ПОДІЇ ЗА КОРДОНОМ

Вівторок,
22 січня
2019 року
   Україна представила у Лондоні докази порушень РФ міжнародного морського права

   Інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   Українська делегація доповіла представникам Міжнародної морської організації в Лондоні про факти порушень Російською Федерацією засадничих принципів та норм міжнародного морського права.
Про це повідомляють на своїй сторінці Facebook представники казенного підприємства «Морська пошуково-рятувальна служба» (КП «МПРС»), які беруть учать у засіданні 6-ї сесії Підкомітету з навігації, радіозв’язку, пошуку та рятування.
   «Під час цього заходу українська делегація представила 18 січня ц.р. від імені України документ NCSR 6/22/3 щодо перешкод у здійсненні пошуково-рятувальних операцій у морських районах України, прилеглих до ТОТ АРК Крим та м. Севастополь. Була звернута увага світової морської спільноти до низки порушень з боку РФ основоположних принципів та норм міжнародного морського права у сфері морського пошуку та рятування зокрема, та безпеки мореплавства - в цілому. Як було наголошено, внаслідок таких протиправних дій російської сторони акваторія Чорного моря по суті перетворилась на «сіру зону» для міжнародного морського судноплавства», - йдеться в повідомленні.
   Як зазначається, делегація України навела деталізовані приклади порушень РФ таких міжнародно-правових інструментів ІМО, як Конвенція з пошуку та рятування 1979 року, Конвенція з охорони людського життя на морі 1974 року та низки резолюцій. «Українська сторона закликала всі країни та причетні міжнародні організації утриматись від будь-яких дій, які можуть інтерпретуватися як такі, що визнають односторонні нелегальні дії РФ у Чорному морі, та вжити колективних засобів для протидії агресії Росії у відповідності до загальновизнаних норм міжнародного права», - наголошується в повідомленні.
   Крім того, на минулому тижні, 17 січня, українська делегація висловила протест Російській Федерації у зв’язку з неправомірним розширенням радіостанцією НАВТЕКС-Новоросійськ району обслуговування на акваторії Азовського моря та Керченської протоки. На підставі наведеної аргументації делегація Україна довела, що оголошення навігаційної інформації з безпеки судноплавства мають поширюватися на морські акваторії Азовського моря та Керченської протоки виключно українською радіостанцією НАВТЕКС-Бердянськ.
   Робота Підкомітету з навігації, радіозв’язку, пошуку та рятування триватиме до 25 січня 2019 року, повідомляють представники КП «МПРС». Вони планують брати активну участь не лише у пленарних засіданнях сесії, а й засіданнях трьох робочих груп.

   
З посиланням на укрінформ
Понеділок,
21 січня
2019 року
   Клімкін їде у Брюссель на тристоронні газові консультації

   Інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   Міністр закордонних справ Павло Клімкін очолить делегацію України на тристоронніх консультаціях Україна-ЄС-РФ щодо транзиту газу, які відбудуться 21 січня у Брюсселі.
   Про це повідомляє прес-служба МЗС.
   "21 січня 2019 року в Брюсселі відбудуться тристоронні консультації Україна-ЄС-РФ з питань транзиту газу походженням з Російської Федерації газогонами України після 2019 року. Українську делегацію очолить міністр закордонних справ України Павло Клімкін", - йдеться у повідомленні.
   Як поінформували у МЗС, до її складу також увійдуть голова Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг, Оксана Кривенко, голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв, заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль, заступник міністра енергетики та вугільної промисловості України з питань європейської інтеграції Наталія Бойко, а також експерти МЗС, "Нафтогазу" та "Укртрансгазу".
   Делегацію Єврокомісії очолить віце-президент з питань Енергетичного Союзу Марош Шефчовіч.
   Під час консультацій планується обговорити питання майбутніх контрактних відносин та умови взаємодії операторів газотранспортних систем.
   Також відбудуться двосторонні зустрічі міністра з комісаром ЄС з питань Європейської політики сусідства і переговорів з розширення Йоганнесом Ганом та комісаром ЄС з питань торгівлі Сесілією Мальмстрьом.

   
З посиланням на укрінформ
П'ятниця,
18 січня
2019 року
   У Польщі визнали неконституційними положення про "українських націоналістів" в законі про Інститут нацпам’яті

   Інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   Конституційний суд Польщі визнав, що положення поправки до закону про Інститут національної пам’яті у частині, що стосується «українських націоналістів», є неконституційними.
   Про це повідомив президент Петро Порошенко у Facebook. «Конституційний Трибунал Польщі визнав неконституційними терміни «українські націоналісти» і «Східна Малопольща» в законі про Інститут нацпам'яті», - заявив він.
   Порошенко висловив вдячність президенту Польщі Анджею Дуді за ініціювання провадження і привітав рішення Трибуналу.
   «Працюємо далі на зміцнення українсько-польського партнерства», - додав глава держави.
   Як повідомлялося, наприкінці січня 2018 року польські Сейм та Сенат ухвалили закон про Інститут національної пам’яті, яким, зокрема встановлено заборону на пропагування в країні ідеології українських націоналістів. Також законом було введено кримінальну відповідальність за твердження про пособництво поляків нацистам у роки Другої світової війни.
   У МЗС Польщі роз'яснили, що закон стосується лише тих, хто публічно і всупереч фактам заперечує злочини, вчинені «колабораціоністами нацистського режиму», і відзначили, що головна мета закону - «боротьба з усіма формами заперечення і спотворення правди про Голокост», а також боротьба з «применшенням відповідальності справжніх виконавців злочину».
   Міністр закордонних справ Павло Клімкін наголошував, що ідея польських парламентаріїв визнати українську націю "злочинною", що відображено у законі про Інститут національної пам’яті, веде в нікуди та провокує реакцію у відповідь.
   27 червня польський Сейм ухвалив зміни до закону про Інститут нацпам’яті, якими скасував положення про кримінальну відповідальність за приписування полякам або державі відповідальності за злочини нацистської Німеччини.

   
З посиланням на уніан
Четвер,
17 січня
2019 року
   У НАТО запевнили Україну, що зберігають активну присутність у Чорному морі

   Інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   НАТО продовжує свою присутність в регіоні Чорного моря та надає велику важливість розвитку співпраці з Україною.
   Про це під час прес-конференції за підсумками дводенного засідання Військового комітету НАТО заявив голова цієї структури - головний маршал повітряних сил Стюарт Піч.
   «Начальники штабів (НАТО) обмінялися поглядами щодо військової співпраці з Україною та наголосили на важливості активного залучення до цього процесу. Вони висловили занепокоєння російськими діями у Чорному морі, навколо Азовського моря та Керченської протоки», - зазначив Піч.
   За його словами, Альянс продовжує взаємодію з Україною. «Якщо не вдаватися у деталі індивідуальних заходів (країн-членів), НАТО продовжує оперувати у Чорноморському регіоні та навколо нього. НАТО продовжує взаємодію з нашим сусідом і партнером Україною», - додав голова Військового комітету НАТО.

   
З посиланням на укрінформ
Середа,
16 січня
2019 року
   Новий глава ОБСЄ прибув в Україну і зустрівся з Полтораком

   Інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   Словацька Республіка, яка нині головує в ОБСЄ, підтримує суверенітет, територіальну цілісність, незалежність України та одним з пріоритетних питань в роботі визначає розв'язання кризи на сході України.
   Про це заявив міністр оборони України Степан Полторак під час зустрічі з міністром закордонних та європейських справ Словацької Республіки Мірославом Лайчаком, який головуватиме в ОБСЄ в 2019 році, повідомляє прес-служба оборонного відомства.
   “Особливо хочу подякувати за визначення питання "розв’язання кризи в Україні та довкола неї" одним із ключових завдань для ОБСЄ у 2019 році", — сказав Полторак.
   Зазначається, що український міністр оборони обговорив з Мірославом Лайчаком успішне співробітництво між оборонними відомствами України та Словацької Республіки, зокрема в частині щодо налагодження воєнно-політичного діалогу, регіонального співробітництва, участі Словацької Республіки у трастових фондах НАТО на підтримку України з протимінної діяльності, а також медичної реабілітації військовослужбовців Збройних сил України.

   
З посиланням на укрінформ
Вівторок,
15 січня
2019 року
   Глави МЗС чотирьох країн їдуть у Маріуполь оцінити обстановку

   Інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   Міністри закордонних справ країн Балтії, Польщі та України 15 січня здійснять спільний візит у Маріуполь, де ознайомляться з безпековою ситуацією на Донбасі та наслідками російської агресії у Керченській протоці.
   Про це повідомляє прес-служба МЗС.
   "15 січня міністр закордонних справ України Павло Клімкін разом зі своїми колегами з Литви Лінасом Лінкявічюсом, Латвії Едгарсом Рінкевичсом, Естонії Свеном Міксером та Польщі Яцеком Чапутовичем здійснять робочу поїздку до Маріуполя з метою ознайомлення з актуальною соціальною та економічною ситуацією, ускладненою російською агресією, зокрема створенням перешкод свободі мореплавства через Керченську протоку до портів Бердянська та Маріуполя. Міністри також ознайомляться зі складною безпековою ситуацією, спричиненою російською агресією на Донбасі", - йдеться у повідомленні.
   У МЗС нагадали, що цей візит є відповіддю на заклик Клімкіна до керівників зовнішньополітичних відомств країн-членів ЄС відреагувати на акт агресії Росії проти України в Керченській протоці 25 листопада 2018 року.
   "Україна працює зі своїми міжнародними партнерами з тим, щоб реалізувати низку соціальних та інфраструктурних проектів та підтримати мешканців українського Приазов’я", - поінформували у зовнішньополітичному відомстві.
   Під час поїздки передбачається спілкування міністрів закордонних справ зі ЗМІ.

   
З посиланням на укрінформ
Понеділок,
14 січня
2019 року
   Посол США пригрозив німецьким компаніям санкціями через Nord Stream 2

   Інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   У суперечці навколо будівництва газопроводу "Північний потік-2" з Росії до Європи посол США в ФРН Річард Гренелл посилив тиск на німецькі компанії, що беруть участь в цьому проекті.
Гренелл надіслав фірмам листи з погрозами американських санкцій, повідомляє DW з посиланням на тижневик Bild am Sonntag (BamS) .
   "Ми знову наголошуємо, що фірми, залучені до російського сектора експорту енергії, беруть участь у тому, що пов'язано зі значним ризиком санкцій", - йдеться у листах посла Гренелла.
   Крім того, американський дипломат вказав на ще один аспект, пов'язаний зі спорудженням газогону дном Балтійського моря. На думку Гренелла, як "Північний потік-2", так і "Турецький потік" позбавляють сенсу транспортування газу територією України. Це, своєю чергою, призведе до втрати Україною ваги в політичному та безпековому плані, що лише збільшить ризик російського втручання. На додачу, ЄС зробить себе ще більше залежним від російських поставок енергоносіїв, застеріг американський дипломатичний представник.
   "В кінцевому рахунку фірми, що підтримують спорудження обох газопроводів ("Північного потоку- 2" і "Турецького потоку" - ред.), активно підривають безпеку України і Європи", - наголосив посол.
   МЗС ФРН розкритикувало дії Гренелла, вказавши, що вони суперечать усталеним дипломатичним звичаям. Крім того, у німецькому зовнішньополітичному відомстві наголосили, що вивчають цей випадок і намагатимуться провести прямі переговори щодо цього з державним департаментом США у Вашингтоні.
  Водночас речник Гренелла заявив, що лист посла слід сприймати не як загрозу, а як "недвозначне послання американської політики".
   Як повідомлялося, "Північний потік-2", який з'єднає Росію та ФРН, планують ввести в експлуатацію наприкінці 2019 року. Однак США, Україна, Польща та ряд інших східноєвропейських країн намагаються зупинити реалізацію проекту, вказуючи на загрозу з боку РФ. Україна і східноєвропейські країни також побоюються втратити доходи від транзиту російського газу. Разом з тим у Берліні переконують, що проект має суто економічний характер, та намагаються домогтися від "Газпрому" гарантій подальшого транзиту Україною.

   
З посиланням на укрінформ
П'ятниця,
11 січня
2019 року
   США зробили заяву щодо отримання Україною Томоса про автокефалію

   Інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   Сполучені Штати назвали вручення Києву Томоса про визнання автокефалії Православної церкви України "історичним досягненням" та пообіцяли й надалі підтримувати український народ.
   Про це йдеться в заяві державного секретаря США Майкла Помпео, поширеній у четвер..
   "Проголошення 6 січня автокефалії незалежної Православної церкви України є історичним досягненням в той час, як Україна прагне визначити своє майбутнє. З цієї важливої нагоди Сполучені Штати підтверджують свою непохитну підтримку суверенної, незалежної України", - підкреслюється в документі.
   Як зауважив Помпео, Сполучені Штати зберігають рішучу підтримку релігійної свободи, включаючи свободу для членів релігійних груп сповідувати релігію відповідно до своїх переконань, без зовнішнього втручання.
   Глава Держдепартаменту також привітав висловлювання митрополита Епіфанія про те, що Православна церква України є відкритою для всіх православних вірян. Крім того, американська сторона підтримала заклик митрополита до урядових посадовців і церковних діячів сприяти толерантності та повазі до свободи представників усіх релігій.
   Як повідомлялося, Вселенський патріарх Варфоломій у суботу, 5 січня, підписав Томос про автокефалію Православної церкви України. У неділю, 6 січня, в Патріаршому храмі Святого Георгія на Фанарі відбулося вручення Томоса та божественна літургія, яку спільно відправили Вселенський патріарх Варфоломій та предстоятель Православної церкви України, митрополит Київський і всієї України Епіфаній.

   
З посиланням на укрінформ
Четвер,
10 січня
2019 року
   У Бухаресті пройде офіційна церемонія передачі Румунії головування в ЄС

   Інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   У четвер, 10 січня, в Бухаресті відбудеться офіційна церемонія передачі ротаційного головування в ЄС від Австрії до Румунії.
   Як поінформували у прес-службі адміністрації президента Румунії, в церемонії візьмуть участь президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер, голова Європейського парламенту Антоніо Таяні і голова Європейської Ради Дональд Туск, а також ряд інших високопоставлених осіб ЄС.
   В рамках церемонії керівники ЄС проведуть двосторонні зустрічі з президентом Клаусом Йоганнісом, головами обох палат парламенту Румунії Келіном Попеску Терічану й Лівіу Драгня і прем'єр-міністром країни Віорікою Денчіле.
   Як повідомлялося раніше, у голови Єврокомісії Юнкера у п'ятницю, 11 січня, відбудеться окрема зустріч з керівником правлячої у країні Соціал-демократичної партії, головою нижньої палати парламенту, Камери депутатів Лівіу Драгня. Зустріч пройде в контексті скандалів, пов'язаних з внесеними парламентом Румунії змінами в систему правосуддя, які не припиняються.
   Головування Румунії в ЄС триватиме шість місяців, після чого перейде до Фінляндії.

   
З посиланням на укрінформ
Середа,
09 січня
2019 року
   Румунія назвала чотири слогани свого головування в ЄС

   Інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   Румунія впродовж наступних шести місяців головування у Європейській Раді зосередить зусилля на підготовці оновленого європейського законодавства, яке відображатиме потреби та вимоги громадян Євросоюзу та забезпечить сталий розвиток для всіх країн-членів ЄС.
   Про це заявив міністр у європейських справах Румунії Джеордже Чамба у вівторок, 8 січня, під час прес-конференції за підсумками засідання ради ЄС із загальних справ.
   «Ми будемо працювати з метою досягнення результатів. Наша мета - зберегти єдність Євросоюзу та його гармонійний розвиток протягом динамічного періоду, який позначений багатьма викликами, зокрема ті, що пов’язані із Brexit. Ще одне з найбільш важливих питань – формування наступної багаторічної фінансової перспективи. Останнє за списком, але не за значенням – це проведення європейських виборів», - зауважив румунський урядовець.
  Він зауважив, що програма Румунського головування побудована на чотирьох основах, які можуть бути окреслені як ключові слогани: «Європа дій та сталого розвитку», «Більш безпечна Європа», «Європа як потужний глобальний актор» і «Європа спільних цінностей».
   «Наше завдання – просунутися якомога далі у розробці законодавства, яке впливає на повсякденне життя всіх європейців. При цьому ми зберігаємо послідовність та спираємося на стратегічні документи ЄС, які враховують потреби та вимоги громадян Євросоюзу», - зауважив Чамба.
   Він повідомив, що в ЄС розпочався наступний інституційний цикл. Попереднє «тріо» головування в Європейській Раді у складі Естонії, Болгарії та Австрії передало естафету наступному європейському «тріо», в якому протягом наступних 18 місяців Румунія працюватиме разом із фінськими та хорватськими колегами для послідовного втілення європейського порядку денного.
   «Ключовим моментом нашого головування буде проведення саміту ЄС у місті Сібіу 9 травня, за два тижні до виборів у Європейський парламент. Тож до цього моменту наше головування буде напружено працювати протягом трьох місяців, щоб зробити якомога більше для підготовки саміту», - сказав румунський міністр.

   
З посиланням на укрінформ
Вівторок,
08 січня
2019 року
   Американський десантний корабель прибув до румунського порту Констанца

   Інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   Десантний корабель ВМС США «USS Форт McHenry» прибув у понеділок, 7 січня, в румунський порт Констанца, де він перебуватиме упродовж наступних трьох днів.
   Про це поінформували в прес-службі військово-морських сил Румунії.
   "Після відбуття з порту Констанца американський десантний корабель проведе в територіальних водах Румунії навчальні дії з участю румунської фрегата "Король Фердинанд"", - йдеться в повідомленні.
   Крім цього, під час стоянки в порту Констанци на борту десантного корабля відбудеться ряд зустрічей між американськими і румунськими морськими піхотинцями.
   Як повідомляють румунські ЗМІ, за перебуванням «USS Форт McHenry» постійно стежать російські військові кораблі.
   Нагадаємо: корабель входить до складу ударної амфібійно-десантної групи ВМС США, інші кораблі якої в даний час знаходяться в Східному Середземномор'ї, в тому числі флагман групи авіаносний універсальний десантний корабель "Кирсардж" (USS "Kearsarge" (LHD 3)) і десантний транспорт-док "Арлінгтон" (USS Arlington (LPD 24)).

   
З посиланням на укрінформ
П'ятниця,
04 січня
2019 року
   Помпео підтвердив, що американські війська виходять із Сирії

   Інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   Державний секретар США Майкл Помпео заявив, що американський збройний контингент, розташований в Сирії, почав процедуру згортання місії за наказом президента Трампа.
   Про це він розповів у інтерв'ю американському телеканалу Newsmax, стенограму якого оприлюднив Державний департамент США.
   "Президент (Трамп – ред.) висловився недвозначно щодо Сирії. Наші війська виходять", - зауважив глава Держдепартаменту США.
   Однак він не сказав, який термін охоплюватиме процес виведення американського контингенту. "Я не можу надати вам часові рамки", - зазначив держсекретар США.
   Водночас, посилаючись на позицію президента, Макл Помпео підкреслив що Сполучені Штати мають продовжувати кампанію з протидії ІДІЛ та докладати зусиль для забезпечення стабільності на Близькому Сході.
   Крім того, держсекретар звернув увагу на дії щодо обмеження деструктивної поведінки Ірану в регіону. Він також підкреслив важливість зберегти безпеку курдів й запобігти їх зіткненням з турецькими військами.
   "Ми зробимо це все. Ми продовжимо досягати цих результатів. Ми просто зробимо це в той час, поки американські війська не залишать Сирію", - підкреслив Державний секретар США.

   
З посиланням на укрінформ
Четвер,
03 січня
2019 року
   У США підтвердили, що посол в Росії зустрівся із арештованим американцем

   Інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   Посол США в Російській Федерації Джон Гантсман добився консульського доступу до арештованого американця Пола Вілана, який опинився за гратами за звинуваченнями у шпигунстві.
   Про це повідомило в середу американське інформагентство Associated Press.
   "Посол США в Росії Джон Гантсман у середу зустрівся в Москві з чоловіком із Мічигану, який був затриманий за звинуваченнями в шпигунстві, в той час як американський уряд вимагає (від російської сторони – ред.) відповідей про його арешт", - йдеться у повідомленні.
   Гантсман сказав, що він запропонував підтримку й допомогу Полу Вілану. Після зустрічі він поспілкувався з родиною американського громадянина телефоном. Американський посол також заявив, що офіційний Вашингтон висловив протест російському уряду через затримку з боку Москви консульського доступу до громадянина Сполучених Штатів, який був затриманий минулої п'ятниці.
   Тим часом, канадський телеканал CBS розкрив нові подробиці справи. Зокрема, стало відомо, що Пол Вілан може також мати канадське громадянство. Зокрема, його рідний брат, який проживає в Канаді, підтвердив, що Пол народився в Оттаві, й на початку 1970-х років переїхав з родиною до США.
   У міністерстві міжнародних справ Канади зауважили, що в консульській службі знають про "арешт канадського громадянина в Росії" Однак, у зв'язку з положеннями Закону про конфіденційність, додаткова інформація не може бути розкрита.
   Як повідомлялося, 31 грудня російські спецслужби заявили про затримання громадянина США Пола Вілана, звинувативши його в шпигунстві. Водночас, рідні американця повідомили, що зв'язок з ним припинився набагато раніше – ще 28 грудня. Члени сім'ї Вілана зазначили, що він поїхав до Москви відвідати весілля.

   
З посиланням на укрінформ
Середа,
02 січня
2019 року
   Санкції США триватимуть, доки Росія не піде з Донбасу й Криму - посол

   Інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   Посол США в Україні Марі Йованович заявила, що вимоги її країни до Росії, пов'язані з конфліктом на Донбасі, є принциповою позицією Вашингтона.
   Про це повідомляє Новое время.
   "Наші санкції, пов'язані з донбаським конфліктом, залишатимуться в силі до того моменту, поки Росія не прибере з Донбасу свої війська. Так само будуть залишатися в силі кримські санкції, поки Росія не поверне півострів Україні", - сказала Йованович.
   Вона наголосила також , що позиція Сполучених Штатів залишається принциповою.
   "Ми закликаємо Росію виконати мінські угоди та завершити конфлікт. Росія повинна повернути в Україну 24 затриманих українських моряків, а також інших незаконно затриманих українців", - сказала Йованович.

   
З посиланням на укрінформ
©  Україна
     м.Київ
     2015 р. - 2019 р.