния на Майдане 19-22 февраля 2014 года погибли 78 активистов и 13 правоохранителей, пострадали всего более 2000 человек

В октябре ГПУ обнародовала доказательства против чиновников МВД по делу расстрела Майдана. Так, следствие собрало достаточно доказательств против тех, кто служил на тот момент в правоохранительных органах.
П´ятниця,
09 лютого
2018 року
Рада визначила перелік пам’ятних дат і ювілеїв для відзначення у 2018 році

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:Верховна Рада визначила перелік пам’ятних дат і ювілеїв для урочистого відзначення на державному рівні у 2018 році.

За ухвалення відповідного проекту постанови № 7274 в цілому проголосували 228 народних депутатів при мінімально необхідних 226, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Зокрема, проектом передбачено відзначення на державному рівні: 310 років з дня Батуринської трагедії; 100 років з дня початку «червоного терору» – злочинної репресивної політики комуністичного режиму; 85-ті роковини Голодомору 1932-1933 років в Україні.

Окрім того, у перелік включено заходи з відзначення 75 років з часу Корюківської трагедії. Всього перелік дат і ювілеїв викладений на дев’яти з половиною аркушах.

Згідно з постановою, метою відзначення цих подій в історії України є «консолідація та розвиток історичної свідомості українського народу, збереження національної пам’яті та належного відзначення і вшанування пам’ятних дат і ювілеїв».
Четвер,
08 лютого
2018 року
   Закон про реінтеграцію Донбасу пішов на підпис Порошенку 

   З посиланням на укрінформ інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   Голова Верховної Ради Андрій Парубій підписав закон про реінтеграцію Донбасу і направив його на підпис Президенту.
   Про це повідомляється на сайті парламенту.
   "8.02.2018 Закон підписано головою Верховної Ради України. 8.02.2018 Закон направлено на підпис Президенту", - йдеться у повідомленні.
   18 січня Верховна Рада ухвалила закон "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях", яким Росія визнається країною-агресором, що здійснює тимчасову окупацію частини території України.
   За ухвалення закону проголосували 280 депутатів.
   Водночас 19 січня народні депутати від "Опоблоку" зареєстрували проект постанови про скасування рішення ВР про ухвалення закону про реінтеграцію Донбасу.
   Втім, 6 лютого ВР відмовилася скасувати ухвалення закону "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях", відкривши шлях до його підписання спікером.
   У документі визначається дата початку окупації частини України, зокрема Криму та Севастополя, - 20 лютого 2014 року.
   Законом про реінтеграцію Донбасу визначаються особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях Донбасу.
   Передбачено, що межі та перелік районів, міст, селищ і сіл, частин їх територій тимчасово окупованих у Донецькій та Луганській областях визначаються Президентом за поданням Міністерства оборони, підготовленим на основі пропозицій Генерального штабу Збройних сил.
   Згідно з законом, відповідальність за матеріальну чи моральну шкоду, завдану Україні внаслідок агресії Російської Федерації, покладається на Росію відповідно до загальновизнаних принципів і норм міжнародного права.
   Окрім того, депутати встановили, що особи, які беруть участь у збройній агресії Російської Федерації або залучені до участі в окупаційній адміністрації РФ, несуть кримінальну відповідальність за порушення законодавства України та норм міжнародного гуманітарного права.

Середа,
07 лютого
2018 року
В Україні стартує набір до нового підрозділу Нацполіції по боротьбі з організованою злочинністю 

З посиланням на уніан інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:    Голова Національної поліції Сергій Князєв підписав наказ про початок набору до нового підрозділу відомства по боротьбі з організованою злочинністю, функцію якого до ліквідації у 2015 році виконувало УБОЗ.
    Про це повідомляє Департамент комунікації Нацполіції з посиланням на слова очільника відомства під час робочої наради за його участю з представниками Консультативної місії ЄС, яка відбулася вчора, 6 лютого.
    "Під час наради Голова Нацполіції підписав відповідні накази щодо проходження атестації поліцейських, які виявили бажання взяти участь у конкурсі. Відтак створюються атестаційні комісії, визначаються вимоги для керівника та співробітників нового підрозділу. Подати свої кандидатури на посади до цієї служби можуть всі охочі поліцейські", - йдеться у повідомленні.
    Згідно з інформацією, новий підрозділ по боротьбі з організованими групами та організаціями називатиметься "Департамент стратегічних розробок та аналізу".
    Участь у нараді взяли також перший заступник голови Нацполіції - начальник кримінальної поліції В’ячеслав Аброськін, заступник голови Нацполіції України - начальник Департаменту кадрового забезпечення Ігор Клименко та голова Консультативної місії Євросоюзу Кястутіс Ланчінскас.
    Князєв підкреслив, що департамент займатиметься протидією суспільно небезпечним організованим групам та злочинним організаціям, зокрема, кримінальним авторитетам, які мають вплив на суспільно важливі сфери життя.
    За словами Князєва, формування підрозділу стане "дієвим механізмом протидії організованій злочинності".
    Водночас перший заступник голови Нацполіції В'ячеслав Аброськін повідомив, що на рахунку Нацполіції - майже 80% виявлених ОЗУ серед усіх правоохоронних органів.
    «Близько 77% виявлених правоохоронцями організованих злочинних груп та організацій у минулому році – на рахунку співробітників Нацполіції. Ми маємо посилити роботу за цим напрямом», – підкреслив перший заступник голови НП.
    Разом з тим, голова Консультативної місії Європейського Союзу Кястутіс Ланчінскас заявив, що європейські партнери допомагатимуть у реалізації створення такого підрозділу.
    «Ми готові працювати з іншими партнерами, координувати наші дії, аби якомога швидше розробити цей підрозділ. Чим більше людей подадуть свої анкети для участі у конкурсі, тим якісніше буде відбір», – заявив Кястутіс Ланчінскас.
    12 лютого 2015 року, ВР ухвалила закон щодо реформування органів внутрішніх справ, який передбачав, зокрема, ліквідацію підрозділу по боротьбі з організованою злочинністю - УБОЗ.
    Раніше перший заступник міністра внутрішніх справ України Ека Згуладзе заявляла, що передбачається також ліквідація спеціальних спецпідрозділів і створення на їхній основі універсального спецназу.
    Також 12 лютого 2015 року Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков запевняв, що справжнім фахівцям з ліквідованих підрозділів МВС переживати не потрібно – вони будуть переведені до інших підрозділів.    
    «Ліквідовані УБОЗ, транспортна міліція, ветеринарна міліція, купа непотрібних надбудов», - підкреслив Аваков.
    Водночас, за його словами, «справжнім оперативникам і спецам, які реально борються з бандитизмом – переживати нема за що – вони будуть затребувані і переведені до складу карного розшуку. Справжніх фахівців будемо берегти».

Вівторок,
06 лютого
2018 року
Порошенко просить ВР негайно взятися за створення Антикорупційного суду.

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:Президент Петро Порошенко закликав Верховну Раду розпочати розгляд законопроекту про Антикорупційний суд та скасувати вимогу е-декларування для громадських активістів.
Про це він написав у Facebook.

"Попереду - місяці відповідальних рішень. Але що просив би народних депутатів зробити негайно, так це у строгій відповідності з усіма регламентними процедурами розпочати розгляд внесеного мною законопроекту "Про Антикорупційний суд", - зазначив глава держави.

Крім того, Порошенко розраховує, що ВР підтримає його ініціативу щодо скасування електронного декларування для громадських активістів.

Президент також висловив упевненість, що парламент протягом нинішньої сесії продемонструє свій реформаторський потенціал так само, як, за його словами, це було зроблено минулої осені.
Понеділок,
05 лютого
2018 року
Бот "Тарас" допоможе заповнити е-декларацію без помилок

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:


В Україні представили новий інтерактивний інструмент, який допоможе правильно заповнювати електронні декларації.
Про це заявив аналітик ГО "Антикорупційний штаб" Антон Марчук, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Заповнення та подання електронної декларації для багатьох чиновників та посадовців стало достатньо складною проблемою і через це вони допускають значну кількість помилок у поданих деклараціях. Для того, щоб уникати в подальшому таких проблем ми і створили чат-бота Тараса", - сказав Марчук.

Чат-бот Держслужбовець Тарас працює за певним юридичним алгоритмом у формі заготовлених відповідей на найпоширеніші питання. Однак у випадку нетипових питань розробники поки що радять звертатись на гарячу лінію НАЗК.

Серед найтиповіших помилок у деклараціях розробники відзначили відсутність нерухомості, декларування активів нижче встановленого порогу, вказування доходу від самого себе.

"З урахуванням того, що близько мільйона людей повинні подавати декларації, консультування з їх заповнення — вкрай актуальна справа, саме тому і виник наш чат-бот. Він постійно оновлюється, наразі в ньому зібрані ті відповіді, які ми вважаємо найбільш актуальними. Проте, обробляючи запити від людей,він буде постійно змінюватись і доповнюватись", - повідомив юрист Opendatabot Микита Підгайний.

Розробники планують також провести зустрічі з представниками різних відомств та максимально донести інформацію про вже наявний інтерактивний інструмент, що допоможе коректно заповнити електронну декларацію.

Чат-бот носить рекомендаційний характер і він побудований на тій законодавчій базі, яка існує на сьогоднішній момент, а саме — закон України “Про запобігання корупції” та роз’яснення НАЗК щодо декларування інформації про певне майно і активи.

Чат-бот надає покрокову інструкцію із заповнення е-декларації, а також усім, хто раніше звертався, надсилатиме повідомлення з нагадуваннями про терміни подачі декларацій.

Проект створено за підтримки Антикорупційної ініціативи Європейського Союзу в Україні (EUACI).

Скористатись послугами чат-бота Тараса можна у Messenger та Telegram, також незабаром Чат-бот Держслужбовець Тарас стане доступним і у Viber.
П´ятниця,
02 лютого
2018 року
У Києві прощаються з легендарним українським космонавтом Каденюком

З посиланням на unian.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:


Попрощатися з легендарним космонавтом прийшли політики і пересічні люди.

У Києві відбувається церемонія прощання з першим космонавтом в історії незалежної України Леонідом Каденюком - легендою космічної співпраці між Україною та США, який 31 січня пішов із життя. Як передає кореспондент УНІАН, прощання розпочалося об 11.00. Попрощатися з Каденюком вже прийшли колишні президенти України Леонід Кучма, Віктор Ющенко, екс-голова Верховної Ради Олександр Мороз, перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко, перший віце-прем'єр-міністр Степан Кубів, віце-прем'єр-міністри В'ячеслав Кириленко та Павло Розенко, голова Управління державної охорони Валерій Гелетей, міністр екології та природніх ресурсів Остап Семерак, міністр культури Євген Нищук, міністр освіти та науки Лілія Гриневич, міський голова Києва Віталій Кличко, нинішні і колишні народні депутати, десятки військовослужбовців Збройних сил України.

Не припиняється потік пересічних людей, які йдуть провести в останню путь легендарного космонавта. З прощальним словом виступив голова Державного космічного агентства України Павло Дегтяренко. Поховають космонавта на Байковому кладовищі сьогодні о 14.00. Як повідомляв УНІАН, за даними віце-президента Асоціації народних депутатів України Олександра Костюка, Каденюк раптово помер під час прогулянки в парку «Царське село». Герой України Каденюк народився 28 січня 1951 року в Клішківці Хотинського району Чернівецької області. В період з 19 листопада по 5 грудня 1997 року здійснив космічний політ на американському БТКК «Колумбія» місії STS-87. Тоді вперше у космосі побували Державний герб, Прапор та пролунав Гімн України.
Четвер,
01 лютого
2018 року
Порошенко розкритикував польський закон проти "бандерівської ідеології"

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:Закон про заборону “бандерівської ідеології”, ухвалений польським парламентом, не відповідає проголошеним принципам стратегічного партнерства між Україною та Польщею і містить категорично неприйнятні оцінки.
Про це заявив Президент Петро Порошенко на своїй сторінці у Facebook.

“Ухвалений законопроект не відповідає проголошеним принципам стратегічного партнерства між Україною та Польщею”, - підкреслив Порошенко.

За його словами, оцінки, які містяться в цьому рішенні, є “абсолютно необ'єктивними та категорично неприйнятними”.

Глава Української держави зазначив, що “глибоко стурбований” відповідним польським законом, і наголосив, що історична правда вимагає відвертої розмови та діалогу, а не заборон.

Як повідомлялося, 26 січня Сейм Польщі ухвалив закон щодо заборони пропаганди так званої "бандерівської ідеології". Зокрема, закон стосується визначення злочинів українських націоналістів та організацій, що співпрацювали з Третім рейхом, а також можливості відкриття, відповідно до ст. 55 закону про Інститут національної пам’яті, кримінальних проваджень проти осіб, які заперечують ці злочини.

МЗС України висловило глибоке занепокоєння у зв'язку з ухваленням Сеймом цього документа. У міністерстві сподіваються, що Сенат Польщі виявить політичну мудрість у питаннях, які можуть негативно вплинути на розвиток двосторонніх відносин.

31 січня комісії Сенату Польщі без поправок підтримали відповідний законопроект, яким передбачено кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів проти громадян Польщі.
Середа,
31 січня
2018 року
Україна оголосила у розшук Азарова та Арбузова - ГПУ

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:Генпрокуратура повідомила про підозру та оголосила в розшук екс-прем'єр-міністра Миколу Азарова та колишнього главу Національного банку Сергія Арбузова.
Про це генпрокурор Юрій Луценко повідомив на своїй стрінці у Facebook.

"У ході розслідування кримінального провадження відносно злочинної організації Януковича В.Ф. оголошено про підозру та оголошено в розшук: колишнього прем`єр-міністра України Азарова М.Я. за фактом співучасті у незаконному заволодінні видобутим ПАТ "Укргазвидобування" та ПАТ "Укрнафта" скрапленим газом в особливо великих розмірах, що заподіяло державі шкоду у розмірі 2,2 млрд грн; колишнього голову Національного банку України Арбузова С.Г. за фактом співучасті у заволодінні грошовими коштами ДАТ "Чорноморнафтогаз" в сумі 3,2 млрд грн при купівлі двох самопідіймальних бурових установок В312 і В319", - поінформував він.

Генпрокурор також зазначив, що правоохоронці затримали Н. Ігнатченко та А. Фролова, які підозрюються у відмиванні через підконтрольні підприємства-нерезиденти коштів, здобутих членами ОЗУ. "Сьогодні їм обирається запобіжний захід у вигляді тримання під вартою або застава у розмірі 1 млрд грн", - додав Луценко.
Вівторок,
30 січня
2018 року
Луценко бачить два варіанти Антикорупційного суду: президентський і "дещо швидший"

З посиланням на
ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:Генеральний прокурор Юрій Луценко заявляє, що створення Антикорупційного суду в Україні є вимушеним кроком, як реакція на складну ситуацію в українських судах.
Про це він сказав в інтерв'ю Deutsche Welle, коментуючи поданий Президентом законопроект про Антикорупційний суд.

"Створення Антикорупційного суду є вимушеним кроком. Це - реакція на дуже важку ситуацію в нинішніх українських судах. У нас навіть фізично не вистачає суддів. НАБУ зараз обслуговує два судді. ГПУ обслуговує чотири судді. Резонансні справи тривають роками й роками. Тому створення нового суду з нових суддів є правильним рішенням", - зазначив Луценко.

За його словами, на даний час у питанні створення Антикорупційного суду він особисто бачить два варіанти розвитку подій: запропонований Президентом варіант, аби усі корупціонери категорії "А" - від голови сільради до найвищих посадових осіб - були предметом розгляду Антикорупційного суду, незалежно від того, який орган досудового слідства виявив злочин, або створити суд спеціально для справ НАБУ у кількості не менше 50 суддів.

"Я особисто вважаю, що є інша можливість: створити суд спеціально для НАБУ у кількості не менше 50 суддів - це моя принципова позиція, бо ми потребуємо впевненості у незалежності та чесності суду. Чесність гарантується через конкурс, незалежність - через численність. Аби двох-трьох-п'ятьох суддів не зробили залежними. Така система може обслуговувати, як мінімум, перші кілька років, виключно НАБУ. Коли стане ясно, що їхніх справ недостатньо для такої кількості суддів, можна буде підключити Державне бюро розслідувань, яке зараз створюється. Я думаю, це компромісний варіант", - пояснив Луценко.

Втім він зауважив, що і перший, і другий варіант можуть давати результат, хоча другий, на його переконання,- дещо швидший і надійніший.

Однак рішення, зазначив Генпрокурор, в будь-якому разі ухвалюватиме парламент, тому консультації треба вести саме з народними депутатами. "Зрештою, рішення будуть ухвалювати люди в парламенті. Сьогодні, коли мене запитували про це, я щиро рекомендував європейським колегам почати діалог з політиками напряму. Якщо для цього потрібні консультації, ми готові до них долучитися", - сказав Луценко.
Понеділок,
29 січня
2018 року
НАБУ проводить обшуки у Києві та кількох областях України

З посиланням на rbc.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:Обшуки проходять на території Одеської і Миколаївської областей

Детективи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) проводять серію обшуків на території Києва та кількох областей України. Про це РБК-Україна повідомили у НАБУ. "Слідчі дії, обшуки, відбуваються на території Одеської і Миколаївської областей, а також у місті Києві. Ці дії проходять у рамках розслідування, пов'язаного з ймовірними фактами зловживань по закупівлі послуг днопоглиблення у Бердянському та Маріупольському морських портах у 2015 та 2016 роках", - повідомили у відомстві. Як зазначили у відомстві, обшуки пов'язані зі слідчимидіями в Одесі, про які раніше повідомляв директор НАБУ Артем Ситник. Він повідомляв, що обшуки проходять у справі щодо одного з державних підприємств, збитки на якому досягають декількох сотень мільйонів гривень. Директор НАБУ відмовився уточнювати деталі операції на даному етапі. Нагадаємо, раніше директор НАБУ Артем Ситник повідомляв, що співробітники Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) проводять обшуки на одному з державних підприємств в Одесі. "Буквально зараз виїхала група в Одесу, 70 співробітників. Проводиться велика кількість обшуків, 10 осіб затримано", - повідомляв Ситник.
П´ятниця,
26 січня
2018 року
Аварія гелікоптера в Кременчуці: поліція назвала версію слідства

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:Гелікоптер МІ-8 упав у Кременчуці, бо пілоти могли не помітити розтяжку телевежі.
Про це повідомляє прес-служба МВС.

"За попередньою версією слідства, гелікоптер летів на невеликій висоті і пілоти не помітили розтяжку телевізійної вежі", - йдеться в повідомленні.

Сьогодні, 26 січня, на місці події, разом зі слідчими, працюють інспектори авіації, аби дослідити уламки гелікоптера і місце падіння під час світлої пори доби та зробити фахові заключення.

Наразі відомо, що загинули четверо членів екіпажу - вони працювали в ПрАТ "АК "Українські вертольоти". Всі були досвідченими пілотами, з великим стажем роботи.  Серед загиблих мешканці Вінницької, Харківської та Херсонської областей, 1964, 1967, 1968 та 1958 років народження.

Прокуратура Полтавської області розслідує обставини падіння гелікоптера.

"Прокуратура Полтавської області розпочала процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, досудове розслідування якого здійснює слідче управління Головного управління Національної поліції в області за ч. 3 ст. 276 КК України (порушення правил безпеки руху, експлуатації транспорту, що спричинило загибель людей)", - зазначається в повідомленні.

Нагадаємо, учора близько 19 години у Кременчуці під час виконання навчально-тренувального польоту гелікоптер МІ-8 втратив керування та, пошкодивши лінію електромережі, впав на пустир і загорівся.
Четвер,
25 січня
2018 року
Украинским чиновникам изменили структуру зарплаты

Со ссылкой на segodnya.ua информационно-правовой журнал "СПЕЦИАЛЬНЫЙ КОММЕНТАРИЙ" сообщает:Министр соцполитики объяснил, как новшества скажутся на суммах, которые получают госслужащие

Кабинет министров Украины изменил структуру начисления зарплаты госслужащим. Теперь доля оклада в зарплате будет составлять 50%. Соответствующее постановление приняло правительство.
Как пояснил министр социальной политики Андрей Рева в ходе заседания, изменение структуры зарплаты не повлияет на размер оплаты труда. Решение касается работников государственных органов, судов, органов правосудия.
Он также отметил, что согласно требованиям законодательства о госслужбе, до 1 января 2019 года доля оклада должна быть на уровне не менее 70%, что потребует принятия еще одного постановления в конце 2018 года.

В целом зарплата госслужащих состоит из таких компонентов:

оклад,
доплаты и надбавки,
премии,
материальная помощь.

При этом еще в 2014 году оклад составлял не более 30% от всей зарплаты.

К окладу существует немалое количество разнообразных доплат и надбавок:

за ранг (45-160 грн);
за выслугу лет (10-40% оклада с учетом надбавки за ранг);
за высокие достижения в труде и выполнение особо важной работы (50-100% оклада с учетом надбавок за ранг и выслугу лет);
за исполнение обязанностей временно отсутствующих работников (коллег – 50% оклада, начальников – разница между окладами). Эта норма временно приостановлена;
за руководство особо крупными структурными подразделениями (10-20% оклада);
за знание иностранных языков (10-25% оклада);
за научную степень (5-10% оклада);
за почетное звание (5% оклада) и другие.

Оклад устанавливается по-разному для руководящих кадров и рядовых госслужащих. Отправной точкой для расчета оклада руководящих кадров является оклад премьер-министра. Например, президент может рассчитывать на 140% оклада премьера, министры и депутаты (депутаты приравниваются к министрам) – на 92% и т.д. В свою очередь, оклад премьера равен 20 минимальным зарплатам.

Таким образом, зарплаты госслужащих зависят от минимальной зарплаты, которая с 1 января 2018 года выросла до 3723 грн в месяц. Правительство также рассматривает вариант повышения "минималки" до 4100 грн.
Середа,
24 січня
2018 року
Волкер і Турчинов обговорили закон про реінтеграцію Донбасу

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:Спецпредставник США з питань України Курт Волкер і секретар РНБО Олександр Турчинов обговорили закон про реінтеграцію Донбасу та необхідність захисту прав громадян, які проживають на окупованій території.
Про це Волкер повідомив у Twitter.

"Зустрівся з секретарем РНБО Олександром Турчиновим для обговорення законопроекту про реінтеграцію та необхідності захисту прав та добробуту українських громадян, які проживають на Донбасі, а також необхідності мирного врегулювання конфлікту", - написав Волкер.

Як повідомлялося, спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Волкер прибув до Києва 23 січня. Він уже мав зустрічі з Президентом України Петром Порошенком та міністром з питань тимчасово окупованих територій Вадимом Чернишом.
Вівторок,
23 січня
2018 року
Нову систему управління ввели у понад 660 громадах

З посиланням на rbc.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:У ЦВК свої заявки на об'єднання подали 704 громади

В Україні нова система управління повноваженнями і ресурсами поки впроваджена в 665 об'єднаних громадах. Про це сьогодні під час підсумкової прес-конференції заявив віце-прем'єр-міністр, міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко, передає кореспондент РБК-Україна. "25 обласних центрів ще додатково до 80 містах обласного значення, які мали можливість і структуру управління своїми коштами та повноваженнями. Зараз у нас в кінці цього року є 665 громад, які мають таку ж систему управління, як в Києві - мають свою раду, мають свій виконком, мають повноваження, ресурси, фінанси", - заявив Зубко. Віце-прем'єр зазначив, що в Центральну виборчу комісію свої заявки на об'єднання подали 704 громади. За словами Зубка, в 2017 році було прийнято 7 законів, спрямованих на посилення громад. Нагадаємо, що бюджети об'єднаних громад за перші дев'ять місяців 2017 року зросли до 6,3 мільярдів гривень.
Понеділок,
22 січня
2018 року
На мосту Патона у Києві активісти утворили "живий ланцюг Соборності"

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:На мосту Патона у Києві активісти утворили "живий ланцюг Соборності" до 99-ї річниці Акту Злуки, вшанувавши тим самим історичну подію - об'єднання Східної та Західної України в одне ціле.
Як повідомляє кореспондент Укрінформу, спершу учасники акції на правому та лівому берегах Дніпра сформували дві колони, одна з яких тримала полотнище блакитного кольору, інша - жовтого.

Колони несли частини українського стягу довжиною 30 метрів. Таким чином, після возз'єднання активісти утворили не лише живий ланцюг, а і 30-метровий прапор України на мосту Патона.

За безпекою на мосту і поблизу нього стежать кілька десятків правоохоронців.

Після об'єднання колон активісти спільно виконали гімн України, а також вшанували хвилиною мовчання пам'ять загиблих на Майдані та в АТО.

Учасники заходу мають намір продовжити свято конкурсом малюнків на обличчі. А завершиться свято салютом і концертом в кінотеатрі "Кінопанорама".

Подібні "ланцюги Соборності" в понеділок, 22 січня, проходять  не лише у Києві, а й в інших українських містах. За кордоном такі заходи відбуватимуться у Швеції, Британії, Польщі, Естонії, Канаді, Німеччині й США. Засновник і організатор акції - Братство козацького бойового звичаю "Спас". Головна мета "Живого ланцюга Соборності" - об'єднати українців під національними прапорами.

Перший "живий ланцюг" в Україні було утворено в січні 1990 року, який тоді  з'єднав Київ і Львів.  Щороку 22 січня, починаючи з 1990 року, люди стають у живий ланцюг, щоб нагадати українцям про дві дати в історії української державності - 22 січня 1918 року, коли Центральною Радою було ухвалено Четвертий Універсал, та 22 січня 1919 року, коли відбулося об'єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки в одну державу.
П´ятниця,
19 січня
2018 року
В Україні від кору померла вже восьма людина - Супрун

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:Із початку спалаху захворюваності на кір в Україні померло вісім дорослих та дітей.
Про це заявила в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, виступаючи у Верховній Раді під час години запитань до уряду, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Учора стало відомо про ще одну смерть від кору - це дитина, яка не була вакцинована. Це - восьмий випадок смерті з моменту початку спалаху", - сказала вона.

За словами Супрун, протягом двох тижнів 2018 року на кір захворіли вже 1285 дорослих та дітей, тоді як протягом усього 2017 року - 4782 осіб.

Супрун розповіла, що найбільше випадків кору зареєстровано в Івано-Франківській, Чернівецькій, Закарпатській, Одеській областях та у місті Києві.

Водночас урядовець підкреслила, що з більше ніж 1 млн 300 тисяч осіб, які були вакциновані минулого року, жодного смертельного випадку не було.
Четвер,
18 січня
2018 року
Україна відмовляється від аналогового мовлення: Нацрада розробила план

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:Національна рада з питань телебачення і радіомовлення схвалила проект плану поетапного вимкнення аналогового телерадіомовлення, розроблений нею на виконання розпорядження Кабінету міністрів України.
Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Як поінформував відповідальний секретар Національної ради Олександр Ільяшенко, проект плану буде направлений до Адміністрації Держспецзв'язку для підготовки проекту розпорядження Кабінету міністрів України. План має бути узгоджений урядом, оскільки серед його виконавців є органи, організації, приватні структури, які не підпорядковуються Національній раді. Таким чином, цей процес має бути регульований на загальнодержавному рівні.

За словами голови Національної ради Юрія Артеменка, план є лінійним. Тобто, якщо відбуватиметься збій за часом у реалізації якихось його пунктів, наступні пункти будуть відтерміновані.

Як зазначається на офіційному сайті Нацради, згідно з цим планом, у лютому 2018 року Нацрада має ухвалити окреме рішення про перехід від аналогового до цифрового мовлення щодо першої області та країни в цілому.

Припинення роботи діючих аналогових РЕЗ у першій області запланований на березень 2018 року. Яка саме область стане пілотною, визначатиме міжвідомча група при Кабінеті міністрів. Нині Нацрада запропонувала 5 областей, які приблизно однакові за оцінкою наявності цифрового сигналу, насиченням ринку сет-топ-боксами, здатністю забезпечення додаткових потреб у перетворювачах сигналу, - це Волинська, Одеська, Житомирська, Київська та Кіровоградська. Процес вимкнення аналогу має відбуватися за активної підтримки місцевої влади, тому дуже важливо, щоб місцева влада була у цьому процесі союзником.

Припинення аналогового мовлення в Україні очікується у червні 2018 року.

На першому і другому етапі вимкнення аналогового сигналу в Україні далі мовитимуть в аналозі "UA: Перший", місцеві мовники, аналогові канали у певних проблемних населених пунктах, де ТОВ "Зеонбуд" має добудувати багатоканальну мережу МХ-1 (наразі попередньо узгоджена позиція щодо 47 населених пунктів), а також аналогові канали в зоні проведення АТО і в деяких прикордонних районах, які будуть визначені Міністерством інформаційної політики.

Остаточне вимкнення аналогового сигналу в Україні має відбутися у січні – червні 2019 року.

Вимкнення аналогових РЕЗ на території проведення АТО відбуватиметься відповідно до окремого рішення Кабінету міністрів.
Середа,
17 січня
2018 року
НАБУ викрила крадіжку газу на 1,4 мільярда гривень: фігурують компанії Дубневичів

З посиланням на unian.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:Детективи НАБУ переконані, що Новояворівська та Новороздольська ТЕЦ незаконно отримали понад 300 млн куб. м. газу .

Детективи НАБУ затримали у Львові чотирьох службових осіб декількох комерційних підприємств, оголосивши їм про підозру у розкраданні понад 300 млн. куб. м. газу на суму понад 1,4 млрд грн. Як повідомляє прес-служба НАБУ, зазначені особи працювали у ТОВ «Енергія-Новий Розділ», ТОВ «Енергія-Новояворівськ» та ТОВ «Енергія». Їх було затримано під час проведення обшуків в в офісних та житлових приміщеннях даних комерційних підприємств. Того ж дня їм повідомили про підозру у вчиненні злочину, кваліфікованого за ч.5 ст.191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч.3 ст.28, ч.2 ст.366 (Службове підроблення), ч.3 ст.209 (Легалізація (відмивання) грошових коштів та іншого майна, здобутих злочинним шляхом) Кримінального кодексу України. За даними слідства, підприємства-власники Новояворівської та Новороздольської ТЕЦ (Львівська область) впродовж 2013-2015 років уклали низку угод про закупівлю в НАК «Нафтогаз України» природного газу для  виробництва тепла населенню. Задля здешевлення тепла для цієї категорії споживачів, НАК постачав комерційним ТЕЦ газ за цінами, суттєво нижчими від ринкових.

Тим не менш, як встановили детективи НАБУ, понад 300 млн куб. м «пільгового» газу, Новояворівська та Новороздольська ТЕЦ одержали незаконно, не плануючи використовувати його для потреб населення. Слідство з’ясувало, що дешевий газ вони використали у власній господарській діяльності для виробництва електрики, яку в подальшому реалізували ДП «Енергоринок». Її поставили за тарифом, визначеним собівартістю електроенергії, виробленої з газу за ринковою ціною. «Внаслідок описаних дій, прибутковість виробництва електрики цими ТЕЦ перевищила 60% (проти 3-5% закладених в тариф Національною комісією, що здійснює регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Таким чином, на переконання детективів НАБУ, ТЕЦ отримали надприбутки, співставні з розміром збитків, завданих НАК «Нафтогаз України» внаслідок цієї «схеми», - зазначається у повідомленні. Наразі вирішується питання про обрання затриманим запобіжного заходу. Зазначимо, власниками "Енергія-Новий Розділ" є ТОВ "АПП "Львівське" (90,05%) та міське ДКП "Розділтеплокомуненерго" (9,95%). "Енергія-Новояворівськ" належить ТОВ "АПП "Львівське" (92,36%), МКП "Новояворівськтеплокомуненерго" (3,15%), Новояворівському КП "Міські електричні мережі" (4,49%). Бенефіціарними власниками усіх підприємств є народні депутати від БПП брати Богдан та Ярослав Дубневичі.  Розслідування у справі було розпочато в грудні 2016 року. У серпні 2017 року Солом`янський райсуд надав детективам НАБУ вилучити документи НКРЕКП стосовно завдання збитків "Нафтогазу".
Вівторок,
16 січня
2018 року
Через сутички під Радою постраждав один поліцейський

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:Внаслідок сутички під Верховною Радою постраждав один правоохоронець, за порушення публічного порядку до поліції доставлено одного учасника акції.
Про це повідомляє Відділ комунікації поліції Києва.

"У результаті інциденту постраждав один правоохоронець. Крім того, за порушення публічного порядку до поліції доставлено одного учасника акції", - йдеться у повідомленні.

У поліції нагадали, що сутички під Радою сталися близько 11.00,  коли мітингувальники підпалили п’ять автомобільних шин. Поліція роз’яснювала учасникам акції неправомірність їхньої поведінки в частині підпалення шин, а працівники ДСНС намагалися загасити підпалені предмети.

У цей час мітингувальники застосували сльозогінний газ в бік правоохоронців, почали кидати бруківку, покришки та інші сторонні предмети, повідомили в поліції

Станом на 11.30 шини вдалося загасити. Наразі ситуація контрольована, правоохоронці несуть службу в посиленому режимі.

Як повідомляв Укрінформ, акція представників  ініціативи "Стоп реванш" розпочалася вранці у вівторок і проходила мирно. Мітингарів було близько 200.

Серед вимог активістів - ухвалення законопроекту №7163 про реінтеграцію Донбасу, а також законопроекти № 7425 про захист української державності від проявів колабораціонізму, №7426 про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо колабораціонізму та посилення відповідальності за державну зраду.

Відділ комунікації поліції Києва повідомив, що під час засідання Верховної Ради у вівторок понад 3 тисячі 800 правоохоронців забезпечують правопорядок в урядовому кварталі столиці.
Понеділок,
15 січня
2018 року
У Порошенко озвучили требование по антикоррупционному суду

Со ссылкой на segodnya.ua информационно-правовой журнал "СПЕЦИАЛЬНЫЙ КОММЕНТАРИЙ" сообщает:Глава государства внес в ВР свое видение Антикоррупционного суда, который должен быть направлен на борьбу с коррупцией

Президент Украины Петр Порошенко настаивает на ближайшем рассмотрении Верховной Радой законопроекта об Антикоррупционном суде. Об этом заявила представитель главы государства в парламенте, заместитель председателя фракции "Блок Петра Порошенко" Ирина Луценко на заседании Согласительного совета лидеров фракций и председателей комитетов парламента.
"Президент настаивает на включении в повестку дня и основательном рассмотрении закона об Антикоррупционном суде. Это конституционное право президента – вносить этот законопроект. Он его внес", – сказала она и добавила, что предложение Порошенко о создании рабочей группы по наработке основных позиций этого законопроекта "было проигнорировано парламентом".
Так, подчеркнула Луценко, глава государства внес в ВР свое видение Антикоррупционного суда, который должен быть направлен на борьбу с коррупцией всеми правоохранительными органами, приобщенные к этому процессу.
Кроме того, отметила она, этот законопроект соответствует рекомендациям Венецианской комиссии, Конституции Украины и международным обязательствам Украины.
"Президент настаивает на ближайшем рассмотрении, внесении его в повестку дня, включении и рассмотрении его парламентом по полной процедуре", – сказала депутат.

Напомним, 22 декабря 2017 президент Петр Порошенко внес в парламент проект закона об Антикоррупционном суде. Также глава государства зарегистрировал в ВР проект закона о внесении изменений в закон "О судоустройстве и статусе судей" в связи с принятием закона "О Высшем антикоррупционном суд". Оба законопроекта определены как неотложные.
Создание Антикоррупционного суда является одним из условий продолжения сотрудничества с Украиной ее ключевого кредитора – Международного валютного фонда.
Специализированная антикоррупционная прокуратура предоставит свои предложения к законопроекту об Антикоррупционном суде после его принятия в первом чтении.
П´ятниця,
12 січня
2018 року
Гройсман обіцяє у 2019 році підвищення пенсії тим, хто працював за "трудодні"

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:Уряд 2019 року напрацює механізм щодо підвищення пенсій людям, у яких великий трудовий стаж, але через економічну ситуацію протягом усього життя були низькі зарплати.
Про це Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман сказав на зустрічі з ветеранами підприємства "Азовсталь" в рамках робочої поїздки у м. Маріуполь, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Сьогодні залишається завданням для нас підвищити пенсії для тих, хто має великий стаж роботи, але отримував невелику заробітну плату. Це наступне завдання, яке буде виконане. Ми у 2019 році цю проблему вирішимо", - сказав Гройсман.

Він зазначив, що багатьох громадян пенсії вже підвищено. Уряд не хоче "зрівнялівки", бо пенсійна система у першу чергу має бути справедливою.

"Ми зробимо все, щоб пенсії автоматично почали зростати", - запевнив Прем’єр-міністр.

Він також нагадав про кроки щодо збільшення рівня мінімальної зарплати, зазначивши, що у 2016 році мінімальна заробітна плата складала 1 450 грн, тепер - 3 723 грн. "І ми будемо рухатися далі, бо все те, що буде напрацьовувати економіка, має йти людям і це принципово важливо", - сказав Гройсман.

За його словами, уряд має конкретний план дій щодо поліпшення ситуації в країні та підняття економіки.
П´ятниця,
12 січня
2018 року
В українській армії починають підготовку операторів Javelin – ЗМІ

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:У Збройних Силах України розпочинають підготовку розрахунків протитанкових ракетних комплексів (ПТРК) Javelin.
Про це повідомляє інформаційний портал про розвиток українського війська та силових структур Ukrainian Military Pages.

"Підготовка кандидатів розпочнеться з 15 січня на базі Національної академії сухопутних військ імені гетьмана П. Сагайдачного із проведення мовної підготовки з метою набуття необхідного рівня знання англійської мови", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що після завершення мовної підготовки відібрані кандидати будуть направлені за кордон для проходження навчання щодо бойового застосування протитанкових ракетних комплексів.

Раніше повідомлялося про плани США поставити до України 35 пускових установок ПТРК Javelin та 210 ракет до них.
Четвер,
11 січня
2018 року
Уряд виділив 294 мільйони на виплати постраждалим під час Революції Гідності

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:Кабінет міністрів виділив 294 млн гривень для фінансування виплат постраждалим і членам сімей загиблих під час Революції Гідності в 2013-2014 роках у повному обсязі.
Таке рішення ухвалене на засіданні уряду в четвер, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Треба віддати шану Героям Небесної сотні, тим, хто був скалічений, не під дату приймати якісь рішення, а просто виконувати свій моральний обов’язок перед цими людьми... Сьогодні ми приймаємо рішення не під дату, а по совісті зробити такі виплати”, - підкреслив Прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

За його словами, уряд забезпечив виплати постраждалим майданівцям та членам сімей Героїв Небесної сотні не частинами, як було раніше, а в 100-відсотковому обсязі.

Він також звернувся до Мінсоцполітики та Мінфіну з проханням розпочати виплати вже у січні.

У свою чергу міністр соціальної політики Андрій Рева нагадав, що у 2014 році Верховна Рада ухвалила закон про встановлення державної допомоги постраждалим учасникам акцій громадського протесту та членам їх сімей. За його словами, законом було визначено, що членам сімей загиблих учасників масових акцій громадського протесту мало бути виплачено по 1 млн гривень, особам, які дістали тяжкі тілесні ушкодження, — по 700 тис. гривень, середні тілесні ушкодження — по 500 тис. гривень, легкі тілесні ушкодження — 200 тис. гривень.

Водночас Рева зауважив, що ці виплати здійснювалися частинами протягом минулих років, але їх суми є сталими і їх індексація законом не передбачена.

Міністр запевнив, що виділених урядом коштів вистачить на завершення процесу виплат постраждалим учасникам Революції гідності та членам сімей загиблих Героїв Небесної сотні.
Середа,
10 січня
2018 року
На тілі Ноздровської виявили частини ДНК Юрія Россошанського - Аброськін

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:Результати експертизи ДНК підтвердили причетність Юрія Россошанського до убивства юристки Ірини Ноздровської.
Про це сказав на прес-конференції перший заступник голови Нацполіції В'ячеслав Аброськін, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Вина його (Юрія Россошанського - ред.) доводиться не лише технічно, а вагомими доказами. Буквально вчора були отримані результати перших експертиз. Їх було призначено близько 70, і перші результати вже є, і вчора вони були в суді. Результати проведення експертизи ДНК. На потерпілій були виявлені частини, які належать підозрюваному, тому говорити про те, що щось не зроблено... - зроблено максимум того, що можна було зробити", - сказав він.

Аброськін розповів, що під час особистого спілкування з Юрієм Россошанським той підтвердив свою причетність до убивства Ноздровської.

"Він мені сказав, що не розкаюється і ніколи не розкається, а вину я свою признає", - додав він.

Перший заступник голови Нацполіції зазначив, що тривають слідчо-оперативні заходи, направленні на розкриття цього убивства.

Як повідомляв Укрінформ, 1 січня 2018 року у Вишгородському районі Київської області було виявлено тіло правозахисниці і юристки Ірини Ноздровської.

8 січня правоохоронці затримали Юрія Россошанського та оголосили йому підозру у вбивстві Ноздровської. Підозрюваний є батьком Дмитра Россошанського, який 30 вересня 2015 року в селі Демидів на смерть збив на автомобілі сестру Ірини Світлану Сапатинську.

Вишгородський районний суд Київської області 9 січня обрав підозрюваному Дмитру Россошанському запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб без можливості внесення застави.
Вівторок,
09 січня
2018 року
Ноздровська займалася багатьма справами щодо розкриття корупції - Чаплига

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:Убита правозахисниця Ірина Ноздровська займалася не лише «справою Россошанського», а й багатьма іншими, пов'язаними з розкриттям корупції.
Про це заявив представник Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Михайло Чаплига в ефірі каналу «112. Україна», повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Найвідоміша справа  - «справа Россошанського» і ще одна справа стосовно дитини її (Ноздровської - ред.) сестри. Як правило, співпраця з офісом полягала в тому, що вона зверталася до нас для того, щоб ми делегували моніторів на судове засідання», - заявив Чаплига, відповідаючи на запитання, як співпрацював Офіс Уповноваженого з Іриною Ноздровською.

Представник Уповноваженого наголосив, що вбита правозахисниця вела не лише ці справи.

«Вона також займалася багатьма справами, пов'язаними з розкриттям корупції і так далі. Можна сказати, що вона була дійсно правозахисником, незважаючи на те, що сьогодні розгорнулася вже якась брудна кампанія щодо її дискредитації», - заявив Чаплига.

Він акцентував, що не може розповісти про багато речей щодо справи Россошанського, «оскільки це таємниця спілкування з Уповноваженим».

«Але, скажімо так, її позиція була досить обгрунтованою і правовою, але стосовно того, що ... Россошанські сильно ненавиділи Ірину, то більше у них було претензій до суддів, ніж до самої Ірини. Їм здавалося, що судді несправедливо розглядали справу. Але це суб'єктивно», -  наголосив Чаплига.

Відповідаючи на запитання, чи є політика у справі Ноздровської, представник Уповноваженого відповів: «Принаймні її намагатимуться шукати». «Звичайно, що тільки суд може про це сказати, до цього це все припущення, теорії і змови», -  резюмував Чаплига.
П´ятниця,
05 січня
2018 року
Стало відомо, наскільки збільшили фінансування НАБУ, НАЗК та СБУ

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:Верховна Рада у 2018 році збільшила видатки на НАБУ на майже 10% - до 857 мільйонів, на НАЗК — більше 11% - до 683,5 мільйонів, СБУ - на 17% - до 8,2 мільярда, на Нацагентство з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, - у 6 разів - до 253 мільйонів.
Про це йдеться в додатку № 3 закону «Про Державний бюджет України на 2018 рік», опублікованому на сайті парламенту.

При цьому зі статті видатків на НАЗК у 2018 році передбачається виділення 513,7 млн гривень на фінансування статутної діяльності політичних партій; 169,8 млн гривень - на керівництво та управління у сфері запобігання корупції.

Окрім того, бюджетом передбачається збільшення фінансування Державного бюро розслідувань на 10,9 млн гривень - до 651,6 млн. гривень.

Фінансування НАБУ торік було 773,6 млн гривень; НАЗК - 605 млн гривень; Нацагентства з розшуку активів - 42,3 млн гривень; СБУ - 6,7 млрд гривень.
Четвер,
04 січня
2018 року
Донька Ноздровської вказала на нових ймовірних підозрюваних у вбивстві мами

З посиланням на unian.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:Донька правниці вважає, що слід перевірити Максима Сапатинського і його оточення на можливу причетність до вбивства.

Колишнього чоловіка сестри загиблої під Києвом Ірини Ноздровської Максима Сапатинського та його оточення також варто перевірити на можливу причетність до вбивства юристки. Про це заявила донька загиблої Анастасія. "Версія про Сапатинського мені теж здається підозрілою. Його інтереси в суді представляла Наталія Солоп. Мама розповідала, що спілкувалася з братом її чоловіка. Він повідомив, що Солоп викинула його брата з 8-го поверху, щоб отримати квартиру. Ця людина просто неадекватна. Вона також погрожувала мамі, у неї теж є такі друзі, що могли піти на це", - розповіла дівчина в ефірі ОбозTV.

Ці підозри вона підкріпила конкретною кричущою історією довкола племінника, за якого "воювала" в судах Ірина. "Був випадок, коли вона й друзі Сапатинських вдерлися до нас в будинок, коли у нас був Матвій. Він був на лікуванні, все було законно. Батько десять днів мовчання, не дзвонив, не писав, не цікавився дитиною, а потім увірвалися в будинок і при -10 градусах морозу забрали дитину в одній маєчці", - розповіла вона. Зараз проти Сапатинського відкрито кримінальне провадження за невиконання рішення суду, яким його родичі загиблої дружини (сестри Ірини Ноздровської – Ред.) мали право бачитися з хлопчиком. "11 січня має бути засідання суду, й мені здається, що вони теж можуть бути до цього причетні", - додала вона. Як відомо, 1 січня поліція повідомила, що у Вишгородському районі Київської області знайшли тіло жінки. Виявилося, що це юристка Ірина Ноздровська, розшук якої почали 30 грудня.

Пізніше активісти повідомили, що тіло Ноздровської знайшли в річці, навпроти будинку дядька Россошанського, який у 2015 році очолював Вишгородський районний суд. За попередніми даними експертизи тіла правозахисниці Ірини Ноздровської, вона померла від множинних колото-різаних ран. Ноздровська кілька років займалася справою про загибель своєї сестри Світлани Сапатінської, яку 30 вересня 2015 року у с.Демидів насмерть збив племінник глави суду Вишгородського району Дмитро Россошанський. У травні 2017 року Росошанського засудили до 7 років ув’язнення, його захист подав апеляцію. 27 грудня Апеляційний суд Києва відмовив йому у звільненні і продовжив запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на 60 діб. За словами близьких і знайомих, Ноздровській погрожували, й вона повідомляла про це поліцію. Водночас у Вишгородському суді заявили, що суддя Сергій Купрієнко, який є дядьком Россошанського, з травня 2017 року звільнений Вищою радою правосуддя у зв’язку з поданням заяви про відставку. 
Середа,
03 січня
2018 року
У поліції розповіли, що у справі про вбивство Ноздровської є зрушення

З посиланням на rbc.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:Дмитро Ценов зазначив, що смерть наступила за дві-три доби до того, як знайшли тіло

Начальник Головного управління Національної поліції у Київській області Дмитро Ценов заявив, що у справі про вбивство правозахисниці Ірини Ноздровської є деякі зрушення. Про це він розповів журналістам після зустрічі з активістами, передає "Укрінформ". "Вже є деякі зрушення, якими ми займаємося... Встановили останні години життя Ірини. Деякі нюанси ще не встановлені, думаю, за завтрашній день опрацюємо", - зазначив він.
При цьому, за словами Ценова, смерть Ноздровської наступила за дві-три доби до того, як знайшли тіло. "Є тілесні пошкодження, поранення колючим предметом", - повідомив Ценов.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що слідство не розглядає версію самогубства правозахисниці Ірини Ноздровської, тіло якої було знайдено в понеділок, 1 січня 2018 року, в Київській області. У Києві активісти біля Головного управління Національної поліції у Київській області вимагали знайти і покарати вбивць правозахисниці Ірини Ноздровской.

Так, тіло правозахисниці, яка перед цим зникла, правоохоронці виявили в одній з річок Київської області 1 січня 2018 року. За попередніми даними, її скинули з моста в річку. Пізніше поліція відкрила кримінальне провадження за статтею "Умисне вбивство".
Вівторок,
27 червня
2017 року
Краматорск – наши дни  (репортаж спецкора)         Виталий Восточный,
специальный корреспондент
информационно-правового журнала "СПЕЦИАЛЬНЫЙ КОММЕНТАРИЙ"
В связи с необходимостью получения пресс-карты АТО, непредсказуемая  судьба корреспондента забросила меня в небольшой промышленный город Краматорск, знаменитый своими предприятиями по поставкам ферросплавов и металлопроката, производством ферромарганца, чугуна, проката металлической посуды, а также ремонтом горно-шахтного оборудования. Вообщем город – труженик, один из многих наполняющий бюджет нашей  страны и карманы обычных работяг, желающие только одного - лучшей жизни себе и своим детям…

    
     Но еще по дороге в Краматорск мне удалось познакомиться с удивительным человеком – историком, преподавателем одного из Донецких ВУЗов. Он с дрожью в голосе  и со слезами на глазах  рассказывал о буднях Донецка и всех тех страшных последствиях. О том, как радовалась большая часть сепаратистки - настроенных граждан, о «черных» а не «зеленых», в отличии от Крыма, человечках, захватывающих все административные здания города. Меньшая же часть населения с не засоренными  российской пропагандой мозгами испуганно  «жалась в кучки», не понимая, что нужно делать, чтобы этому воспрепятствовать…
    Но больше всего этот человек сожалел об утраченных возможностях, о том что, будучи преподавателем и заранее просчитывая последствия  поистине исторического беззакония, он не сумел достучаться до сердец тысячам своих воспитанников. Многие из них стали главарями, так называемого ополчения и даже «пробились» в местные органы власти, отчего жить стало еще хуже. Пользуясь извечным изречением главного идеолога коммунизма  – «и кухарка может управлять государством», они довели свое квази - образование до полного коллапса…


  
Хочется  все же отметить, что таких людей как этот историк много, людей в силу обстоятельств или по недомыслию  оставшихся на временно оккупированных территориях и только сейчас после стольких лет оболванивания, начинающие «прозревать», разочаровываясь прелестями «русского мира» и с нетерпением ждущие возвращения в родное лоно своей, единой  Родины – Украины!Краматорск обычным субботним  летним днем 2017 года был немноголюден. Часть жителей разъехались в отпуска, часть попряталась от палящих лучей солнца в многочисленных кафешках и ухоженных  парках.Процесс декомунизации местное население восприняло двояко, часть принципиально не признавало нововведение, в основном пенсионеры, ностальгирующие о славной «боевой молодости», вторые же, большей частью молодежь приветствовала «смену вывесок» потому что им сопутствовало еще благоустройство площадей, улиц  и открытие новых памятников. Каждая новая эпоха нуждается в новых образах, времена Павликов Морозовых и Зой Космодемьянских уже давно прошли, появились новые реальные  герои – «Небесная сотня», герои АТО сражающиеся не за жизнь, а насмерть за нашу свободу и независимость! Мы наконец-то начали перечитывать и переписывать историю, ибо все, что нам когда-то «вливали в уши» оказалось банальной пропагандой, ничего ни имеющего с действительностью…На улицах не было видно никаких военных с оружием, и даже по  форме, за исключением патрулирующих автомобилей полиции и небольшой группки  военнослужащих, организованно посетивших местный кинотеатр «Родина» и магазин «Продукты»
                   

                                                                                                                  
Магазины,  кафе, салоны красоты, банки, работают в обычном режиме, а люди живут обычной жизнью, не смотря на то что количество жителей возросло за счет «временных переселенцев» криминогенная обстановка в районах была весьма спокойной. Часто попадались автомобили миссии ОБСЕ, как оказалось здесь у них расположена штаб-квартира.
                


                                                               
Пройдя по зеленым  улочкам Краматорска, волей  - неволей натыкаешься на «эхо войны», точнее ее шрамы 2014 года в виде следов от пуль и осколочных разрывов.
Городская администрация Краматорска имеет весьма скромный вид, так сказать без лишней вычурности и помпезности в отличие от стоящего напротив Дворца культуры.


На глаза попадались всевозможные общественные организации, что говорит о высокой политической активности местного населения.Волей случая довелось повстречаться со «старыми» знакомыми нашего журнала -  семейством Гаковых, удивительная семейная пара Юля и Сергей, прошедшая вместе  и «огонь и воду и медные трубы».  В настоящее время они частные предприниматели, пытающиеся наладить выпуск на 3-д принтерах  собственного производства протезы для воинов АТО и всех нуждающихся. Как и всем патриотам, вкладывающим в благородное дело свою душу  им не помешает спонсорство и поддержка неравнодушных граждан.
 


Несмотря на трудное время и непростые условия «рыночной экономики» на улицах попадались улыбающиеся люди, а значит, у них и у нас все будет просто замечательно…Хочется пожелать нашим друзьям Гаковым,  сотрудникам пресс-центра АТО (в частности координатору Наталии), всем жителям Краматорска  - мирного неба, ведь раньше мы никогда не задумывались, что оно может быть  другим…
Четвер,
01 червня
2017 року
Порошенко про рішення Стокгольмського арбітражу: Москва вперше втрачає можливість використовувати газ як зброю


З посиланням на unian.net інформаційно-правовий правовий журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:
Рішення Стокгольмського арбітражу надає право «Нафтогазу» вимагати зниження ціни на газ по контракту з «Газпромом» відповідно до умов ринку.Президент Петро Порошенко привітав рішення Стокгольмського арбітражу у справі НАК «Нафтогаз України» проти «Газпрому» щодо контракту на постачання газу, в якій українська державна компанія виграла найкрупніший комерційний спір.
Як повідомила прес-служба глави держави, Порошенко зазначив, що відповідно до цього рішення, положення «бери або плати» скасоване, а у задоволенні вимог російського «Газпрому» сплачувати за газ на цій підставі відмовлено.
«Це принцип, нав’язаний Україні Росією і безвідповідально прийнятий українськими переговірниками в 2009 році. Завдяки йому мільйони українців були пограбовані на мільярди доларів», - наголосив Порошенко.
Президент також підкреслив, що рішення Стокгольмського арбітражу надає право «Нафтогазу» вимагати зниження ціни на газ по контракту з «Газпромом» відповідно до умов ринку. Таким чином, вартість газу буде визначатися не Кремлем, а виключно прозорим та вільним ринком.
«Це – важливий крок на шляху до енергетичної безпеки. Москва вперше втрачає можливість використовувати газ як зброю політичного тиску та шантажу. Для України це надзвичайно важливе рішення, оскільки суперечності між «Нафтогазом» та «Газпромом» вперше врегульовуються у цивілізований юридичний спосіб», - наголосив президент.
Глава держави також підтвердив, що Україна була і залишатиметься надійним партнером у питанні забезпечення газом європейських споживачів.
Як повідомляв УНІАН, сьогодні, 31 травня, Стокгольмський арбітраж задовольнив вимогу Національного нафтогазового холдингу «Нафтогаз України» про перегляд ціни за укладеним у 2009 році контрактом на закупівлю природного газу у російського газового монополіста компанії «Газпром» з урахуванням ринкових умов.
Україна в особі «Нафтогазу України» судиться з російським «Газпромом» у Стокгольмському арбітражі за двома контрактами: щодо транзиту російського газу до ЄС із території України та купівлі-продажу Україною російського газу.
У жовтні-грудні 2016 року в Арбітражній палаті Стокгольма відбулися слухання щодо газового спору стосовно умов контракту, укладеного між компаніями в 2009 році.
Однією зі спірних умов контракту на закупівлю газу з Росії була ціна «блакитного» палива, яка була набагато вищою вартості газу на європейському ринку з поставкою на західний кордон України. У середині квітня цього року головний комерційний директор «Нафтогазу» заявив, що ціна палива, яке було куплено на європейському ринку, на 25-30 дол. за 1 тис. куб. м нижче, ніж розрахункова ціна за контрактом із «Газпромом» на другий квартал 2017 року.
За даними української компанії, станом на 29 травня 2017 року, сума претензій «Нафтогазу» до «Газпрому» за контрактом на закупівлю газу становить 30,3 млрд дол. (із яких 14,1 млрд дол. становлять вимоги щодо перегляду ціни за спожитий Україною газ у 2011-2015 роках), а з боку «Газпрому» до «Нафтогазу» - 47,1 млрд дол.
За даними «Нафтогазу», сьогодні держхолдинг отримав окреме рішення Стокгольмського арбітражу в частині контракту на купівлю газу, яке містить оцінку судом усіх юридичних і фактичних питань справи. Остаточне рішення, в якому буде вказано суми задоволених вимог сторін, буде надано пізніше.

©  Україна
     м.Київ
     2015 р. - 2018 р.