ПОДІЇ ЗА КОРДОНОМ

П´ятниця,
20 квітня
2018 року
   Київ чекає, що Вільнюс допоможе організувати засідання Комісії Україна-НАТО

   З посиланням на укрінформ інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   Україна сподівається на підтримку Литви в організації засідання Комісії Україна-НАТО на найвищому політичному рівні.
   Про це сказала віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе під час зустрічі з головним радником президента Литовської Республіки з питань зовнішньої політики Неріюсом Алєксєюнасом, повідомляється на Урядовому порталі.
   "Україна прагне застосувати всі існуючі практичні інструменти для підготовки до членства в Альянсі. Наразі успішно реалізовується Річна національна програма під егідою Комісії Україна-НАТО. Зміни в законодавстві в частині зовнішньополітичних засад щодо членства в НАТО як стратегічної мети в липні минулого року відображають вибір України. Ми високо цінуємо продовження активної підтримки Литвою євроатлантичних прагнень України", - сказала віце-прем’єр-міністр.
   Вона висловила серйозну стурбованість позицією Угорщини через Закон України "Про освіту", а саме блокуванням зустрічей Комісії Україна-НАТО на високому рівні. "Для нас дуже важливо, щоб Україна мала підтримку з боку Литви в організації зустрічі Комісії Україна-НАТО на найвищому політичному рівні під час саміту НАТО в Брюсселі у липні цього року", - наголосила віце-прем’єр-міністр.
   Алєксєюнас своєю чергою повідомив, що в НАТО стурбовані позицією Угорщини щодо блокування політичного діалогу між Україною та Альянсом та, відповідно, можливості проведення засідання Комісії Україна-НАТО на липневому саміті через Закон України "Про освіту". Литовська сторона вживає всіх політичних та дипломатичних заходів для підтримки України у цьому контексті, запевнив він.
   Також, за його словами, Україна повинна бути лідером Східного партнерства, зважаючи на її прагнення та прогрес змін у країні. Литва готова і надалі допомагати. «Ми маємо можливість запропонувати значний фінансовий внесок у сектор безпеки та оборони України. Українцям зараз надзвичайно важливо бути проактивними у створенні нової платформи для переговорів, проектного менеджменту задля ефективного використання допомоги ЄС», - зазначив радник президента Литви.
   Він також додав, що Литва спільно зі Сполученими Штатами має плани відкрити регіональні центри кібербезпеки, зазначивши, що участь України у цих проектах була б дуже цінною.
   Сторони обговорили також і питання енергетичної безпеки у Європі. Вони погодились, що ні у кого не має бути ілюзій стосовно проекту "Північний потік – 2". Очевидно, його просування є значною геополітичною загрозою з боку Росії і не має жодних економічних обгрунтувань.
   "У сфері енергетичної безпеки ми готові обговорити можливий формат участі України у проектах щодо будівництва LNG-терміналу на острові Крк", - зазначив Алєксєюнас.
   Климпуш-Цинцадзе наголосила, що будівництво цього терміналу має не тільки регіональне чи національне значення, а і є важливим елементом енергетичної безпеки цілої Європи.
   У лютому Будапешт заблокував вже друге міністерське засідання НАТО. Угорська влада пояснює, що таким чином вона тисне на Україну, вимагаючи перегляду мовної норми закону про освіту.
   20 березня міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив про намір заблокувати участь Президента України Петра Порошенка у саміті НАТО, який відбудеться в Брюсселі у липні 2018 року.
Четвер,
19 квітня
2018 року
   Реформування ЄС: до чого домовилися Меркель і Макрон

   З посиланням на укрінформ інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:


Канцлер ФРН Ангела Меркель і президент Франції Еммануель Макрон продовжуватимуть узгоджувати позиції, у тому числі за пропозиціями Парижа, щодо реформування ЄС і сподіваються на солідарність інших країн.
Про це два лідери заявили на спільній прес-конференції у Берліні в четвер, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Ми хочемо провести ще робочу зустріч та обговорити позиції перед червневим самітом ЄС", - сказав Макрон.

Цей момент він визначив як "абсолютно вирішальний для майбутнього Європи" і такий, коли "суверенітету Європи кинутий виклик".

У цій ситуації, за словами президента, необхідні солідарність і відповідальність з усіх питань, у тому числі з тем міграції і захисту кордонів.

Меркель підтвердила, що німецько-французьке засідання ради міністрів відбудеться 19 червня. Голова уряду наголосила, що Париж і Берлін повинні "вести відкриті дебати і бути готовими до компромісу".

"Думаю, ми можемо досягнути добрих результатів", - висловила оптимізм канцлер.

До червня, за її словами, слід прийняти "важливе, центральне рішення", пов'язане з майбутнім Європи. "Новий контур Європи, це коли ЄС вже має бути не лише проектом світу, але й проектом, коли ми повинні спільно просувати наші загальні цінності у світі і можемо лише спільно представляти наші загальні інтереси", - сказала вона.

Зокрема, до кінця червня Меркель сподівається досягнути угоди про спільну систему прийняття біженців.

"Нам потрібна спільна зовнішня політика. Ми дуже інтенсивно говоритимемо про те, який внесок ми можемо зробити в Сирії, а також в Україні", - додала Меркель.

Середа,
18 квітня
2018 року
   В НАТО оценили вероятность полномасштабной войны России с Украиной

   Со ссылкой на сегодня информационно-правовой журнал "СПЕЦИАЛЬНЫЙ КОММЕНТАРИЙ" сообщает:   Москве выгодно иметь замороженные конфликты в Грузии, Приднестровье и на Донбассе, считает натовский генерал
   В НАТО не верят в возможность полномасштабной войны со стороны России против Украины, однако заинтересованы в сильной украинской армии, способной противостоять российской агрессии. Об этом в интервью УНИАН сказал глава Военного комитета НАТО, генерал Петр Павел накануне визита в Украину данного комитета (18-19 апреля).
   Он считает маловероятным перерастание конфликта на Донбассе в полномасштабную агрессию со стороны России. Об этом он сказал в интервью накануне визита ВК в Украину, который пройдет 18-19 апреля во Львове.
   По его словам, конфликт в Украине нужен для давления на западные страны, а его политическое решение Москву не интересует.
   "Наша оценка состоит в том, что такой вариант будет очень маловероятным. Есть даже вопрос, получит ли Россия выгоду от такого рода агрессии. Мы должны быть реалистами. С одной стороны, Россия не поддерживает политическое решение конфликта. В некоторой степени мы также можем спорить о том, что это удобный политический инструмент – иметь замороженный конфликт в Грузии, Приднестровье и на Донбассе, чтобы создать политическое давление на НАТО и на отдельные страны. В то же время Россия не готова сейчас быть вовлеченной в полноценный конфликт с большей магнитудой", – пояснил Павел.
   Генерал отметил, что Альянс заинтересован в сильном украинском войске, которое сможет сдерживать российскую агрессию, а НАТО должно приложить все усилия, чтоб заставить Россию начать уважать международное право.
   "В этом смысле мы тоже поддерживаем Украину в том, чтобы она развивала возможности, чтобы сдержать любую агрессию. Это то, к чему мы стремимся – сделать украинские Вооруженные силы заслуживающими доверия и способными сдержать любую потенциальную агрессию", – добавил Павел.
   
Вівторок,
17 квітня
2018 року
   Будь-які зміни відносин між ЄС та РФ залежать від повного виконання Мінських домовленостей - Могеріні

   З посиланням на уніан інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   Центром викликів для двосторонніх відносин залишається ситуація в Україні - ЄС буде продовжувати підтримувати роботу Нормандського формату.
   Високий представник Європейського Союзу з питань зовнішньої політики та політики безпеки Федеріка Могеріні заявляє, що тільки повне виконання Мінських угод є ключовим елементом для того, щоб у відносинах ЄС та Росії сталися зміни.
   Про це вона сказала у понеділок в Люксембурзі по завершенню засідання Ради ЄС з питань закордонних справ.    Могеріні розповіла, що від час засідання міністри дали спільну оцінку викликів, які є у відносинах між ЄС та Росією.
   «Ми бачили зухвалу поведінку Росії у багатьох сферах. Центом цього виклику, звичайно, залишається ситуація в Україні з нелегальною анексією Кримського півострову та дестабілізацією Сходу України, яка продовжується до сьогодні», - констатувала високий представник.
   Іншими сферами «викликів зухвалої поведінки Росії» вона назвала Сирію, дезінформацію, внутрішнє втручання, загрози кібердіяльності, зменшення в самій Росії «простору для незалежних політичних голосів, громадянського суспільства, зменшення поваги до прав людини та верховенства права».
   «У нашому обговоренні сьогодні з державами-членами ми підтвердили чітко, що п’ять принципів, які ми визначили два роки тому по відношенню до Росії, залишаються дійсними. Ми також подивилися, що ми можемо зробити більше по всіх цих п’яти принципам. Перший з них, що повне виконання Мінських домовленостей залишається ключовим елементом для будь-яких значних змін у відносинах ЄС з Росією», - заявила Могеріні.
   Вона зазначила, що ЄС буде продовжувати підтримувати роботу Нормандського формату, і як ЄС, як такий, може допомогти більше, зокрема, Німеччині та Франції в роботі щодо повного виконання Мінських домовленостей, особливо, «на політичному рівні, але і також з конкретними кроками в гуманітарній сфері, в сфері розмінування, підготовці реконструкції Донбасу та підтримувати надійну координацію також в рамках ООН».
   «По-друге, ми будемо продовжувати посилювати наші відносини з нашими Східними партнерами та іншими сусідами, особливо після дуже успішного саміту Східного партнерства, який у нас був», - продовжила високий представник.
   Іншими принципами вона назвала підтримку політики прозорості щодо Росії у питанні співробітництва зі Східними партнерами та продовжувати співпрацювати у сферах, які становлять спільний інтерес.
   «Наша дружба та партнерство зі Східними партнерами ніколи не спрямовані проти будь-кого, але завжди спрямовані на співпрацю», - наголосила Могеріні, додавши, що в ЄС «ніколи не думали про сфери інтересів».
   Крім того, міністри обговорили питання посилення стійкості в ЄС у світлі атаки у Солсбері.
   Як відомо, міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс не виключає, що дії санкції щодо Росії, пов’язані з виконанням Мінських домовленостей, можуть бути продовжені на рік замість шести місяців.
Понеділок,
16 квітня
2018 року
   Аваков: ключове питання візиту до США - протидія російській гібридній війні

   З посиланням на
 укрінформ інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков розпочав робочий візит до Сполучених Штатів Америки. Заплановані зустрічі із представниками Державного департаменту США та Федерального бюро розслідувань.
Як повідомили в МВС України, ключовим питанням візиту стане протидія російській гібридній війні.
   «Наш візит включатиме, безумовно, як політичні питання, так і ті, що стосуються діяльності МВС. Ключове – протидія російській гібридній війні. Ми готові переймати досвід багатьох передових країн, але у питанні протидії гібридній війні Росії весь світ має вчитися у нас. По-друге, посилення співпраці із ФБР у протидії організованій злочинності, зокрема російській, та її вплив на процеси у світі. Це дуже важливо, зважаючи на події у Солсбері, хімічні атаки на мирне населення у Сирії та втручання у виборчі процеси та кіберзагрози», - зазначив Арсен Аваков.
   Програма п'ятиденного візиту включає також відвідування центру, де навчають агентів ФБР - академію Квантіко, та ряд зустрічей щодо спільних дій між американськими та українськими правоохоронцями у боротьбі із організованою злочинністю.
   «Це та організована злочинність, що діє на території України під впливом Росії. Мета - дестабілізація ситуації на території України. Саме для цього російська влада використовує «злодіїв в законі» та інших злочинців, які їдуть з Росії до України», - зазначив перший заступник голови Національної поліції України – начальник кримінальної поліції В’ячеслав Аброськін, який також візьме участь у заходах.
   Окрім цього, за його словами, заплановано підписання Меморандуму про співпрацю між Національною поліцією України та Управлінням боротьби із наркотиками Міністерства юстиції США (Drug Enforcement Administration).
   15 квітня, міністр внутрішніх справ України поклав квіти до Меморіалу жертвам Голодомору - Геноциду 1932–1933 років у Вашингтоні.
   «Це дуже символічно, що пам’ятник жертвам Голодомору у США розташований поряд із Капітолієм. Вкрай важливо, що скорботу по загиблих та пам’ять про злочин поділять разом із Україною в усьому світі. Це дуже важливо, що ми розпочинаємо наш візит саме з цього місця», - додав керівник МВС.
«Цей пам'ятник - великий символ не тільки для українців та нашої громади у США, а і для всього американського народу. Цього року, у 85-ті роковини, ми робимо усе, аби Сенат США, Палата представників, підтримав резолюцію про визнання Голодомору 1932 -1933 років геноцидом українського народу», - зазначив у свою чергу голова Крайового комітету США з визнання Голодомору геноцидом Михайло Савків.
   Пам'ятник жертвам Голодомору 1932-1933 років був відкритий у Вашингтоні 7 листопада 2015 року.
П´ятниця,
13 квітня
2018 року
Членство України в НАТО цілком реалістичне - заступник генсека Альянсу

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:


Прагнення України до членства в НАТО є важливою і цілком реалістичною метою, але для цього треба провести серйозні реформи.
Про це заявила заступник генерального секретаря НАТО Роуз Гетемюллер під час виступу на ХІ Київському безпековому форумі, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Не було б дуже ідеалістичним для України мати сподівання стати членом і НАТО, і Європейського Союзу. Мені здається, що це дуже важлива і реалістична мета. Але для цього треба провести серйозні реформи - оборонних структур, структур безпеки", - сказала Гетемюллер.

Вона додала, що якби у неї попросили дати якусь пораду Україні щодо досягнення мети членства в Альянсі, вона рекомендувала б зосередитися на серйозних реформах.

"Але ваші євроатлантичні надії не є нереалістичними, вони реалістичні", - повторила заступник генсека НАТО.
Четвер,
12 квітня
2018 року
ОЗХЗ підтвердила висновки Британії про отруєння Скрипаля

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:


Організація із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) підтвердила висновки Великої Британії щодо речовини, якою отруїли екс-розвідника Сергія Скрипаля та його доньку Юлію в англійському Солсбері 4 березня.
Про це повідомляє The Guardian.

"Результати аналізів зібраних командою ОЗХЗ біологічних зразків та зразків навколишнього середовища, які були перевірені обраними ОЗХЗ лабораторіями, підтверджують висновки Великої Британії щодо хімічної речовини токсичної дії, яка використовувалася у Солсбері і від якої серйозно постраждало троє людей", - йдеться у звіті організації.

При цьому у звіті не згадується назва речовини.

Як повідомлялося, 4 березня в британському місті Солсбері були отруєні колишній подвійний агент, екс-полковник ГРУ Сергій Скрипаль і його дочка Юлія. Прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей заявила, що відповідальність за отруєння, швидше за все, лежить на Росії. Вона також повідомила, що постраждалі були отруєні нервово-паралітичною речовиною групи "Новачок", розробленою іще у СРСР.

10 квітня Юлію Скрипаль, яка прийшла до тями, виписали з лікарні. За даними видання The Sun, її перевезли зі шпиталю у Солсбері до лікарні на військовій базі.
Середа,
11 квітня
2018 року
Готуйся, Росіє, вони прилетять: Трамп анонсував ракетний удар по Сирії

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:


Президент США Дональд Трамп оголосив про майбутній ракетний удар по Сирії у відповідь на хімічну атаку в сирійській Думі, попри погрози з боку РФ збивати ці ракети.
Про це він написав у Twitter.

"Росія має намір збивати всі ракети, випущені по Сирії. Готуйся, Росіє, тому що вони (ракети - ред.) прилетять - хороші, нові і "розумні"! Не слід співпрацювати з твариною, яка вбиває своїх людей за допомогою газу і отримує від цього насолоду", - заявив Трамп.

Раніше посол Росії у Лівані Олександр Засипкін заявив, що кожну ракету США, випущену по Сирії, буде знищено.

Як повідомляв Укрінформ, 7 квітня було заявлено про підозру на хімічну атаку в сирійському місті Дума, що в Східній Гуті. В результаті атаки загинули щонайменше 70 осіб і ще понад тисячу постраждали.

Сирійський уряд та його союзник Росія заперечили причетність до будь-якої подібної атаки.

Президент США Дональд Трамп рішуче засудив атаку із застосуванням хімзброї в Сирії та заявив, що рішення про заходи США у відповідь буде прийняте протягом наступних 24-48 годин.
Вівторок,
10 квітня
2018 року
Польська комісія назвала причину Смоленської катастрофи

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:Причиною загибелі членів урядової делегації під Смоленськом на чолі з екс-президентом Лєхом Качинським у 2010 році став вибух на борту літака Ту-154М.
Про це заявив голова підкомісії з розслідування Смоленської катастрофи, екс-міністр національної оборони Польщі Антоній Мацеревич в ефірі телеканалу TVP1.

“Пасажири були вбиті вибухом у центроплані перед зіткненням із землею. Це стало причиною їхньої смерті”,- заявив Мацеревич.

За його словами, тезу про те, що літак знищено вибухом, підтверджує факт, що двері урядового літака із значною силою вгрузли в землю. Натомість, на інших фрагментах частинах літака виявлено дію високої температури, зазначив він. Про вибух на борту повітряного судна свідчать також і експерименти, які було проведено урядовою підкомісією.

Мацеревич наголосив, що вибух у центроплані був такої сили, що польських генералів, які сиділи у цій частині літака, розірвало на дрібні фрагменти.

Він повідомив, що технічний рапорт щодо причин катастрофи буде оприлюднено упродовж кількох тижнів.

Як повідомлялося, урядова підкомісія з розслідування причин Смоленської катастрофи, яку створено при Міноборони Польщі, поновила слідство навесні 2016 року. Однією з основних версій вона розглядає вибух на борту літака, який стався ще до його зіткнення із землею. У січні цього року члени комісії повідомили, що причиною катастрофи стала серія вибухів - у крилі, слоті та центроплані літака, що підтвердив аналіз механізму удару дверей об землю.

Урядовий літак Ту-154М, яким представники польської політичної та військової еліти включно з президентським подружжям Лєха та Марії Качинських прямували на вшанування 70-х роковин Катинської трагедії, розбився під Смоленськом 10 квітня 2010 року. Загинули усі 96 людей, які перебували на борту.
П´ятниця,
06 квітня
2018 року
Екс-президента ПАР судитимуть за корупцію

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:


Колишній президент Південно-Африканської Республіки Джейкоб Зума у п'ятницю постане перед судом за обвинуваченнями у корупції у сфері оборони.
Про це повідомляє Reuters.

"Колишній президент Південно-Африканської Республіки Джейкоб Зума постане перед Вищим судом у Дурбані у п'ятницю за обвинуваченнями у корупції щодо угоди зі зброєю у 1990 році. Скандал знову сплив на поверхню за кілька тижнів після того, як він пішов з посади президента", - йдеться у повідомленні.

Тоді Зума відігравав центральну роль у підписанні угоди щодо купівлі європейських військових комплектів на суму 2,5 млрд дол.

Зазначається, що минулого місяця прокуратура заявляла, що планує висунути екс-президенту Південно-Африканської Республіки обвинувачення за 16 статтями, включаючи шахрайство, вимагання і відмивання коштів.

Колишній очільник ПАР Джейкоб Зума заперечує свою провину.

Як повідомлялося, 15 лютого президент ПАР Зума залишив свою посаду, добровільно подавши у відставку.
Четвер,
05 квітня
2018 року
Британські спецслужби вийшли на таємну хімічну лабораторію в РФ - The Times

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:


Британські спецслужби вважають, що змогли встановити місце, де була виготовлена нервово-паралітична речовина "Новічок", яку застосували у Солсбері.
Про це повідомляє The Times із посиланням на джерело в британському уряді.

"Міністри й спецслужби змогли ідентифікувати місце походження ("Новічка" - ред.), використовуючи науковий аналіз і дані розвідки через декілька днів після спроби вбивства Сергія й Юлії Скрипаль минулого місяця", - зазначається у повідомленні.

Йдеться про таємну лабораторію в Росії, де була виготовлена нервово-паралітична речовина групи "Новічок".

Зазначається, що Велика Британія знала про існування цього об'єкта ще перед атакою 4 березня.

"Ми знали до моменту першого засідання надзвичайного комітету Cobra, що з великою вірогідністю (ця речовина - ред.) з Росії", - заявило джерело видання в уряді.

Як повідомлялося, 4 березня у британському місті Солсбері був отруєний колишній подвійний агент, екс-полковник ГРУ Сергій Скрипаль і його дочка Юлія. Прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей заявила, що відповідальність за отруєння, найімовірніше, лежить на Росії. Вона також повідомила, що потерпілі були отруєні нервово-паралітичною речовиною групи "Новічок", розробленою ще в СРСР.

Близько 30 країн, а також НАТО вирішили вислати російських дипломатів у відповідь на застосування Росією бойової хімічної речовини Британії.

Пізніше у Британії визнали, що зв'язок "Новічка" з РФ був встановлений не лабораторним шляхом.
Середа,
04 квітня
2018 року
Польща вимагатиме компенсацій за злочини Німеччини та СРСР - Качинський

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:


Польща не може погодитися з тим, що вона ніколи не отримає компенсацій за злочини під час Другої світової війни не лише з боку Німеччини, а й СРСР.
Про це в інтерв'ю тижневику Gazeta Polska заявив лідер правлячої партії "Право і Справедливість" (PiS) Ярослав Качинський.

"Хочу звернути увагу на абсолютно ключову справу: Польща не отримала відшкодувань за воєнні знищення. У будь-якому випадку ми не погодимося із ситуацією, що ми не отримали компенсацій не лише за німецькі злочини, але також і за наслідки дій СРСР проти Польщі, на що Захід закривав очі",- заявив Качинський.

Як інформувалося, у серпні минулого року політики PiS почали порушувати питання про необхідність виплати Німеччиною репарацій за завдані Польщі збитки в роки Другої світової війни. У березні цього року голова парламентської групи з оцінки втрат Польщі в роки Другої світової війни Аркадіуш Мулярчик заявив, що, за попередніми оцінками експертів, у перерахунку на долари Німеччина мала б виплатити Польщі 850 млрд дол. Він підкреслив, що його група працює над післявоєнним рапортом щодо завданої Польщі шкоди і планує його оприлюднити за кілька місяців.

Лідер PiS Ярослав Качинський раніше неодноразово заявляв, що Німеччина не має юридичних підстав, аби відмовляти Польщі у виплаті репарацій. Він висловив переконання, що це питання потрібно порушити на міжнародному рівні. Натомість у Німеччині переконують, що питання виплати репарацій Польщі в політичній та юридичній площині закрито.
Вівторок,
03 квітня
2018 року
Німеччина готує екстрадицію Пучдемона в Іспанію

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:


Генпрокуратура німецької федеральної землі Шлезвіг-Гольштайн подала документи до суду на екстрадицію в Іспанію колишнього лідера Каталонії Карлеса Пучдемона.
Про це у вівторок повідомив ntv.

«Запит Іспанії є виправданим», - вважає прокуратура.

Генпрокуратура передала до Вищого обласного суду в Шлезвігу ордер на видачу лідера каталонських сепаратистів.

Після інтенсивного вивчення європейського ордера на арешт, виданого судовими органами в Мадриді, було зроблено висновок про те, що екстрадиція виправдана. Тепер формально своє слово має сказати суд. Багато часу це не займе.

Як раніше повідомляв Укрінформ, 55-річний Пучдемон був заарештований під час в'їзду до Шлезвіг-Гольштейн із Данії, коли повертався на автомобілі з Фінляндії у Бельгію, 25 березня.

У Німеччині пройшла серія не надто численних демонстрацій, учасники яких вимагали не видавати політика Іспанії, де йому загрожує до 30 років ув'язнення.
Понеділок,
02 квітня
2018 року
Польща збудує швидкісне шосе до кордону з Україною

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:


У Польщі мають намір побудувати швидкісне шосе до українського кордону з виходом на КПП "Ягодин".
Про це повідомили в Укравтодорі з посиланням на Генеральну дирекцію національних доріг і автострад Польщі (GDDKiA).

"У Польщі планують побудувати швидкісне шосе S12 до українського кордону з виходом на наш КПП "Ягодин", - йдеться у повідомленні.

Нове швидкісне шосе буде мати по дві смуги руху в кожну сторону.

Водночас, з української сторони планується в найближчі роки провести реконструкцію швидкісного шосе автомобільної дороги М-07 від Ковеля до КПП "Ягодин".
П´ятниця,
30 березня
2018 року
Трамп анонсував завершення військової кампанії США в Сирії

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:Президент США Дональд Трамп анонсував завершення військової операції в Сирії по боротьбі з терористами "Ісламської держави".
Про це він заявив 29 березня, виступаючи в Ричфілді (штат Огайо), повідомив телеканал новин "112 Україна" з посиланням на Politico.

За його словами американські військові зараз "вибивають дух з ІДІЛ", але "дуже скоро підуть з Сирії". Трамп вважає, що настав час "дозволити іншим людям подбати про ситуацію" в Сирії.

Президент США підкреслив, що військовослужбовці США повинні "повернутися в свою країну, якій вони належать, в якій хочуть бути".

Нагадаємо: війна в Сирії триває з 2011 року. У бойових діях беруть участь урядові війська, опозиціонери, радикальні ісламісти, курди і бойовики "Ісламської держави". У вересні 2014 року операцію проти ІДІЛ почала коаліція на чолі з США. У вересні 2015 року до конфлікту в Сирії приєдналася Росія, в серпні 2016-го – Туреччина.

The New York Times у грудні 2017 року писала, що в Сирії перебувають близько 2 тис. американських військових.
Четвер,
29 березня
2018 року
Британія почала розслідувати угоди росіян щодо нерухомості

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:


Фінансовий комітет Палати громад парламенту Великобританії запустив розслідування економічних злочинів, пов'язаних у тому числі з Росією.
Про це повідомляють "Ведомости" з посиланням на Reuters.

Особливу увагу британська влада планує приділити злочинам, пов'язаним з відмиванням грошей.

«З огляду на загрози, з якими стикається Велика Британія, ефективність заходів, які ми використовуємо для захисту нашої фінансової системи від зловживань, ще ніколи не вимагала стільки уваги», - заявила глава комітету Нікі Морган.

Британська влада в ході обговорення спиралася на дані Transparency International, згідно з якими майно на 4,4 млрд фунтів стерлінгів ($6,2 млрд) у Британії було придбано на кошти «підозрілого походження». Частина коштів - куплена росіянами британська нерухомість вартістю 880 млн фунтів ($1,2 млрд).

Агентство зазначає, що активність росіян на британському ринку нерухомості призвела до того, що столицю Великобританії прозвали «Лондонградом».

Прем'єр Британії Тереза Мей перед засіданням зазначила, що на початку березня часу на обговорення дій «серйозних злочинців і корумпованих еліт» не було, оскільки Лондон зосередився на заходах проти Росії через отруєння екс-полковника ГРУ Сергія Скрипаля. Російська влада відкидають всі звинувачення у тому, що Москва пов'язана з отруєнням колишнього офіцера ГРУ. Водночас Британія, США, Канада, Австралія, ряд європейських країн і Україна (у цілому - 27 країн) оголосили про висилку російських дипломатів у зв'язку зі справою Скрипаля і підозрами в тому, що російські дипломати займаються шпигунством.
Середа,
28 березня
2018 року
Китайська орбітальна станція може впасти на Землю 1 квітня

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:Китайська орбітальна станція "Тянгун" може впасти на Землю вже першого квітня, але поведінка космічного об'єкта настільки непрогнозована, що в якості ймовірного часу падіння називається весь перший тиждень місяця.

Як зазначається, місце падіння також залишається предметом здогадок. Фахівці окреслили два «пояси» навколо планети, де ймовірність приземлення уламків «Тянгуна» вище всього: в північній півкулі в цій зоні опинилися в тому числі Нью-Йорк, Барселона, Рим, Стамбул, Тбілісі, Пекін і Владивосток. А в південній частині земної кулі – аргентинські, австралійські і новозеландські міста.

Експерти прогнозують, що велика частина апарату згорить в атмосфері, проте до поверхні Землі можуть долетіти і уламки вагою в центнер.

Водночас фахівці стверджують, що падіння "Тянгуна" практично не становить небезпеки для людей.

Китай офіційно втратив контроль над станцією ще в позаминулому році, і з тих пір вона поступово сходить з навколоземної орбіти.
Вівторок,
27 березня
2018 року
Видворення російських дипломатів: перелік країн. Інфографіка

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:Останній тиждень березня розпочався під знаком “Пакета Скрипаля”: одразу 22 країни висилає понад сотню російських дипломатів додому.


Останній тиждень березня розпочався під знаком “Пакета Скрипаля”: одразу 22 країни висилає понад сотню російських дипломатів додому.

США — 60
Велика Британія — 23
Україна — 13
Німеччина — 4
Польща — 4
Франція — 4
Канада — 4
Литва — 3
Чехія — 3
Данія — 2
Австралія — 2
Нідерланди — 2
Албанія — 2
Іспанія — 2
Італія — 2
Латвія — 1
Естонія — 1
Румунія — 1
Фінляндія — 1
Хорватія — 1
Швеція — 1
Ірландія — 1

Всього: 137 дипломатів.
Понеділок,
26 березня
2018 року
МНС Росії повідомляє про 64 загиблих при пожежі у Кемерові

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:


Кількість загиблих при пожежі у торгово-розважальному центрі «Зимова вишня» у Кемерові сягнула 64 людей.
Про це заявив глава МНС РФ Володимир Пучков, повідомляє Інтерфакс.

«Кількість загиблих внаслідок пожежі в торговому центрі Кемерові досягло 64 осіб», - йдеться в повідомленні.

Раніше в понеділок Слідчий комітет Росії офіційно підтвердив загибель 56 осіб.

Повідомляється також, що з будівлі торгового центру «Зимова вишня» в Кемерово знову пішов дим. Дим видно на рівні третього і четвертого поверхів по всьому периметру будівлі.

Пожежа в торговому центрі «Зимова вишня» в Кемерово спалахнула 25 березня. Вранці в понеділок в оперативному штабі повідомили про ліквідацію відкритого горіння. За даними СКР, 44 потерпілих звернулися за допомогою в медустанови, з них 10 осіб залишаються в стаціонарі.

Раніше повідомлялося, що поліцейські знайшли живими п'ятеро людей зі зниклих без вести на пожежі в Кемерові.
П´ятниця,
23 березня
2018 року
Как спецслужбы России ссорят Украину с Польшей: Дещица сообщил детали

Со ссылкой на segodnya.ua информационно-правовой журнал "СПЕЦИАЛЬНЫЙ КОММЕНТАРИЙ" сообщает:Поправка о "преступлениях украинских националистов" в скандальном польском законе об Институте национальной памяти появилась с подачи одного из членов праворадикального движения "Кукиз 15", за которым стоит Москва. Об этом в интервью сайту "Сегодня" рассказал посол Украины в Польше Андрей Дещица.
По его словам, поправка была внесена депутатами движения "Кукиз 15" наспех почти без обсуждения, поэтому и вызвала такой резонанс и критику, в том числе и в польском политикуме.
"Есть мнения о том, что имеются влияния или связи отдельных политиков этого движения с Россией. Но также становится все более и более очевидно, что российские спецслужбы работают и действуют на ухудшение украинско-польских отношений. У нас есть ощущение, что поправки движения "Кукиз 15" в закон об ИНП, которые с правовой точки зрения не вносят абсолютно никакой новизны в деятельность Института национальной политики, собственно имели целью "ударить" по украинцам, показать украинцев в выгодном, в частности, для российской пропаганды, свете", – рассказал дипломат.
Дещица напомнил, что атмосфера, складывающаяся в украинско-польских отношениях, началась не с момента внесения поправок в закон об Институте национальной памяти, а еще несколько лет назад.
"Тогда в Польше началось безнаказанное разрушение украинских мест памяти путем их девастации (от лат. devastatio опустошение, истребление – Ред.) неизвестными, а позже уже и известными лицами. Эти т.н. "неизвестные лица" записывали видеорепортаж фактически с места преступления, и затем эти репортажи сразу появлялись на сайтах, функционирующих во временно оккупированных Луганской или Донецкой областях и связаны с Россией, а затем очень быстро перепечатывались и распространялись российскими СМИ", – говорит Дещица.
По его мнению, очевидно, что они были сделаны по заказу, тут совершенно четкий след российских спецслужб.
"Так же, как и обстрелы польского генконсульства в Луцке (в марте 2017 года – Ред.) – они были сделаны фактически по заказу. Или попытка разрушения памятника венграм, когда была задержана группа лиц, подтвердивших, что работали по заказу. Или организация протестов т.наз "польских граждан" на границе с требованием предоставить им защиту и помощь – они также были сделаны по заказу лицами, работающими с российскими спецслужбами в Украине. Более того, они затем сбежали в Россию и там сидят", – заметил Дещица.

Дипломат считает, что совершено очевидно, что это Россия работает на то, чтобы поссорить Польшу и Украину.
"Более того, российские спецслужбы вербуют польских радикалов для дестабилизации отношений между Украиной и Венгрией, как это имело место с поджогом офиса венгерского меньшинства в Ужгороде. Хорошо, что в польском Сейме начали это обсуждать, и я также думаю, что это будет стимулом для обсуждения этих вопросов и в Верховной Раде. А как результат этих обсуждений должно было бы стать создание специальных групп быстрого реагирования с участием спецслужб Украины и Польши на такого рода провокации с российской стороны", – подытожил Андрей Дещица.
7 февраля 2018 по факту поджога офиса Общества венгерской культуры Закарпатья полиция открыла уголовное производство по ч. 2 ст. 194 УК, то есть умышленное уничтожение или повреждение имущества, совершенное путем поджога, взрыва или иным общеопасным способом, или причинившее имущественный ущерб в особо крупных размерах.
Напомним, ранее полиция сообщила, что оба нападения раскрыты. Организатором поджога здания Общества венгерской культуры Закарпатья в Ужгороде является житель Приднестровья. По информации главы Национальной полиции Украины Сергея Князева, трех человек, причастных к нападению 27 февраля, задержали 4 марта – одного в Черкассах, еще двоих в Кропивницком.
Также стало известно, что организаторы пытались привлечь к поджогу венгерского общества закарпатских активистов, однако те отказались. Исполнителей первой попытки поджечь офиса Общества венгерской культуры Закарпатья задержали правоохранительные органы Польши. Двум полякам – членам праворадикальной местной организации – избрали меру пресечения в виде 90 суток содержания под стражей.
Четвер,
22 березня
2018 року
Справа Скрипаля: США порівнюють реакцію РФ з окупацією Криму і Донбасу

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:У Державному департаменті США порівняли спробу Росії заперечити свою відповідальність за отруєння екс-шпигуна Сергія Скрипаля із невизнанням провини за окупацію Криму, агресію на Донбасі та збитий малайзійський літак рейсу MH17.
Про це написала речниця Держдепартаменту США Хезер Науерт у Twitter.

"Сполучені Штати та Британія правильно зробили, що не відправили наших послів на брифінг до МЗС Росії для заслуховування безглуздих обвинувачень та неправдоподібних заперечень. Росія була відповідальною за напад із застосуванням нервово-паралітичної речовини. Спроби заперечити відповідальність здійснюються за знайомим сценарієм: Крим, MH17, Донбас, Литвиненко, допінг тощо", - наголосила вона.

Раніше повідомлялося, що МЗС РФ запросило 21 березня послів усіх зарубіжних держав у Москві для обговорення справи про отруєння у Великій Британії екс-полковника ГРУ Сергія Скрипаля та його дочки.

Як повідомлялося, 5 березня у британський Солсбері екс-полковник ГРУ Сергій Скрипаль, що працював на британську розвідку, і його дочка Юлія були отруєні невідомою речовиною. Зараз потерпілі перебувають у критичному стані.

Пізніше Британія оголосила, що Скрипалі були отруєні нервово-паралітичною речовиною "Новічок", до виробництва якого може бути причетна Росія.

У Кремлі заперечують ці обвинувачення.

Уряд Великої Британії оголосив про видворення 23 російських дипломатів і призупинення контактів з РФ на високому рівні. Росія відповіла на це дзеркальними діями, заявивши про видворення з країни 23 британських дипломатів.

Сергій Скрипаль отримав у Британії притулок після обміну розвідниками між США і РФ у 2010 році.
Середа,
21 березня
2018 року
Польська опозиція: історія не повинна впливати на відносини Варшави та Києва

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:


Польща не повинна будувати свої відносини з Україною на постійних згадках про історію, що лише дає поле до дій радикалам з обох сторін.
Про це, оцінюючи виступ глави МЗС Польщі Яцека Чапутовича в Сеймі з пріоритетами зовнішньої політики Польщі на 2018 рік, заявив лідер найбільшої опозиційної партії у парламенті - "Громадянська платформа" (РО) - Гжегож Схетина.

"Відносини з Україною не можуть бути тільки сварками і постійним поверненням до історії. Не можна створювати можливості для активності радикалів з обох сторін, оскільки це нас руйнує", - зазначив Схетина.

За його словами, саме відносини з Україною за останні 30 років є гарантією безпеки Польщі на сході.

Він звернув увагу на слова Чапутовича про те, що Польща очікує на відновлення ексгумацій польських жертв в Україні. У цьому контексті він зауважив, що ці дії України були викликані попередніми діями на території Польщі: "Були дії (в Польщі) і реакція (України)".

"Політика - це майбутнє, будівництво політичного та економічного успіху, майбутнє наших дітей, наших наступних поколінь. До історії треба залучати істориків. Припиніть займатися історією, нехай цим займаються історики і говорять про складні справи!" - наголосив Схетина.

Він також підкреслив, що глава МЗС Польщі повинен був відреагувати на закон про Інститут національної пам’яті (ІНП) на етапі його розгляду в парламенті наприкінці січні, що не привело б до погіршення відносин з Україною та Ізраїлем.
Вівторок,
20 березня
2018 року
Политики во Франции прокомментировали задержание Саркози

Со ссылкой на segodnya.ua информационно-правовой журнал "СПЕЦИАЛЬНЫЙ КОММЕНТАРИЙ" сообщает:


Они надеются на объективную работу судебной системы

Политики Франции надеются на адекватную работу судебной системы, комментируя задержание экс-президента Николя Саркози.
Об этом сообщает Le Monde.
"Я не буду комментировать юридические процедуры, но у меня есть что сказать об этом человеке", – сказал премьер Франции Эдуар Филипп, отметив свою принадлежность к общей с Саркози политической семье.
"У меня порой были сложные отношения с ним. Но они всегда основывались на взаимном уважении", – добавил премьер.
Надин Морано, евродепутатка и экс-министр в правительстве Саркози, призвала дождаться деталей допроса и подтверждения, что задержание было законным и оправданным.

У меня лично есть сомнения по этому делу, но органы юстиции работают, и я надеюсь, что политическая власть не будет вмешиваться в работу судебной. Я уважаю презумпцию невиновности в отношении любых политиков", – отметила Валери Пекрес, председатель партии "Республиканцы" в столичном регионе.
Напомним, утром 20 марта стало известно, что экс-президента Франции Николя Саркози взяли под стражу по подозрению в незаконном финансировании его избирательной кампании в 2007 году.
Саркози не раз заявлял, что не знал о превышении расходов. Тем не менее, если он будет признан причастным к нарушению закона о выборах, ему грозит один год тюрьмы. Также, по мнению наблюдателей, он уже никогда не сможет вернуться в большую политику.
Напомним, Саркози заявил об окончании политической карьеры.
Понеділок,
19 березня
2018 року
Дело Скрипаля: в ЕС выдвинули официальные требования России

Со ссылкой на segodnya.ua информационно-правовой журнал "СПЕЦИАЛЬНЫЙ КОММЕНТАРИЙ" сообщает:Европейский союз решительно осуждает нападение, совершенное против Сергея и Юлии Скрипаль

Европейский Союз крайне серьезно отнесся к оценке правительства Великобритании, того факта, что очень вероятно, что ответственность за отравление российского экс-шпиона Скрипаля несет Российская Федерация.
Об этом говорится в заявлении Совета министров ЕС на уровне министерств иностранных дел, опубликованном в понедельник.
"Европейский союз решительно осуждает нападение, совершенное против Сергея и Юлии Скрипаль в Солсбери", говорится в заявлении.
Министры подчеркивают, что ЕС шокирован использованием впервые за 70 лет нервно-паралитического вещества военного класса, разработанного в России.
"Использование любого химического оружия любым лицом является абсолютно неприемлемым и представляет угрозу безопасности для всех нас. Любое такое использование является явным нарушением Конвенции по химическому оружию, нарушением международного права и подрывает международный порядок, основанный на правилах", – говорится в документе.
Евросоюз выдвинул ряд требований России. В частности, призвал РФ срочно ответить на вопросы, которые ставит Великобритания и международное сообщество, и обеспечить немедленное и полное раскрытие своей программы "Новичок" перед Организацией по запрещению химического оружия.
"ЕС выражает полную солидарность с Великобританией и даст необходимую поддержку ее усилиям осудить ответственных за это преступление", – отмечается в документе.

Напомним, глава МИД Германии Хайко Маас отметил, что все страны-члены ЕС поддерживают Британию в деле отравления экс-шпиона Скрипаля.
Также Великобритания ответила отказом на запрос России о предоставлении доступа к экс-сотруднику ГРУ Сергею Скрипалю, который находится в больнице после отравления нервно-паралитическим веществом, заявили в посольстве РФ в Лондоне.
Ранее мы писали о том, что17 марта, посла Великобритании в России Лори Бристоу вызвали в Министерство иностранных дел РФ.
По словам британского премьера, Россия с высокой степенью вероятности причастна к происшествию в Солсбери.
П´ятниця,
16 березня
2018 року
   Климкин рассказал о планах по расторжению Договора о дружбе с Россией

   Со ссылкой на сегодня информационно-правовой журнал "СПЕЦИАЛЬНЫЙ КОММЕНТАРИЙ" сообщает:   Украина рассматривает пути выхода из "Большого договора о дружбе" с Россией и для этого имеет несколько опций.
   Об этом рассказал в интервью BBC Украина министр иностранных дел Павел Климкин.
   "Россия нарушила фундаментально практически все статьи этого договора. И мой тезис – она их нарушила не только, начиная с 2014 года. Сейчас мы сознательно понимаем, что этот Договор по определению не является адекватным той реальности, в которой мы находимся", – сказал он.
   Министр отметил, что у Украины есть несколько опций решения вопроса с Договором о дружбе.
   "Первая – это приостановление соответствующего Договора. Это возможно с помощью Венской конвенции о праве международных договоров. Причем мы можем приостановить весь договор, или мы можем приостановить ряд статей. Вторая опция – это его полное прекращение, что означает денонсацию или прекращения действия нескольких статей. Мы готовим предложения, анализируем их. Там есть несколько аспектов, не только политических. Есть юридический – в контексте подготовки наших исков. Это все мы учитываем. И только когда у нас будет четкая картина, мы передадим эти разработанные предложения (президенту)", – объяснил Климкин.
   Дипломат отметил, что есть ряд секторальных соглашений с СНГ о признании дипломов, пенсионное обеспечение, что важно для Украины. Он подчеркнул, что Украина должна полностью избавиться от СНГ.
   "Мы не являемся стороной СНГ, мы никакой устав не подписывали. Взносов мы не платим. В работе органов СНГ мы участвуем на минимальном уровне и лишь с одной целью – чтобы не пропускать решения, которые нам не выгодны. Но стратегической целью должно быть – наш полный выход из СНГ. Нам нечего делать в этом постсоветском клубе. Но это надо сделать на основе анализа и переговорного процесса о том, как будут работать все эти отношения в рамках секторальных соглашений. В вопросе СНГ нам нужны соответствующие переговоры, они будут очень сложные, поскольку Россия будет пытаться это использовать. Должны это сделать разумно. Это для нас очень важно и мы подготовили детальный анализ, над которым работали достаточно долго", – сказал Климкин.
   Напомним, ранее Климкин, рассказывая о дальнейшей судьбе Большого договора с Россией, отмечал, что российская сторона нарушила все ключевые положения этого договора.
   В свою очередь министр иностранных дел России Сергей Лавров говорил, что РФ не хочет выходить из Большого договора с Украиной. По его мнению, это не будет способствовать решению проблем в украинско-российских отношениях.
   Договор о дружбе, сотрудничестве и партнерстве между Российской Федерацией и Украиной (т.н. "Большой договор"), в котором закреплялся принцип стратегического партнерства, признания нерушимости существующих границ, уважения территориальной целостности и взаимного обязательства не использовать свою территорию в ущерб безопасности друг друга, был подписан в 1997 году. В 2008 году соглашение было автоматически продлено на 10 лет. То есть в этом году заканчивается срок действия договора.
Четвер,
15 березня
2018 року
   Україна скликає засідання Радбезу ООН щодо виборів Путіна в Криму

   З посиланням на уніан інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   За ініціативою України Рада безпеки ООН проведе засідання щодо ситуації в окупованому Криму. Про це повідомив Уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв в Facebook.
   Засиданння відбудеться у четвер, 15 березня о 21.00 за київським часом. Повідомляється, що Рада Безпеки буде засідати в форматі Аррі, тобто в ньому можуть брати участь не тільки члени Радбезу, але й інші держави, представники громадянського суспільства. До участі в засіданні серед інших запрошені представники Меджлісу кримськотатарського народу.
   "Це засідання ініціювала України. Воно важливо, враховуючи, що в Криму планується 18 березня незаконні вибори президента РФ. Крім того, є четвертою річницею початку окупації півострова", - повідомив прес-секретар представництва України Олег Ніколенко.
Середа,
14 березня
2018 року
   Меркель вчетверте стала канцлером Німеччини

   З посиланням на уніан інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   Через 171 день після парламентських виборів 14 березня 2018 року Бундестаг нарешті обрав Ангелу Меркель канцлером Німеччини. Відповідне рішення підтримали 364 депутата Бундестагу шляхом таємного голосування. Як повідомляє Spiegel.online, при цьому проти Меркель проголосували 315 депутатів, ще дев'ять утрималися.
   Підтримку Меркель забезпечили депутати від коаліції партій ХДС, ХСС і СДПГ, яка за підсумками виборів отримала 399 з 709 місць у парламенті ФРН.
   Таким чином Меркель стала канцлером Німеччини в четвертий раз поспіль. До цього на чотири терміни канцлером ФРН вдавалося обиратися тільки Гельмуту Колю, який очолював уряд країни з 1982 по 1998 р.
   Парламентські вибори в Німеччині пройшли 24 вересня 2017 року. За їх результатами консервативний блок у складі Християнсько-соціального союзу (ХСС) і Християнсько-демократичного союзу (ХДС) під керівництвом Ангели Меркель переміг з 33% голосів виборців, однак цього виявилося недостатньо для отримання більшості в парламенті. Відразу ж після виборів колишні партнери блоку Меркель по коаліції - Соціал-демократична партія Німеччини (СДПН), яка набрала на виборах 20,5% голосів, заявили про намір перейти в опозицію.
   Спочатку обговорювався варіант так званої "ямайської коаліції" з партій ХДС/ХСС, Вільної демократичної партії Німеччини (ВДпН) і "Союз-90"/"зелені", однак після тривалих дискусій коаліційні переговори були припинені, що спровокувало затяжну політичну кризу в країні.
   В результаті, щоб уникнути повторних виборів, ХДС, ХСС та СДПН прийняли рішення почати нові переговори, за підсумками яких 12 березня 2018 року сторони підписали коаліційну угоду.
Вівторок,
13 березня
2018 року
   Східне партнерство: Зеркаль окреслила пріоритети України

   З посиланням на укрінформ інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   Заступник міністра закордонних справ України з питань євроінтеграції Олена Зеркаль взяла участь у Заході високого рівня ініціативи "Східне партнерство" в Брюсселі та  окреслила пріоритети України.
   Про це повідомляє прес-служба МЗС України.
   "Зазначений захід був присвячений обговоренню шляхів практичної імплементації 20 досягнень до 2020 року, схвалених на Саміті Східного партнерства у листопаді 2017 року, а також очікувань партнерів щодо подальшого розвитку цієї ініціативи. У ході виступу О.Зеркаль окреслила пріоритети України в рамках Східного партнерства", - йдеться у повідомленні.
   Серед таких пріоритетів Зеркаль назвала  подальше зміцнення секторальної взаємодії, активніше залучення регіонів до програм співпраці в рамках СхП, а також розширення можливостей для навчання молоді і школярів.
   Заступник міністра також акцентувала увагу на питанні енергетичної безпеки, зокрема в контексті газової кризи, яка мала місце на початку березня і була спричинена газовим шантажем Росії.
   Серед інших пріоритетів України у взаємодії з ЄС відзначено розширення доступу для національних виробників до ринку ЄС.
   У рамках заходу була представлена оновлена багатостороння структура Східного партнерства, яка покликана більш ефективно сприяти досягненню відчутних результатів для населення.
Понеділок,
12 березня
2018 року
   В НАТО не змінили політики щодо України, але визнали її прагнення до вступу

   З посиланням на уніан інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   В Організації Північноатлантичного договору пояснюють, що поява України у переліку країн-аспірантів не означає зміну політики Альянсу щодо країни, а є лише адаптацією інформації до існуючої дійсності.
   Про це в Брюсселі пояснив офіційний представник Альянсу.
   «Ми бачили повідомлення, які припускають, що сталася зміна політики НАТО чи було ухвалено рішення. Звичайно, ніякої зміни в політиці НАТО немає. Наша політика залишається такою ж», - наголосив він.
   «Але були зміни в політиці України, що знайшло відображення на сайті. Ми просто адаптували інформацію сайту до існуючої дійсності», - пояснив співрозмовник агентства.
   У цьому зв’язку представник Альянсу звернувся «з проханням роз’яснити це колегам та внести відповідні зміни в інформацію».
   Як відомо, політика НАТО стосовно України була закладена в декларації саміту в Бухаресті у 2008 році. "НАТО вітає євроатлантичні прагнення щодо членства в НАТО України та Грузії. Сьогодні ми дійшли згоди, що ці держави стануть членами НАТО. Обидві країни зробили цінні внески в операції Альянсу. Ми вітаємо демократичні реформи в Україні та Грузії та з нетерпінням очікуємо на проведення вільних та чесних парламентських виборів в Грузії в травні. ПДЧ буде наступним кроком для України та Грузії на їх шляху до членства. Сьогодні ми чітко заявляємо, що ми підтримуємо заявки цих країн щодо ПДЧ", - йдеться в документі.
   Президент України Петро Порошенко та багато інших політиків високо оцінили факт внесення України до переліку країн-аспірантів на сайті НАТО. «Вдячний за тверду позицію підтримки України, для якої одним з ключових пріоритетів національної безпеки є досягнення критеріїв членства в Альянсі», - заявив Порошенко і додав, що наступна мета України – План дій щодо членства в Альянсі.
   До 9 березня 2018 року на сайті НАТО стосовно України не було відображено інформації, що Київ має за мету набути членство в Альянсі, хоча відповідне рішення було ухвалено Верховною Радою України ще 8 червня 2017 року. Українська сторона неодноразово зверталася до керівництва НАТО внести зміни в інформацію стосовно України на сайті Альянсу, відобразивши, що Київ має за мету набути членство в Альянсі.
Середа,
07 березня
2018 року
Митна війна: ЄС ухвалив "відповідь" Трампу

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:Єврокомісія затвердила проект заходів у сфері зовнішньої торгівлі із США у відповідь на намір президента Трампа запровадити мито на імпорт сталі та алюмінію.
Водночас у ЄС сподіваються, що США зроблять виняток для європейських експортерів, заявила єврокомісар з питань торгівлі Сесілія Мальмстрьом за результатами засідання Єврокомісії у середу, повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Брюсселі.

"Ми все ще сподіваємося, що ЄС, як надійний партнер США, буде виключений (із рішення щодо запровадження підвищених мит – ред.). Ми також маємо надію переконати Адміністрацію США, що це неправильний шлях. Відтак, якщо це рішення ще не прийнято, то й ЄС також не вживає формальних заходів. Але, хочу чітко відзначити, якщо ці дії будуть зроблені, то це матиме негативний вплив на ЄС", - заявила єврокомісар з питань торгівлі.

Вона наголосила, що в разі запровадження США протекціоністських заходів у сфері торгівлі це поставить під загрозу існування тисяч робочих місць в ЄС. Відтак, за словами Мальмстрьом, європейська сторона може вдатися до пропорційної відповіді.

Одним із запропонованих кроків є, зокрема, захист інтересів у сфері зовнішньої торгівлі у рамках СОТ.

Другим заходом може стати запровадження аналогічних митних тарифів на американський імпорт до ЄС.

Єврокомісар не оприлюднила конкретний перелік американських товарів, на які можуть бути  уведені підвищені мита, але повідомила, що ця інформація буде оприлюднена найближчим часом.

"Отже, підбиваючи підсумки, хочу зазначити: доки ці заходи ще не були застосовані, ми все ще маємо надію уникнути великої торгової суперечки, в якій ніхто не зацікавлений", - наголосила єврокомісар з питань торгівлі.

Як повідомляв Укрінформ, президент США Дональд Трамп заявив про намір запровадити мито в обсязі 25% на увезення сталі та 10% - на імпорт алюмінію.
Вівторок,
06 березня
2018 року
   "Ляпас від України": у МЗС пояснили причини розірвання контрактів "Газпрому" з Києвом

   З посиланням на уніан інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   Росія сприйняла програш свого газового монополіста "Газпром" у Стокгольмському арбітражі як ляпас від України.
   Про це заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль сказала в ефірі телеканалу ICTV.
   "18 березня в Росії мають відбутися вибори, і програш "Газпрому" українській компанії сприймається як ляпас, тому відразу була дуже емоційна реакція. І я думаю, що ні в кого немає питань, чому ця реакція була саме такою", - сказала Зеркаль.
   Вона пояснила: "Якщо зараз порахувати в часі, скільки буде тривати процедура нового арбітражу, то зрозуміло, що вона займе стільки часу, скільки (потрібно) до закінчення контракту як мінімум".
   Після того як «Газпром» програв судову тяганину з «Нафтогазом» у Стокгольмському арбітражі, згідно з рішенням якого він повинен виплатити українській компанії 2,56 млрд дол., російська компанія спочатку погодилась поставити в березні в Україну 0,5 млрд куб. м газу за цінами, які визначив арбітраж, однак потім (1 березня) раптово відмовилась виконати свої контрактні зобов'язання й знизила тиск газу на вході в українську ГТС на східному кордоні до критичного рівня.
   У «Нафтогазі» заявили, що такі дії «Газпрому» є невиконанням рішення суду і саме вони призвели до виникнення дефіциту газу в ГТС України. Для його подолання Кабінет міністрів 2 березня ввів обмеження зі споживання газу всередині країни, після чого «Нафтогаз» у терміновому порядку закупив у польської компанії PGNiG 60 млн куб. м палива.
   2 березня в «Газпромі» заявили про намір розірвати чинні контракти з «Натфогазом». У російській компанії аргументували, що Стокгольмський арбітраж нібито керувався подвійними стандартами, а рішення суду порушує інтереси сторін. У відповідь на це в «Нафтогазі» зазначили, що українська компанія не бачить підстав для розірвання транзитного контракту.
Понеділок,
05 березня
2018 року
Асад пообіцяв продовжувати наступ, ігноруючи Радбез ООН

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:Сирійські урядові війська продовжать наступ у Східній Гуті поблизу Дамаска, незважаючи на резолюцію Радбезу ООН, що вимагає запровадити 30-денне перемир’я.
Про це заявив президент Сирії Башар аль-Асад, повідомляє Reuters.

«Ми продовжимо боротися із тероризмом… і операція в Гуті саме і є продовженням цієї боротьби», - сказав Асад.

За його словами, щоденне п'ятигодинне гуманітарне перемир'я, оголошене Росією, та регулярні бойові операції не суперечать одне одному. «Асад наголосив, що урядовим силам вдалося просунутися протягом останніх днів саме під час дії режиму припинення вогню», - пише Reuters.

За інформацією Сирійської обсерваторії із прав людини, наступ урядових сил примусив тисячі місцевих мешканців переміститися углиб контрольованої повстанцями території. «Наступ є одним із найкривавіших у всій війні і, за визначенням однієї із місцевих груп повстанців, є кампанією «випаленої землі», - йдеться у матеріалі.

Нагадаємо: Східна Гута, підконтрольна силам опозиції і ісламістам, знаходиться під облогою сирійської армії з 2013 року. Починаючи з 18 лютого цей район зазнав масованих бомбардувань, в результаті яких, за даними ООН, загинули близько 600 людей, понад 2000 дістали поранення.

Всього в регіоні проживають приблизно 400 тисяч людей, вони перебувають в тяжкому становищі. Рада Безпеки ООН 24 лютого ухвалила резолюцію про тимчасове припинення вогню в Сирії на термін до 30 днів для доставки гуманітарної допомоги і евакуації поранених, які потребують медичної допомоги. Проте, військових дій проти ряду терористичних організацій це не стосується.
П´ятниця,
02 березня
2018 року
Меркель і Трамп закликали Росію припинити бомбардування Сирії

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:Канцлер ФРН Ангела Меркель і президент США Дональд Трамп обговорили в телефонній розмові, яка відбулася за ініціативою німецької сторони, ситуацію в Сирії і висловлювання російського президента Путіна з приводу смертельної зброї.

Про це повідомив журналістам у Берліні представник канцлера Штеффен Зайберт, передає кореспондент Укрінформу в Німеччині.

«Канцлер і президент закликають Росію припинити свою участь у бомбардуванні Східної Гути і переконати режим Асада припинити свої наступальні операції проти цивільних осіб», - повідомив Зайберт.

Співрозмовники погодилися, що необхідно закликати сирійський режим і його російських та іранських союзників до швидкого і повного виконання резолюції 2401 (2018) Ради Безпеки ООН, яка вимагає швидкого припинення вогню в Сирії.

Крім того, заявили обидва лідери, сирійський режим потрібно притягнути до відповідальності за подальше погіршення гуманітарної ситуації в східній частині Гути. Це стосується використання хімічної зброї режимом Асада, а також його нападів на цивільних осіб і блокади гуманітарної допомоги.

Крім того, канцлер і президент висловили занепокоєння недавніми висловлюваннями президента Росії Володимира Путіна про розвиток озброєнь і їх негативний вплив на міжнародні зусилля з контролю над озброєннями.
Четвер,
01 березня
2018 року
У Польщі набув чинності скандальний "історичний" закон

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:У Польщі з 1 березня набув чинності новий закон про Інститут національної пам’яті (ІНП).
Згідно із законом, органи правосуддя Польщі зможуть притягувати до кримінальної відповідальності з перспективою ув'язнення до трьох років, зокрема й тих, хто заперечуватиме злочини "українських націоналістів" проти громадян Польщі, скоєних у період 1925-1950 років, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

Ухвалення змін до цього закону призвело до погіршення відносин Польщі з Україною та Ізраїлем. Проти ухвалення цього закону в РП виступили Президент, Прем’єр-міністр, Верховна Рада України, які наголошували, що він негативно вплине на стан двосторонніх відносин і може погіршити ситуацію  українських мігрантів у Польщі.

Під час нещодавнього візиту до Польщі віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко закликав польську владу змінити закон, адже його дія може призвести до переслідування українців за погляди на історичні події, які в кожної держави є різними, і це порушує їхні права і свободи в РП.

В Ізраїлі обурення викликало положення закону, яке передбачає кримінальне переслідування за “публічне і всупереч фактам” звинувачення Польщі і польського народу у злочинах нацистів в роки Другої світової війни. В Ізраїлі це сприйняли як спробу Варшави заборонити критику поляків за злочини проти євреїв в роки війни, про які розповідають свідки та нащадки жертв Голокосту.

У Польщі твердять, що не йдеться про повну заборону, а лише про переслідування за заперечення очевидних фактів, наприклад вживання висловлювань "польські табори смерті", "польські концтабори". Законом заборонятиметься звинувачення Польщі та польського народу у злочинах німців в роки війни, за винятком наукової чи артистичної діяльності. У зв'язку з виникненням скандалу, створено польсько-ізраїльську робочу групу, яка має з’ясувати суперечливі питання закону.

Як відомо, наприкінці січня нижня та верхня палата польського парламенту проголосували за зміни закону про ІНП, а на початку лютого президент Польщі Анджей Дуда підписав документ, одночасно направивши його для оцінки в Конституційний суд країни. Суд повинен буде оцінити, чи закон не суперечить статті Конституції про свободу висловлювань і положенням кримінального характеру, що випливають із цього закону. Сумніви у президента РП викликає, зокрема, й положення, де йдеться про “українських націоналістів”.

Маршалок Сенату Польщі Станіслав Карчевський нещодавно запевняв, що у світлі напруги, яка виникла через прийняття цього закону, нові положення не застосовуватимуться на практиці з 1 березня. Натомість, згодом в ІНП спростували це, зазначивши, що з березня він усе ж набере чинності й прокурори Інституту зможуть притягувати до відповідальності усіх, в тому числі й іноземців.
Середа,
28 лютого
2018 року
   Что требует от Украины МВФ: мифы и реальность

   Со ссылкой на сегодня информационно-правовой журнал "СПЕЦИАЛЬНЫЙ КОММЕНТАРИЙ" сообщает:   Во второй декаде февраля в Украине работала техническая миссия МВФ. Украинцы стали снова гадать: дадут или не дадут денег, и если нет – что будет с ценами и курсом доллара? Ни украинская, ни международная стороны не посчитали нужным подробно прокомментировать задачи и результаты визита. В принципе, со стороны МВФ это объяснимо: техническая миссия не предполагает ни публикации отчетов, ни изменений договоренностей, она помогает решить именно технические, процедурные вопросы. Но обтекаемые комментарии давала и украинская сторона, что стало поводом для многих говорить о том, что никакого прогресса в отношениях МВФ и Украины нет. Тем более, сотрудники МВФ подчеркивали: визит состоялся исключительно по просьбе украинской стороны.
   Выводы экспертов, которые были сделаны по окончании визита, отличались разнообразием. Одни говорили о том, что МВФ пошел навстречу Украине и сократил список требований с четырех до двух. Другие – что в отношениях наметился кризис или даже дело идет к разрыву отношений, и так далее.
   Мы решили разобраться, что же представляют собой "требования МВФ". Почему они то "меняются", то "смягчаются", то наоборот. И почему Украина "идет на поводу" у МВФ, в чем обвиняют руководство страны некоторые эксперты.

   Кто составляет для Украины план реформ

   На сайте МВФ можно проследить всю историю взаимоотношений Украины и этой международной финансовой организации с 1992 года. На странице, посвященной Украине, значится, что наша страна входит в число крупнейших должников МВФ, занимая второе место после Греции. За время независимости мы получили 9 траншей. По состоянию на 31 января 2018 года сумма непогашенных долгов составляет 8522,1 млн долларов по курсу специальной денежной единицы МВФ – SDR.
   Нынешняя программа финансирования осуществляется на основании трех связанных документов, с которыми можно ознакомиться на сайте МВФ: Письма о намерениях, Меморандума об экономической и финансовой политике и Технического меморандума о взаимопонимании.
   В письме о намерениях, которое подписали президент Петр Порошенко, а также тогдашние премьер Арсений Яценюк, министр финансов Наталия Яресько и глава НБУ Валерия Гонтарева, Украина запрашивает у Фонда новую 4-летнюю программу на сумму 12,3 млрд в SDR, или 17,5 млрд долларов США. "Мы будем использовать эту поддержку для реализации амбициозной экономической программы, которая включает полную макроэкономическую перестройку и глубокие структурные реформы, нацеленные на улучшение экономических перспектив и поднятие уровня жизни населения", – говорится в письме.
   "Прилагаемый Меморандум экономической и финансовой политики излагает в деталях экономическую программу, которую правительство Украины будет осуществлять при поддержке МВФ и других международных партнеров", – написано далее в письме.
   Как заявляют сегодня эксперты, для получения Украиной следующего транша МВФ требует создать Антикоррупционный суд, повысить пенсионный возраст и цены на газ. В числе других требований называют масштабную приватизацию и закон о продаже земли.
   Все эти, а также другие мероприятия были изложены в Меморандуме. Например.
   "Пенсии. Чтобы адаптироваться к демографическим тенденциям и укрепить устойчивость пенсионной системы… мы предпримем несколько мер по экономии. В частности, мы уменьшим пособия для работающих пенсионеров и ограничим возможность досрочного выхода на пенсию путем постепенного (по 6 месяцев в год) увеличения пенсионного возраста на 5 лет и необходимого стажа на 5 лет, а также для некоторых профессий – право на досрочный выход на пенсию… Эти меры приведут к общей экономии не менее 1,6 млрд грн", – написано в программе, подготовленной украинской стороной.
   В числе структурных реформ в Меморандуме указаны и борьба с коррупцией, и судебная реформа, и приватизация неэффективных госпредприятий, и все другие, которые сегодня преподносятся нам как "требования МВФ".

   "МВФ фактически только следит, чтобы обещания были выполнены"

   "Взаимоотношения Международного валютного фонда с Украиной ничем не отличаются от взаимоотношений МВФ с другими странами. Как правило, страны обращаются в Международный валютный фонд, когда имеют большой дефицит счета текущих операций и малый объем золотовалютных резервов. МВФ ставит во главу угла скоростное решение проблем, существующих в настоящее время у страны. Когда разрабатывается план действий для страны, в нем предусматривают меры по решению этих проблем, а также пытаются убрать все серьезные макроэкономические проблемы", – объясняет исполнительный директор Международного фонда Блейзера Олег Устенко.
   На вопрос, как формируется список конкретных требований, Олег Устенко ответил так: "Это предложения индивидуальных стран. МВФ обозначает проблемы. Например, МВФ сформулировал для Украины необходимость снизить дефицит государственного бюджета. А украинская сторона предлагает свое видение, каким образом можно этих целей достичь".
   То есть эксперт подтверждает: перечень мер, с помощью которых страна планирует достичь определенных экономических показателей, формирует сама страна. МВФ фактически только следит, чтобы обещания были выполнены. Потому что деньги он дает под реализацию обещаний, а не пустые слова.
   Первые пункты собственной программы Украина выполнила, что подтверждается и отчетными документами МВФ. В основном они касались реформы банковского сектора (за что международные партнеры не перестают нас хвалить до сих пор), налоговой и фискальных служб. 
   А вот дальше процесс явно застопорился. Вот одно из обязательств Украины: "Дефицит текущего счета стабилизируется до 1-1,5% ВВП в 2016-1918 годах, а золотовалютные резервы будут постепенно пополняться до комфортного уровня" (п. 3 ч. 1 Меморандума). В госбюджете Украины на 2017 и 2018 год закладывается дефицит в размере 2,5%.
   Или вот такое обязательство Украины, которое в минувшем году многими было представлено как "требование МВФ":
   "Реформа здравоохранения будет направлена на то, чтобы открыть этот сектор для частного финансирования и постепенно перейти к системе медицинского страхования. С этой целью к концу марта 2015 года мы представим в парламент проект закона, который:
 - изменит основу государственного финансирования… путем перехода от койко-мест в больницах к финансированию на основе обслуживания и первичной медико-санитарной помощи в пересчете на душу населения.
 -  разрешит медучреждениям законно получать собственные доходы.
  - изменит регуляцию госзакупок, чтобы медучреждения могли делать прямые многолетние закупки у структурных организаций ООН".
   Экономии в сфере образования украинская сторона планировала достичь путем сокращения высших учебных заведений с 802 до 317, сокращения школ на 5% путем слияния небольших школ и, соответственно, сокращения числа сотрудников, сокращения госзаказа для вузов и других мер.
   "Эти реформы позволят сократить расходы по меньшей мере на 300 млн грн в 2015 году и позже. С этой целью мы представим в парламент до конца 2015 года законопроект, чтобы все необходимые меры были приняты к началу следующего учебного года (1 сентября 2015 года) и завершились в течение 2015-2016 годов", – записано в Меморандуме.
   Напомним: закон о реформировании медотрасли был принят только в прошлом году, а его реализация отложена до 2018-го. Закон об образовании также был принят только в 2017 году, а старт реформы намечен на 1 сентября 2018-го. Вероятно, именно поэтому "МВФ требовал" от Украины провести реформы медицины и образования. Украина просрочила выполнение собственного плана на три года.

   Какие обязательства взяла на себя Украина

   В марте 2017 года Украина направила в МВФ письмо с просьбой изменить сроки выполнения части пунктов своей программы и "маяки", по которым МВФ должен оценивать выполнение Украиной взятых на себя обязательств. Так, срок пенсионной реформы передвинулся с 1 апреля 2015 года до апреля 2017-го. Приватизация госпредприятий – с мая 2015-го на август 2017-го.
   Однако даже этот обновленный план оказался нарушен. Так, закон о Службе финансовых расследований должен был появиться к концу апреля 2017 года, закон о продаже земель сельхозназначения – к концу мая, закон об Антикоррупционном суде – к 15 июня 2017 года. Однако их нет до сих пор.
   Эксперты считают, что Украина в любом случае выполнит все обязательства перед МВФ , поскольку без международных кредитов рискует растерять все экономические достижения последних лет и получить новый кризис, граничащий с дефолтом.
   По мнению Ивана Миклоша, главы стратегической группы советников при премьер-министре, если даже выполнить план не удастся до завершения нынешней программы, необходимо будет вести разговор о новой программе финансирования.
   "Мы уже сегодня знаем, что Украина не получит все транши, которые планировались. В марте 2019 года программа заканчивается. Учитывая крупные платежи по внешнему долгу, ясно, что Украине будет необходимо продолжать сотрудничество. Это будет залогом успешного продолжения реформ и стабилизации", – сказал Иван Миклош.
   Ниже приведена таблица – перечень реформ, которые запланировала Украина и предложила МВФ рассматривать как "маяки" оздоровления экономики. А также граничные сроки и отметки о выполнении/невыполнении взятых на себя обязательств. Таблица, напомним, в числе других документов была представлена МВФ 2 марта 2017 года.Вівторок,
27 лютого
2018 року
   США виділили $40 мільйонів на боротьбу з іноземною пропагандою

   З посиланням на укрінформ інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   Після кількох місяців затримки Держдеп США та Пентагон домовилися про виділення щонайменше $40 млн на боротьбу з іноземною пропагандою, яку фінансують окремі держави.
Частину суми додав приватний сектор, повідомив заступник держсекретаря з питань публічної дипломатії і державних справ Стів Гольдштейн, пише Politico.
   "Це фінансування є критично важливим для забезпечення того, аби ми могли продовжувати відповідати на зловмисний вплив та дезінформацію, і щоб ми змогли залучити глибокі партнерські відносини з нашими союзниками, Кремнієвою долиною та іншими партнерами в цій боротьбі", - сказав Гольдштейн.
   Два відомства підписали меморандум про взаєморозуміння щодо переказу грошей з Пентагону до державного американського центру Global Engagement Center.
   Як зазначає Politico, в 2016 році центр був заснований для боротьби з ісламістською пропагандою. Однак пізніше його мандат розширили для того, аби включати протидію дезінформації, яку фінансують окремі держави.
   Незважаючи на те, що Росію прямо не назвали під час оголошення про угоду, очікується, що американський план зосередиться на боротьбі з кремлівською дезінформацією.
Понеділок,
26 лютого
2018 року
Генсек ООН закликає зупинити "пекло" у Східній Гуті

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:Генсекретар ООН Антоніу Гутерреш в понеділок закликав протиборчі сторони реалізувати рішення про 30-денне припинення вогню в Сирії відповідно до заклику великих держав.
Про це повідомляє Reuters.

"Східна Гута не може чекати, настав час зупинити це пекло на землі", - сказав Гутерреш на Раді ООН з прав людини, яка розпочала свою основну чотиритижневу щорічну сесію в Женеві.

За його словами, установи ООН готові надати гуманітарну допомогу та евакуювати серйозно поранених з анклаву повстанців поблизу Дамаска - Східної Гути, де в облозі живуть 400 тисяч осіб.

Верховний комісар ООН з прав людини Зейд Раад аль-Хусейн повідомив, що повітряні удари по Східній Гуті в понеділок вранці все ще тривали.

Раніше пролунала заява про те, що країни «астанинського формату», які мають вплив на ситуацію в Сирії, зокрема Росія, Іран та Туреччина, мають докласти зусиль для реалізації положень прийнятої Радбезом ООН резолюції щодо Сирії. Про це йшлося в комюніке, розповсюдженому Міністерством закордонних справ Франції, щодо результатів телефонної розмови президента Франції Еммануеля Макрона, канцлера ФРН Ангели Меркель та президента РФ Володимира Путіна.

Як повідомлялось, у суботу, 24 лютого, Рада Безпеки ООН одностайно підтримала за резолюцію, що передбачає 30-денне припинення вогню в Сирії та доправлення гуманітарної допомоги і евакуацію мирного населення, зокрема, зі Східної Гути.

Як заявили в Центрі моніторингу, за останній тиждень жертвами бомбардувань стали близько 500 мирних жителів, включаючи 121 дитину.
П´ятниця,
23 лютого
2018 року
   Шахрайство і $30 мільйонів в офшорах: Манафорту висунули нові обвинувачення

   З посиланням на укрінформ інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   Колишнього главу передвиборчого штабу Дональда Трампа Пола Манафорта звинувачують у відмиванні через офшори до $30 млн, ухиленні від сплати податків і банківському шахрайстві.
   Обвинувачення підготував спецпрокурор щодо Росії Роберт Мюллер, повідомляє DW.
   "Спецпрокурор Роберт Мюллер, який проводить розслідування у справі можливого втручання РФ у президентську кампанію у США у 2016 році, висунув нові обвинувачення проти колишнього глави передвиборчого штабу Дональда Трампа Пола Манафорта та його бізнес-партнера Ріка Гейтса", - йдеться у публікації.
   Політтехнолог і колишній радник екс-президента Віктора Януковича Пол Манафорт мав "тіньовий уряд" і впливав на кожне міністерство, стверджує розслідування журналу The Atlantic.
   Їх обвинувачують у підготовці податкових декларацій з хибною інформацією, банківському шахрайстві, змові з метою здійснення банківського шахрайства, а також приховуванні доходів з іноземних джерел, йдеться в обвинувальному висновку з 32 пунктів, оприлюдненому у четвер, 22 лютого, у Вашингтоні.
   Дев'ять обвинувачень висунуто проти Манафорта, 14 - проти Гейтса, решта дев'ять - проти обох підозрюваних.
   Зокрема, Манафорта обвинувачують у відмиванні через офшорні рахунки до 30 мільйонів доларів з допомогою Гейтса. За цими даними, обидва з 2010 по 2014 рік усвідомлено подавали неправдиві податкові декларації.
   У жовтні 2017 року проти Манафорта вже були висунуті обвинувачення. В обвинувальному висновку тоді вказувалося, що він протягом кількох років лобіював інтереси колишнього президента України Віктора Януковича і "Партії регіонів", але не був зареєстрований в США в якості "іноземного агента", а також ухилявся від сплати податків.
   Нинішнє обвинувачення, як і попереднє, не пов'язане з президентською кампанією Трампа і з можливим втручанням Москви у вибори 2016 року.
   Манафорт з червня по серпень 2016 року очолював передвиборний штаб Трампа. Його почали підозрювати після зустрічі з російським адвокатом Наталією Весельницькою, яка, за даними американських ЗМІ, може бути пов'язана зі спецслужбами РФ.
Четвер
22 лютого
2018 року
США розглядає нові санкції проти Росії через її втручання у вибори - Reuters

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:Адміністрація американського президента Дональда Трампа розглядає можливість запровадження нових санкцій проти Росії через її втручання у президентські вибори 2016 року та торішню кібератаку за допомогою вірусу NotPetya.
Про це розповіли троє високопосадовців США на брифінгу у середу, повідомляє Reuters.

"Нині активно розглядається, які ще кроки можна зробити у відповідь на втручання (ред. - Росії)", - пише агентство.

Як зазначив один із високопосадовців, також активно обговорюється потенційна відповідь на зроблену минулого тижня заяву, де йдеться про відповідальність РФ за торішню руйнівну кібератаку за допомогою вірусу NotPetya.

Він додав, що робота над санкціями є тривалим процесом через юридичні аспекти і не може буде пришвидшена.

Як повідомляє Reuters, наразі невідомо, коли буде ухвалене остаточне рішення або які можливі заходи розглядаються.

Раніше конгресмени від республіканців та демократів розкритикували президента Дональда Трампа через відтермінування запровадження нових санкцій проти Росії. Згідно з законом, який майже одностайно був прийнятий у Конгресі США минулого літа, Адміністрація Трампа мала запровадити нові санкцій проти Росії у січні 2018 року.
Середа,
21 лютого
2018 року
Проти Нетаньягу в корупційній справі свідчитиме його довірена особа

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:Довірена особа прем'єр-міністра Ізраїлю Шломо Філбер дасть свідчення проти прем'єр-міністра країни Беньяміна Нетаньягу у корупційній справі.
Про це повідомляє агентство Reuters із посиланням на ізраїльські ЗМІ.

"Філбер погодився дати свідчення в інтересах держави у справі щодо корупційних угод між урядом та найбільшою телекомунікаційної групою країни", - пише агентство.

Філбера було заарештовано цього тижня разом з керівниками телекомунікаційної компанії Bezeq Telecom.

Як зазначає Reuters, поліція підозрює компанію  в отриманні преференцій на законодавчому рівні. У відповідь Нетаньягу отримував позитивне висвітлення у медіа на популярному сайті новин, який також контролюється колишнім керівником телекомунікаційної компанії.

Філбер був персонально призначений прем'єр-міністром Нетаньягу на посаду керівника Міністерства зв'язку Ізраїлю.

Зазначається, що Нетаньягу відкидає всі звинувачення.

Як повідомляв Укрінформ, поліція Ізраїлю зібрала достатньо доказів, щоб висунути звинувачення у корупції, шахрайстві і зловживанні довірою прем'єр-міністру країни Біньяміну Нетаньягу за підсумками розслідування двох кримінальних справ.
Вівторок,
20 лютого
2018 року
   Річниця розстрілу Майдану: США вшанували пам'ять українських героїв і закликали Київ прискорити реформи

   Со ссылкой на уніан информационно-правовой журнал "СПЕЦИАЛЬНЫЙ КОММЕНТАРИЙ" сообщает:   США закликали владу України виконати обіцянки на Майдані чотири роки тому. Про це повідомляє прес-служба Держдепартаменту.
   "Чотири роки тому українці з усіх верств суспільства і всіх регіонів країни об'єдналися на Майдані, центральній площі Києва, щоб вимагати від свого уряду визнання вибору громадян України приєднатися до Європи. Десятки українців – Небесна сотня – віддали свої життя заради мрії про кращу Україну. Сполучені Штати будуть і надалі стояти поруч з Україною, оскільки вона стикається з триваючою російською агресією, в результаті якої загинуло понад 10 тис. осіб були переселені більше 1,6 млн українців", – сказано в повідомленні.
   За останні чотири роки Україна зробила важливі кроки, але попереду ще велика робота, щоб виконати обіцянки Майдану і розкрити потенціал України.
   "Сполучені Штати закликають лідерів України подвоїти свої зусилля щодо здійснення глибоких, всеосяжних і своєчасних реформ, необхідних для створення стабільної, демократичної, процвітаючої і вільної країни, на яку заслуговують українці. Ми пишаємося тим, що працюємо з народом України в пам'ять жертв, принесених чотири роки тому за європейське майбутнє України", – додали в американському зовнішньополітичному відомстві.

Понеділок,
19 лютого
2018 року
Итоги Мюнхенской конференции: почему украинский вопрос отошел на второй план

Со ссылкой на segodnya.ua информационно-правовой журнал "СПЕЦИАЛЬНЫЙ КОММЕНТАРИЙ" сообщаетНетаньяху копировал Порошенко, об убитых в Сирии "вагнеровцах" не вспоминали, а Пушков и Касачев убегали от украинских журналистов

Ежегодная 54-я Мюнхенская конференция по безопасности, прошедшая в баварской столице с 16 по 18 февраля, прорывной и знаковой для Украины не стала. Анонсированные переговоры министров иностранных дел Нормандской четверки так и не состоялись: сначала их перенесли немцы, потом встречаться отказались русские. Правда, Павлу Климкину все же удалось переговорить с Сергеем Лавровым, но, опять-таки, безрезультатно. У Петра Порошенко в Мюнхене была своя программа: с десяток двусторонок, главные из которых – переговоры с генсеком НАТО Йенсом Столтенбергом и польским премьером Матеушем Моравецким.
В остальном конференция была больше похожа на праздник "русской весны": кулуарами спокойно расхаживал подсанкционный Константин Косачев, дипломаты и топ-политики все меньше говорили об Украине, а все больше – об отмене санкций против России. Неофициально рассказывали, что "Северный поток-2" в обход украинской ГТС с вероятностью 90% таки достроят и США не помешают – им сейчас не до этого. Но, как правильно сказал американский дипломат на одной из закрытых дискуссионных панелей: "Before doing international we need to do national". Что дословно можно перевести как: "Прежде чем браться за международную политику, займитесь национальной". А у Украины здесь непочатый край работы – от реформ, до предстоящих президентских и парламентских выборов.

Лаврова преследуют "неонацисты"

Ранее сайт "Сегодня" в статье "Мюнхенская конференция уже не та: Дерипаска без "рыбки", переговоров Нормандской четверки не было" детально описал открытие 54-й Мюнхенской конференции. Из-за продолжающейся уже который месяц коалициады в Германии, чуть ли не впервые в баварскую столицу не приехала канцлер Ангела Меркель.По этой же причине и Зигмар Габриэль жутко опоздал с приездом в Мюнхен. Именно из-за него сначала и отсрочили встречу министров иностранных дел Нормандской четверки.
"Габриэль был с визитом в одной из земель, знает, что под ним шатается кресло (после окончания формирования коалиционного правительства с высокой долей вероятности Габриэль потеряет пост главы МИДа – Авт.), – рассказывал корреспонденту сайта "Сегодня" на полях конференции один из украинских дипломатов. – Именно немцы изначально и попросили перенести встречу в Нормандском формате – Габриэль не успевал доехать к 6 вечера (16 февраля – Авт.) до Мюнхена"
А когда доехал, заявил, что антироссийские санкции можно и ослабить, если стороны договорятся о введении миротворцев на Донбасс. "Стопроцентная реализация Минских соглашений (которые и так были написаны не в пользу Украины – Авт.) является нереалистичной без смягчения санкций в отношении России", – заявил глава немецкого МИДа. Такое Габриэль заявляет уже не впервые и, как заверили сайт "Сегодня" на полях Мюнхенской конференции немецкие политики, не стоит воспринимать его слова всерьез: он знает, что ему нечего терять, ведь он скоро уйдет в отставку.
Но потом, как рассказали сайту "Сегодня" украинские дипломаты, от встречи в Нормандском формате отказались русские. "Мы и немцы предлагали им 11 вечера (в пятницу 16 февраля – Авт.). Для них это оказалось слишком поздно. Утром (17 февраля – Авт.) они не захотели – для них это было слишком рано", – поделился с сайтом "Сегодня" украинский дипломат.
Что самое интересное, "слишком рано" около 9 утра в кулуарах конференции мы встретили председателя комитета Совфеда по международным делам Константина Косачева. Он живо раздавал комментарии, пока не услышал вопрос о том, что Россия всячески препятствует вступлению Украины и Грузии в НАТО и ЕС. После этого Косачев сбежал со словами "я вас всех люблю", так и не ответив на вопрос, как обошел санкции, приехав в Мюнхен? Видимо так же, как приехал и на январское заседание ad hoc комитета в ПАСЕ – по специальному приглашению евросоюзовских чиновников.
Ну а Лавров, наверное, хорошо выспавшись, сразу пошел выступать: в субботу около полудня он "толкнул" речь с мюнхенской трибуны, снова заговорив о "антиконституционном государственном перевороте" и "разгуле неонацистов" в Украине. При этом большая часть его спича была посвящена Украине, которую "Евросоюз заставил выбирать между Западом и Россией". Такую политику Европы он назвал "игрой с нулевой суммой".

Украинский ланч среди "русской весны"

Складывалось впечатление, что это не 54-й Мюнхенская, а "российская" конференция по безопасности. Почти все и везде говорили о России, о необходимости выстраивания диалога с Москвой, как бы трудно это ни было. А украинский вопрос, война с Россией, где почти каждый день гибнут наши ребята, защищая и европейские границы тоже, казалось, отошли на второй план. Даже бывший посол США в России Майкл Макфол сказал корреспонденту сайта "Сегодня" в кулуарах конференции: "Кажется, как бы это ужасно не звучало, все привыкли к войне России против Украины".
Так же считает и один из украинских топ-чиновников, который приехал на конференцию, но не выступал. "А вы посмотрите, что было на выступлении Порошенко (в пятницу 16 февраля вечером – Авт.) – пустой зал. Украина уже никому неинтересна", – сказал сайту "Сегодня" топ-чиновник.
А вот бывший президент Польши Александр Квасьневский категорически не согласен с ними. "Здесь в Мюнхене обсуждается все: и Европа, и Америка, и Россия, и Ближний Восток…Я думаю, что позиция Украины была неплохая: был и президент Украины, и его спич во время заседания, и украинский ланч…", – сказал в интервью сайту "Сегодня" Квасьневский.

Уже традиционно на полях Мюнхенской конференции Фонд Виктора Пинчука организует украинский ланч, как и на Всемирном экономическом форуме в Давосе – завтрак. В этом году "покушать" к бизнесмену и поговорить об "Украине на передовой войны нового типа: уроки для Запада и перспективы для мира" пришли: Павел Климкин, министр иностранных дел Канады Христя Фриланд,  спецпредставитель Госдепа по Украине Курт Волкер, 22-й министр обороны США Роберт Гейтс, бывший посол США в ООН Джон Болтон и бывший генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен (который должен был представить в Мюнхене отчет по миротворцам, но так этого и не сделал).
Было много приглашенных и украинских политиков: экс-глава Администрации президента Борис Ложкин, нардепы от БПП Мустафа Найем, Сергей Лещенко и Павел Ризаненко, от "Батькивщины" Алексей Рябчин и Алена Шкрум, от "Самопомочи" Виктория Войцицкая. Была даже лидер "Батьквщины" Юлия Тимошенко вместе с еще одним своим нардепом Григорием Немырей, который всегда сопровождает ее в заграничных поездках. Много было экспертов и главных редакторов украинских изданий. А те, кого в этом году не пригласили, писали о Мюнхенской конференции и украинском ланче на ее полях гневные посты в Facebook.
Самым ярким на украинском ланче, пожалуй, было выступление Христи Фриланд, которая очень спешила на самолет. Во-первых, она призвала никогда не забывать, как в 1994-м Украина в обмен на гарантии по Будапештскому меморандуму отказалась от ядерного оружия. Во-вторых, чтобы ни в Украине, ни в мире не привыкали к войне против России, которая длится уже четвертый год. Ну и в третьих, – реформы нужны самой Украине, а не злобным кредиторам и международным партнерам.
Наверное, выступление Христи Фриланд и осталось бы самым ярким, если бы неожиданно на ланч к Пинчуку не пришел Порошенко (в программе он не был заявлен). Он долго говорил о войне с Россией и миротворцах, но больше, конечно же, запомнился его упрек политическим оппонентам, мол, у них (намекая на Тимошенко – Авт.) уже было время при власти, чтобы показать результаты решительных реформ.

Как Нетаньяху копировал Порошенко

Утром третьего дня конференции по кулуарам Мюнхенской конференции расхаживала еще одна звезда российской пропаганды, сенатор Алексей Пушков. Увидев украинских журналистов он, в стиле Косачева, тут же убежал. Зато коллегам из DW рассказал, что "Киев хочет все сразу и прямо сейчас", комментируя вопрос миротворческой миссии ООН.
Правда, звездный час Пушкова длился недолго. Зайдя в зал премьер Израиля Беньямин Нетаньяху забрал все внимание на себя. Интересно, что в зале всем желающим даже места не хватило, поэтому известным дипломатам и политикам приходилось ютиться в кулуарах, толпясь вокруг больших телевизоров. Надежды зрителей Нетаньяху оправдал: с мюнхенской трибуны он показал обломок иранского беспилотника, сбитого 10 февраля, обращаясь к сидящему в зале главе МИДа Ирана Мохаммаду Зарифу: "Господин Зариф, вы узнаете его? Это ваше! Не испытывайте решимость Израиля".

Поступок Нетаньяху вызвал аплодисменты и смех одновременно, в хорошем смысле. Все ведь помнят, как в 2015-м во время выступления на Всемирном экономическом форуме в Давосе Петр Порошенко демонстрировал часть обстрелянного под Волновахой автобуса (в результате теракта под Волновахой погибли 12 мирных жителей, ранены были еще 17), а на Мюнхенской конференции в 2015-м – паспорта "заблудившихся" на Донбассе российских солдат. В этом году украинский президент привез в Мюнхен флаг Евросоюза с Авдеевки, но его фишка уже никого не удивила, как, собственно, и обломок иранского дрона.
Присутствующие хоть и подкалывали Нетаньяху, копирующего Порошенко, но понимали, что тучи над Ближним Востоком сгущаются. Премьер Израиля жестко критиковал Иран, с которым предыдущая американская Администрация заключила ядерную сделку в обмен на отмену санкций, а Трамп грозится выйти из нее, призывая мир не торговать с Ираном, особенно оружием, намекая на Россию. Плюс ядерная угроза со стороны КНДР, которая не знаешь, в какой момент может "выстрелить".
Закрывал конференцию итоговый ланч, на который пускали только по приглашениям, но корреспонденту сайта "Сегодня" удалось туда попасть. Как правильно заметил один из американских экспертов, сидевший рядом за столом: "Вы видите, ни слова о погибших в Сирии "вагнеровцах". На уточнение корреспондента сайта "Сегодня" о том, что и в США как бы не особо эту тему комментируют, американский собеседник ответил: "Подождите, вы слышали, что сказал Мэттис (министр обороны США Джеймс Мэттис – Авт.)? Мы получили заверения от российской стороны, что их там не было…".
На закрытом итоговом ланче обсуждали в основном усиление влияния Китая, как угрозу другим сверхдержавам, "план Макрона по спасению Евросоюза" (предложения президента Франции Эммануэля Макрона по реформированию ЕС) и угрозы со стороны Каталонии. Но затронули и тему противостояния Вашингтона и Москвы. По словам директора Московского Центра Карнеги Дмитрия Тренина, "это конфронтация похожа на "холодную войну", но несколько другую": во времена СССР ее символом была Берлинская стена и "железный занавес", а сейчас – соцсети. "Российские притязания на статус героя в мире несовместимы с американским представлением об американской роли и роли России, очень небольшой с точки зрения США в мировой системе. Для России чуть ли не самое главное – статус в системе. Американцы этот статус не готовы признать", – сказал в интервью сайту "Сегодня" Дмитрий Тренин.
П´ятниця,
16  лютого
2018 року
Мюнхен: зустріч "нормандської четвірки" відбудеться у форматі "трійки"

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:Зустріч голів МЗС "нормандської четвірки" відбудеться у в Мюнхені у форматі трьох – без французького міністра.
Про це заявив українським журналістам у Мюнхені міністр закордонних справ України Павло Клімкін, передає кореспондент Укрінформу.

"Ле Дріан через важливі речі не може прибути на конференцію в Мюнхен", - пояснив Клімкін.

Але, наголосив він, "важливо, що "нормандія" (формат) станом на сьогодні відбудеться, і мені потрібна ця зустріч, щоб представити ключові елементи нашої позиції".

Дипломат також поінформував, що зустрічався з Ле Дріаном у Парижі, Кувейті, дуже детально проговорив з ним усі питання. Французький міністр запевнив, що хоча й не може сьогодні бути присутнім, але на наступних зустрічах дуже послідовно відстоюватиме спільну (українсько-німецько-французьку) позицію.

Для Клімкіна ж головне – ситуація з безпекою, яка погіршується: "Ми впевнені, що це не випадково, це робиться навмисно, щоб показати, що ситуацію можна контролювати з цієї сторони".

Український дипломат говоритиме на зустрічі голів МЗС про звільнення заручників, про гуманітарну складову, про те, що відбувається на територіях окупованого Криму, "оскільки сьогодні для українців і кримських татар там це перетворюється на якесь пекло".

Щодо окупованих територій, зазначив Клімкін, планується передача контролю міжнародному співтовариству, "інших варіантів за визначенням бути не може".

"Намагатимемося тиснути як тільки можна. Все інше теж важливо, але не основне", - підкреслив дипломат.
Четвер,
15 лютого
2018 року
У Сирії вибухнув склад зброї, загинули 15 російських найманців

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:У Сирії в результаті вибуху на складі зброї загинули 15 росіян, які працюють у приватній охоронній компанії.
Про це повідомляє The Guardian з посиланням на сирійську обсерваторію з прав людини.

"П'ятнадцятеро росіян, які працюють в російській приватній охоронній компанії, були вбиті під час вибуху на складі зброї в Табії Джазірі в провінції Дейр-Еззор", - заявив представник обсерваторії Рамі Абдель Рахман.

За даними ЗМІ, російські робітники супроводжували режимні сили, коли вони просувалися до нафтових і газових родовищ на східних берегах річки Євфрат, контрольованих Сирійськими демократичними силами (SDF), підтримуваними США.

На сайті обсерваторії припускалося, що бойовики режиму намагалися отримати доступ до зброї на складі, але спрацював вибуховий пристрій-пастка. Правозахисники стверджують, що загалом було 23 вбитих, з них 15 росіян.
Середа,
14 лютого
2018 року
Мюнхенская конференция-2018: клуб по интересам или центр принятия решений?

Со ссылкой на segodnya.ua информационно-правовой журнал "СПЕЦИАЛЬНЫЙ КОММЕНТАРИЙ" сообщаетВ Мюнхене будет представлен отчет о размещении 20-тысячной миротворческой миссии ООН на Донбассе, куда должны войти военнослужащие из нейтральных стран

В пятницу 16 февраля в немецком Мюнхене открывается 54-я ежегодная Мюнхенская конференция по безопасности, которая продлится до 18 февраля. На два дня в баварскую столицу съедутся лидеры ведущих мировых экономик, члены правительств и эксперты. По словам организаторов, в центре внимания конференции будет роль Евросоюза как глобального актера в отношениях с РФ и США, военные конфликты в Европе и на Ближнем Востоке, проблемы контроля над вооружениями и напряженность вокруг КНДР.
Президент США, в отличие от Всемирного экономического форума в Давосе, на Мюнхенскую конференцию не приедет. Штаты будут представлять министр обороны Джеймс Мэттис, советник Трампа по нацбезопасности Герберт Макмастер и сенаторы Джон Маккейн и Роберт Коркер.
Среди приглашенных гостей и Петр Порошенко, который, по словам замглавы АП Константина Елисеева, выступит с речью о европейской безопасности на одной из дискуссионных панелей. Также на полях Мюнхенской конференции пройдет встреча министров иностранных дел Нормандской четверки. Последняя в таком же формате проходила на полях прошлогодней Мюнхенской конференции, а встреча лидеров Нормандской четверки – 19 октября 2016 года в Берлине. 

США теряют роль мирового лидера

Мюнхенская конференция по безопасности берет свое начало в 1963 году и задумывалась как площадка для поиска компромисса и снижения градуса напряжения в эпоху "холодной войны". Нельзя сказать, что спустя 55 лет ситуация кардинально изменилась. Да, СССР распался, да, Берлинская стена пала. Но, как правильно сказал 56-й госсекретарь США Генри Киссинджер: "Вы никогда не должны забывать, что объединение Германии важнее, чем развитие ЕС; что падение Советского союза важнее, чем объединение Германии; и что рост Индии и Китая важнее, чем падение СССР".
По мнению авторов издания Politico, Мюнхенская конференция по безопасности чем-то похожа на Всемирный экономический форум в Давосе, который, обычно, привлекает больше внимания СМИ. И не удивительно, ведь в швейцарских Альпах собираются почти "голливудские" звезды политики и большого бизнеса. Но в Давосе, в отличие от Мюнхена, ничего не решается. Именно в Мюнхене в 2007 году Владимир Путин произнес свою "легендарную" речь, которую позже окрестили началом новой "холодной войны" и предвестницей войн в Грузии, Украине и Сирии. "Что же такое однополярный мир? Как бы не украшали этот термин, он в конечном итоге означает на практике только одно: это один центр власти, один центр силы, один центр принятия решения", – заявил тогда Путин, кивая в сторону США и НАТО. Ровно через два года именно в Мюнхене вице-президент США Джо Байден сказал: "Настало время нажать кнопку перезагрузки в отношениях с Россией". И это после военной агрессии России против Грузии.
В центре внимания 54-й Мюнхенской конференции по безопасности, как и в прошлом году, будут Штаты, их политика и роль как сверхдержавы и глобального игрока. Но если год назад все ждали, что Трамп лично приедет и с мюнхенской трибуны заявит о приверженности 5 статье Устава НАТО (где нападение на одну страну-члена означает нападение на весь Альянс), то сегодня организаторы утверждают, что США утратили роль лидера на международной арене.
Авторы доклада "To the Brink – and Back?" ("На край пропасти – и обратно?"), который опубликовали накануне проведения Мюнхенской конференции, пишут, что на протяжении многих десятилетий американские лидеры позиционировали Штаты главным защитником демократии и прав человека. Но после победы Трампа госсекретарь США Рекс Тиллерсон заявил, что очень часто такая позиция "препятствовала продвижению интересов самих США". И, по мнению организаторов Мюнхенской конференции, если США развернули свою политику на 180 градусов под лозунгом "America first", то их примеру непременно последуют и другие страны. А Китай тем временем "подвигает" Америку с лидирующих позиций со своей моделью автократического лидерства и капитализма.
"Но даже то, что Трамп, в конце концов, согласился с "мушкетерским законом" ст.5 НАТО ("один за всех и все за одного" – Авт.), вызвало дебаты о безопасности во многих странах-союзниках. Теперь некоторые государства Азиатско-Тихоокеанского региона дважды подумают, продолжать ли им сотрудничество с США, или все же лучше повернуться к Китаю. После визита Трампа в Европу в мае 2017-го канцлер Германии Ангела Меркель отметила, что "времена, когда мы полностью могли полагаться на других, прошли". По ее словам, в этой ситуации более сильную роль должна играть Европа", – идет речь в разделе "Эрозия настоящего: международный порядок на краю?" доклада "To the Brink – and Back?".
Но есть и обратная сторона медали. Выступая на прошлогодней Мюнхенской конференции, вице-президент США Майк Пенс намекнул европейским лидерам, что в случае военной агрессии они и сами будут в состоянии себя защитить, если будут тратить на оборонку положенные по Уставу НАТО 2% ВВП. Повысить свои расходы на военные нужды лидеры стран-членов Альянса договорились еще на саммите НАТО в Уэльсе в 2014 году. Спустя три года в Германии и Испании заявили, что на показатель в 2% ВВП к 2024 году они не выйдут, когда исправно платить продолжают лишь пять стран-членов Альянса.

Гонка вооружений – кто кого?

До "ядерного апокалипсиса" ровно 2 минуты: впервые с 1953 года Часы судного дня вновь показывают 23:58. В конце января 2018 года нарастающее обострение вокруг Северной Кореи побудило ученых Чикагского университета (именно им принадлежит "Бюллетень ученых-атомщиков", проектом которого являются Часы судного дня)  передвинуть стрелку на полминуты вперед. В ежегодном списке Eurasia Group "ТОП-10 рисков-2018" угроза Северной Кореи оказалась на втором месте, причем наряду с конфликтом в киберпространстве, просчетами на поле боя в Сирии, распространением боевиков ИГ из Сирии и Ирака и растущей напряженностью в отношениях между США и Россией.
Обсуждению последнего, по словам организаторов Мюнхенской конференции, уделят особое внимание. По словам авторов доклада "To the Brink – and Back?", на сегодняшний день наибольшую обеспокоенность вызывает риск расторжения Договора о ликвидации ракет средней и малой дальности между США и РФ. В прошлом году исполнилось ровно 30 лет с тех пор, как 8 декабря 1987-го Горбачев и Рейган договорились не производить, не испытывать и не развертывать баллистические и крылатые ракеты наземного базирования средней (от 1000 до 5500 км) и малой (от 500 до 1000 км) дальности. В итоге, до 1991 году Россия и США ликвидировали около 2700 ракет.
Еще в 2014 году США обвинили Россию в одностороннем нарушении Договора о РСМД, которая проводила испытания запрещенной крылатой ракеты, а уже в 2017-м разместила в Калининградской области оперативно-тактические ракетные комплексы "Искандер-М". Их дальность полета превышает разрешенные Договором о РСМД 500 км. Также американские и европейские аналитики неоднократно указывали, что Россия протестировала и может выставить к наземному базированию крылатую ракету дальностью полета 1500 км (крылатые ракеты "Калибр"). В ответ Вашингтон грозился выйти из Договора и начать разработку новых крылатых ракет среднего радиуса действия на базе "Томагавков" (наземные пусковые установки и ракеты наземного базирования были уничтожены по Договору о РСМД).

Только размещенные "Искандеры" в Калининграде с радиусом поражения до 500 км "достанут" до Копенгагена, Стокгольма и Берлина. А ракеты "Калибр" "захватывают" почти всю Европу.
"Отмена Договора вызовет серьезный кризис в системе европейской безопасности и поставит жесткие вопросы о будущем контроле вооружений в Европе. Новый START (СНВ – договор о сокращении стратегических наступательных вооружений между США и РФ от 2010 года – Авт.) истекает в феврале 2021 года, но может быть продлен еще на 5 лет. Однако, Конгресс США уже принял законодательство, запрещающее финансировать продление СНВ, если Россия не будет соблюдать Договор о РСМД", – говорится в докладе Мюнхенской конференции.
По словам экс-посла США в Украине Стивена Пайфера, есть опасность, что в 2021 году договоров, которые бы регулировали российско-американскую гонку ядерных вооружений, может вообще и не быть. "Если США и Россия откажутся от ограничений по наращиванию ядерного потенциала, как это повлияет на режим ядерного сдерживания и усилия по предотвращению появления новых ядерных держав? Если две ядерные сверхдержавы не станут ограничивать рост своих арсеналов, смогут ли они просить другие страны не наращивать ядерное оружие?", – подчеркивает Стивен Пайфер.

Донбасс: надежды на урегулирование без перспектив

Ну и, конечно же, одной из главных тем обсуждений Мюнхенской конференции по безопасности станет война России против Украины и пути ее мирного урегулирования. Исследователи аналитической организации International Crisis Group включили Украину в список десяти кризисных конфликтов и горячих точек на планете в 2018 году. Причем, как отмечают аналитики, "хоть вмешательство России остается принципиальным фактором кризиса на Донбассе, это не единственная проблема: сопротивление Украины Минским соглашениям растет (хотя на самом деле всем известно, что решение закончить войну на Донбассе в руках одного человека – Путина – Авт.).
В такой ситуации, по мнению исследователей International Crisis Group, стоит дать российской инициативе по размещению на Донбассе миротворцев (хотя изначально это была идея Киева) шанс. "На данный момент США играют лидирующую роль, а спецпредставитель Госдепа Курт Волкер подталкивает Москву согласиться на миротворческую миссию с более надежным мандатом… Однако ЕС не присутствует на этих переговорах. ЕС должен взять на себя большую роль и рассмотреть вопрос о назначении спецпредставителя Евросоюза по урегулированию украинского конфликта. Брюссель должен продолжать настаивать, чтобы Москва полностью ушла с Донбасса, но параллельно призывать Киев разработать стратегию широкого консенсуса в украинских политических элитах и обществе о реинтеграции оккупированных территорий", – считают аналитики International Crisis Group.
Конфликт России и Запада, основным театром которого стала Украина, продолжается во многом из-за желания Москвы поделить мир на свои и не свои сферы влияния. И, по мнению Кремля, Украина, конечно же, должна обязательно подпадать под его сферу влияния. Против этого в 2014-м выступили украинцы, начав защищать свою землю на Донбассе, и Запад, развернув санкционную политику против России. Правда, по последним соцопросам, что-то не особо санкции влияют на изменение политики Москвы: согласно декабрьскому соцопросу 72% россиян считают свою страну великой державой, в то время как в 1991 году так считали лишь 31% опрошенных.
"Такое восприятие растущей российской силы небезосновательно, так как за последние годы Москве удалось расширить свое региональное и глобальное влияние. С точки зрения России, у нее был ряд успехов: война в Украине, которая разжигается Москвой, поспособствовала замораживанию стремлений Киева вступить в ЕС и НАТО", – пишут авторы доклада "To the Brink – and Back?", добавляя также войну России в Сирии, где Москва подтвердила свою власть и военную опору на Ближнем Востоке, который послужил еще и испытательным полигоном для использования модернизированного оружия и ракет дальнего действия.
Да, США сейчас лидируют в переговорном процессе с Россией по Донбассу, но лишь потому, что трехлетняя работа Германии и Франции на этом треке результатов не принесла. Так, по неофициальной информации, наряду с Администрацией Обамы Ангела Меркель также была не особо в восторге от идеи предоставления Украине летального оружия. А когда уже Администрация Трампа все же приняла решение в пользу Киева, авторы Мюнхенского доклада написали: "Администрация Трампа откинула политику эпохи Обамы, одобрив продажу летального оружия Украине, чтобы помочь стране защитить себя. Но, вероятно, это лишь зацементирует нынешний тупик".
Правда, говорить о том, что летальное оружие станет серьезным рычагом давления на Москву, пока не приходится. Куда более весомым аргументом могут стать новые санкции против фигурантов как открытой, так и засекреченной части "Кремлевского доклада", куда попали чиновники российской Администрации президента, правительства и почти весь список Forbes. Но, как бы кому в Украине не было обидно, вводиться эти санкции наверняка будут, если расследование таки докажет вмешательство России в президентские выборы в США, или если Москва попытается вмешаться в выборы Конгресс, которые пройдут этой осенью.
Пока же Америка, наряду с Украиной, Германией и Францией в формате челночной дипломатии будут прощупывать люфт возможных уступок со стороны Москвы. Ведь, как дал понять Курт Волкер, после президентских выборов в России, которые пройдут 18 марта, есть небольшое окно возможностей для мирного урегулирования войны на Донбассе. Одним из путей такого урегулирования, который обсуждается в формате Волкер-Сурков, и будет обсуждаться министрами иностранных дел Нормандской четверки на встрече в Мюнхене, является миротворческая миссия ООН.
Бывший генсек НАТО и нынешний советник украинского президента Андерс Фог Расмуссен подготовил отчет по миротворцам на Донбассе, который будет представлен на Мюнхенской конференции. По его мнению, мандат миссии ООН должен включать 20-тысячный контингент из стран не членов НАТО, плюс 4 тыс полицейских.
"Для миротворческой операции необходимо привлечь ряд европейских стран, таких как Швеция, стран, которые имеют опыт миротворческих операций, таких как Бразилия, и стран, которым доверяет Россия, таких как Беларусь. Если удастся достаточно быстро развернуть присутствие на местах, можно было бы перейти к местным выборам за 12 месяцев, а затем оставить миротворцев на период охлаждения, например, на два года в целом", – считает соавтор отчета и эксперт по ООН Колумбийского университета Ричад Гован.
Вівторок,
13 лютого
2018 року
Главы Пентагона, ЦРУ и генсек НАТО: стали известны участники Мюнхенской конференции

Со ссылкой на segodnya.ua информационно-правовой журнал "СПЕЦИАЛЬНЫЙ КОММЕНТАРИЙ" сообщаетРуководители разведок стран мира, главы оборонных ведомств и высокопоставленные политики соберутся в Мюнхене

Основной темой Мюнхенской конференции по безопасности станет Европейский союз как глобальный игрок и его отношения с Россией и США. Об этом рассказали организаторы конференции.

По данным устроителей конференции, в этом году будут обсуждаться также такие темы:
растущая угроза международному либеральному порядку;
многочисленные конфликты на Ближнем Востоке, включая ухудшение отношений между странами Персидского залива;
северокорейская ядерная проблема.
В этом году организаторы форума ожидают сотни высокопоставленных гостей, в их числе:
генсек ООН Антониу Гутерриш;
председатель Еврокомиссии Жан-Клод Юнкер;
Верховный представитель ЕС по иностранным делам и политике безопасности Федерика Могерини;
генсек НАТО Йенс Столтенберг;
главнокомандующий объединенными силами НАТО в Европе Кертис Скапарротти.

На конференции ожидается и внушительная американская делегация:
министр обороны Джеймс Мэттис;
советник президента США по национальной безопасности Герберт Макмастер;
директор Национальной разведки США Дэн Коутс;
шеф ЦРУ Майк Помпео;
сенаторы Джон Маккейн, Шелдон Уайтхаус и Роберт Коркер.
Как ожидается, в составе делегации Германии на конференции будут:
глава МИД Зигмар Габриэль;
министр обороны Урсула фон дер Ляйен;
министр внутренних дел Томас де Мезьер.
В конференции также примут участие главы правительств ряда стран:
премьер-министр Великобритании Тереза Мэй;
канцлер Австрии Себастьян Курц;
премьер Израиля Биньямин Нетаньяху;
глава правительства Ирака Хайдер аль-Абади.

Отметим, в конференции примет участи и президент Украины Петр Порошенко, который выступит с речью о европейской безопасности. Кроме того, от Украины на конференцию прибудет и глава МИД Павел Климкин.

Ряд стран будут представлены на уровне министров – глав МИД или оборонных ведомств:
глава МИД Ирана Джавад Зариф;
министр иностранных дел Саудовской Аравии Адель аль-Джубейр;
министр иностранных дел Турции Мевлют Чавушоглу;
глава МИД России Сергей Лавров;
министры обороны Польши, Испании, Италии и Австралии.

Кроме того, от ряда стран в конференции примут участие главы разведслужб:
генеральный директор Секретной разведывательной службы Великобритании (MI-6) Алекс Янгер;
директор израильской разведки Моссад Йосси Коэн;
глава Федеральной разведывательной службы ФРГ Бруно Каль.

Ранее стало известно, что Украина, Германия, Франция и Россия готовятся провести встречу на полях Мюнхенской конференции по вопросам безопасности, чтобы обсудить конфликт на Донбассе. Об этом заявил глава конференции Вольфганг Ишингер.

Министр иностранных дел Украины Павел Климкин подтвердил, что встреча в "нормандском формате" планируется в Мюнхене по предложению главы МИД Германии.
Понеділок,
12 лютого
2018 року
Украинцев не было на борту российского самолета Ан-148, - МИД

Со ссылкой на rbc.ua информационно-правовой журнал "СПЕЦИАЛЬНЫЙ КОММЕНТАРИЙ" сообщаетНа борту авиасудна находился 71 человек - 65 пассажиров и 6 членов экипажа Граждан Украины не было на борту самолета Ан-148, который сегодня, 11 февраля, упал в России недалеко от Москвы. Об этом сообщил дипломат Министерства иностранных дел Украины Василий Кирилич в Twitter. "По предварительной информации консула, граждан Украины не было на борту самолета Ан-148, потерпевшего катастрофу в Подмосковье", - сообщил Кирилич.

В российских СМИ сообщили, что на борту самолета были жители Оренбургской области и Санкт-Петербурга. Напомним, ранее сообщалось, что МИД Украины проверяет, не было ли украинцев на борту самолета, который потерпел крушение. Самолет компании "Саратовские авиалиний" упал возле села Степановское. На борту авиасудна находился 71 человек - 65 пассажиров и 6 членов экипажа. В МЧС Росиии говорят, что шансов выжить у них не было. Причин, по которым упал самолет, может быть несколько: от технических неполадок и до  погодных условий. Информацию о том, что самолет столкнулся в небе с почтовым вертолетом, не подтверждено. Созвана специальная комиссия для выяснения причин авиакатастрофы. В Министерстве транспорта России сказали, что узнать некоторые тела, обнаруженные на месте падения самолета, можно будет только после ДНК-экспертизы.
П´ятниця,
09 лютого
2018 року
У США знову стався урядовий "шатдаун"

 З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:Після невдалих спроб американського Сенату в четвер прийняти законопроект про тимчасове продовження фінансування уряду США, виділення коштів урядовим установам офіційно припинилося.

Так званий "шатдаун" розпочався о 0.00 у ніч на п'ятницю, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

Це вже друге призупинення фінансування федерального уряду з початку року після того, як з 20 січня членам Сенату знадобилося кілька днів для відновлення повноцінної роботи адміністрації.

Дедлайн для продовження фінансування уряду передбачав прийняття в обох палатах американського Конгресу рішення до кінця четверга. Палата представників, яка має міцну республіканську більшість встигла прийняти необхідний законопроект. Втім, як і минулого разу, затримка сталася в Сенаті.

Затвердження відповідної законодавчої ініціативи блокував один-єдиний сенатор-демократ Ренд Пол. Він не погоджувався з тим, що запропонований план бюджету США розрахований одразу на два роки, що, на його переконання, загрожувало суттєвим збільшенням бюджетного дефіциту. Сенатор щоразу після відхилення його вимоги використовував своє право заперечувати, чим блокував роботу верхньої палати Конгресу до завершення дедлайну.

Тим часом передбачається, що нинішній "шатдаун" не буде тривалим і законодавцям вдасться прийняти черговий законопроект щодо продовження тимчасового фінансування уряду до 23 березня. Сенат має намір продовжити роботу вночі і, як очікується, необхідне рішення згодом буде досягнуте.
Четвер,
08 лютого
2018 року
   Не для транша: МВФ уточнил цели визита ревизоров в Украину

   З посиланням на сегодня інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   Получение Украиной очередного транша остается под вопросом. Дело в том, что группа экспертов Международного валютного фонда (МВФ), которая приедет в Киев 12 февраля, не является оценочной миссией. Об этом сообщили в МВФ на запрос "Укринформ".
   "Это не оценочная миссия в рамках пересмотра программы МВФ; сроки для (отправки – Ред.) оценочной миссии еще не установлены", – уточнили в Фонде.
   Согласно уточнению МВФ, специалисты сосредоточатся на обсуждении технических вопросов с представителями украинской власти.
   Напомним, техническая миссия МВФ будет работать в Украине 12-16 февраля.
   Украина может получить пятый транш в рамках программы МВФ только после того, как Киев посетит оценочная миссия Фонда, а после рассмотрения ее отчета Совет директоров МВФ примет решение о выделении денег.
   Как сообщалось, в отношениях МВФ и Украины наметился очередной кризис. Прекращение сотрудничества с Фондом в НБУ и Минфине считают самой серьезной угрозой для финансовой стабильности Украины. 
Середа,
07 лютого
2018 року
   У В`ятровича заявили про небезпеку перебування українських істориків в Польщі через "антибандерівський закон"

   З посиланням на уніан інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:    Український інститут національної пам'яті не бачить можливостей для продовження роботи українсько-польського форуму істориків в попередньому форматі.
   Про це йдеться у заяві Українського інституту національної пам'яті, яка опублікована на офіційному сайті організації.
   "Український інститут національної пам'яті, який забезпечував функціонування української частини Форуму, не бачить можливостей для його продовження в попередньому форматі. Ми не можемо гарантувати збереження свободи слова українським дослідникам на польській території чи навіть безпеку їх перебування там", - йдеться у заяві.
   На думку інституту, ухвалення "антибандерівського закону" звужує простір для дискусій та діалогу. "Ухвалення нового закону про Інститут національної пам'яті в Польщі, яким передбачено, зокрема, кримінальну відповідальність за заперечення «злочинів українських націоналістів 1925-1950 рр.» суттєво звужує простір для дискусій та діалогу", - повідомили в Українському ІНП. Водночас в інституті запропонували продовжити історичні дискусії на території України.
   "Слідуючи цінностям відкритого діалогу та вільного доступу до джерел, звертаємося до польських колег з пропозицією, щодо продовження історичних дискусій на території України, де відсутні будь-які обмеження чи політичний диктат щодо оцінок минулого", - сказано у заяві.
   Разом з тим, в Українському ІНП висловили впевненість, що дискусії про минуле мають залишатися прерогативою істориків.
   "Певні, що дискусії про минуле мають залишатися прерогативою істориків, а не політиків. Адже саме зважена професійна розмова — а не гучні політичні заяви — є однією з основ для порозуміння між народами", - йдеться у заяві.
   Також повідомляється, що з 2015 року відбулося п‘ять засідань (двічі на рік, почергово в Україні та Польщі) за участі істориків з обох країн в рамках Українсько-польського форуму істориків.
   6 лютого Президент Польщі Анджей Дуда підписав закон про Інститут національної пам'яті, який передбачає заборону ідеології українських націоналістів.
   Президент Польщі у телезверненні сказав, що цей законодавчий акт захистить польську репутацію на міжнародній арені, але Ізраїль закликав до внесення правок, зазначаючи, що обидві країни мають "спільну відповідальність" за збереження пам'яті про Голокост.
   Сполучені Штати, близький союзник Польщі по НАТО, висловили розчарування рішенням Дуди.
   Польські Сейм та Сенат ухвалили зміни до закону про Інститут національної пам'яті, яким, зокрема, встановлено заборону на пропаганду в країні ідеології українських націоналістів. Також законом вводиться кримінальна відповідальність за твердження про пособництво поляків нацистам у роки Другої світової війни.
   У МЗС Польщі роз'яснили, що закон стосується тільки тих, хто публічно і всупереч фактам заперечує злочини, вчинені «колабораціоністами нацистського режиму».
   Президент України Петро Порошенко вважає, що цей закон не відповідає проголошеним принципам стратегічного партнерства між двома країнами.
   Міністр закордонних справ України Павло Клімкін наголосив, що ідея польських парламентарів визнати українську націю "злочинною", що відображено у законі про Інститут національної пам’яті, веде в нікуди та провокує реакцію у відповідь.
   У Держдепартаменті США закликали Польщу переглянути закон, оскільки вважають, що закон може вплинути на польські стратегічні інтереси і відносини, зокрема, й зі Сполученими Штатами та Ізраїлем.
   Ізраїль виступив категорично проти польського закону про Інститут національної пам'яті. В Ізраїлі вважають, що жоден закон не змінить історичних фактів.
   Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір закликав Дуду ветувати закон.
   У відповідь на заяву Держдепартаменту США в МЗС Польщі заявили, що закон не стосується свободи слова. У МЗС Польщі наголосили, що головна мета закону - «боротьба з усіма формами заперечення і спотворення правди про Голокост», а також боротьба з «применшенням відповідальності справжніх виконавців злочину».
   6 лютого Верховна Рада ухвалила заяву в якій, серед іншого, закликала президента Польщі спільно з Сеймом і Сенатом повернути в українсько-польські відносини зваженість та доброзичливість.
   У Міністерстві закордонних справ Ізраїлю сподіваються, що польська влада внесе зміни до закону про Інститут національної пам'яті.
Вівторок,
06 лютого
2018 року
Україні і Польщі знову писатиме історію Москва, – експерт про "антибандерівський" закон

З посиланням на 24tv.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:Верховній Раді потрібно було відповісти на "антибандерівський" закон. Але не дзеркально, звинувачуючи поляків, тому що це була б провокація на провокацію.

Таку думку сайту "24" висловив директор центру суспільно-інформаційних технологій "Форум" Валерій Димов.

"Ухвалення Верховною Радою постанови, яка містить політичну оцінку польського закону, де є пояснення, що політизація історичних питань – шлях внікуди, правильний підхід. В України і Польщі складна історія стосунків, але в нас є спільний ворог, який завжди використовував ситуацію за принципом: розділяй і володарюй. Росія розділяла українців і поляків не один раз. І потім це призводило до розділу самої Польщі", – наголошує Димов.

Як вважає політолог, польський Сейм став заручником сильного ухилу в правий бік всього політичного сектору країни.

Згідно з "антибандерівським" законом, поляки, як англійська королева, поза підозрою. Або більші католики, ніж Папа Римський. Вони кажуть: у тому, що відбувалося в складній історії взаємин під час Другої світової війни винні всі, але не поляки. Це закон про переведення стрілок з хворої голови на здорову, – зазначає він.

Водночас Валерій Димов переконаний, що в Польщі є тверезі розумні голови – інтелігенція, послідовники Єжи Гедройця, які розуміють, до чого може призвести використання складних історичних процесів, їхня політизація і спроба екстраполювати на майбутнє.

Україна не писатиме історію Польщі в Києві, але й поляки не мають писати історію України у Варшаві. Тоді ми прийдемо до того, що нам знову історію писатимуть у Москві. Тому м’якість постанови не означає, що її не почують у Польщі,– підкреслює Валерій Димов.

Експерт наголошує: українцям не треба дбати про свою репутацію і ухвалювати спеціальний закон, як це зробили поляки. Тому що ми відстоюємо свою честь і гідність зі зброєю в руках проти ворога не тільки України, а й Польщі і Європи загалом. Полякам треба навчитися бути не закомплексованою, а сильною нацією, яка сприймає ситуацію з відкритими очима.

Згоду президента Польщі Анджея Дуди підписати скандальний закон експерт пояснив тим, що в Сеймі і Сенаті ще до голосування були прораховані ризики для тих політичних сил, які підтримали малочисельну фракцію "Кукіз’15", в першу чергу, для правлячої "Право і справедливість".

Нагадаємо, Верхована Рада виступила із заявою у зв'язку із прийнятим у Польщі так званим "антибандерівским" законом. Народні депутати закликають польських колег повернутися до діалогу. За відповідну постанову проголосували 242 народні депутати Верховної Ради.

Як відомо, 26 січня Сейм Польщі підтримав закон про заборону пропагування у Польщі ідеології українських націоналістів. Закон про кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів стосується лише тих, хто публічно заперечує ці події, і не стосується дослідників. 1 лютого закон про "заборону бандерівської ідеології" ухвалив Сенат Польщі. На переконання президента України Петра Порошенка, історична правда вимагає відвертої розмови та діалогу, а не заборон.
Понеділок,
05 лютого
2018 року
Ердоган і Папа Римський обговорять статус Єрусалима

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:


Президент Туреччини Райджеп Таїп Ердоган прибув до Ватикана, де зустрінеться з Папою Франциском для обговорення статусу Єрусалима і наслідків  рішення президента США Дональда Трампа визнати місто столицею Ізраїлю.
Про це повідомляє Reuters.

"Президент Туреччини Таїп Ердоган зустрічається з Папою Франциском у понеділок для обговорення статусу Єрусалима і наслідків рішення президента США Дональда Трампа про визнання священного міста столицею Ізраїлю", - говориться в повідомленні.

Главу Турецької держави і його дружину урочисто зустріли біля воріт Апостольського палацу.

Очікується, що в ході зустрічі Ердоган і понтифік також обговорять ситуацію в Сирії, Іраку, питання гуманітарної допомоги і біженців.

Як відомо, вони обоє висловили стурбованість у зв'язку з ситуацією навколо спірного статусу Єрусалима після того, як президент США Дональд Трамп у грудні 2017 року визнав місто ізраїльською столицею.

Під час телефонної розмови, що відбулася відразу після заяви Трампа, президент Туреччини і Папа Франциск дійшли думки про необхідність уникати зміни статусу Єрусалима.
П´ятниця,
02 лютого
2018 року
США підозрюють режим Асада у розробці нових видів хімічної зброї - Reuters

З посиланням на unian.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:


Сили Асада "модифікували" свою хімічну зброю і продовжували використовувати її в невеликих кількостях після потужного застосування в квітні 2017 року.

Сирійська влада може розробляти нові типи хімічної зброї, а президент США Дональд Трамп готовий розглянути подальші військові дії, необхідні для запобігання хімічним атакам. Про це повідомляє Reuters із посиланням на двох американських чиновників. Передбачається, що Башар Асад міг таємно зберегти частину хімічного арсеналу Сирії, незважаючи на договір зі США і Росією, згідно з яким Дамаск повинен був передати всю подібну зброю для подальшого знищення в 2014 році.

Замість цього сили Асада "модифікували" свою хімічну зброю і продовжували використовувати її в невеликих кількостях після потужного застосування в квітні 2017 року, коли у відповідь США розбомбили сирійську авіабазу. Деталі деяких нових атак говорять про те, що Сирія може розробляти нову зброю і методи доставки отруйних хімікатів, можливо, щоб ускладнити їх відстеження, зазначили співрозмовники Reuters. "Ми залишаємо за собою право використовувати військову силу для запобігання або заборони використання хімічної зброї", - заявив один із них. За словами другого джерела, адміністрація Трампа сподівається на те, що міжнародні санкції і тиск з-за кордону обмежать розроблення хімічної зброї в Сирії.
Четвер,
01 лютого
2018 року
Додон хоче покарати чиновників, які виступають за об'єднання Молдови з Румунією

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:Президент Молдови Ігор Додон скликає екстрене засідання Вищої Ради безпеки, на якому має намір зажадати покарати радників місцевих органів публічного управління, що підписалися під символічними "деклараціями про об'єднання Молдови з Румунією".
Про це повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Молдові.

"Дії місцевих радників відбуваються на фоні безпрецедентної кампанії, спрямованої проти державності, суверенітету, незалежності й територіальної цілісності Республіки Молдова. Ці кампанії проводяться представниками місцевих органів влади, так званими уніоністськими силами, які виступають за об'єднання Молдови з Румунією", - зазначив Додон.

За словами молдавського президента, місцеві радники семи населених пунктів підписалися під так званими деклараціями про об'єднання, що свідчить про антиконституційний і антидержавний характер їхніх  вчинків.

Глава Молдови зажадав також від уряду й парламенту, Служби інформації й безпеки, МВС і інших силових структур вжити відповідні заходи й покарати чиновників, які виступають проти державності Молдови.
Четвер,
01 лютого
2018 року
Європейці у Британії можуть втратити деякі права після Brexit - Мей

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:Прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей попередила, що громадяни Європейського Союзу, які прибудуть до країни після Brexit наступного року, можуть втратити частину прав.
Про це повідомляє Reuters.

"Прем'єр-міністр Тереза Мей попередила, що європейські громадяни, які прибудуть до Великої Британії після Brexit наступного року, можуть втратити частину прав", - йдеться у повідомленні.

Така заява суперечить позиції Євросоюзу, який наполягає на забезпеченні громадянам інших країн повного права на проживання у Великій Британії протягом перехідного періоду з березня 2019 року.

За словами Мей, громадяни ЄС, які приїдуть до Британії наступного року, розглядатимуться по-різному.

"Я впевнена, що існує різниця між тими людьми, які приїхали до нас жити, і тими, хто приїде, коли вони вже знатимуть, що Британія не є членом ЄС", - зазначила вона.

Як відомо, боротьба з імміграцією була ключовою причиною, через яку британці проголосували за вихід з ЄС 2016 року після великого притоку громадян ЄС, особливо з бідніших країн Східної Європи.
Середа,
31 січня
2018 року
Від Білого дому вимагають пояснень через візит "головного розвідника" РФ

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:Лідер демократичної меншості в сенаті Конгресу США Чарльз Шумер вимагає від Білого дому пояснень через візит в країну глави російської Служби зовнішньої розвідки Сергія Наришкіна.
Про це повідомляє The Hill.

Шумер вимагає від адміністрації Трампа дати докладні роз'яснення про мету візиту і про те, чи проводив голова СЗР РФ зустрічі з американськими чиновниками.

«Адміністрація Трампа має негайно чітко відповісти на питання: з якими офіційними особами він зустрічався?» — заявив глава демократів.

Сенатор висловив упевненість в тому, що глава СЗР Росії "приїжджав не один". Він вимагає відповісти, хто з офіційних осіб, які підпадають під американські санкції, супроводжував Наришкіна.

Також він припустив, що приїзд глави російської розвідки міг бути пов'язаний з рішенням Білого дому відкласти введення нових санкцій проти Росії. «Найважливіше в цьому візиті те, чому адміністрація Трампа вирішила знехтувати введенням санкцій, дедлайн по яких, як ви пам'ятаєте, був вчора», — зазначив демократ.

Нагадаємо: "кремлівська доповідь" була оприлюднена вранці 30 січня. У переданий Конгресу США список увійшли імена 210 осіб, як випливає з документа, поширеного Мінфіном США. Відомство оприлюднило лише фрагмент доповіді - незасекречену його частину. Група міжнародних експертів сформулювала критерії відбору "фігурантів" майбутньої "доповіді", яких, згідно із законом № 3364 "Про протидію супротивникам Америки за допомогою санкцій" (CAATSA), може чекати заморожування фінансових активів і заборона на в'їзд до США.

У статті 241 цього закону говориться, що в доповіді повинні бути розглянуті зв'язки цих осіб з Володимиром Путіним, встановлена їх причетність до корупції, оцінений розмір їх статків і джерела доходу.
Середа,
31 січня
2018 року
У Франції затримали підозрюваних у постачанні зброї для атаки на Charlie Hebdo

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:У Франції поліція затримала чотирьох підозрюваних у постачанні зброї для терористів, що атакували редакцію журналу Charlie Hebdo у Парижі в січні 2015 року.
Про це з посиланням на агентство AFP повідомляє телеканал "112 Україна".

"За даними співрозмовників агентства AFP, були затримані четверо чоловіків віком від 30 до 36 років, троє з них - у департаменті Арденни на північному сході Франції. Ще один підозрюваний на момент пред'явлення звинувачень вже утримувався у в'язниці за іншою справою", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що раніше з'явилася інформація про проведені поліцією спецоперації в містах Нузонвіль і Шарлевіль-Мезьєр.

Як повідомлялося, атака на сатиричний тижневик Charlie Hebdo відбулася в Парижі 7 січня. Два зловмисники увірвалися в редакцію і відкрили вогонь по співробітниках журналу. Загинули 12 людей, нападникам вдалося зникнути з місця події. Підозрювані — брати Шериф і Саїд Куаши — були ліквідовані під час штурму силами спецназу.
Вівторок,
30 січня
2018 року
У США родичі жертв МН17 виграли суд проти Гіркіна - ЗМІ

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:Родичі жертв катастрофи літака рейсу MH17 виграли суд проти російського бойовика Ігоря Гіркіна (Стрєлкова).
Відповідні документи Окружного суду США по Північному окрузі штату Іллінойс отримала нідерландська телепрограма ZEMBLA, повідомляє "Громадське".

"Родичі 25 жертв катастрофи MH17 звернулися до суду з вимогою компенсації. Провадження відкрили проти Ігоря Гіркіна, який на той момент був командиром бойовиків і так званим "міністром оборони ДНР". Згідно з рішенням суду, сумарна компенсація родичам жертв трагедії повинна скласти 400 млн доларів", - йдеться у повідомленні.

"За кожну жертву треба виплатити 10 млн (дол.) компенсації та 10 млн (дол.)штрафу", - повідомив адвокат родичів Флойд Віснер.

Водночас він наголосив, що вирок суду є більш важливим з точки зори привернення уваги до справи на міжнародному рівні, адже вартість майна причетних до катастрофи може бути недостатньою для виплати цієї компенсації.

Крім того, повідомляється, що сам Гіркін не з'явився на засідання суду, за зареєстрованою у Москві адресою його також не знайшли. Адвокати родичів жертв катастрофи заявили про намір просити про арешт його майна.

Як відомо, Boeing-777 авіакомпанії Malaysia Airlines, рейс Амстердам - Куала-Лумпур, був збитий на Донбасі неподалік Сніжного Донецької області 17 липня 2014 року. На його борту перебували 298 осіб, всі вони загинули.

Комісія Ради безпеки Нідерландів, яка займалася розслідуванням причин катастрофи лайнера, 13 жовтня 2015 року опублікувала доповідь, в якій говориться, що літак був збитий ракетою класу земля-повітря, випущеною із ЗРК «Бук».
Понеділок,
29 січня
2018 року
В Туреччині за критику військової операції в Сирії затримано більше 300 осіб

З посиланням на rbc.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:Раніше турецькі власті попередили про судове переслідування, критикують операцію "Оливкова гілка"
У Туреччині затримали понад 300 осіб за пости в соцмережах з критикою турецької військової операції в Сирії. Про це повідомляє Reuters. Турецька влада раніше попередили, що будуть переслідувати тих, хто критикує або спотворює інформацію про операції "Оливкова гілка" в Сирії. У понеділок МВС Туреччини відзвітувало, що протягом останніх десяти днів всього було затримано 311 осіб за "поширення терористичної пропаганди". Серед затриманих політики, журналісти та активісти. Туреччина почала Військову операцію 21 січня на півночі Сирії. Турецькі військові перетнули кордон Сирії спільно з бійцями союзної "Вільної сирійської армії (FSA) вступили в бій з курдськими "Загонами Народної самооборони" (YPG), які належать до коаліції "демократичних сил Сирії" (SDF). Анкара називає YPG "терористами", вважаючи їх сирійським відгалуженням забороненої в Туреччині PKK. У той же час, курдські бійці активно співпрацювали з Сполученими Штатами Америки у боротьбі проти терористичного угрупування "Ісламська держава" в Сирії. Військова операція отримала широку підтримку з боку переважно проурядових ЗМІ Туреччини і більшості політичних партій, за виключенням про-курдської народної демократичної партії (HDP). Але були інакодумці голоси. У минулі вихідні турецькі ЗМІ повідомили, що 170 художників написали відкритий лист законодавцям з правлячої партії "Ердоган", в якій міститься заклик до негайного припинення вторгнення Туреччини. минулого тижня турецька медична асоціація (ТТБ) засудила транскордонну операцію, заявивши: "Ні-війні, світ негайно". У неділю глава держави Реджеп Тайіп Ердоган звинуватив союз у державній зраді. "Це війна. "Ні війні"від цього натовпу ... є не що інше, як спалах зради в їх душах ... Це справжня бруд, це позиція, яку слід сказати "ні", заявив президент Туреччини. Нагадаємо, турецька армія в ході операції "Оливкова гілка" на півночі Сирії ліквідувала майже 600 бійців курдських формувань.
П´ятниця,
26 січня
2018 року
Ердоган заперечує окупацію сирійського Афріна

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:Президент Туреччини Реджеп Ердоган заперечив окупацію турецьким військом сирійського міста Афрін. 
Про це повідомляє турецьке агентство новин Anadolu Agency.

"Ми не окуповуємо Афрін. Навпаки, ми робимо все можливе для того, аби це місто було вичищено від терористів для кращого життя його справжніх господарів", - заявив Ердоган на зустрічі з керівниками регіональних департаментів юстиції.

Як повідомлялося, минулого тижня Туреччина почала військову операцію у Сирії проти курдів під назвою "Оливкова гілка". Першим сирійським містом, яке потрапило під приціл турецької армії, стало місто Афрін.
Четвер,
25 січня
2018 року
США пропонують Британії привабливу торгову угоду після Brexit

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:Міністр фінансів США Стівен Мнучін заявив, що США готові домовитися про привабливу угоду про торгівлю з Великою Британією після Brexit.
Про це він сказав на Всесвітньому економічному форумі у Давосі, повідомляє АР.

"Як тільки Велика Британія буде готова, ми готові укласти привабливу угоду", - сказав він, додавши, що президент США Дональд Трамп уже заявляв, що Велика Британія буде на першому місці у торговельних переговорах.

За словами Мнучіна, спочатку США хочуть побачити успішний перехід, що буде добрим для Британії та для ринків.

Раніше повідомлялося, що американський президент Дональд Трамп вже прибув до Швейцарії для участі у 48-му Всесвітньому економічному форумі (ВЕФ) у Давосі. В рамках заходу у нього запланована низка зустрічей зі світовими лідерами, зокрема з прем'єр-міністром Британії Терезою Мей.
Середа,
24 січня
2018 року
Росія є однією із трьох головних загроз для Європи – європарламентарій

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:Росія прагне підірвати демократичні цінності та дестабілізувати європейські суспільства, що є однією із головних загроз для Євросоюзу.
На цьому наголосив депутат Європарламенту Естебан Гонсалес Понс (Іспанія) на слуханнях у законодавчому органі ЄС «Російські мережі з підриву Європи», повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Брюсселі.

«Євросоюз нині стоїть перед трьома головними викликами. По-перше, це Brexit. По-друге - це зростання національного популізму, євроскептицизму та екстремізму... І третьою загрозою є вплив Росії - не лише на її найближчих сусідів, але й також на інші країни Європи», - заявив депутат.

При цьому Понс, як іспанській політик, зазначив, що саме в Іспанії питання про негативний вплив Росії донедавна взагалі не порушувалося.

«Ще чотири роки тому я не міг уявити, що сьогодні буду говорити про те, як Росія намагається втручатися у внутрішні справи Іспанії, підтримуючи відповідний рух у Каталонії», - зауважив європарламентарій.

Він наголосив, що насправді Кремль не хоче незалежності Каталонії, але прагне послабити Іспанію як країну-члена ЄС, адже це означатиме послаблення Спільноти у цілому.

Понс зауважив, що господар Кремля не хоче, щоб «смолоскип свободи, демократії і верховенства права» запалав у сусідніх з Росією країнах.

Саме тому, зазначив іспанський депутат, РФ витрачає більше мільярда євро на рік на утримання та забезпечення діяльності своїх державних ЗМІ, які працюють у більше сотні країн 33 мовами.

При цьому, зауважив Понс, ЄС на протидію російському негативному впливу в інформаційному просторі витрачає лише один мільйон євро.

Як також зазначив депутат Європарламенту, Путін очікує, що ЄС не відповідатиме, коли РФ намагається підірвати Європу через свої дії в Україні та Грузії. Іспанський політик висловив переконання, що Європа у такому випадку не повинна мовчати.
Вівторок,
23 січня
2018 року
КНДР може завдати ядерного удару по США через кілька місяців - глава ЦРУ

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:У Центральному розвідувальному управлінні США вважають, що Північна Корея матиме можливість завдати ядерного удару по американській території через кілька місяців.
Про це заявив глава американського ЦРУ Майк Помпео, повідомляє CBS News.

«Північна Корея всього в декількох місяцях від можливості завдати удар по материковій частині Сполучених Штатів ядерною зброєю», - сказав він.

Помпео висловив сподівання, що і через рік така оцінка можливостей КНДР залишиться такою ж, оскільки уряд Сполучених Штатів «докладає всіх зусиль, щоб продовжити цей термін».

Як відомо, 22 грудня 2017 року Рада безпеки ООН ухвалила резолюцію про введення нових санкцій проти Північної Кореї у відповідь на випробування КНДР міжконтинентальних балістичних ракет.

22 січня 2018 року Євросоюз посилив обмежувальні заходи проти Північної Кореї.
Вівторок,
23 січня
2018 року
Президент Тайваню не виключає ймовірності нападу Китаю

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:Президент Тайваню Цай Інвень не виключає ймовірності нападу з боку Китаю на острів в умовах загострення напруженості між материком і островом.
Про це повідомляє Reuters.

«Президент Тайваню Цай Інвень сказала, що вона не виключає ймовірності нападу Китаю на саморегульований острів в умовах загострення напруженості між двома сторонами», - йдеться в повідомленні.

За словами президента, якщо уряд Тайваню зіткнеться з тиском з боку Пекіна, Тайбей учинить опір.

Цай також підкреслила, що наростання напруженості у відносинах сторін відіб'ється і на ситуації в усьому регіоні.

Як відомо, стосунки Тайваню з Пекіном різко погіршали, коли Цай Інвень, яка виступає за незалежність Тайваню і яка обіцяла зберегти мир з Китаєм, зайняла пост президента минулого року.

Пекін підозрює, що Цай збирається наполягати на офіційній незалежності острова, що неприйнятно для материкового уряду.

Китай перервав діалог з Тайванем, активізував військові навчання навколо острова і посилив міжнародний тиск, щоб обмежити дипломатичні зв'язки Тайваню.
Понеділок,
22 січня
2018 року
Генсек ООН вніс врегулювання на Донбасі у річний план заходів

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш вніс у план заходів на цей рік врегулювання конфлікту на Донбасі.
Про це сказав заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрій Гримчак в інтерв'ю "Радіо Свобода".

"У плані заходів Генерального секретаря ООН на цей рік - вирішення конфлікту на Донбасі... Ну, щоб ви розуміли: останні три роки цього у планах не було – вирішення. Цього року є", - сказав він.

Водночас Гримчак висловив сподівання, що окуповані території Донбасу в 2018 році повернуться до складу України.

"Я хочу, щоб це сталося в цьому році. І я маю на це надію. І маю деяку інформацію", - сказав посадовець.

Як повідомляв Укрінформ, 18 січня Верховна Рада ухвалила закон «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях». У ньому Росія визнається країною-агресором, що здійснює тимчасову окупацію частини території України.

У законі також фіксується дата початку тимчасової окупації - 20 лютого 2014 року.
Понеділок,
22 січня
2018 року
Сили Асада здійснили газову атаку біля Дамаска - спостерігачі

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:Рятувальники в анклаві повстанців на схід від Дамаска звинуватили урядові сили у застосуванні газоподібного хлору у ході обстрілу цього району.
Про це повідомляє Reuters.

"Рятувальники у сирійському повстанському анклаві на схід від Дамаска звинуватили урядові сили у використанні хлорного газу під час бомбардування цього району", - йдеться у повідомленні.

У Сирійському центрі моніторингу прав людини також зазначили, що у місті Дума у Східній Гуті від задухи постраждало щонайменше 13 осіб.

Як відомо, сирійська армія і уряд країни відкидають усі звинувачення у використанні хлору або іншої хімічної зброї у ході своїх військових операцій.
П´ятниця,
19 січня
2018 року
Сійярто: Угорщина не сприятиме проведенню засідання НАТО-Україна на рівні міністрів оборони

З посиланням на radiosvoboda.org інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що Угорщина не сприятиме проведенню засідання НАТО-Україна на рівні міністрів оборони. Про це він заявив після зустрічі з головою Товариства угорською культури на Закарпатті і народним депутатом Верховної Ради Василем Брензовичем.

Сійярто повідомив, що позиція Угорщини, як і раніше, залишається незмінною: Будапешт не підтримає євроінтеграційні прагнення Києва, поки ним порушуються європейські і міжнародні права.

Як стверджує угорський міністр, Угорщина готова до консультацій та укладення домовленостей із Києвом у питанні закону про освіту, але лише у випадку, якщо їхній зміст збігатиметься з інтересами та бажанням угорської меншини на Закарпатті.

Міністр зазначив, що офіційний Будапешт і надалі розглядає освітній закон України як такий, що спрямований проти міжнародних та європейських норм, двосторонніх домовленостей і базового договору між Угорщиною та Україною.

За словами Сійярто, це все співпадає з очікуваннями Євросоюзу, згідно з якими, вже здобуті нацменшинами права не можна відбирати.

Міністр додав, що із часу ухвалення рішення Венеційською комісією жодних консультацій між українською владою, урядом Угорщини та представниками угорської меншини на Закарпатті не було.

Він наголосив, що в Будапешті з тривогою слідкують за подальшим розглядом у Верховній Раді законопроектів, які, на його думку, дискримінують права нацменшин. Сійярто сказав, що вже розпочалася попередня робота щодо підготовки закону про середню освіту в Україні, але стосовно цього не було консультацій із Угорщиною та закарпатськими угорцями.

Відносини між Україною та Угорщиною загострилися у зв’язку з новим українським законом про освіту, який набрав чинності 28 вересня минулого року. Норма закону щодо мови освіти, державної, викликала критику в деяких колах в Україні та за кордоном.

Перехідні положення закону передбачають: «особи, які належать до корінних народів, національних меншин України і розпочали здобуття загальної середньої освіти до 1 вересня 2018 року, до 1 вересня 2020 року продовжують здобувати таку освіту відповідно до правил, які існували до набрання чинності цим законом, з поступовим збільшенням кількості навчальних предметів, що вивчаються українською мовою».

Статтю сьому закону «Про освіту» (про те, що мовою освіти є державна, українська, мова), яка викликала стурбованість, надіслали на розгляд Венеціанської комісії. І 8 грудня 2017 року ця комісія у своїх висновках, серед іншого, рекомендувала Україні продовжити перехідний період до застосування мовної статті закону «Про освіту».
Четвер,
18 січня
2018 року
В ЕС сделали заявление по президентскому законопроекту об Антикоррупционном суде

Со ссылкой на segodnya.ua информационно-правовой журнал "СПЕЦИАЛЬНЫЙ КОММЕНТАРИЙ" сообщает:

Создание нового антикоррупционного органа влияет и на судьбу безвизового режима для УкраиныЕвропейский союз раскритиковал президентский проект закона об Антикоррупционном суде Украины (АКС), отметив несоответствие некоторых его положений с рекомендациями Венецианской комиссии.
Об этом говорится в письменном комментарии от имени пресс-секретаря ЕС, который поступил в ответ на запрос "Европейской правды".
В ЕС поприветствовали внесение президентом нового законопроекта, и напомнили, что про обязательства, которые Украина брала на себя в вопросе создания АКС.
"Создание действительно независимого и эффективного антикоррупционного суда в Украине стало бы жизненно необходимым шагом в борьбе с коррупцией в стране. Поэтому мы приветствуем подачу законопроекта (президентом)", – говорится в комментарии.

В то же время европейцы считают, что проект закона не полностью соответствует требования ЕС.

"Основные положения проекта не соответствуют рекомендациям Венецианской комиссии. Важно, чтобы эти вопросы были пересмотрены, и ЕС доносит этот сигнал до украинской власти", – отметили в Брюсселе.
Представитель Евросоюза также напомнил, что создание Антикоррупционного суда связано с обязательствами по безвизу.
"Его создания требует также Европейская комиссия в рамках мониторинга по механизму визового приостановления. ЕС тесно сотрудничает с США и МВФ в этом вопросе, и, конечно, готов продолжать сотрудничать с соответствующими украинскими органами власти для поддержки этого процесса", добавил он.
Напомним, президент Украины Петр Порошенко обозначил время создания АКС. По его словам, данная работа будет начата в Украине в течение 2018 года.
Середа,
17 січня
2018 року
Міністри оборони Канади та США обговорили підтримку України

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:Канада та США готові й надалі усіляко підтримувати Україну у захисті її територіальної цілісності.
Про це йшлося під час зустрічі міністрів оборони Канади та США Харджита Саджана й Джеймса Маттіса, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Міністр Саджан та Секретар Маттіс підтвердили продовження своєї тривалої підтримки народу України, а також суверенітету й територіальної цілісності України», - розповів речник глави оборонного відомства Канади Барн Фарлонг.

За його словами, на зустрічі було також порушено питання миротворчості у світі.

«Два лідери обмінялися поглядами на майбутнє операцій із підтримки миру. При цьому міністр Саджан наголосив, що Канада віддана забезпеченню того, аби миротворчість ООН залишалася ефективним засобом реагування на конфлікти 21-ого століття», - зауважив речник.

Окрім цього, міністри торкнулися також теми непередбачуваної поведінки Північної Кореї.

«Під час зустрічі міністр Саджан висловив тверду готовність Канади співпрацювати із союзниками й партнерами над пошуком дипломатичного шляху денуклеризації Корейського півострова, що дозволить забезпечити безпеку й процвітання», - підсумував Фарлонг.
Вівторок,
16 січня
2018 року
Попри масові протести у Греції затвердили пакет жорстких реформ

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:Парламент Греції на тлі багатотисячних протестів в Афінах і Салоніках затвердив у понеділок пакет жорстких реформ.
Про це повідомляє Ekathimerini.

"На думку уряду Греції, відповідний пакет призведе до значного скорочення витрат та реформ, які країна має здійснити до закінчення у серпні міжнародної програми надання допомоги", - йдеться у повідомленні.

Так, закон щодо заходів жорсткої економії на півтори тисячі сторінок включає вимоги міжнародних кредиторів Греції щодо прискорення аукціонів продажу майна збанкрутілих власників та зміни до трудового законодавства, що ускладнить профспілкам скликання страйків.

Зазначається, що за пакет проголосували 154 із 300 депутатів. Проти всіх положень пакету висловився 141 депутат від опозиції.

Прем’єр-міністр Греції Алексіс Ципрас заявив депутатам, що ухвалення пакету реформ поставить країну "лише за один крок до завершення кризи".

Він також відкинув заяви опозиції про те, що нове законодавство заборонить право на страйк.

"Право на страйк - це священне завоювання робочого класу. Його не відбирають, і цей уряд не поставить його під загрозу", - сказав він.

Як повідомляється, у день голосування в парламенті у Афінах і Салоніках близько 20 тисяч осіб вийшли на протест проти пакету жорстких реформ. Для розгону демонстрантів, які кидали у поліцію каміння, правоохоронці використали перцевий газ. Деякі демонстранти також розпилювали у поліцію червону фарбу. Крім цього, в Афінах у понеділок відбувся масштабний страйк працівників громадського транспорту.
Понеділок,
15 січня
2018 року
Китай і Росія відмовилися брати участь у зустрічі з питань Північної Кореї

З посиланням на rbc.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:Зустріч з проблем КНДР пройде 16 січня у Канаді

Китайська Народна республіка не прийме участі в зустрічі міністрів закордонних справ з питань Північною Кореєю, яка пройде у вівторок, 16 січня, у Ванкувері (Канада). Про це повідомляє "Голос Америки". Як відомо, міністри закордонних справ близько 20 країн обговорять дипломатичні та фінансові шляхи стримування ядерних амбіцій КНДР. У зовнішньополітичному відомстві США заявили, що учасники зустрічі, в тому числі - держсекретар Рекс Тіллерсон, розглянуть питання про морської безпеки у північнокорейських берегів. Мова буде йти про перехоплення суден, які намагаються порушити діючі санкції, введені проти КНДР. Видання зазначає, що у зустрічі у Ванкувері буде відсутня Китай, який має значний вплив на Північну Корею. Крім того, "радіо Свобода" з посиланням на Держдепартамент США повідомила, що Росія теж не пошле своїх дипломатів у Ванкувер. Однак і Пекін і Москва будуть повністю проінформовані про підсумки зустрічі міністрів в Канаді.

Нагадаємо, 12 січня Канада посилила санкції проти Північної Кореї (КНДР). У документі йдеться, що Оттава накладає арешт на майно та грошові активи КНДР на території Канади. Також документом забороняються операції з фізичними особами та організаціями, які були включені в новий санкційний список ООН.
П´ятниця,
12 січня
2018 року
У Чехії сьогодні стартують вибори президента

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:У Чехії у другій половині дня п'ятниці, 12 січня, стартують президентські вибори.
За пост глави держави боротимуться 9 кандидатів. Проте більшість експертів мають спільну думку, що кращі шанси має нинішній президент Мілош Земан, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

Друге місце, згідно з даними соцопитувань, посідає Іржі Драгошем, який раніше очолював Академію наук Чехії.

У разі, якщо президента не вдасться обрати з першої спроби, буде призначений другий тур, через 2 тижні.

За традицією вибори в Чеській Республіці проходять два дні. 12 січня ділянки відкриються о 14.00, проголосувати можна до 22.00. В суботу зробити свій вибір можна буде з 08.00 до 14.00.

Президент виконує в парламентській республіці, якою є і Чехія, в основному представницькі функції.
Четвер,
11 січня
2018 року
Глава МЗС Польщі хоче якнайскоріше вирішити історичні суперечки з Україною

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:Новий глава МЗС Польщі Яцек Чапутович висловив сподівання на якнайшвидше врегулювання проблемних історичних питань у відносинах з Україною.
Про це йдеться у повідомленні МЗС Польщі.

Як зазначається, свої перші телефонні розмови на посаді Чапутович провів з главами МЗС Угорщини (на прохання угорської сторони) і України.

"Чапутович підтвердив відданість Польщі суверенітету і територіальній цілісності України і підкреслив, що Польща і надалі підтримуватиме європейські прагнення України. Під час розмови він також висловив сподівання на якнайскоріше розв'язанння проблематичних історичних питань у відносинах Польщі і України" - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо: 9 січня у Польщі оголосили про зміни в уряді. Ротації відбулися в дев’яти міністерствах. Свою посаду, зокрема, втратив глава МЗС Вітольд Ващиковський, який кілька разів фігурував у скандалах між українською та польською сторонами.
Середа,
10 січня
2018 року
Коалициада в Германии: новая-старая "большая коалиция" или все-таки перевыборы

Со ссылкой на segodnya.ua информационно-правовой журнал "СПЕЦИАЛЬНЫЙ КОММЕНТАРИЙ" сообщает:Если консерваторы и социал-демократы не смогут сформировать коалицию, Германию ждут перевыборы, а Меркель может потерять кресло канцлера

Коалиционные переговоры по формированию нового правительства в Германии продолжаются уже больше трех месяцев, а точнее – 108 дней. Как пишет немецкая пресса, Германия установила новый абсолютный антирекорд, ведь предыдущие коалиционные переговоры в 2013-м длились 86 дней. После очередных выборов в сентябре 2017-го и провала создания коалиции "Ямайка" с "зелеными" и либералами, 7 января канцлер Ангела Меркель начала переговоры с многолетними партнерами по так называемой "большой коалиции" – с социал-демократами. Предварительные, или, как их называют сами участники – "зондирующие" переговоры продлятся до пятницы. После начнется собственно коалициада, которая, по предварительным прогнозам продлится, до апреля. Но формирование нового правительства во многом зависит от готовности сторон идти на уступки. В противном случае придется идти на перевыборы, потеряв еще несколько процентов электоральной поддержки.

Безвыходная ситуация

После выборов в немецкий Бундестаг 24 сентября социал-демократы, участники бывшей "большой коалиции", набрав 20,5% голосов, заявили об уходе в оппозицию, поэтому у консервативного блока ХДС/ХСС (на выборах набрал 32,9%) было два варианта: идти в коалицию "Ямайка" с либералами (10,7%) и "зелеными" (8,9%), или формировать правительство меньшинства. Конечно, всегда остается и третий запасной – перевыборы, которые сама Меркель оценила не худшим вариантом, в отличие от правительства меньшинства.
Консультации или, как их называют сами участники – "зондирующие" переговоры с "зелеными" и либералами продолжались около 4-х недель, и в ночь на 20 ноября лидер Свободной демократической партии Кристиан Линднер объявил о выходе из них из-за отсутствия доверия между партнерами. Позже в интервью сайту "Сегодня" европарламентарий от Германии, член партии "Зеленых" Ребекка Хармс рассказала, что "либералы отказались входить в коалицию из-за своих эгоистических партийных интересов, и личного эго лидера этой партии Линднера".
Как бы там ни было, после провала формирования "Ямайки" федеральный президент Франк-Вальтер Штайнмайер призвал социал-демократов отказаться от решения уйти в оппозицию и начать переговоры о "большой коалиции". Хотя ранее немецкие СМИ писали, что социал-демократы ни за что не пойдут в коалицию с консерваторами, так как рискуют растворить партию в правительстве Меркель. Да и руководитель СДПГ Мартин Шульц исключал возможность формирования "большой коалиции", заявляя, что они "не боятся новых выборов".
Но уже в пятницу 15 декабря после заседания партийной верхушки социал-демократы официально согласились открыть переговоры о формировании правительства с блоком Ангелы Меркель из-за угрозы роспуска парламента и перевыборов. Стоит напомнить, что "большая коалиция" была при власти в Германии уже дважды: с 2005 по 2009 гг., и в 2013-2017 гг. На заседании руководства Христианско-демократического союза 18 декабря канцлер заявила, что намерена договориться с СДПГ о формировании стабильного правительства, а уже 7 января стартовали консультации.
"Но это только зондирующие консультации. Они проверяют, смогут ли вообще приступить к переговорам по созданию коалиции – насколько велики разногласия между ними. В пятницу вечером 12 января стороны должны определиться, согласятся ли на эти переговоры вообще. Плюс 21 января на специальном партзаседании социал-демократы еще будут для себя решать, дадут ли они согласие на начало этих переговоров", – объясняет сайту "Сегодня" заведующая сектора международного сотрудничества и протокольных мероприятий Национального института стратегических исследований Светлана Гуцал.

Взаимные уступки или перевыборы

В субботу 12 января генеральные секретари трех партий после ежедневных встреч обнародуют итоговое коммюнике. До этого лидеры договорились не выносить на публику спорные моменты "зондирующих" консультаций.
"Учитывая ошибки попытки создания т.н. коалиции "Ямайка", лидеры ХДС/ХСС и СДПГ в этот раз договорились не озвучивать на публику ключевые позиции консультаций. Однако сегодня (9 января – Авт.) все же разгорелся скандал из-за разглашения нескольких переговорных противоречий: например, Христианско-социальный союз выступил категорически против требований социальных демократов об увеличении налога для наиболее зажиточных слоев населения с 42 до 45%. Поэтому предварительные консультации стороны планируют завершить до вечера пятницы", – объясняет Светлана Гуцал.
Еще в декабре немецкие СМИ сообщали, что Меркель давит на социал-демократов по формированию "большой коалиции". По мнению канцлера, должно быть создано стабильное правительство без голосований меняющимся большинством, как того хочет Шульц. Позиция руководителя СДПГ понятна: после сокрушительного результата на сентябрьских выборах в Бундестаг Шульц не хочет делить с Меркель голосования за непопулярные решения, чтобы еще больше не потерять поддержку электората. К тому же, социал-демократы хотят закрепить за собой кресло министра финансов, которое с 2009 года оставалось за ХДС.
Правда, по словам экспертов, о распределении ключевых должностей в правительстве говорить рановато: сейчас речь о том, чтобы правительство в принципе было сформировано, а не произошли повторные выборы. Замдиректора Центра "Новая Европа" Екатерина Зарембо напоминает, что последний раз переговоры между ХДС и СДПГ продолжались 86 дней, правда, после выборов-2017 этот рекорд уже побит. Поэтому, по ее словам обе партии будут пытаться достичь компромисса – они обе заинтересованы в том, чтобы до перевыборов дело не дошло, поскольку их результат может быть еще хуже.
Даже если "зондирующие" консультации закончатся успешно, на формирование "большой коалиции" и нового правительства может уйти не один месяц. Пока все спорные моменты утрясут (главные дебаты идут вокруг миграционной политики и вопросов здравоохранения), пока разделят министерские портфели и напишут коалиционное соглашение – предварительный дедлайн – начало апреля. 
"Для СДПГ переговоры кажутся более сложными, чем для ХДС: СДПГ зажата между обещанием отыскать "собственный голос" в немецкой политике, а не оставаться в тени ХДС как младший партнер, и попыткой все-таки остаться при власти. Но это не значит, что они не будут отстаивать свою программу, поскольку избиратели могут еще больше разочароваться в партии в случае, если она пойдет на слишком существенные уступки. Вопросом номер один на переговорах будет политика миграции – именно из-за нее провалились переговоры со Свободными демократами. Интересно, что противостояние происходит не из-за неприятия социал-демократами миграционной политики Меркель, а из-за оппозиции к ней христианских социалистов, которые формируют объединение с ХДС. То есть, фактически через внутрипартийную оппозицию к миграционной политике последних лет", – сказала "Сегодня" Екатерина Зарембо.
Но и позиции Ангелы Меркель, особенно после провала формирования "Ямайки", пошатнулись. По результатам опроса YouGov, проведенного по заказу агентства DPA, почти половина опрошенных немцев (47%) считают, что канцлер должна уйти в отставку до очередных запланированных выборов в 2021 году. Хотя еще в сентябре досрочную отставку Меркель поддерживали 36% опрошенных. Более того, свежий опрос института INSA показывает, что 34% немцев поддерживают проведение перевыборов, еще 30% – формирование "большой коалиции".
Правда, по словам Светланы Гуцал, провал переговоров по созданию "большой коалиции" и назначение новых выборов для социал-демократов и христианских демократов на сегодняшний день – весьма негативный сценарий: согласно последним исследованиям, обе стороны потеряли бы от одного до нескольких процентов голосов по сравнению с сентябрем. "Пошатнулись позиции и самой Ангелы Меркель. Начались разговоры о том, что если будут перевыборы, то, возможно, уже и без ее кандидатуры в качестве канцлера и для Меркель это значительная угроза. Идею создания правительства меньшинства откинули изначально: если бы даже такой вариант имел бы место, то коалиция просуществовала бы не больше года", – считает Гуцал.

К чему готовиться Украине

Ни для кого не секрет, что с началом избирательной кампании официальный Берлин взял паузу активного участия в Нормандском формате. Хотя, по словам президента Франции Эммануэля Макрона, во многом благодаря Норманди удалось освободить 74 украинских заложника. Но факт остается фактом: уже больше года лидеры Нормандской четверки не встречались с глазу на глаз, а пальму первенства на украинском направлении переняли Штаты.
С лидером свободных демократов Кристианом Линднером, который еще в августе предложил "забыть" об аннексии Крыма, ни ХДС/ХСС, ни СДПГ в коалицию не идут. Правда, отличился подобными заявлениями не только Линднер. Некоторые политики из СДПГ апеллировали к статистике потерь Германии от антироссийских санкций. А не так давно Институт мировой экономики в Киле подсчитал, что потери Германии в торговле составляют 40%, в то время как Великобритания и Франция потеряли намного меньше – по 7,9% и 4,1% соответственно. По оценкам экономистов, среднемесячное падение экспорта в Германии – 618 млн евро.
Еще один представитель СДПГ, нынешний министр иностранных дел Зигмар Габриэль неоднократно призывал к улучшению отношений с Россией как Германию, так и США. А будущее соглашение ЕС с Великобританией по Brexit предложил использовать как новую модель отношений с Украиной, так как не может себе представить членство Украины в ЕС в ближайшие годы.
Сейчас социал-демократы зондируют почву, в том числе и на украинском направлении – не зря буквально недавно Зигмар Габриэль совершил визит в Украину. "Немного странно, что после такого сокрушительного поражения социал-демократов на выборах Мартин Шульц не подал в отставку – это был наихудший результат социал-демократов за всю послевоенную историю. Он метил на место канцлера и очень сомневаюсь, что сейчас согласится на место министра иностранных дел. Сейчас социал-демократы зондируют почву – им нужна success story.
Раньше, хоть и не на официальном уровне, Габриэль выступал за снятие санкций с России. Теперь же в качестве официального представителя правительства Германии во время визита в Украину заявил, что выступает за размещение вооруженной миротворческой миссии на всей территории Донбасса (что совершенно противоречит позиции России). Социал-демократы давно хотят играть более активную внешнеполитическую роль и зондируют почву и на этом направлении. В любом случае, и у христианских демократов, и у социал-демократов сегодня не остается лучших опций, кроме создания "большой коалиции", – подытожила Светлана Гуцал.
Вівторок,
09 січня
2018 року
Італія та Німеччина спільно розгромили мафіозний клан: 170 затриманих

З посиланням на ukrinform.ua інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:

У ході спільної масштабної операції проти мафії поліцейські органи Німеччини та Італії затримали близько 170 членів мафіозних угруповань.


Про це інформує Spiegel.

"У ході великої поліцейської операції в Італії та Німеччині затримано щонайменше 169 членів калабрійської "Ндрангети", - йдеться у повідомленні.

За даними спецслужб, угруповання мало великий вплив на торговців вином, їжею, а також тих, хто займається збором сміття і похоронними послугами. Італійські та німецькі правоохоронці вважають, що їм вдалося розгромити мафіозний клан, основу якого складали сім'ї Фарао і Марінкола, а також кілька бургомістрів ряду провінцій та інших чиновників. Вони діяли в Італії та інших країнах, утворивши свого роду «кримінальний холдинг», незаконно отримуючи мільйони євро. Повернути вдалося поки 50 млн євро.

Операцію провели у вівторок. У Німеччині було заарештовано 13 осіб.
П´ятниця,
05 січня
2018 року
Суд у Грузії заочно засудив Саакашвілі до трьох років

З посиланням на bbc.com інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:Суд у Тбілісі 5 січня заочно засудив Міхеіла Саакашвілі до трьох років позбавлення волі за зловживання службовим становищем на посаді президента Грузії.
Вирок оголосили у справі, яка стосується вбивства 2006 року працівника "Об'єднаного банку Грузії" Сандро Гіргвліані.
Адвокат Саакашвілі заявив, що він ознайомився зі справою і не знайшов жодних доказів, які б підтверджували провину його клієнта.

Сам пан Саакашвілі каже, що ця справа є політично мотивованою.
Звинувачення пред'явили Саакашвілі ще в 2014 році. За даними грузинських слідчих, у 2006 році президент Саакашвілі, керівництво МВС Грузії та інші посадові особи "приховали злочин, сфальсифікували слідство, а також сприяли уникненню відповідальності" в справі Гіргвліані.

"Незаконний вирок"

Після оголошення вироку пан Саакашвілі написав в своєму Facebook, що вважає цей процес політично мотивованим і що українська та грузинська влади "діють синхронно і в повній координації".
"Вирок" грузинського суду, що перебувають під повним контролем найбільшого приватного акціонера Газпрому Іванішвілі, відносно мене - повністю незаконний і суперечить всім міжнародним, національним нормам та здоровому глузду", - сказав пан Саакашвілі.
Пан Саакашвілі залишив Грузію в 2013 році, перебував у США, потім - в Україні.
В травні 2015 року він отримав громадянство України.
Пізніше український президент Петро Порошенко позбавив пана Саакашвілі громадянства, а в грудні Генпрокуратура та СБУ заявили про розслідування справи про сприяння Міхеіла Саакашвілі злочинним організаціям.

Як заявив генпрокурор Юрій Луценко, протестні акції Саакашвілі в Києві фінансував Сергій Курченко - український бізнесмен, який втік до Росії після повалення Віктора Януковича.

Основою для відкриття справи, як випливає зі слів генпрокурора, стала низка перехоплених телефонних розмов і діалогів, які записували прихованою камерою, між "правою рукою" Саакашвілі Северіоном Дангадзе, "правою рукою" Сергія Курченка Олександром, прізвище якого не називають в інтересах слідства, а також самим паном Саакашвілі й паном Курченком.
Сам пан Саакашвілі відкидає звинувачення та називає претензії на свою адресу "брехнею" й "підтасовуванням".
Середа,
02 серпня
2017 року
Ракета-носитель Vega с украинским двигателем успешно вывела на орбиту 2 спутника

Со ссылкой на vlada.io информационно-правовой журнал "СПЕЦИАЛЬНЫЙ КОММЕНТАРИЙ" сообщает:

Сегодня в 4:58:33 по киевскому времени с космодрома Куру во Французской Гвиане успешно стартовала ракета-носитель легкого класса Vega с маршевым двигателем украинского производства.

Об этом сообщает пресс-служба Arianespace.

Спутники предназначены для гражданских и военных целей.

"Vega вывела на солнечно-синхронные орбиты два спутника израильского оборонного концерна Israel Aerospace Industries: OPTSAT-3000 весом 368 кг по заказу Минобороны Италии и 264-килограммовый аппарат Venμs для проекта Израильского космического агентства и Национального центра космических исследований Франции", - сказано в сообщении.

Ранее американский бизнесмен и инвестор, основатель корпорации Tesla Илон Маск назвал украинские ракеты "Зенит" "лучшими, после своих".
Вівторок,
01 серпня
2017 року
Маккейн прокомментировал высылку дипломатов США из России

Со ссылкой на unian.net информационно-правовой журнал "СПЕЦИАЛЬНЫЙ КОММЕНТАРИЙ" сообщает:


Маккейн заявил, что президент РФ Владимир Путин поплатится за нападение на американскую демократию.

Джон Маккейн не удивлен решением Москвы выслать из России сотни американских дипломатов в ответ на принятие Конгрессом США законопроекта о новых санкциях против РФ. Об этом сенатор-республиканец написал на своей странице в Twitter.

"Неудивительно, что Путин высылает наших американских дипломатов, но он и его окружение продолжат платить за атаки на нашу демократию", - написал Маккейн.

Как сообщал УНИАН, МИД России 28 июля объявил о введении "дипломатических санкций" против США. В частности, Москва сокращает численность американских дипломатов в России до 455 человек. Владимир Путин заявил, что речь идет о сокращении 755 сотрудников дипмиссии США. Кроме того, в ответ Россия 1 августа закрывает США доступ к американской посольской даче в Серебряном Бору.
Четвер,
01 червня
2017 року
У Сенаті США запропонували посилити санкції проти Росії


З посиланням на unian.net інформаційно-правовий правовий журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:
Нові санкції накладають обмеження на різні сектори російської економіки, що включають видобуток корисних копалин, металургію та залізничні перевезення.Два сенатора Конгресу США запропонували посилити санкції проти Росії через її дій в Україні та Сирії, а також вторгнення в кіберсистеми Сполучених Штатів. Про це повідомляє Bloomberg.
Авторами відповідного законопроекту виступили сенатор-республіканець Майкл Крейпо, що представляє штат Айдахо, і демократ Шеррод Браун, що представляє штат Огайо.
За їх словами, законопроект дозволить ввести широкомасштабні нові санкції, які накладають обмеження на різні сектори російської економіки, що включають видобуток корисних копалин, металургію та залізничні перевезення.
Законопроект кодифікує і посилює існуючі санкції, зазначені у виконавчих указах, включаючи обмеження, що впливають на енергетичні проекти РФ і боргове фінансування в ключових секторах економіки.
«Незважаючи на існуючі санкції, Росія як і раніше є ворожою, впертою державою, яка посилює свою військову діяльність, пов'язану з кібер-інформаційних шпигунством, і дотримується економічної тактики, спрямованої на те, щоб завдати шкоди США і вбити клин між ними та їх союзниками», — йдеться в коментарі до нового законопроекту.
Питання про санкції щодо Росії група сенаторів в обох партіях підняли після того, як розвідувальне співтовариство оголосило в січні про своєму висновку, що Росія втрутилася в вибори президента США в 2016 році.


©  Україна
     м.Київ
     2015 р. - 2018 р.