РЕЛІГІЯ

Понеділок,
21 січня
2019 року
   Предстоятель ПЦУ: Водохреща та Різдво колись були одним святом

   Інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   У давні часи Богоявлення Господнє (Водохреща) та Різдво були поєднані та відзначалися як одне релігійне свято.
   Про це предстоятель Православної церкви України Епіфаній розповів журналістам після літургії та освячення води в Михайлівському соборі.
   «Сьогодні велике двунадесяте свято – Богоявлення Господнє. Завершується Різдвяний цикл. У древності Богоявлення було поєднано з Різдвом, вони були як одне свято. Але з часом це свято було розділено. Сьогодні ми згадуємо Хрещення Господнє. Свято носить ще назву Богоявлення, щоб Господь видимим чином явився у світі. Бог-Отець засвідчив голосом, Син – плоттю, хрищається у Йордані і Дух сходить у вигляді голубиному», - сказав Епіфаній.
   Він закликав православних українців прислухатися до церкви.
   «Господь, Який прийшов у світ і прийняв людську плоть, прийшов заради нашого спасіння, омиває наші гріхи і світу у Йордані. Сам Господь не мав потреби у хрещенні, але Він виконував закон, який слід було виконати і дає нам приклад того, що ми – християни – маємо прислухатися до церкви і виконувати те, що нам належить, згідно закону виконувати, як православним християнам», - сказав Епіфаній.
   Хрещення Господнє або Богоявлення - це третє, найбільше й завершальне свято різдвяно-новорічного циклу. У народі воно має кілька назв: Водохреще, Водохреща, Водохрестя, Водощі, Йордан, Ордань.
   У всіх храмах на Хрещення служиться Святкова літургія, яка завершується великим освяченням води.
   Одна з традицій цього свята - хресна хода до водохресної ополонки, яку називають Йордань, і масове купання в ній.
   Як повідомлялося, цього року для святкування Водохреща КП «Плесо» облаштувало в межах Києва 12 локацій. На кожній із них 19 січня з 07:00 до 21:00 чергуватимуть рятувальники та працюватимуть медпункти.
   Загалом по Україні 19 січня у місцях відзначення Водохреща Держслужба з надзвичайних ситуацій спільно з місцевими органами влади розгорне 967 рятувальних постів, кожний у складі 3-4 осіб із засобами порятунку людей на воді. Цього дня до чергування на рятувальних постах від ДСНС залучається понад 2 тис. 900 осіб та 541 одиниця техніки.

   
З посиланням на укрінформ
П'ятниця,
18 січня
2019 року
   ПЦУ офіційно оголосила дату і місце інтронізації митрополита Епіфанія

   Інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   Православна церква України оголосила дату інтронізації митрополита Епіфанія. Це відбудеться 3 лютого. Про це йдеться в повідомленні ПЦУ в Facebook.
   "Офіційно повідомляється, що інтронізація Митрополита Київського і всієї України Епіфанія відбудеться в неділю, 3 лютого 2019 р., під час Божественної літургії у Соборі Святої Софії Київської", - йдеться в ньому.
   Як повідомлялося, 15 грудня Об'єднавчий собор представників українських православних церков обрав митрополита Переяславського та Білоцерківського Української православної церкви Київського патріархату Епіфанія предстоятелем єдиної помісної Православної церкви України.
   6 січня в соборі Святого Георгія в Стамбулі Вселенський патріарх Варфоломій вручив томос про надання автокефалії ПЦУ її предстоятелю, митрополиту Київському і всієї України Епіфанію.

   
З посиланням на уніан
Четвер,
17 січня
2019 року
   Рада ухвалила закон про перехід церковних громад

   Інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   Верховна Рада ухвалила закон "Про внесення змін до деяких законів України (щодо підлеглості релігійних організацій та процедури державної реєстрації релігійних організацій зі статусом юридичної особи)".
За ухвалення відповідного законопроекту №4128-д проголосували 229 народних депутатів за мінімально необхідних 226-ти, повідомляє кореспондент Укрінформу.
   Закон визначає, що рішення про зміну підлеглості або щодо змін і доповнень до статуту ухвалюється загальними зборами релігійної громади та не менш як двома третинами від її складу. Ці дві третини вираховуються від необхідної для визнання повноважними загальних зборів релігійної громади.
   Рішення про зміну підлеглості та внесення відповідних змін або доповнень до статуту засвідчується підписами членів релігійної громади. Далі це рішення підлягає реєстрації відповідно до законодавства.
   У законі наголошується, що зміна підлеглості релігійної громади не впливає на зміну права власності та інших речових прав таких релігійних громад, окрім випадку, встановленого статтею 18 цього закону. Законом також встановлюється мораторій на відчуження майна громади у випадку, якщо нею прийнято рішення про зміну підпорядкування.
   Частина громади, не згодна з рішенням про зміну підлеглості, має право утворити нову громаду і укласти договір про порядок користування культовою будівлею і майном з їхнім власником або користувачем.
   Заступник голови Комітету Верховної Ради з питань культури і духовності - голова підкомітету з питань державної політики у сфері свободи совісті та релігійних організацій Віктор Єленський, презентуючи законопроект, уточнив, що він передбачає уникнення подвійної реєстрації.
   "Хочу підкреслити, що це закон для всіх релігійних громад. Він передбачає, що ті непорозуміння, що виникають при зміні релігійною громадою своєї релігійної підлеглості, будуть значно мінімізовані", - сказав Єленський.
   Закон набуває чинності на наступний день після його опублікування.
   Як повідомлялося, законопроект №4128 був зареєстрований у Верховній Раді в 2016 році.
   Голова Верховної Ради Андрій Парубій на засіданні Погоджувальної ради у вівторок, 15 січня, закликав членів Комітету з питань культури і духовності підготувати доопрацьований законопроект №4128, щоб у четвер депутати змогли його ухвалити.
   Вселенський патріарх Варфоломій 5 січня підписав томос про автокефалію Православної церкви України. У неділю, 6 січня, в Патріаршому храмі Святого Георгія на Фанарі відбулося вручення томосу та божественна літургія, яку спільно відправили Вселенський патріарх Варфоломій та предстоятель Православної церкви України, митрополит Київський і всієї України Епіфаній.

   
З посиланням на укрінформ
Вівторок,
15 січня
2019 року
   Вселенський патріархат оприлюднив текст Томоса для України

   Інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   Вселенський патріархат оприлюднив у понеділок, 14 січня, текст Томосу про надання автокефалії Православній церкві України.
   Текст документа оприлюднено англійською, грецькою та українською мовами.
   "Цим підписаним Патріаршим і Синодальним Томосом ми визнаємо та проголошуємо встановлену в межах території України Автокефальну Церкву нашою духовною донькою та закликаємо всі світовi Православнi Церкви визнавати її як сестру та згадувати під іменем «Святіша Церква України», як таку, що має своєю кафедрою історичне місто Київ, не може ставити єпископів чи засновувати парафiї за межами держави; вже існуючі відтепер підкоряються, згідно з порядком, Вселенському Престолу, який має канонічні повноваження в Діаспорі, бо юрисдикція цієї Церкви обмежується територією Української Держави", - йдеться у документі.
   Як повідомлялося, Вселенський патріарх Варфоломій 5 січня підписав Томос про автокефалію Православної церкви України. У неділю, 6 січня, в Патріаршому храмі Святого Георгія на Фанарі відбулося вручення Томосу та божественна літургія, яку спільно відправили Вселенський патріарх Варфоломій та предстоятель Православної церкви України, митрополит Київський і всієї України Епіфаній.
   В Україні Томос вперше продемонстрували на святковій божественній літургії 7 січня у Софії Київській.

   
З посиланням на укрінформ
Понеділок,
14 січня
2019 року
   Ієрархи МП готові перейти у ПЦУ, але бояться покарання - екзарх Даниїл

   Інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   Екзарх Константинополя архієпископ Даниїл Памфільський провів зустріч із 18 ієрархами МП і вважає, що вони готові приєднатися до Православної церкви України, але бояться покарання та санкцій.
Таку думку він висловив в інтерв’ю ВВС Україна.
   “Більшість з них були і, мені здається, по сьогодні готові зробити крок, щоб влитися в нову помісну українську православну церкву. Їхня найбільша пересторога була: що станеться з нами? Яке покарання, які санкції на нас будуть накладені? Те, що сталося з владиками Симеоном і Олександром зараз (УПЦ МП заборонила у священослужінні двох ієрархів, які взяли участь у об'єднавчому соборі та влилися до ПЦУ - ред.), - саме того вони боялися”, - сказав архієпископ Даниїл.
   І попри те, додав він, що ми їм гарантували, що Константинополь захистить їх, не залишить з церковними санкціями, вони все одно хотіли побачити, коли цей процес дійде до кінця. “Томос буде, казали вони, - і тоді ми почнемо робити якісь радикальніші кроки з нашим духовенством”, - додав Даниїл.
   Водночас він наголосив, що архієрей без свого духовенства і мирян не є повноцінним архієреєм. Їм потрібно було працювати з їхніми священиками, деканами, мирянами, щоб не створити якихось перешкод, які могли виникнути на місцях.
   Як повідомлялося, Вселенський патріарх Варфоломій у суботу, 5 січня, підписав Томос про автокефалію Православної церкви України. У неділю, 6 січня, в Патріаршому храмі Святого Георгія на Фанарі відбулося вручення Томоса та божественна літургія, яку спільно відправили Вселенський патріарх Варфоломій та предстоятель Православної церкви України, митрополит Київський і всієї України Епіфаній. В Україні Томос вперше продемонстрували на святковій божественній літургії 7 січня у Софії Київській.

   
З посиланням на укрінформ
П'ятниця,
11 січня
2019 року
   Когда ПЦУ станет патриархатом: в Константинополе сделали заявление

   Інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   Новосозданная Православная церковь Украины, получившая 6 января Томос об автокефалии, сможет претендовать на статус патриархии. Вселенский патриархат в Константинополе рассмотрит этот вопрос после того, как в состав ПЦУ войдут иерархи УПЦ Московского патриархата. Об этом в пятницу, 11 января, заявил экзарх Константинопольского патриарха, архиепископ Памфилийский Даниил, о чем передает ВВС Украина.
   Представитель патриарха Варфоломея выразил уверенность, что рано или поздно Православная церковь Украины станет патриархатом. Напомним, что пока Вселенский патриархат предоставил ПЦУ статус митрополии.
   Предоставление патриархии, как сообщил архиепископ Даниил, возможно в том случае, если процесс объединения православных верующих Украины завершится. Он заметил, что пока объединились только бывшие УПЦ Киевского патриархата и УАПЦ. Чтобы Православная церковь Украины стала патриархатом, необходимо, чтобы в ее состав влились также прихожане и духовенство УПЦ Московского патриархата, по крайней мере, подавляющая их часть.
   После того, как процесс объединения украинского православия завершится, ПЦУ сможет обратиться ко Вселенскому патриархату с просьбой подтвердить ее патриарший статус. Архиепископ Памфилийский отметил, что Константинополь готов «рассмотреть этот вопрос».

   
Со ссылкой на Судебно-юридическая газета
Середа,
09 січня
2019 року
   Греція почала процедуру визнання автокефалії Православної церкви України

   Інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   Грецька православна церква розпочала процедуру визнання єдиної помісної автокефальної Православної церкви України.
   Відповідне рішення було прийнято на засіданні священного синоду ГПЦ, повідомляє Ortodoxia Info.
   Зазначається, що на засіданні обговорили лист Вселенського патріарха Варфоломія у зв'язку з обранням першого предстоятеля нової автокефальної церкви України, а також відповідний лист патріарха РПЦ Кирила. Священики прийняли рішення передати справу в священний синод ГПЦ про визнання церквою Греції нової автокефальної церкви України.
   Як повідомлялося, Вселенський патріархат проголосив створену в Україні автокефальну Церкву своєю духовною дочкою з кафедрою в Києві.

   
З посиланням на укрінформ
Понеділок,
07 січня
2019 року
   Християни східного обряду святкують Різдво

   Інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   Сьогодні українці східного обряду відзначають Різдво Христове - одне з найурочистіших і найрадісніших свят року.
   Сьогоднішнє Різдво урочисто святкують церкви, які використовують у своєму літочисленні юліанський календар. Зокрема, Православна Церква України, Єрусалимська, Російська, Сербська, Грузинська, Православна Церква Чеських земель і Словаччини, Афонські монастирі, Бесарабська митрополія Румунської православної церкви, а також Українська греко-католицька церква.
   Згідно з Писанням, Богородиця народила Ісуса Христа, якому була уготована доля Спасителя, під час перепису населення в Віфлеємі. Оскільки місто було переповнене, і там не знайшлося вільного місця, Марія разом з Йосифом розташувалися на нічліг у хліву, поруч з домашньою худобою. У момент народження Спасителя на небі засяяла Віфлеємська зірка, яка вказала шлях волхвам, що принесли свої дари маленькому Ісусу. У пам’ять про цей світлий день християни щороку збираються на урочисті богослужіння.
   Свято Різдва Христового – найурочистіше серед дванадесятих, воно відзначається аж до наступного свята – Хрещення. Цей період називають Святками. В Україні здавна у ці дні водили вертеп, співали колядки і бажали всім добра на весь рік.
   Різдво Христове надзвичайно урочисте – високо-небесне, але й водночас дуже земне, людяне свято, адже, що може бути важливішим і дивовижнішим за народження дитини, за прихід нового маленького життя у великий складний світ дорослих. Тож нехай срібне світло Різдвяної зірки, що світить ось уже понад дві тисячі років і не тьмяніє, торкнеться душі кожного.
   Нехай її тихе сяйво буде сьогодні в кожній українській оселі, в місті і в селі, на сході і на заході, на півночі і на півдні, а найбільше там, де війна, смерть, страх і неспокій,  де людське горе, сльози, смуток і зневіра.
   І нехай звістка про народження Сина Божого буде для нас у ці дні найголовнішою і найважливішою новиною: «Христос рождається! Славімо Його!».

   
З посиланням на укрінформ
П'ятниця,
04 січня
2019 року
   Митрополит Епіфаній запросить патріарха Варфоломія до України

   Інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   Митрополит Київський і всієї України Епіфаній запросить Вселенського патріарха Варфоломія відвідати Україну після надання Томоса про автокефалію української помісної церкви.
   Про це митрополит Епіфаній повідомив в інтерв'ю Deutsche Welle.
   "Наскільки мені відомо, навіть після підписання відповідної угоди на Фанарі, ще до Об’єднавчого собору, сам патріарх Варфоломій безпосередньо заявив, що він має бажання знову, вже вдруге, відвідати православну Україну. А вже після отримання Томосу з мого боку буде висловлене запрошення Його Всесвятості в найближчому часі відвідати Україну", - сказав митрополит Епіфаній.
   Як повідомлялося, 15 грудня в Києві у Софійському соборі відбувся Об'єднавчий собор зі створення єдиної української помісної православної церкви, який обрав її предстоятелем митрополита Епіфанія. Саме йому передадуть Томос про автокефалію Православної церкви України 6 січня у Стамбулі.

   
З посиланням на укрінформ
Середа,
02 січня
2019 року
   Митрополит Епіфаній привітав українців з Новим роком

   Інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   Предстоятель нової незалежної Православної церкви України митрополит Епіфаній привітав українців із Новим 2019 роком.
   Про це йдеться у повідомленні у соцмережі Twitter.
   Глава української церкви побажав Україні миру та переможного завершення війни.
   "Нехай новий рік благості Божої дарує нам надію на переможне завершення війни на Сході України, повернення анексованого Криму, а відтак - настання миру на нашій багатостраждальній батьківщині. Нехай усіх нас береже Господь! З Новим роком, дорогі українці", - написав митрополит у своєму Twitter.

   
З посиланням на укрінформ
©  Україна
     м.Київ
     2015 р. - 2019 р.