РЕЛІГІЯ

Понеділок,
10 грудня
2018 року
   У Трапезному храмі Києво-Печерської лаври відбудеться Всеукраїнський фестиваль колядок

   Інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   У період Різдвяних свят, 11 січня, відбудеться щорічний VIII Всеукраїнський фестиваль колядок і щедрівок «Різдвяні передзвони».
   Урочистий захід проходитиме у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських Києво-Печерської лаври, повідомляється на сайті обителі.
   У фестивалі візьмуть участь: вокальний ансамбль Київського інституту музики ім. Р. Глієра, народна хорова капела «Дзвіночок» Київського Палацу дітей та юнацтва, народний академічний жіночий хор ім. Світлани Фоміних Миколаївського коледжу культури і мистецтв, вокальний ансамбль «PERFECTUM», хор храму ікони Божої Матері «Живоносне Джерело», народний художній колектив дитячий фольклорний ансамбль «Яворина» школи мистецтв імені Н. Леонтовича Києва, академічна хорова капела Українського радіо.
   Фестиваль пройде з благословення Блаженнішого Митрополита Онуфрія та під патронатом намісника Києво-Печерської лаври митрополита Павла, за ініціативою керівника інформаційного відділу архімандрита Іларіона.
   Під час концерту можна зробити пожертву на лікування дітей з онкологічним діагнозом.
   Початок концерту 11 січня о 17.00, вхід вільний.

   
З посиланням на уніан
П'ятниця,
07 грудня
2018 року
   Варфоломій – Онуфрію: після створення в Україні нової церкви Ви вже не будете "Митрополитом Київським"

   Інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   Вселенський патріарх Варфоломій 12 жовтня 2018 року надіслав листа предстоятелю УПЦ МП Онуфрію з поясненням причин надання Україні автокефальної церкви і закликом прибути на Об’єднавчий собор та взяти участь у ньому.
   Лист, датований ще 12 жовтня, оприлюднив на своїй сторінці у Facebook митрополит УПЦ МП Олександр Драбинко.
   Вселенський патріарх нагадав, що згідно з історичними даними та архівними документами, Свята Київська митрополія завжди належала юрисдикції Матері Церкви Константинополя, заснована нею як окрема митрополія, що займає 60-ту позицію у списку єпархій Вселенського Престолу. А пізніше, місцевий Синод у Росії «з невизначеного приводу в односторонньому порядку відсік себе від канонічного авторитету, тобто Святої Великої Церкви Христової (1448), але в місті Києві інші митрополити, законні та канонічні, були послідовно і невпинно поставляємі Вселенською патріархією, оскільки Київське духовенство та миряни не прийняли свого підпорядкування центру з Московії». А в 1685 році московський патріарх власноруч призначив київського митрополита, чим займався Константинополь, таким чином порушивши канони.
   Вселенський патріарх Діонісій IV тоді фактично закрив очі на порушення канонів та дозволив московському патріарху призначати київського митрополита, однак за умови, що, коли митрополит Київський звершуватиме безкровне та святе Таїнство, він має найперше поминати шановане ім’я Вселенського патріарха.
   Враховуючи усі історичні факти, Вселенський патріарх робить висновок, що історична київська митрополія повинна повернутись до юрисдикції Вселенського патріархату, а Онуфрій після створення в Україні канонічної церкви та обрання її предстоятеля,  більше не зможе називатися Митрополитом Київським.
   «Святий та Священний Синод Вселенського Патріархату, під час сесії від 22 квітня 2018 року, прийняв до уваги прохання надіслані час від часу від кліриків та мирян щодо незалежності благословенної української землі, котра була оформлена у окрему суверенну державу, але перш за все маючи за мету вилікувати вже усталені розколи та розділення, оскільки сестринська церква Москви не змогла принести їм вилікування – одностайно вирішили дарувати статус незалежної внутрішньої структури, тобто «автокефалію», Українській державі. До моменту формування ієрархії в Україні в тіло та його визначення після виборів її Предстоятеля, котрому у відповідність до нашого рішення буде грамотно вручений Патріарший і Синодальний Томос, ми повідомляємо Ваше Високопреосвященство, що в Україні є вища канонічна влада, якою є Свята Велика Церква Христова, як це було з давніх-давен.
   Ми хотіли довести до відома Вашого Високопреосвященства, ці попередньо прийняті рішення Матери Церкви через призначених нами до Києва екзархів, але, на жаль, Ви відмовились взаємодіяти з ними. Повертаючись зараз до того самого питання вдруге через цей Патріарший лист та звернення до Вас як «Високопреосвященний митрополит Київський», у формі ікономії та милості, ми повідомляємо Вас, що після виборів Предстоятеля Української Церкви органом, котрий складатиметься з кліриків та мирян, Ви не зможете еклізіологічно та канонічно носити титул Митрополита Київського, котрий, Ви все одно носите зараз у порушення описаних умов офіційних документів 1686 року», – йдеться у листі.
   Виходячи з цього, Варфоломій закликав Онуфрія «негайно і у дусі згоди та єдності» взяти участь у майбутньому установчому Соборі об’єднаної Української Православної Церкви і виборчих процесах для визначення її Предстоятеля.
   «Вашому Високопреосвященству звичайно дозволяється бути кандидатом на цю позицію. Ми також просимо Вас і Вашу ієрархію бути у спілкуванні з колишнім митрополитом Київським Філаретом та колишнім архієпископом Львівським Макарієм та іншими з ними, оскільки вони були у повній мірі відновлені нами у архієрействі, але не у своїх посадах і титулах, через наше позитивне рішення на апеляційні прохання, котрі вони неодноразово надсилали нам, як те ясно та мудро проголошують Божественні та Святі Канони 9 та 17 Святих отців Халкідону», – зазначено у листі.

   
З посиланням на уніан
Середа,
05 грудня
2018 року
   Створення автокефальної церкви в Україні: Порошенко назвав дату Об’єднавчого собору

   Информационно-правовой журнал "СПЕЦИАЛЬНЫЙ КОММЕНТАРИЙ" сообщает:   Об’єднавчий собор, який має проголосити створення Автокефальної помісної православної церкви в Україні, затвердить її статут та обере предстоятеля, відбудеться 15 грудня 2018 року в святій Софії, яка протягом століть була центром українського релігійного життя, заявив Президент України Петро Порошенко 5 грудня на Форумі місцевого самоврядування.
   «Його Всесвятість Вселенський патріарх Варфоломій поінформував мене, що підписав відповідні листи із запрошеннями ієрархам УПЦ Київського Патріархату, УАПЦ та ієрархам УПЦ Московського патріархату взяти участь у цій історичній події», — повідомляє Президент на своїй сторінці у Тwitter.
   Президент наголосив, що Московський патріархат не буде диктувати умов, клеймити, хто у нас канонічний, а хто безблагодатний. Віруючі самі обиратимуть, до якої церкви їм ходити, ніхто нікого ні до чого силою не спонукатиме.
   «Ми не дамо Кремлю розпалити міжрелігійний конфлікт», — зауважив Порошенко.
   Вселенський патріарх та синод відкинули усі претензії РПЦ на Україну як нібито канонічну територію РПЦ. Вони прийняли і підтвердили рішення надати автокефалію, тобто незалежність православній церкві в Україні. Вони підготували Томос — грамоту, яка цю незалежність підтверджує.

   
Со ссылкой на Судебно-юридическая газета
Вівторок,
04 грудня
2018 року
   Православні відзначають Введення у храм Пресвятої Богородиці: історія свята

   Інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   Введение во храм Пресвятой Владычицы нашей Богородицы и Приснодевы Марии — один из главных христианских праздников. В этот день мы вспоминаем, как трехлетняя Богородица была приведена своими родителями в Иерусалимский храм.

   Тропарь праздника:
   Днесь благоволения Божия предображение / и человеков спасения проповедание / в храме Божии ясно Дева является / и Христа всем предвозвещает. / Той и мы велегласно возопиим: / радуйся, смотрения Зиждителева исполнение.
   Перевод:
   Сегодня в Божий храм пришла Дева Мария, и люди узнали, что скоро явится милость Божия, скоро Бог спасет людей. Мы будем так хвалить Богородицу, радуйся, Ты даешь нам милость Божию.

   История:
   Когда Деве Марии исполнилось три года, ее родители Иоаким и Анна, как и обещали, привели дочь в храм, чтобы посвятить своего ребенка служению Богу.
   Традиция эта была достаточно распространенной в израильском обществе. Супруги, у которых, так же как и у родителей Богородицы, ребенок рождался уже в преклонном возрасте, посвящали свое дитя Богу, отдавая в храм. Таким образом они выражали свою благодарность Творцу, а дети получали должное воспитание и образование, а когда подрастали — помогали восстанавливать храм, пострадавший при осаде Иерусалима римлянами. По преданию, сама Богородица участвовала в вышивке завесы для Святая святых — той самой, которая в момент смерти ее Сына на Кресте раздралась надвое(Мф 27:51).
   Маленькая Мария без посторонней помощи поднялась по 12 ступеням, которые символизировали 12 колен (то есть родов) Израилевых. Ее встретил первосвященник Захария, будущий отец пророка Иоанна Предтечи.
   Почему же Церковь так выделяет это событие? Потому что в храм, который для иудейского народа был местом особого присутствия Божия, вошел новый, уже одушевлённый храм Божий — Богородица, — из которого в мир придет Сам Христос.

   Четыре факта о празднике:
   1. Богородица воспитывалась в храме до  14 лет, постоянно читая Священное Писание, пребывая в молитве и занимаясь рукоделием.
   2. Введение во храм Пресвятой Богородицы стали отмечать позже всех остальных двунадесятых праздников. Предположительно его появление связано с византийским императором Юстинианом, который в 543 году на развалинах Иерусалимского храма построил огромный собор в честь Богородицы. Окончательно же статус двунадесятого праздник получил только в XIV веке.
   3. Типичная «семинарская» фамилия «Введенский» связана с праздником Введения во храм Пресвятой Богородицы. Традиция давать такие «искусственные» фамилии представителям духовного сословия началась в конце XVII века.
   4. Ярославский Толгский монастырь в честь Введения во храм Пре­святой Богородицы — один из старейших в России. Основан он был в 1314 году и до закрытия советскими властями был мужским, а после открытия в 1987 году стал женским. В монастыре хранится один из самых почитаемых богородичных образов в России — Толгская икона Божией Матери.

   
З посиланням на уніан
Понеділок,
03 грудня
2018 року
   Сучасний афонський старець - про те, що значить повністю покладатися на Бога

   Інформаційно-правовий  журнал "СПЕЦІАЛЬНИЙ КОМЕНТАР" інформує:   Сучасний афонський Даниїл Катунакський розповів, що таке промисел Божий і яку роль він відіграє в житті кожної людини.
   «Ми опиняємося в промислі Божому. Ми входимо в нього. Промисел Божий як би приймає нас у себе, починає носити нас у нашому житті, як у руці. Починає піклуватися про все, навіть про найбільші дрібниці. І тоді-то у нас виникає справжня віра в Бога», - сказав старець.
   Отець Даниїл процитував слова з Псалтиря і пояснив, що вони означають.
   «Як то кажуть в псалмі: «Возверзи на Господа печаль твою, и Той тя препитает» (Пс. 54:23). Це означає: «Господи, я повністю віддаюся в Твої руки, в Твою благу правицю віддаю своє життя». Якщо це відбувається, і ми все ж зможемо надати всього себе Божій правиці, то життя повністю змінюється. Далі можна ні про що не турбуватися. Промисел Божий таку людину вже ніколи не залишає», - розповів афоніт.
   Афонський старець зазначив, що потрібно робити, щоб промисел Божий не залишав людини.
   «Нам потрібно полюбити всіх людей і все творіння. Любити все, навіть тварин, бо промисел Божий піклується не лише про людей, а взагалі, про всіх живих істот. А ми повинні мати любов і бути вдячними», - сказав отець Даниїл.
   Матеріал підготовлений за відео «Афон. Старець Даниїл Катунакський. Що таке любов? (Тварини змушують людей засоромитися)», опублікованому на інформаційному порталі Святої Гори в Ютуб.

   
З посиланням на уніан
©  Україна
     м.Київ
     2015 р. - 2018 р.